Beloit-St. John High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.91 | Rachel Gengler | 8th | Finals H5 | Complete Results | |
16.83 | Amy Lutgen | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
31.61 | Jenna Gengler | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
3:01.30 | Elizabeth Meyer | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:05.56 | Jane Letourneau | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6:56.99 | Elizabeth Meyer | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:04.63 | Jane Letourneau | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.57 | Lauryn Dubbert | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
59.08 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-1.5 | Rachel Gengler | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
28-5.5 | Jenna Gengler | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
28-4.75 | SB | Aubrey Gengler | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-0 | Lauryn Dubbert | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
131-7 | Lauryn Dubbert | 1st | Finals H4 | Complete Results | |
79-7 | SB | Haylee Cockroft | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
Shot Put | |||||
27-11.5 | Haylee Cockroft | 9th | Finals H4 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.47 | Brayden Perez | 1st | Finals H5 | Complete Results | |
14.47 | Chance Jermark | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.52 | Brayden Perez | 1st | Finals H4 | Complete Results | |
24.19 | Ben Thompson | 2nd | Finals H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
58.60 | Luke Bates | 7th | Finals H4 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:11.05 | Caleb Eilert | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:04.61 | Caleb Eilert | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6:29.46 | Sergio Lopez | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
6:30.20 | Andrew Prather | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:42.08 | Caleb Eilert | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
13:51.57 | Andrew Prather | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.47 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:38.76 | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
20-7 | Blake Perez | 2nd | Finals H4 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
40-10 | Blake Perez | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
37-3.5 | Nick Greenwood | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
Discus | |||||
103-8 | Luke Bates | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
Javelin | |||||
135-1 | Timmy Greenwood | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
126-8.5 | SB | Luke Bates | 3rd | Finals H2 | Complete Results |