Olathe Northwest High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.70 | Delaney Shaffer | 5th | Finals H1 | Results | |
12.80 | Delaney Shaffer | 5th | Prelims H1 | Results | |
13.22 | Camille Barfety | 8th | Prelims H1 | Results | |
13.23 | Rachel Mayberry | 9th | Prelims H1 | Results | |
13.24 | Camille Barfety | 8th | Finals H1 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.21 | Delaney Shaffer | 4th | Finals H1 | Results | |
26.81 | Delaney Shaffer | 4th | Prelims H1 | Results | |
27.02 | SB | Camille Barfety | 6th | Finals H1 | Results |
27.32 | Camille Barfety | 8th | Prelims H1 | Results | |
27.67 | Rachel Mayberry | 10th | Prelims H1 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.73 | Allison Anderson | 8th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:16.34 | Cameron Gueldner | 4th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:27.74 | Cameron Gueldner | 1st | Finals H1 | Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.80 | SB | Emma Akey | 5th | Finals H1 | Results |
17.18 | Emma Akey | 6th | Prelims H1 | Results | |
19.62 | SB | Anna Weakland | 13th | Prelims H1 | Results |
300 Meter Hurdles | |||||
51.93 | Emma Akey | 10th | Finals H1 | Results | |
53.48 | SB | Anna Weakland | 12th | Finals H1 | Results |
53.56 | SB | Payeton Sellon | 13th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
50.05 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:16.12 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
5-4 | Lauren Cooper | 2nd | Finals H1 | Results | |
5-2 | Audrey Fisher | 4th | Finals H1 | Results | |
4-10 | Lily Solomonson | 6th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
15-11 | Tatum Heller | 2nd | Finals H1 | Results | |
15-10.5 | SB | Delaney Shaffer | 3rd | Finals H1 | Results |
15-6.5 | SB | Bailey Krouse | 5th | Finals H1 | Results |
Triple Jump | |||||
37-5.75 | Audrey Fisher | 1st | Finals H1 | Results | |
37-2 | Deanna Dougherty | 3rd | Finals H1 | Results | |
34-1.5 | Bailey Krouse | 5th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
9-6 | SB | Natalie Winegar | 3rd | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
105-10 | Melody Baker | 4th | Finals H1 | Results | |
91-8 | Moriah Crane | 9th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
32-0 | Moriah Crane | 9th | Finals H1 | Results | |
26-10.5 | SB | Aandra Byers | 15th | Finals H1 | Results |
26-2 | Erica Brown | 17th | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.18 | SB | Brendan Watkins | 5th | Prelims H1 | Results |
11.25 | Sam Thomas | 4th | Finals H1 | Results | |
11.27 | Sam Thomas | 7th | Prelims H1 | Results | |
11.27 | Brendan Watkins | 5th | Finals H1 | Results | |
11.49 | SB | Jacob Woods | 9th | Prelims H1 | Results |
200 Meter Dash | |||||
23.18 | Sam Thomas | 6th | Prelims H1 | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:00.92 | SB | Matt Wilkinson | 6th | Finals H1 | Results |
2:03.31 | Jesus Mascote | 11th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:43.14 | SB | Trey Seaba | 12th | Finals H1 | Results |
3200 Meter Run | |||||
9:57.02 | SB | Aaron Taylor | 7th | Finals H1 | Results |
10:48.10 | Hayden Kovarik | 20th | Finals H1 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.32 | SB | Jesse Rose | 5th | Finals H1 | Results |
16.58 | Jesse Rose | 4th | Prelims H1 | Results | |
18.44 | Nick Khoury | 14th | Prelims H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.18 | Jesse Rose | 6th | Finals H1 | Results | |
45.54 | SB | Robert Steele | 12th | Finals H1 | Results |
45.72 | SB | Nick Khoury | 13th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
43.56 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:31.95 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:09.79 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Results |
High Jump | |||||
6-4 | Sam Howell | 1st | Finals H1 | Results | |
6-2 | SB | Mikel Evans | 3rd | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
21-10.25 | Brendan Watkins | 1st | Finals H1 | Results | |
19-9 | Mikel Evans | 7th | Finals H1 | Results | |
19-0 | SB | Kadrian Dortch | 9th | Finals H1 | Results |
Triple Jump | |||||
43-1.5 | Brendan Watkins | 1st | Finals H1 | Results | |
41-8 | Mikel Evans | 3rd | Finals H1 | Results | |
36-8.75 | Matt Long | 14th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | William Espy | 8th | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
126-0 | SB | Joseph Sears | 8th | Finals H1 | Results |
123-3.5 | David Burton | 10th | Finals H1 | Results | |
Javelin | |||||
162-7 | Dean Mccollum | 2nd | Finals H1 | Results | |
152-3 | SB | Aaron Clark | 5th | Finals H1 | Results |
149-11 | Joe Lichtenauer | 7th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
47-10 | SB | Blake Bascue | 5th | Finals H1 | Results |
45-5.5 | SB | Ryan Leeper | 8th | Finals H1 | Results |
37-8 | Tanner Keating | 18th | Finals H1 | Results |