Tabor College Results
Women | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
800 Meter Run | |||||
2:21.87 | Taylor Quiring | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
5000 Meter Run | |||||
18:51.80 | Emily Kemling | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
19:39.99 | SB | Julie Loewen | 10th | Finals H2 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.34 | Aaliyah Manuz | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:15.43 | Aaliyah Manuz | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:16.00 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-6 | Sarah Bird | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
16-10.5 | SB | Taylor Quiring | 13th | Finals H2 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
35-6.75 | SB | Taylor Quiring | 8th | Finals H2 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-0 | Marah Franz | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
94-10 | Madison Johnson | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
123-9 | Madison Johnson | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
106-7 | Elizabeth Rhodes | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
123-4 | SB | Kylie Crist | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
111-6 | SB | Elizabeth Rhodes | 7th | Finals H1 | Complete Results |
102-0 | Aaliyah Manuz | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
40-10.5 | Kaileigh Dill | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
35-10.5 | SB | Madison Johnson | 14th | Finals H1 | Complete Results |
32-1.5 | Elizabeth Rhodes | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
Men | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.40 | Dez Barnes | 34th | Finals H3 | Complete Results | |
11.47 | David Reyes | 37th | Finals H2 | Complete Results | |
12.66 | SB | Preston Schimmel | 45th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.02 | SB | Paul Garner | 36th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.45 | Toby Penner | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
15.48 | Jacob Skinner | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
16.59 | SB | Dominick Campbell | 15th | Finals H1 | Complete Results |
16.63 | Owen Wegner | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Hurdles | |||||
56.34 | Toby Penner | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
58.45 | Owen Wegner | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
59.77 | SB | Dominick Campbell | 14th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:21.78 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-10.5 | Caleb Gaede | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
39-4 | SB | Micah Dolloff | 8th | Finals H1 | Complete Results |
38-4.75 | Preston Schimmel | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
12-9.5 | Chris Ruffino | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
138-11 | Wyatt Dickinson | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
95-5 | Denton Rathke | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
199-1 | SB | Trajen Smith | 1st | Finals H2 | Complete Results |
168-8 | Wyatt Dickinson | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
127-9 | Nathan Ahrens | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
40-10.5 | Denton Rathke | 13th | Finals H1 | Complete Results |