Eureka High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.27 | Ashley Singhateh | 1st | Finals H4 | Complete | |
14.03 | Ali Singhateh | 2nd | Finals H4 | Complete | |
14.09 | Maggie Miller | 3rd | Finals H4 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
28.20 | Ali Singhateh | 1st | Finals H3 | Complete | |
28.71 | Maggie Miller | 2nd | Finals H3 | Complete | |
30.00 | Olivia Valentine | 6th | Finals H3 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:09.30 | Lydia Mason | 6th | Finals H2 | Complete | |
1:09.99 | SB | Brooklyn Ogden | 7th | Finals H1 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
5:36.91 | Rose Buck | 1st | Finals H1 | Complete | |
6:09.74 | Britta Mongeau | 3rd | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
12:10.97 | Rose Buck | 1st | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.93 | Ashley Singhateh | 1st | Finals H2 | Complete | |
19.14 | Cadence Ptacek | 6th | Finals H2 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.12 | Ashley Singhateh | 1st | Finals H2 | Complete | |
58.79 | Cadence Ptacek | 9th | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.26 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:07.25 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-0 | SB | Brooklyn Ogden | 11th | Finals H1 | Complete |
Long Jump | |||||
12-7.25 | Lydia Mason | 11th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
73-8 | Harlie Owings | 10th | Finals H1 | Complete | |
59-9 | MaKyla Gore | 17th | Finals H1 | Complete | |
Javelin | |||||
74-10 | Harlie Owings | 14th | Finals H1 | Complete | |
68-4 | MaKyla Gore | 18th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
28-4 | Harlie Owings | 8th | Finals H1 | Complete | |
23-9 | MaKyla Gore | 15th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.97 | Kalim Mouer | 3rd | Finals H3 | Complete | |
12.27 | Carson Spoonts | 6th | Finals H3 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
25.40 | Peyton Hare | 7th | Finals H2 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
59.74 | Trey Howard | 5th | Finals H2 | Complete | |
1:02.25 | SB | Timothy Aguilar | 9th | Finals H1 | Complete |
110 Meter Hurdles | |||||
19.67 | T.J Mills | 4th | Finals H2 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.84 | T.J Mills | 3rd | Finals H2 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.02 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:55.03 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
65-8 | Nate Clark | 22nd | Finals H1 | Complete | |
Javelin | |||||
125-9 | Trayten Grabast | 6th | Finals H1 | Complete | |
78-5 | SB | Timothy Aguilar | 18th | Finals H1 | Complete |
68-5 | SB | Trey Howard | 20th | Finals H1 | Complete |