Olathe South High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.25 | Sydney Peck | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
13.41 | Sydney Peck | 7th | Prelims H2 | Complete Results | |
13.60 | Jada Pippins | 10th | Prelims H3 | Complete Results | |
13.82 | Cerise Harrison | 15th | Prelims H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.80 | Sydney Peck | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
28.28 | Sydney Peck | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
28.76 | Barbara McLin | 13th | Prelims H4 | Complete Results | |
29.97 | Katelyn Bingesser | 23rd | Prelims H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.27 | Katelyn Bingesser | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:32.39 | Briana Brewood | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
2:44.40 | SB | Olivia Trentadue | 21st | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:33.17 | Emily Vandaveer | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
6:10.43 | Julia Swearengin | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:46.67 | SB | Amy Gotfredson | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.82 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:31.21 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | Kaitlyn Otroszko | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-1.5 | Jada Pippins | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
16-6.25 | Ann Prochko | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
14-11.5 | Cerise Harrison | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
32-5 | Barbara McLin | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
29-8 | Katelyn Bingesser | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
25-3.25 | SB | Sydney Peck | 18th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
87-2 | Alexis Parker | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
Javelin | |||||
107-10 | SB | Ann Prochko | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.85 | Noah Taylor | 12th | Prelims H4 | Complete Results | |
11.96 | Major Lawson | 15th | Prelims H4 | Complete Results | |
12.33 | Eric Butler | 28th | Prelims H4 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.48 | SB | Noah Taylor | 3rd | Prelims H2 | Complete Results |
23.77 | Noah Taylor | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
24.02 | SB | Major Lawson | 10th | Prelims H3 | Complete Results |
24.13 | SB | Kain Sourbeer | 13th | Prelims H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.95 | SB | Drew Armstrong | 15th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:48.15 | Jordan Vanmeter | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
4:54.20 | SB | Cole Burkholder | 15th | Finals H1 | Complete Results |
4:58.23 | Carter France | 19th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:03.68 | SB | Rhys Allen | 5th | Finals H1 | Complete Results |
10:12.57 | Tyler Burns | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
10:13.49 | SB | Bennett Meoli | 9th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.88 | Austin Allen | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
16.22 | Austin Allen | 1st | Prelims H2 | Complete Results | |
17.23 | Zach Leskovac | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
17.57 | Julian Newson | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
17.61 | Julian Newson | 5th | Prelims H3 | Complete Results | |
17.81 | Zach Leskovac | 8th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.04 | Zach Leskovac | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
48.29 | Julian Newson | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.77 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.73 | Relay Team | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:34.61 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-2 | Reed Smith | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
20-3 | Reed Smith | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
19-10 | Major Lawson | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
19-5.75 | Eric Butler | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
41-1.5 | SB | Julian Newson | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
140-2 | Jordan Allen | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
127-0 | Jack Bauer | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
Javelin | |||||
158-2 | Dawson Harrington | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
136-7 | SB | Togi Tiafau | 9th | Finals H1 | Complete Results |
118-7 | Tyler Hill | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
47-6 | SB | Dawson Harrington | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
46-3 | Jordan Allen | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
37-8 | Tristan McKenzie | 13th | Finals H1 | Complete Results |