St. Thomas Aquinas High School Results

Girls Athlete Place Results
4000 Meter Run
15:28.01 Bailee Cofer 4th Varsity Girls
15:28.64 Rachel Mahon 5th Varsity Girls
15:49.00 Jennifer Angles 9th Varsity Girls
15:50.22 Elizabeth Romme 10th Varsity Girls
16:03.13 Maddie Hopfinger 12th Varsity Girls
16:07.40 Libby Reazin 13th Varsity Girls
16:14.81 Becca Hare 1st JV Girls
16:16.61 Emily Downey 2nd JV Girls
16:22.55 Christina Metzger 20th Varsity Girls
16:30.36 Monica Sneed 3rd JV Girls
16:44.36 Grace Geiger 4th JV Girls
16:55.43 Ellen Loughman 8th JV Girls
16:59.88 Paige Hopfinger 11th JV Girls
17:03.75 SB Kate Drilling 13th JV Girls
17:06.26 Abbey Hopfinger 16th JV Girls
17:15.60 Mckenna Sneed 18th JV Girls
17:25.69 Katie Bernard 23rd JV Girls
17:38.89 Emilie Foster 26th JV Girls
17:48.66 Annie Washburn 30th JV Girls
17:57.20 Erica Gammill 35th JV Girls
18:08.75 Elizabeth Miller 38th JV Girls
18:15.75 Meghan Kindel 45th JV Girls
18:21.34 Alissa Towsley 47th JV Girls
18:24.19 Meg Loughman 50th JV Girls
18:30.11 Olivia Rode 53rd JV Girls
18:30.79 Elise Van Blaricum 54th JV Girls
18:48.70 Claire Commodore 64th JV Girls
18:50.18 SB Olivia Parise 65th JV Girls
19:22.44 Shannon Becker 73rd JV Girls
19:53.13 Jordan Eberhardy 82nd JV Girls
20:00.17 SB Madison Cunningham 84th JV Girls
20:10.97 Madalyn Schneweis 90th JV Girls
22:17.61 SB Maggie Jacobs 132nd JV Girls
22:53.66 Sarah Gerner 143rd JV Girls
Boys Athlete Place Results
5000 Meter Run
17:28.64 Cole Friedman 13th Varsity Boys
17:31.02 Andrew Dare 15th Varsity Boys
17:33.24 Michael Shanahan 16th Varsity Boys
17:48.57 Matthew Wilderson 2nd JV Boys
17:51.61 Jack Luther 25th Varsity Boys
17:52.54 Alex Dwyer 27th Varsity Boys
18:28.01 Joe Linder 12th JV Boys
18:52.28 Tyler Cordry 23rd JV Boys
18:53.57 Logan Cox 24th JV Boys
18:54.91 Jackson Mcelroy 25th JV Boys
19:07.95 Weston Jacobs 30th JV Boys
19:11.56 Scott Sheridan 32nd JV Boys
19:21.80 Demarrius Young 41st JV Boys
19:23.84 Austin Zuniga 42nd JV Boys
19:26.47 Jake Konnesky 43rd JV Boys
19:36.58 Michael Ogle 46th JV Boys
20:06.60 Daniel Petracek 64th JV Boys
20:55.60 Jack Dodd 78th JV Boys
20:58.30 Reid Essmyer 82nd JV Boys
21:07.39 Nicholas Robison 84th JV Boys
21:36.23 Jack Dierks 90th JV Boys
21:59.74 Tim Mccormick 95th JV Boys
22:06.89 Sam Clark 100th JV Boys
22:08.76 Alex Riedel 101st JV Boys
22:45.09 Shamus Prange 109th JV Boys
22:52.87 SB Andrew Winkler 112th JV Boys
23:07.66 Sam Paule 116th JV Boys
24:22.05 Miller Bath 125th JV Boys