mens results
2 Miles 7th Grade
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Grayson Payne 7 Trinity Academy 12:23.15
2 Andrew Peters 7 Remington 12:38.36
3 Gavin Wasmuth 7 Marion 12:50.27
4 Ben Long 7 Central (Burden) 13:16.52
5 Sampson Smith 7 Trinity Academy 13:42.88
6 Devereaux Sarchet 7 Yates Center 14:35.15
7 Richard Dorneker 7 Chase County 14:37.81
8 Aiden Hughes 7 Fredonia 15:06.48
9 Gage Moore 7 West Elk 15:10.98
10 Dakota Veatch 7 Bluestem 15:25.00
11 Colten Wolf 7 Olpe 15:36.41
12 Parker Schulte 7 Hartford 15:38.26
13 Garret Hammond 6 Olpe 15:38.89
14 Caden Yepma 7 Remington 15:39.14
15 Nick Adams 7 Trinity Academy 15:55.16
16 Gunner Daugherty 7 West Elk 16:12.82
17 Jayce Briggs 7 Burlington 16:27.16
18 Briton Garland 7 Burlington 16:39.36
19 Caleb Griner 7 Burlington 17:02.68
20 Ivan Long 6 Central (Burden) 17:24.55
21 Cordon Olson 7 Olpe 17:25.82
22 Zak Dotter 7 Bluestem 17:28.66
23 Kenyon Regier 7 Remington 17:36.15
24 Jaxon Gatton 6 Central (Burden) 17:36.18
25 Jesse Kuhlman 6 Olpe 17:36.96
26 Lane Schoolie 7 Central (Burden) 17:49.44
27 Micah Edris 7 Marvin Sisk 17:51.64
28 Decovin Plummer 7 Burlington 18:18.03
29 Cody Cleveland 6 Hartford 18:29.40
30 Noah Taylor 7 Trinity Academy 18:49.76
31 Trystan Trefethen 6 Central (Burden) 19:24.87
32 Quenton Taylor 7 Marion 19:49.75
Sabian Mann 7 Burlington DNS
Raymie Dehney 6 Central (Burden) DNS
Drew Konrade 6 Lebo DNS
2 Miles 7th Grade Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Central (Burden) 15
2 Miles 8th Grade
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Kaster Trabuc 8 Iola 12:31.16
2 Zak Ramsey 8 Fredonia 12:47.81
3 Tucker Wright 8 Burlington 13:00.80
4 Tristen Dye 8 Marion 13:06.80
5 Kueser Connor 8 Olpe 13:20.37
6 Eli Adams 8 Iola 13:25.48
7 Christopher Beery 8 Marion 13:30.80
8 Javyn Hess 8 Humboldt 13:34.82
9 Broly Shoemaker 8 Eureka 13:39.54
10 Jesse Taylor 8 Iola 13:40.05
11 Emmit George 8 Yates Center 13:46.84
12 Jonah Moore 8 West Elk 14:06.81
13 Kristopher Stephens 8 Lebo 14:15.11
14 Will Jay 7 Iola 14:19.93
15 David Bolt 8 Trinity Academy 14:28.69
16 JJ Rutoh 7 Iola 14:29.21
17 Scott Smith 8 Lebo 14:29.81
18 Payton Houk 8 Iola 15:32.20
19 Luke Bumm 8 Remington 16:25.49
20 Luke Wicoff 8 Iola 16:33.28
21 Sam Schmidt 8 Remington 16:45.21
22 Jim Bumm 8 Remington 17:16.45
23 Chris Holloway 7 Iola 17:59.56
24 Travis Miller 8 Eureka 18:15.11
Peyton Wallace 8 Humboldt DNS
Jackson Ulrich 7 Iola DNS
2 Miles 8th Grade Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Iola 15
womens results
2 Miles 7th Grade
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Kyleigh Hayworth 7 Remington 14:39.41
2 Madison Miller 7 Hartford 15:06.09
3 Trinity Windle 6 Hartford 15:21.29
4 Ana Voelker 7 Central (Burden) 15:34.58
5 Macy Brown 7 Remington 16:04.26
6 Audrey Smith 7 Fredonia 16:21.80
7 Keira Fawson 7 Iola 16:59.23
8 Allie Pippitt 7 Central (Burden) 17:09.07
9 Emma Larsen 7 Bluestem 17:40.56
10 AnnMarie Smith 7 Yates Center 17:41.09
11 Malory Blackburn 6 Central (Burden) 17:41.22
12 Ashlee Williams 8 Chase County 17:44.35
13 Abby Meiwes 7 Iola 18:01.63
14 Allie Harris 7 Burlington 18:23.49
15 Emma Jackson 6 Central (Burden) 18:38.86
16 Destiny Horn 6 Central (Burden) 18:44.43
17 Mackenzie Kelley 6 Hartford 18:48.70
18 Rebekah Coltrane 7 Iola 18:49.45
19 Cara Porter 7 Iola 20:00.63
20 Kayleigh Olson 6 Hartford 21:01.27
21 Yasmin Rogers 7 Burlington 21:16.85
22 Evan Hahn 7 Trinity Academy 21:34.32
23 Miah Ellis 7 West Elk 21:42.53
24 Taylor Ghramm 7 West Elk 22:20.68
25 Grace Chard 7 Fredonia 22:25.46
26 Bailey Winter 7 Trinity Academy 22:27.58
Ivy Elmore 7 Burlington DNS
Julia Del Percio 6 Lebo DNS
Mariah Shelton 6 Lebo DNS
2 Miles 7th Grade Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================
1 Central (Burden) 15
2 Miles 8th Grade
===========================================================================
Athlete Yr Team Time
===========================================================================
1 Lillyan Gerow 8 Burlington 13:13.06
2 Alexis Rohr 8 Trinity Academy 14:47.28
3 Ty-Anna Peoples 8 Yates Center 14:48.57
4 Anna Hasenclever 8 Lebo 15:28.29
5 Lulu Melendez 8 Humboldt 16:11.75
6 Leah Mueller 8 Humboldt 17:10.00
7 Hanna Reed 8 Eureka 17:45.22
8 Maddie Jones 8 Bluestem 19:54.71
9 Annabelle Ratcliffe 8 Trinity Academy 20:58.25
10 Jackilynn Krueger 8 Central (Burden) 26:53.75
Liliana Moya 8 West Elk DNS
2 Miles 8th Grade Team Scores
===========================================================================
Pl Team Points
===========================================================================