Eudora High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.57 | Maya Pattison | 1st | Finals H1 | Complete | |
12.84 | Leah White | 3rd | Finals H1 | Complete | |
12.85 | Maya Pattison | 2nd | Prelims H3 | Complete | |
12.87 | Leah White | 3rd | Prelims H2 | Complete | |
13.05 | Madison Karten | 4th | Finals H1 | Complete | |
13.22 | Madison Karten | 4th | Prelims H1 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
26.10 | SB | Maya Pattison | 3rd | Finals H1 | Complete |
26.82 | Maya Pattison | 3rd | Prelims H2 | Complete | |
27.52 | Sophia Ewy | 8th | Prelims H3 | Complete | |
27.55 | Sophia Ewy | 7th | Finals H1 | Complete | |
27.83 | Leah White | 9th | Prelims H1 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.94 | Maya Pattison | 4th | Finals H2 | Complete | |
1:06.47 | SB | Sophie Whalen | 6th | Finals H2 | Complete |
1:07.24 | Sophia Ewy | 7th | Finals H2 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:25.28 | Hanna Keltner | 3rd | Finals H1 | Complete | |
2:27.52 | Pheona Fletcher | 5th | Finals H1 | Complete | |
2:36.97 | SB | Mackenzie Mayer | 8th | Finals H1 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
5:25.86 | Hanna Keltner | 2nd | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
12:21.61 | Sydney Owens | 1st | Finals H1 | Complete | |
14:40.40 | Ellie Barnard | 7th | Finals H1 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.33 | Makenna Longacre | 3rd | Finals H1 | Complete | |
16.38 | Stella Whalen | 4th | Finals H1 | Complete | |
16.70 | Makenna Longacre | 3rd | Prelims H2 | Complete | |
17.03 | Stella Whalen | 4th | Prelims H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.53 | Stella Whalen | 2nd | Finals H2 | Complete | |
51.79 | SB | Makenna Longacre | 5th | Finals H1 | Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
50.68 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:21.18 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
9-6 | SB | Pheona Fletcher | 2nd | Finals H1 | Complete |
7-0 | Madison Karten | 7th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
116-6 | SB | Sophie Sanchez | 4th | Finals H2 | Complete |
100-0 | Lucy Giffin | 7th | Finals H2 | Complete | |
91-6 | Mackenzie Mayer | 13th | Finals H2 | Complete | |
Javelin | |||||
118-11 | Mackenzie Mayer | 2nd | Finals H2 | Complete | |
95-6 | Rayah Foltz | 9th | Finals H2 | Complete | |
Shot Put | |||||
36-5 | SB | Brennan Moeckel | 4th | Finals H2 | Complete |
31-2.5 | Lainey Orr | 14th | Finals H1 | Complete | |
28-6.5 | Trinity Allison | 19th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.22 | Matthew Magette | 5th | Prelims H1 | Complete | |
11.28 | Matthew Magette | 6th | Finals H1 | Complete | |
11.46 | Silas Etter | 9th | Prelims H2 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
22.38 | SB | Jaiden Bender | 2nd | Finals H1 | Complete |
22.53 | Jaiden Bender | 2nd | Prelims H1 | Complete | |
23.14 | Matthew Magette | 9th | Prelims H3 | Complete | |
23.33 | SB | Silas Etter | 12th | Prelims H2 | Complete |
400 Meter Dash | |||||
50.76 | SB | Adrion Seals | 3rd | Finals H2 | Complete |
800 Meter Run | |||||
2:03.94 | Cody Loganbill | 4th | Finals H2 | Complete | |
2:13.67 | SB | Parker Hurla | 10th | Finals H2 | Complete |
2:15.15 | Christian Koehn | 12th | Finals H1 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
4:44.31 | Cody Loganbill | 4th | Finals H2 | Complete | |
4:53.73 | Jonas Staples | 7th | Finals H2 | Complete | |
5:09.79 | Traeger Rader | 15th | Finals H1 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
10:03.16 | Zachary Arnold | 1st | Finals H1 | Complete | |
11:09.47 | Alex Clobes | 6th | Finals H1 | Complete | |
11:17.48 | SB | Daniel Stone | 8th | Finals H1 | Complete |
110 Meter Hurdles | |||||
17.80 | Mac Douglas | 10th | Prelims H2 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.16 | Conor Dunback | 4th | Finals H3 | Complete | |
42.27 | SB | Mac Douglas | 7th | Finals H2 | Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
43.24 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete |
4x400 Meter Relay | |||||
3:28.18 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:54.12 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
6-4 | Jaiden Bender | 1st | Finals H1 | Complete | |
6-2 | SB | Matthew Magette | 4th | Finals H1 | Complete |
Long Jump | |||||
20-3.75 | Adrion Seals | 3rd | Finals H2 | Complete | |
18-4.5 | Silas Etter | 13th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
43-8 | SB | Conor Dunback | 1st | Finals H1 | Complete |
39-8 | SB | Kale Hammerschmidt | 3rd | Finals H1 | Complete |
34-1.5 | Gage Hayden | 12th | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
14-0 | Kole Manley | 1st | Finals H1 | Complete | |
13-6 | Kurtis Mccormick | 2nd | Finals H1 | Complete | |
12-6 | Logan Schmidt | 5th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
134-3 | Jaren Bennett | 3rd | Finals H2 | Complete | |
115-9 | Tyler Neis | 11th | Finals H2 | Complete | |
100-4 | Thomas Cromer | 18th | Finals H1 | Complete | |
Javelin | |||||
163-3 | Kole Manley | 2nd | Finals H2 | Complete | |
148-7 | Conor Dunback | 3rd | Finals H2 | Complete | |
130-10 | Gage Hayden | 6th | Finals H2 | Complete | |
Shot Put | |||||
50-5 | Tyler Neis | 2nd | Finals H2 | Complete | |
43-2.5 | Jaren Bennett | 8th | Finals H2 | Complete | |
39-7 | SB | Thomas Cromer | 17th | Finals H1 | Complete |