Topeka West High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.43 | A'mya Mallett | 6th | Finals H1 | complete results | |
13.50 | Alanna Walker | 7th | Finals H2 | complete results | |
200 Meter Dash | |||||
28.16 | SB | Alanna Walker | 8th | Finals H2 | complete results |
400 Meter Dash | |||||
1:10.71 | Kiora Brooks | 11th | Finals H2 | complete results | |
800 Meter Run | |||||
2:51.20 | Emma Palmer | 9th | Finals H1 | complete results | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.85 | Sierra Jackson | 1st | Finals H2 | complete results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.75 | Sierra Jackson | 3rd | Finals H2 | complete results | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.60 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | complete results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:32.23 | Relay Team | 4th | Finals H1 | complete results | |
Discus | |||||
123-9 | SB | Brendeja Holloman | 1st | Finals H1 | complete results |
74-8 | Haley Johnson | 11th | Finals H1 | complete results | |
Javelin | |||||
82-1 | SB | Lexie Martin | 14th | Finals H1 | complete results |
58-6 | Brendeja Holloman | 16th | Finals H1 | complete results | |
Shot Put | |||||
30-5.5 | Brendeja Holloman | 4th | Finals H1 | complete results | |
25-5.5 | Haley Johnson | 14th | Finals H1 | complete results | |
25-2.5 | Lexie Martin | 15th | Finals H1 | complete results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.41 | Zu'mere Beard | 6th | Finals H3 | complete results | |
11.92 | SB | Dattorian Wright | 11th | Finals H2 | complete results |
11.95 | SB | Dayvian Meyer | 12th | Finals H2 | complete results |
200 Meter Dash | |||||
22.93 | Zu'mere Beard | 2nd | Finals H3 | complete results | |
24.73 | Dattorian Wright | 9th | Finals H2 | complete results | |
25.03 | SB | Dayvian Meyer | 11th | Finals H2 | complete results |
400 Meter Dash | |||||
53.89 | Vincent Parker | 6th | Finals H3 | complete results | |
800 Meter Run | |||||
2:06.40 | SB | Ethan Sims | 6th | Finals H1 | complete results |
2:17.01 | SB | Seth Phelps | 13th | Finals H1 | complete results |
2:18.97 | Robert Cornley | 15th | Finals H1 | complete results | |
1600 Meter Run | |||||
5:22.15 | Robert Cornley | 11th | Finals H1 | complete results | |
3200 Meter Run | |||||
11:50.85 | Dawson Essary | 8th | Finals H1 | complete results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.12 | Relay Team | 6th | Finals H1 | complete results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:38.63 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | complete results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:02.18 | Relay Team | 4th | Finals H1 | complete results | |
High Jump | |||||
5-8 | Lake Johnson | 7th | Finals H1 | complete results | |
5-6 | Vincent Parker | 8th | Finals H1 | complete results | |
Triple Jump | |||||
38-10.5 | Robert Hawkins | 8th | Finals H1 | complete results | |
Discus | |||||
117-0 | Chris Hargreaves | 11th | Finals H1 | complete results | |
Javelin | |||||
131-0 | Tate Donohue | 13th | Finals H1 | complete results | |
95-0 | Chris Hargreaves | 19th | Finals H1 | complete results |