Shawnee Mission East High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.56 | SB | Ingrid Starkey | 15th | Finals | Complete Results |
13.77 | Allison Bamford | 18th | Finals | Complete Results | |
13.83 | SB | Emma Sterbenz | 19th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.17 | SB | Emma Vickers | 3rd | Finals | Complete Results |
27.89 | SB | Kaycee Mayfield | 21st | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
58.04 | Emma Vickers | 1st | Finals | Complete Results | |
1:02.58 | Grace Quinlan | 7th | Finals | Complete Results | |
1:04.07 | Phoebe Aguiar | 10th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:34.83 | SB | Tess Iler | 12th | Finals | Complete Results |
2:38.99 | Annie Kuklenski | 18th | Finals | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:41.36 | SB | Tess Iler | 11th | Finals | Complete Results |
5:42.82 | SB | Hannah Arnspiger | 12th | Finals | Complete Results |
5:47.08 | SB | Stephanie Wilcox | 14th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.01 | Chloe Stradinger | 3rd | Finals | Complete Results | |
18.74 | Allison Bamford | 18th | Finals | Complete Results | |
19.11 | SB | Brit Hoffman | 20th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
50.71 | Chloe Stradinger | 12th | Finals | Complete Results | |
57.52 | Brit Hoffman | 23rd | Finals | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.21 | SB | Relay Team | 9th | Finals | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:01.08 | SB | Relay Team | 1st | Finals | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:57.75 | SB | Relay Team | 4th | Finals | Complete Results |
High Jump | |||||
5-6 | Grace Pickell | 2nd | Finals | Complete Results | |
4-8 | Rachel Haskell | 10th | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-5.5 | Grace Pickell | 14th | Finals | Complete Results | |
13-6 | Neely Atha | 22nd | Finals | Complete Results | |
12-6 | SB | Konner Pendland | 24th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
30-6.75 | Jenna Engelken | 10th | Finals | Complete Results | |
29-2.75 | SB | Annie Biritz | 14th | Finals | Complete Results |
26-5.25 | Neely Atha | 17th | Finals | Complete Results | |
Javelin | |||||
86-8 | Katie Spradling | 19th | Finals | Complete Results | |
79-0 | Molly Ross | 22nd | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
33-10 | SB | Molly Ross | 8th | Finals | Complete Results |
27-4.5 | Rachel Rankin | 23rd | Finals | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.98 | SB | Troy Wilkins | 2nd | Finals | Complete Results |
11.51 | SB | David Stewart | 17th | Finals | Complete Results |
11.68 | SB | Jack Dunfield | 23rd | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
22.26 | SB | Troy Wilkins | 2nd | Finals | Complete Results |
23.59 | Sam Stewart | 22nd | Finals | Complete Results | |
24.12 | SB | Jack Dunfield | 29th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
48.68 | Troy Wilkins | 2nd | Finals | Complete Results | |
53.86 | SB | Joe Libeer | 11th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:04.21 | SB | Mitch Kaskie | 10th | Finals | Complete Results |
2:05.34 | SB | Will Moore | 15th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:38.87 | Will Moore | 9th | Finals | Complete Results | |
4:46.26 | George Miller | 15th | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:13.59 | SB | Lance Meng | 9th | Finals | Complete Results |
10:21.41 | Joe Bahr | 12th | Finals | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.26 | Devin Burton | 3rd | Finals | Complete Results | |
16.15 | SB | Erik Harken | 12th | Finals | Complete Results |
16.52 | SB | David Sosna | 14th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
39.93 | Devin Burton | 1st | Finals | Complete Results | |
43.39 | SB | Erik Harken | 10th | Finals | Complete Results |
43.83 | Alec Dean | 13th | Finals | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.39 | SB | Relay Team | 8th | Finals | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:22.22 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:15.26 | Relay Team | 5th | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-5 | SB | Tommy Mcgillicuddy | 4th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
42-4 | Tommy Mcgillicuddy | 7th | Finals | Complete Results | |
36-7.5 | Max Hofmeister | 17th | Finals | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
11-6 | SB | Seth Otiz | 11th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
127-10 | Bennet Uhl | 8th | Finals | Complete Results | |
Javelin | |||||
138-2 | SB | Alex Ho | 16th | Finals | Complete Results |
135-5 | SB | Blake Mason | 18th | Finals | Complete Results |
123-2 | SB | Spencer Laughlin | 20th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
40-0 | SB | Arturo Viers | 27th | Finals | Complete Results |
37-4 | Dominique Atkinson | 29th | Finals | Complete Results | |
36-7 | SB | Kyle Ball | 32nd | Finals | Complete Results |