Larned High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.98 | SB | Cagney Lemuz | 5th | Finals H1 | complete results |
13.37 | Cagney Lemuz | 2nd | Prelims H2 | complete results | |
13.47 | SB | Katelynn Sanger | 4th | Prelims H1 | complete results |
14.86 | SB | Reagan Krehbiel | 5th | Prelims H3 | complete results |
200 Meter Dash | |||||
31.75 | Katelynn Sanger | 6th | Prelims H2 | complete results | |
34.18 | Cagney Lemuz | 7th | Prelims H2 | complete results | |
800 Meter Run | |||||
3:13.46 | SB | Alyce Clausen | 6th | Finals H2 | complete results |
1600 Meter Run | |||||
6:08.17 | Cierra Nord | 4th | Finals H2 | complete results | |
6:30.50 | SB | Brooke Butler | 8th | Finals H2 | complete results |
6:56.32 | Alyce Clausen | 6th | Finals H1 | complete results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.14 | SB | Rebecca Harmon | 1st | Prelims H3 | complete results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.76 | SB | Makayla Leiker | 8th | Finals H3 | complete results |
57.32 | Brooke Butler | 6th | Finals H2 | complete results | |
57.94 | Rebecca Harmon | 2nd | Finals H1 | complete results | |
4x100 Meter Relay | |||||
53.73 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | complete results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:32.73 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | complete results |
4x800 Meter Relay | |||||
11:53.06 | Relay Team | 5th | Finals H1 | complete results | |
High Jump | |||||
5-0 | Makayla Leiker | 3rd | Finals H1 | complete results | |
4-10 | Katie Fischer | 6th | Finals H1 | complete results | |
Long Jump | |||||
16-0.5 | Halle Barker | 4th | Finals H1 | complete results | |
14-5 | Cagney Lemuz | 10th | Finals H1 | complete results | |
12-10.5 | SB | Reagan Krehbiel | 17th | Finals H1 | complete results |
Triple Jump | |||||
28-5.75 | SB | Reagan Krehbiel | 10th | Finals H1 | complete results |
Discus | |||||
94-4 | Ava Mull | 6th | Finals H1 | complete results | |
67-6 | Corrie Upson | 19th | Finals H1 | complete results | |
65-8 | SB | Breanna Harms | 20th | Finals H1 | complete results |
Javelin | |||||
89-6 | Dallas Jones | 8th | Finals H1 | complete results | |
71-3 | Breanna Harms | 14th | Finals H1 | complete results | |
67-1 | Ava Mull | 17th | Finals H1 | complete results | |
Shot Put | |||||
36-2.5 | SB | Monica Clark | 4th | Finals H1 | complete results |
28-3.5 | Ava Mull | 13th | Finals H1 | complete results | |
28-2 | Dallas Jones | 14th | Finals H1 | complete results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.93 | SB | Brock Skelton | 2nd | Finals H1 | complete results |
11.23 | Brock Skelton | 1st | Prelims H3 | complete results | |
11.69 | SB | Jacob Smith | 3rd | Prelims H2 | complete results |
11.84 | SB | Fernando Herrera | 5th | Prelims H2 | complete results |
11.91 | Jason Anderson | 4th | Prelims H1 | complete results | |
200 Meter Dash | |||||
24.16 | SB | Jacob Smith | 3rd | Prelims H1 | complete results |
24.79 | Chance Sanger | 4th | Prelims H1 | complete results | |
24.86 | SB | Jason Anderson | 4th | Prelims H2 | complete results |
25.24 | SB | Trevor Bartz | 5th | Prelims H4 | complete results |
400 Meter Dash | |||||
56.23 | SB | Kristopher Nolde | 2nd | Finals H2 | complete results |
1:00.92 | Luke Wilson | 4th | Finals H1 | complete results | |
1:01.40 | SB | Trevor Bartz | 6th | Finals H1 | complete results |
800 Meter Run | |||||
2:10.09 | SB | Brayden Lothman | 4th | Finals H3 | complete results |
2:45.93 | Connor Upson | 6th | Finals H1 | complete results | |
1600 Meter Run | |||||
4:53.29 | Brayden Lothman | 4th | Finals H2 | complete results | |
5:29.48 | Ethan Haas | 9th | Finals H2 | complete results | |
3200 Meter Run | |||||
12:10.42 | Ethan Haas | 12th | Finals H1 | complete results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.85 | SB | Isaiah Marley | 5th | Finals H1 | complete results |
18.36 | Isaiah Marley | 3rd | Prelims H2 | complete results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.22 | Fernando Herrera | 1st | Finals H2 | complete results | |
45.72 | SB | Isaiah Marley | 6th | Finals H3 | complete results |
53.65 | Caleb East | 3rd | Finals H1 | complete results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.70 | Relay Team | 6th | Finals H1 | complete results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:44.12 | Relay Team | 4th | Finals H1 | complete results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:36.62 | Relay Team | 6th | Finals H1 | complete results | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Chance Sanger | 5th | Finals H1 | complete results |
5-2 | SB | Isaiah Marley | 9th | Finals H1 | complete results |
5-0 | Connor Upson | 11th | Finals H1 | complete results | |
Long Jump | |||||
20-6 | Brock Skelton | 2nd | Finals H1 | complete results | |
20-5 | Jacob Smith | 3rd | Finals H1 | complete results | |
17-6.75 | SB | Drake Harding | 12th | Finals H1 | complete results |
Triple Jump | |||||
42-10 | Brock Skelton | 2nd | Finals H1 | complete results | |
36-8.5 | SB | Drake Harding | 8th | Finals H1 | complete results |
33-1.5 | SB | Caleb East | 11th | Finals H1 | complete results |
Pole Vault | |||||
10-6 | Kristopher Nolde | 8th | Finals H1 | complete results | |
Discus | |||||
115-0 | SB | Sebastian Wittington | 10th | Finals H1 | complete results |
93-7.5 | Paxton Wagner | 22nd | Finals H1 | complete results | |
78-4 | Justin Baker | 25th | Finals H1 | complete results | |
Javelin | |||||
135-7 | Sebastian Wittington | 7th | Finals H1 | complete results | |
118-8 | Justin Baker | 14th | Finals H1 | complete results | |
94-2 | SB | Paxton Wagner | 25th | Finals H1 | complete results |
Shot Put | |||||
37-5 | SB | Sebastian Wittington | 1st | Finals H1 | complete results |
32-7 | Paxton Wagner | 8th | Finals H1 | complete results | |
31-1 | Hector Garcia | 12th | Finals H1 | complete results |