Shawnee Mission East High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.30 | Camryn Cohen | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
13.38 | Camryn Cohen | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
14.16 | SB | Mary Cronin | 21st | Prelims H3 | Complete Results |
14.20 | Lauren Bray | 23rd | Prelims H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.28 | Amina Sankpill | 7th | Prelims H2 | Complete Results | |
28.58 | Emily Winter | 10th | Prelims H3 | Complete Results | |
28.82 | Amina Sankpill | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.72 | Grace Strongman | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
1:06.08 | Mia Roman | 9th | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:20.31 | Grace Meyer | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
2:22.50 | SB | Grace Strongman | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
2:35.30 | SB | Jade Achen | 15th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:07.21 | Grace Meyer | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5:20.40 | Kate Kowalik | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:38.55 | Kate Kowalik | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
12:25.76 | Lida Padgett | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.02 | Kelsey Christensen | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
17.79 | Kelsey Christensen | 5th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.33 | Kelsey Christensen | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.24 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:17.26 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:25.77 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Tess Roman | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | Mia Roman | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-0 | Tess Roman | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
15-10 | Mary Cronin | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
35-11 | Tess Roman | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
33-8 | Mary Cronin | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
Discus | |||||
77-7 | Macie Stump | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
71-1 | Rachel Bingham | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
67-9 | SB | Ella Heide | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Javelin | |||||
72-11 | Rachel Bingham | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
71-5 | SB | Ella Heide | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
27-8.5 | Macie Stump | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
25-10.5 | Ella Heide | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.98 | Andres Driver | 17th | Prelims H3 | Complete Results | |
12.01 | SB | Wen Clough | 18th | Prelims H2 | Complete Results |
12.02 | William Roberts | 20th | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.09 | SB | Hale Hicks | 12th | Prelims H1 | Complete Results |
24.41 | Henry Sheets | 17th | Prelims H5 | Complete Results | |
24.61 | Ryan Grinstead | 21st | Prelims H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
56.97 | SB | Jack Slaughter | 13th | Finals H1 | Complete Results |
58.50 | SB | Zach Venneman | 17th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
1:59.71 | Price Terrill | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
2:00.00 | Wyatt Haughton | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
2:13.86 | SB | Kai Achen | 19th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:30.45 | Wyatt Haughton | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4:44.53 | Caden Peters | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
5:02.11 | SB | Benjamin Rodriguez | 22nd | Finals H2 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
9:51.59 | Wyatt Haughton | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
10:18.44 | Luke Searles | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
10:23.78 | Caden Peters | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.75 | Tyler DeBey | 16th | Prelims H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.43 | Tyler DeBey | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
43.74 | Willan Shrock | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:31.69 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:21.71 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Curtis Leonard | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
5-8 | Flynn Brundidge | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-0.5 | Wen Clough | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
18-7 | Curtis Leonard | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
18-3.25 | Ryan Vanice | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
40-6 | Curtis Leonard | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | Spencer Collins | 5th | Finals H1 | Complete Results |
10-6 | Luke Kounkel | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
9-6 | Beau Warner | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
89-5 | Jack Muller | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
137-7 | Jack Muller | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
43-6 | SB | Michael Eberhart | 7th | Finals H1 | Complete Results |