Athlete Entries


7th Grade Boys 100 Meter Dash 15 entries

Athlete Seed Team
Reissig, Grant Galesburg Middle Scool
Curtis, Jordy Tyro Christian School (MS)
Russell, Tanner Galesburg Middle Scool
Evans, Jay 12.50h Fredonia Middle School
Roberts, Devan 13.20 Caney Valley Jr High
Ramey, Cole 13.50h Neodesha Middle School
Rippy, Noah 14.10 Eureka Junior High
Ellis, Seth 14.12 Caney Valley Jr High
Ogle, Ivan 14.15 Baxter Springs Middle School
Franklin, Gauge 15.10 Caney Valley Jr High
Dowell, Lincoln 15.88 Sedan Junior High
Stierwalt, Sam 16.00h Neodesha Middle School
Lopez, Gauge 16.30 Eureka Junior High
Truskett, Gunnor 17.00h Neodesha Middle School
Hert, Brian 17.15 Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Boys 1600 Meter Run 5 entries

Athlete Seed Team
Brown, Cash Tyro Christian School (MS)
Lane, Aaden Caney Valley Jr High
Winstead, Kainin Caney Valley Jr High
Hare, Peyton 5:56.85 Eureka Junior High
Werner, Jonah 7:20.44 Eureka Junior High
Back to Top

7th Grade Boys 200 Meter Dash 12 entries

Athlete Seed Team
Butler, Evan Sedan Junior High
Curtis, Jordy Tyro Christian School (MS)
Ramey, Cole 27.00h Neodesha Middle School
Davidson, Garrett 28.01 Caney Valley Jr High
Roberts, Devan 28.54 Caney Valley Jr High
Rippy, Noah 28.69 Eureka Junior High
Frazier, Luke 29.00 Baxter Springs Middle School
Killian, Hayden 29.34 Caney Valley Jr High
Lopez, Gauge 32.59 Eureka Junior High
Weaver, Sam 33.01 Baxter Springs Middle School
Dowell, Lincoln 34.55 Sedan Junior High
Brown, Hunter 39.58 Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Boys 3200 Meter Run 4 entries

Athlete Seed Team
Wade, Josh Caney Valley Jr High
Brown, Cash Tyro Christian School (MS)
Wood, Landen Sedan Junior High
Burton, Alex 13:00.00 Baxter Springs Middle School
Back to Top

7th Grade Boys 400 Meter Dash 14 entries

Athlete Seed Team
Butler, Evan Sedan Junior High
Curtis, Jordy Tyro Christian School (MS)
Ramey, Cole 1:00.00h Neodesha Middle School
Frazier, Luke 1:02.40 Baxter Springs Middle School
Davidson, Garrett 1:04.23 Caney Valley Jr High
Roberts, Devan 1:06.23 Caney Valley Jr High
Killian, Hayden 1:08.03 Caney Valley Jr High
Sikes, Chason 1:09.37 Baxter Springs Middle School
Weaver, Sam 1:10.00h Baxter Springs Middle School
Hare, Peyton 1:12.75 Eureka Junior High
Lemmon, Cyrus 1:17.53 Sedan Junior High
Clark, Nathaniel 1:19.00h Eureka Junior High
Sproul, John 1:24.30 Sedan Junior High
Ramsey, Carson 1:26.96 Eureka Junior High
Back to Top

7th Grade Boys 4x100 Meter Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 1:01.00h Neodesha Middle School
Relay Team A 1:03.59 Eureka Junior High
Relay Team A 1:08.01 Caney Valley Jr High
Relay Team A 56.12 Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Boys 4x200 Meter Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A 2:02.95 Baxter Springs Middle School
Relay Team A 2:11.93 Sedan Junior High
Relay Team A 2:14.52 Eureka Junior High
Relay Team A 2:20.00h Neodesha Middle School
Back to Top

7th Grade Boys 75 Meter Hurdles 12 entries

Athlete Seed Team
Evans, Jay Fredonia Middle School
Reissig, Grant Galesburg Middle Scool
Ellis, Seth 13.43 Caney Valley Jr High
Coulter, Max 14.7 Fredonia Middle School
Flessner, Jake 15.00h Neodesha Middle School
Flessner, Joey 15.00h Neodesha Middle School
Thatcher, Sheldon 15.22 Eureka Junior High
Ptacek, Cole 15.59 Eureka Junior High
Brown, Hunter 16.74 Sedan Junior High
Cigainero, Gabe 18.30 Sedan Junior High
Aguilar, Timothy 18.70 Eureka Junior High
Wood, Landen 20.34 Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Boys 800 Meter Run 13 entries

Athlete Seed Team
Miller, Matthew Fredonia Middle School
Wade, Josh Caney Valley Jr High
Russell, Tanner Galesburg Middle Scool
Brown, Cash Tyro Christian School (MS)
Barker, Holten Sedan Junior High
Lane, Aaden Caney Valley Jr High
Frazier, Luke 2:42.15 Baxter Springs Middle School
Sikes, Chason 2:51.00h Baxter Springs Middle School
Burton, Alex 2:54.84 Baxter Springs Middle School
Zimmerman, Ethan 3:13.91 Sedan Junior High
Werner, Jonah 3:30.89 Eureka Junior High
Sproul, John 3:31.63 Sedan Junior High
Grimmett, Braden 3:39.00h Eureka Junior High
Back to Top

7th Grade Boys 800 Meter Sprint Medley Relay 5 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Sedan Junior High
Relay Team A 1:57.00 Caney Valley Jr High
Relay Team A 2:07.00 Baxter Springs Middle School
Relay Team A 2:21.91 Eureka Junior High
Relay Team A 2:30.00h Neodesha Middle School
Back to Top

7th Grade Boys Discus 14 entries

Athlete Seed Team
Lowry, Terrence 75-9 Neodesha Middle School
Sandbothe, Jacob 72-0 Neodesha Middle School
Ogle, Ivan 64-8 Baxter Springs Middle School
Darbro, Jacob 56-11 Sedan Junior High
Aguilar, Timothy 49-8.75 Eureka Junior High
Truskett, Gunnor 48-7 Neodesha Middle School
Ramsey, Carson 39-7.5 Eureka Junior High
Goode, Levi 34-9 Sedan Junior High
Franklin, Gauge Caney Valley Jr High
Watson, Daulton Caney Valley Jr High
Winsor, Caleb Caney Valley Jr High
Thatcher, Sheldon Eureka Junior High
Evans, Jay Fredonia Middle School
Bierle, Matt Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Boys High Jump 13 entries

Athlete Seed Team
Thatcher, Sheldon 4-2 Eureka Junior High
Lopez, Gauge 4-0 Eureka Junior High
Reissig, Grant Galesburg Middle Scool
Russell, Tanner Galesburg Middle Scool
Davidson, Garrett Caney Valley Jr High
Ellis, Seth Caney Valley Jr High
Werner, Jonah Eureka Junior High
Coulter, Max Fredonia Middle School
Miller, Matthew Fredonia Middle School
Barker, Holten Sedan Junior High
Zimmerman, Ethan Sedan Junior High
Lemmon, Cyrus Sedan Junior High
Bovard, Elliot Neodesha Middle School
Back to Top

7th Grade Boys Long Jump 14 entries

Athlete Seed Team
Lopez, Gauge 14-0.25 Eureka Junior High
Clark, Nathaniel 12-5 Eureka Junior High
Flessner, Jake 12-3 Neodesha Middle School
Lemmon, Cyrus 12-1.5 Sedan Junior High
Flessner, Joey 11-4 Neodesha Middle School
Hert, Brian 11-2.5 Sedan Junior High
Ptacek, Cole 9-8.5 Eureka Junior High
Reissig, Grant Galesburg Middle Scool
Russell, Tanner Galesburg Middle Scool
Killian, Hayden Caney Valley Jr High
Davidson, Garrett Caney Valley Jr High
Barker, Holten Sedan Junior High
Ramey, Cole Neodesha Middle School
Miller, Matthew Fredonia Middle School
Back to Top

7th Grade Boys Pole Vault 1 entries

Athlete Seed Team
Cole, Maxton Neodesha Middle School
Back to Top

7th Grade Boys Shot Put 12 entries

Athlete Seed Team
Ogle, Ivan 32-8 Baxter Springs Middle School
Darbro, Jacob 28-10 Sedan Junior High
Bovard, Elliot 26-0 Neodesha Middle School
Sandbothe, Jacob 25-7 Neodesha Middle School
Stierwalt, Sam 23-1 Neodesha Middle School
Werner, Jonah 21-2 Eureka Junior High
Goode, Levi 15-8 Sedan Junior High
Long, Landon Caney Valley Jr High
Winstead, Kainin Caney Valley Jr High
Finney, Brycen Caney Valley Jr High
Coulter, Max Fredonia Middle School
Bierle, Matt Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Girls 100 Meter Dash 16 entries

Athlete Seed Team
McNeill, Avery Neodesha Middle School
Good, Keelie Galesburg Middle Scool
Darnall, Mallory Sedan Junior High
Welch, Lily Galesburg Middle Scool
Foreman, Merci 14.0 Fredonia Middle School
Combs, Kimmy 14.20h Neodesha Middle School
Jabben, Jade 14.52 Caney Valley Jr High
Rucker, Brenna 14.56 Eureka Junior High
Singhateh, Aliyah 14.83 Eureka Junior High
Henson, Makayla 14.94 Sedan Junior High
Church, Sydney 15.20h Neodesha Middle School
Mason, Lydia 15.30 Eureka Junior High
Adams, Myka 16.06 Baxter Springs Middle School
Price, Brooklyn 16.18 Baxter Springs Middle School
White, Bella 16.38 Caney Valley Jr High
Baird, Jaylee 16.61 Baxter Springs Middle School
Back to Top

7th Grade Girls 1600 Meter Run 8 entries

Athlete Seed Team
Wade, Lille Caney Valley Jr High
Medsker, Olivia Tyro Christian School (MS)
Mongeau, Britta 6:33.31 Eureka Junior High
Hatcher, Alexis 7:14.00 Baxter Springs Middle School
Merriman, Mazie 7:15.51 Baxter Springs Middle School
Shinkle, Jayci 7:20 Fredonia Middle School
Westerman, Addison 7:55.22 Eureka Junior High
Baumgartel, Miley 9:11.00h Eureka Junior High
Back to Top

7th Grade Girls 200 Meter Dash 14 entries

Athlete Seed Team
Cook, Mady Neodesha Middle School
Daniels, Kaeleigh Galesburg Middle Scool
Hodgden, Kylie Galesburg Middle Scool
Huguenin, Baylie 29.30h Neodesha Middle School
Jamison, Courtney 29.40h Neodesha Middle School
Singhateh, Aliyah 30.74 Eureka Junior High
Henson, Makayla 30.98 Sedan Junior High
Mason, Lydia 31.18 Eureka Junior High
Walls, Ashtyn 33.42 Caney Valley Jr High
Miller, Madelyn 34.00h Eureka Junior High
Walsh, Karissa 36.40 Baxter Springs Middle School
Judd, Allie 36.74 Baxter Springs Middle School
White, Bella 37.03 Caney Valley Jr High
Foreman, Merci 37.4 Fredonia Middle School
Back to Top

7th Grade Girls 3200 Meter Run 1 entries

Athlete Seed Team
Mills, Madelyn Caney Valley Jr High
Back to Top

7th Grade Girls 400 Meter Dash 13 entries

Athlete Seed Team
Vanderpool, Tia Sedan Junior High
Medsker, Olivia Tyro Christian School (MS)
Peyton, Morgan Neodesha Middle School
Wiebe, Abby Galesburg Middle Scool
Adams, Dylan 1.18 Fredonia Middle School
Jabben, Jade 1:07.02 Caney Valley Jr High
Huguenin, Baylie 1:07.50h Neodesha Middle School
West, Kate 1:14.40h Neodesha Middle School
Buck, Rose 1:20.00h Eureka Junior High
Merriman, Mazie 1:20.32 Baxter Springs Middle School
Baumgartel, Miley 1:25.19 Eureka Junior High
Noble, Ava 1:32.11 Eureka Junior High
Hubert, Riley 1:38.28 Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Girls 4x100 Meter Relay 6 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A Caney Valley Jr High
Relay Team A 1:03.14 Eureka Junior High
Relay Team A 1:05.00 Baxter Springs Middle School
Relay Team A 1:05.74 Sedan Junior High
Relay Team A 59.40h Neodesha Middle School
Back to Top

7th Grade Girls 4x200 Meter Relay 5 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A 2:09.00h Neodesha Middle School
Relay Team A 2:11.29 Eureka Junior High
Relay Team A 2:19.85 Baxter Springs Middle School
Relay Team A 2:29.10 Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Girls 75 Meter Hurdles 13 entries

Athlete Seed Team
Welch, Lily Galesburg Middle Scool
Baird, Jaylee Baxter Springs Middle School
Wiebe, Abby Galesburg Middle Scool
Parcel, Haleigh Galesburg Middle Scool
Jamison, Courtney 14.30h Neodesha Middle School
Shinkle, Jayci 14.4 Fredonia Middle School
Singhateh, Aliyah 14.71 Eureka Junior High
Gooch, Ayva 14.80h Neodesha Middle School
Walls, Ashtyn 14.98 Caney Valley Jr High
Foreman, Merci 15.3 Fredonia Middle School
Prince, Grace 15.43 Caney Valley Jr High
Mills, Madelyn 16.01 Caney Valley Jr High
Adams, Dylan 18.2 Fredonia Middle School
Back to Top

7th Grade Girls 800 Meter Run 11 entries

Athlete Seed Team
Hodgden, Kylie Galesburg Middle Scool
Daniels, Kaeleigh Galesburg Middle Scool
Cope, Madison Galesburg Middle Scool
Wade, Lille Caney Valley Jr High
Newland, Brooklyn Neodesha Middle School
Medsker, Olivia Tyro Christian School (MS)
Shinkle, Jayci 2:50.00 Fredonia Middle School
Mongeau, Britta 2:54.28 Eureka Junior High
Buck, Rose 2:59.42 Eureka Junior High
Hatcher, Alexis 3:47.89 Baxter Springs Middle School
Windsor, Serenity 4:24.67 Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Girls 800 Meter Sprint Medley Relay 6 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Sedan Junior High
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A 2:04.00h Neodesha Middle School
Relay Team A 2:10.01 Caney Valley Jr High
Relay Team A 2:23.00 Baxter Springs Middle School
Relay Team A 2:31.09 Eureka Junior High
Back to Top

7th Grade Girls Discus 13 entries

Athlete Seed Team
Miller, Madelyn 60-3.5 Eureka Junior High
Barton, Molly 50-0 Fredonia Middle School
Sherwood, Keara 39-0 Baxter Springs Middle School
Blakemorre, Brailee 25-11 Sedan Junior High
Chrisman, Olivia 21-5 Sedan Junior High
Hodgden, Kylie Galesburg Middle Scool
Wiebe, Abby Galesburg Middle Scool
Rigdon, Bryleigh Caney Valley Jr High
Wyrick, Hannah Caney Valley Jr High
Morrison, Alivia Neodesha Middle School
Newland, Brooklyn Neodesha Middle School
Miller, Raestin Neodesha Middle School
Mertes, Ainsley Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Girls High Jump 6 entries

Athlete Seed Team
Rucker, Brenna 4-7 Eureka Junior High
Westerman, Alaina 3-10 Eureka Junior High
Prince, Grace Caney Valley Jr High
Mills, Madelyn Caney Valley Jr High
Combs, Kimmy Neodesha Middle School
Measles, Kayreen Sedan Junior High
Back to Top

7th Grade Girls Long Jump 15 entries

Athlete Seed Team
Buck, Rose 12-3 Eureka Junior High
Mason, Lydia 11-10.5 Eureka Junior High
Henson, Makayla 11-8.5 Sedan Junior High
Walsh, Karissa 10-10.25 Baxter Springs Middle School
Baird, Jaylee 10-2 Baxter Springs Middle School
Vestal, Mya 9-9.75 Baxter Springs Middle School
Adams, Dylan 9-6 Fredonia Middle School
Darnall, Mallory 8-10.5 Sedan Junior High
Vanderpool, Tia 8-2.5 Sedan Junior High
Westerman, Addison 5-7 Eureka Junior High
Walls, Ashtyn Caney Valley Jr High
White, Bella Caney Valley Jr High
Huguenin, Baylie Neodesha Middle School
Church, Sydney Neodesha Middle School
McNeill, Avery Neodesha Middle School
Back to Top

7th Grade Girls Pole Vault 9 entries

Athlete Seed Team
Prince, Grace Caney Valley Jr High
Jabben, Jade Caney Valley Jr High
Wade, Lille Caney Valley Jr High
West, Kate Neodesha Middle School
Peyton, Morgan Neodesha Middle School
Cook, Mady Neodesha Middle School
Adams, Dylan Fredonia Middle School
Shinkle, Jayci Fredonia Middle School
Foreman, Merci Fredonia Middle School
Back to Top

7th Grade Girls Shot Put 15 entries

Athlete Seed Team
Rucker, Brenna 27-5 Eureka Junior High
Sherwood, Keara 24-9.5 Baxter Springs Middle School
Barton, Molly 21-0 Fredonia Middle School
Blakemorre, Brailee 20-9.5 Sedan Junior High
Hodgden, Kylie Galesburg Middle Scool
Cope, Madison Galesburg Middle Scool
Wiebe, Abby Galesburg Middle Scool
Wyrick, Hannah Caney Valley Jr High
Rigdon, Bryleigh Caney Valley Jr High
Morrison, Alivia Neodesha Middle School
Newland, Brooklyn Neodesha Middle School
Miller, Raestin Neodesha Middle School
Derby, Brook Fredonia Middle School
Mertes, Ainsley Sedan Junior High
Chrisman, Olivia Sedan Junior High
Back to Top

8th Grade Boys 100 Meter Dash 19 entries

Athlete Seed Team
Wilson, Aiden Galesburg Middle Scool
Welch, Seth Galesburg Middle Scool
Elliott, Cody Galesburg Middle Scool
Gilmore, Gunner Baxter Springs Middle School
Hobson, Hunter 12.04 Caney Valley Jr High
Grant, Jacob 12.25 Baxter Springs Middle School
French, Carson 12.58 Caney Valley Jr High
Cherico, Lucky 13.27 Sedan Junior High
Mouer, Kalim 13.38 Eureka Junior High
Parsons, Talon 13.50h Neodesha Middle School
Dowell, Jackson 13.93 Sedan Junior High
Ellis, Jess 14.01 Caney Valley Jr High
Taliaferro, Truman 14.50h Neodesha Middle School
Lewis, Cody 14.56 Eureka Junior High
Simpson, Briar 14.79 Baxter Springs Middle School
Berkstresser, Isaha 16.00h Neodesha Middle School
Stone, Kaleb 16.09 Sedan Junior High
Noll, Johnathon 16.45 Eureka Junior High
Walker, Lyle 17.8 Fredonia Middle School
Back to Top

8th Grade Boys 1600 Meter Run 4 entries

Athlete Seed Team
Hobson, Tanner 5:10.00 Caney Valley Jr High
Bilyeu, Hunter 5:40.00h Neodesha Middle School
Bobey, Wyatt 6:30.79 Eureka Junior High
Edmondson, Owen 6:57.48 Baxter Springs Middle School
Back to Top

8th Grade Boys 1600m Sprint Medley Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A Baxter Springs Middle School
Relay Team A Sedan Junior High
Relay Team A 2:00.00h Neodesha Middle School
Back to Top

8th Grade Boys 200 Meter Dash 15 entries

Athlete Seed Team
Edmondson, Owen Baxter Springs Middle School
Duff, Reid Galesburg Middle Scool
Elliott, Cody Galesburg Middle Scool
Welch, Seth Galesburg Middle Scool
Lewis, Cody Eureka Junior High
Matthews, Ben 25.00 Caney Valley Jr High
Grant, Jacob 25.69 Baxter Springs Middle School
Hobson, Hunter 26.25 Caney Valley Jr High
Scrivner, Thane 26.97 Sedan Junior High
Ellis, Jess 28.01 Caney Valley Jr High
Unruh, Kolin 28.5 Fredonia Middle School
Cherico, Lucky 29.00 Sedan Junior High
Brown, Blake 30.28 Eureka Junior High
Valentine, Laken 32.13 Eureka Junior High
Berkstresser, Isaha 35.00h Neodesha Middle School
Back to Top

8th Grade Boys 3200 Meter Run 2 entries

Athlete Seed Team
Minor, Landon Fredonia Middle School
Carter, Oakley 14:16.48 Sedan Junior High
Back to Top

8th Grade Boys 400 Meter Dash 12 entries

Athlete Seed Team
Lewis, Cody Eureka Junior High
Minor, Landon 1.06 Fredonia Middle School
Hobson, Hunter 1:02.34 Caney Valley Jr High
French, Carson 1:04.42 Caney Valley Jr High
Kaufman, Zain 1:05.00h Neodesha Middle School
Hodges, Cohen 1:05.18 Baxter Springs Middle School
Couch, Emmet 1:06 Fredonia Middle School
Rector, Bryce 1:10.29 Baxter Springs Middle School
Bobey, Wyatt 1:12.22 Eureka Junior High
Berkstresser, Isaha 1:30.00h Neodesha Middle School
Noll, Johnathon 1:38.00h Eureka Junior High
Matthews, Ben 59.01 Caney Valley Jr High
Back to Top

8th Grade Boys 4x100 Meter Relay 5 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A 1:03.59 Eureka Junior High
Relay Team A 56.00h Neodesha Middle School
Relay Team A 56.12 Sedan Junior High
Relay Team A 57.00h Baxter Springs Middle School
Back to Top

8th Grade Boys 4x200 Meter Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A 1:58.00h Baxter Springs Middle School
Relay Team A 2:05.47 Eureka Junior High
Relay Team A 2:11.93 Sedan Junior High
Back to Top

8th Grade Boys 75 Meter Hurdles 11 entries

Athlete Seed Team
Daniels, Jaden Galesburg Middle Scool
Dowell, Jackson Sedan Junior High
Collins, Zaydon Galesburg Middle Scool
Matthews, Ben 11.27 Caney Valley Jr High
Scrivner, Thane 12.30 Sedan Junior High
Ellis, Jess 12.42 Caney Valley Jr High
French, Carson 12.58 Caney Valley Jr High
Bosch, Brayden 13.00h Neodesha Middle School
Unruh, Kolin 14.4 Fredonia Middle School
Tolbert, Nick 19.00h Baxter Springs Middle School
Gilmore, Gunner 20.00h Baxter Springs Middle School
Back to Top

8th Grade Boys 800 Meter Run 11 entries

Athlete Seed Team
Minor, Landon Fredonia Middle School
Couch, Emmet Fredonia Middle School
Hobson, Tanner 2:21.54 Caney Valley Jr High
Bilyeu, Hunter 2:30.00h Neodesha Middle School
Hodges, Cohen 2:30.00h Baxter Springs Middle School
Edmondson, Owen 2:47.00 Baxter Springs Middle School
Kaufman, Zain 2:50.00h Neodesha Middle School
Bobey, Wyatt 2:58.42 Eureka Junior High
Dickens, Brycen 3:04.02 Sedan Junior High
Carter, Oakley 3:11.65 Sedan Junior High
Rodwick, Ronald 3:14.91 Sedan Junior High
Back to Top

8th Grade Boys Discus 12 entries

Athlete Seed Team
Taliaferro, Truman 94-8 Neodesha Middle School
Rector, Bryce 90-10 Baxter Springs Middle School
Sharlow, Kyler 83-9 Baxter Springs Middle School
Marr, Hugo 68-8.5 Sedan Junior High
Newell, Trevor 58-9 Eureka Junior High
Hamlton, Dylan 53-10.5 Eureka Junior High
Dowell, Jackson 53-6 Sedan Junior High
Brown, Blake 51-9.25 Eureka Junior High
Hobson, Hunter Caney Valley Jr High
Westhoff, Devon Galesburg Middle Scool
Carden, Sam Baxter Springs Middle School
Ballard, Derrik Sedan Junior High
Back to Top

8th Grade Boys High Jump 11 entries

Athlete Seed Team
Grant, Jacob 5-4 Baxter Springs Middle School
Bosch, Brayden 5-0 Neodesha Middle School
Scrivner, Thane 4-8 Sedan Junior High
Kaufman, Zain 4-4 Neodesha Middle School
Ellis, Jess Caney Valley Jr High
French, Carson Caney Valley Jr High
Duff, Reid Galesburg Middle Scool
Daniels, Jaden Galesburg Middle Scool
Gilmore, Gunner Baxter Springs Middle School
Unruh, Kolin Fredonia Middle School
Measles, Caleb Sedan Junior High
Back to Top

8th Grade Boys Long Jump 15 entries

Athlete Seed Team
Mouer, Kalim 17-5 Eureka Junior High
Grant, Jacob 16-9.5 Baxter Springs Middle School
Gillett, Logan 14-4 Neodesha Middle School
Bobey, Wyatt 12-10 Eureka Junior High
Valentine, Laken 12-7.75 Eureka Junior High
Scott, Luka 11-11 Sedan Junior High
Dickens, Brycen 11-6.5 Sedan Junior High
Rodwick, Ronald 10-2.5 Sedan Junior High
Matthews, Ben Caney Valley Jr High
Hobson, Tanner Caney Valley Jr High
Welch, Seth Galesburg Middle Scool
Daniels, Jaden Galesburg Middle Scool
Wilson, Aiden Galesburg Middle Scool
Walker, Lyle Fredonia Middle School
Parsons, Talon Neodesha Middle School
Back to Top

8th Grade Boys Pole Vault 4 entries

Athlete Seed Team
Bilyeu, Hunter 7-6 Neodesha Middle School
Kaufman, Zain 5-0 Neodesha Middle School
Minor, Landon Fredonia Middle School
Couch, Emmet Fredonia Middle School
Back to Top

8th Grade Boys Shot Put 13 entries

Athlete Seed Team
Hamlton, Dylan 35-10 Eureka Junior High
Taliaferro, Truman 35-9 Neodesha Middle School
Rector, Bryce 33-1 Baxter Springs Middle School
Marr, Hugo 30-0.5 Sedan Junior High
Newell, Trevor 29-11 Eureka Junior High
Gillett, Logan 28-5 Neodesha Middle School
Mouer, Kalim 24-4 Eureka Junior High
Measles, Caleb 20-5 Sedan Junior High
Ballard, Derrik 16-3.75 Sedan Junior High
Hobson, Tanner Caney Valley Jr High
Westhoff, Devon Galesburg Middle Scool
Durbin, Ethan Baxter Springs Middle School
Carden, Sam Baxter Springs Middle School
Back to Top

8th Grade Girls 100 Meter Dash 16 entries

Athlete Seed Team
Reed, Cheyenne Neodesha Middle School
Collins, Zarien Galesburg Middle Scool
Jacquinot, Elise Galesburg Middle Scool
McGeary, Sabrina Neodesha Middle School
LaRue, MaKenzie Galesburg Middle Scool
Helton, Lainey 13.6 Fredonia Middle School
Conder, Kaydence 13.85 Baxter Springs Middle School
Schnieders, Jada 14.12 Baxter Springs Middle School
Eden, Gracie 14.23 Caney Valley Jr High
Valentine, Olivia 15.06 Eureka Junior High
Allen, Taylor 15.34 Caney Valley Jr High
Samuels, Trinity 15.88 Eureka Junior High
Merryman, Aubree 16.01 Caney Valley Jr High
Crisswell, Keira 16.19 Eureka Junior High
Wingfield, Lily 16.68 Sedan Junior High
Shipley, Haylie 17.15 Sedan Junior High
Back to Top

8th Grade Girls 1600 Meter Run 4 entries

Athlete Seed Team
Cosgrove, Grace Tyro Christian School (MS)
Imhoff, Rose Neodesha Middle School
Denny, Myra Caney Valley Jr High
Moser, Erin 7:33.96 Baxter Springs Middle School
Back to Top

8th Grade Girls 1600m Sprint Medley Relay 6 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Baxter Springs Middle School
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A Sedan Junior High
Relay Team A 2:06.43 Caney Valley Jr High
Relay Team A 2:10 Fredonia Middle School
Relay Team A 2:10.40h Neodesha Middle School
Back to Top

8th Grade Girls 200 Meter Dash 13 entries

Athlete Seed Team
Babcock, Racie Galesburg Middle Scool
Warstler, Brea Galesburg Middle Scool
Chandler, Maggie Neodesha Middle School
Ammann, Octavia Galesburg Middle Scool
Valentine, Olivia 31.36 Eureka Junior High
Schnieders, Jada 31.53 Baxter Springs Middle School
Conder, Kaydence 31.84 Baxter Springs Middle School
Eden, Gracie 32.01 Caney Valley Jr High
Boles, Sophie 32.30h Neodesha Middle School
Helton, Lainey 32.4 Fredonia Middle School
Shepard, Felicia 35.21 Caney Valley Jr High
Ptacek, Kimber 36.30 Eureka Junior High
Bogle, Elissa 46.00h Eureka Junior High
Back to Top

8th Grade Girls 3200 Meter Run 2 entries

Athlete Seed Team
Blackwell, Harlee Fredonia Middle School
Cosgrove, Grace Tyro Christian School (MS)
Back to Top

8th Grade Girls 400 Meter Dash 8 entries

Athlete Seed Team
Collins, Zarien Galesburg Middle Scool
Babcock, Racie Galesburg Middle Scool
Regis, Addison 1:09.00 Caney Valley Jr High
Stover, Sam 1:09.30h Neodesha Middle School
Hoots, Kailly 1:15.00 Caney Valley Jr High
Ptacek, Kimber 1:18.03 Eureka Junior High
Bogle, Elissa 1:24.36 Eureka Junior High
Rios, Chloe 1:27.43 Sedan Junior High
Back to Top

8th Grade Girls 4x100 Meter Relay 5 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A Caney Valley Jr High
Relay Team A 1:05.00 Baxter Springs Middle School
Relay Team A 1:05.74 Sedan Junior High
Relay Team A 59.40h Neodesha Middle School
Back to Top

8th Grade Girls 4x200 Meter Relay 4 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Galesburg Middle Scool
Relay Team A 2:04.30h Neodesha Middle School
Relay Team A 2:17.07 Eureka Junior High
Relay Team A 2:19.85 Baxter Springs Middle School
Back to Top

8th Grade Girls 75 Meter Hurdles 8 entries

Athlete Seed Team
Babcock, Racie Galesburg Middle Scool
Paciorek, Maycie Baxter Springs Middle School
Richenburg, Megan Galesburg Middle Scool
Warstler, Brea Galesburg Middle Scool
Eden, Gracie 13.01 Caney Valley Jr High
Regis, Addison 14.01 Caney Valley Jr High
Roebuck, Prayer 14.20h Neodesha Middle School
Dinkel, Emma 16.4 Fredonia Middle School
Back to Top

8th Grade Girls 800 Meter Run 5 entries

Athlete Seed Team
Cosgrove, Grace Tyro Christian School (MS)
Blackwell, Harlee Fredonia Middle School
Roebuck, Prayer 2:58.40h Neodesha Middle School
Denny, Myra 3:11.60 Caney Valley Jr High
Edmondson, Olivia 3:30.00 Baxter Springs Middle School
Back to Top

8th Grade Girls Discus 14 entries

Athlete Seed Team
Conard, Lilli 60-8 Baxter Springs Middle School
Billings, Chesny 56-2 Baxter Springs Middle School
Pappan, Adley 48-5 Sedan Junior High
Ashlock, Candice 43-5.75 Eureka Junior High
Martinez, Sarah Caney Valley Jr High
Allen, Taylor Caney Valley Jr High
Merryman, Aubree Caney Valley Jr High
Hinajosa, Jessica Baxter Springs Middle School
Boaz, Addy Galesburg Middle Scool
Hodgden, Maddy Galesburg Middle Scool
Stover, Sam Neodesha Middle School
Tillery, Trinity Fredonia Middle School
Stephenson, Aryona Fredonia Middle School
Bunyard, Jayla Fredonia Middle School
Back to Top

8th Grade Girls High Jump 7 entries

Athlete Seed Team
Crisswell, Keira 4-2 Eureka Junior High
Paciorek, Maycie 4-2 Baxter Springs Middle School
Ross, Megan Caney Valley Jr High
LaRue, MaKenzie Galesburg Middle Scool
Roebuck, Prayer Neodesha Middle School
Imhoff, Rose Neodesha Middle School
Samuels, Trinity Eureka Junior High
Back to Top

8th Grade Girls Long Jump 19 entries

Athlete Seed Team
Valentine, Olivia 13-8 Eureka Junior High
Samuels, Trinity 12-11.5 Eureka Junior High
Schnieders, Jada 12-9.25 Baxter Springs Middle School
Ptacek, Kimber 12-4 Eureka Junior High
Paciorek, Maycie 11-5 Baxter Springs Middle School
Wingfield, Lily 9-5.5 Sedan Junior High
Shipley, Haylie 8-11.5 Sedan Junior High
Ross, Megan Caney Valley Jr High
Shepard, Felicia Caney Valley Jr High
Regis, Addison Caney Valley Jr High
Conder, Kaydence Baxter Springs Middle School
Ammann, Octavia Galesburg Middle Scool
LaRue, MaKenzie Galesburg Middle Scool
Babcock, Racie Galesburg Middle Scool
Cooley, Makayla Neodesha Middle School
Reed, Cheyenne Neodesha Middle School
Helton, Lainey Fredonia Middle School
Dinkel, Emma Fredonia Middle School
Stephenson, Aryona Fredonia Middle School
Back to Top

8th Grade Girls Pole Vault 5 entries

Athlete Seed Team
Hoots, Kailly Caney Valley Jr High
Boles, Sophie Neodesha Middle School
Chandler, Maggie Neodesha Middle School
McGeary, Sabrina Neodesha Middle School
Dinkel, Emma Fredonia Middle School
Back to Top

8th Grade Girls Shot Put 16 entries

Athlete Seed Team
Rios, Chloe 29-8 Sedan Junior High
Billings, Chesny 27-10 Baxter Springs Middle School
Conard, Lilli 24-1 Baxter Springs Middle School
Ashlock, Candice 21-6 Eureka Junior High
Pappan, Adley 21-4 Sedan Junior High
Anderson, Lilly Caney Valley Jr High
Allen, Ava Caney Valley Jr High
Martinez, Sarah Caney Valley Jr High
Hinajosa, Jessica Baxter Springs Middle School
Boaz, Addy Galesburg Middle Scool
Collins, Zarien Galesburg Middle Scool
Hodgden, Maddy Galesburg Middle Scool
Stover, Sam Neodesha Middle School
Tillery, Trinity Fredonia Middle School
Stephenson, Aryona Fredonia Middle School
Bunyard, Jayla Fredonia Middle School
Back to Top