Rock Creek High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.64 | SB | Eshelman Maddy | 4th | Finals H2 | Complete Results |
14.34 | SB | Brandy Henry | 4th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
29.92 | SB | Brandy Henry | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:02.93 | Lauren Gill | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:35.69 | Sierra Saenz | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:51.67 | Abbi Clark | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
14:30.95 | Bre Varriale | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.05 | SB | Evie Gill | 4th | Finals H1 | Complete Results |
18.36 | Bre Varriale | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
18.37 | Grace Fike | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
51.03 | SB | Bre Varriale | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
52.33 | SB | Evie Gill | 4th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.28 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:17.97 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:48.61 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Taylor Lembright | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | Kacy Turnbull | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
16-10 | SB | Grace Fike | 1st | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
33-4.5 | SB | Grace Fike | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
8-6 | Eshelman Maddy | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
7-0 | Evie Gill | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
6-6 | Lauren Gill | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
89-2.5 | SB | Jocelyn Eichem | 1st | Finals H1 | Complete Results |
84-11.25 | SB | Stacie Elliott | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
74-9 | Lori Huston | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
105-6 | Tabitha Vetter | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
92-0 | Emma Ebert | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
69-9 | SB | Lori Huston | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
29-3 | Jocelyn Eichem | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
26-1 | Emma Ebert | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
23-5.5 | Stacie Elliott | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.59 | Bryant Golden | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
11.79 | Taybor Vetter | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
12.03 | Brandon Geyer | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.52 | SB | Bryant Golden | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
24.57 | SB | Dylan Plummer | 1st | Finals H1 | Complete Results |
24.95 | SB | Brandon Geyer | 6th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
50.05 | SB | Logan Zabel | 1st | Finals H2 | Complete Results |
1:00.47 | SB | Trevor Badura | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:10.48 | Zane Roberts | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:41.47 | Zane Roberts | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5:07.59 | Gabe Roberts | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:10.22 | Gabe Roberts | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
18.80 | Nathan Henning | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
47.34 | SB | Mac Hayes | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.03 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:38.21 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:38.28 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
5-10 | Nolan Churchman | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
5-0 | Braedon Larocque | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
20-7.5 | SB | Taybor Vetter | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
20-5.25 | Nolan Churchman | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
16-6.25 | Christian Davis | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
37-1.5 | SB | Logan Streit | 6th | Finals H2 | Complete Results |
37-1 | Skyler Forge | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
35-8 | Andrew Zaleski | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-0 | Nathan Henning | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
97-1 | SB | Cadence Wilkens | 1st | Finals H1 | Complete Results |
87-6 | Kent Robb | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
Javelin | |||||
147-8 | Logan Streit | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
143-7 | SB | Josh Feldkamp | 6th | Finals H2 | Complete Results |
143-7 | SB | Eric Black | 7th | Finals H2 | Complete Results |
Shot Put | |||||
42-9 | Kent Robb | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
39-2 | Cadence Wilkens | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
31-6 | SB | Christian Davis | 6th | Finals H1 | Complete Results |