KSHSAA Regional Meet #14 Hy-Tek's MEET MANAGER 9:15 PM 5/18/2012 Page 1
KSHSAA 2012 Track and Field Regional #14 - 5/18/2012
Marion
Results
Girls 100 Meter Dash Class 3A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Francis, Beth 9 SEDGWICK 12.40 12.51Q 3
2 lovett, jamie 11 SEDGWICK 12.80 12.58Q 1
3 Doffing, Emily 12 CONWAY SPRINGS 12.50 12.71Q 2
4 Stucky, Renae 12 MOUNDRIDGE 12.70 12.61Q 1
5 Thompson, Maddison 11 GARDEN PLAIN 12.90 12.86Q 2
6 Sterneker, Kaitlyn 12 KINGMAN 13.20 12.99Q 3
7 Rohr, maggie 10 SEDGWICK 13.20 12.98q 2
8 VanBoening, Erika 9 BELLE PLAINE 13.60 13.15 3
9 Alley, Kayla 12 DOUGLASS 13.30 13.24 1
10 Strausz, Bailey 9 MOUNDRIDGE 14.20 13.44 1
11 Jost, Dallas 9 HILLSBORO 13.40 13.47 1
12 Howell, Kendra 10 DOUGLASS 13.60 13.57 3
13 Torres, Karina 10 HILLSBORO 13.50 13.72 2
14 Cannady, Katrina 11 REMINGTON 14.10 13.96 2
-- Hendryx, Samantha 9 GARDEN PLAIN 13.10 DQ 3
Girls 100 Meter Dash Class 3A
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Doffing, Emily 12 CONWAY SPRINGS 12.71 12.31 10
2 Francis, Beth 9 SEDGWICK 12.51 12.34 8
3 Stucky, Renae 12 MOUNDRIDGE 12.61 12.48 6
4 lovett, jamie 11 SEDGWICK 12.58 12.66 4
5 Thompson, Maddison 11 GARDEN PLAIN 12.86 12.71 2
6 Rohr, maggie 10 SEDGWICK 12.98 12.80 1
7 Sterneker, Kaitlyn 12 KINGMAN 12.99 12.85
Girls 200 Meter Dash Class 3A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 lovett, jamie 11 SEDGWICK 27.30 27.87Q 2
2 Francis, Beth 9 SEDGWICK 26.30 28.35Q 1
3 Doffing, Emily 12 CONWAY SPRINGS 25.90 28.38Q 2
4 Labenz, Brittany 10 HUTCHINSON-TRINITY 26.80 28.54Q 1
5 Thompson, Maddison 11 GARDEN PLAIN 27.80 28.40Q 2
6 Hendryx, Samantha 9 GARDEN PLAIN 27.60 28.66Q 1
7 longbine, dani 9 SEDGWICK 27.50 28.72q 2
8 Reinhert, Jonelle 12 LEON-BLUESTEM 27.80 29.61 1
9 Alley, Kayla 12 DOUGLASS 29.40 30.71 2
10 Howell, Kendra 10 DOUGLASS 29.50 30.72 1
11 Green, Jessi 12 REMINGTON 29.50 30.76 1
12 Norwood, Makayla 9 CHAPARRAL 29.60 31.08 2
13 Laham, Kaylee 10 REMINGTON 29.60 31.61 2
Girls 200 Meter Dash Class 3A
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Doffing, Emily 12 CONWAY SPRINGS 28.38 27.22 10
2 lovett, jamie 11 SEDGWICK 27.87 27.37 8
3 Labenz, Brittany 10 HUTCHINSON-TRINITY 28.54 27.38 6
4 longbine, dani 9 SEDGWICK 28.72 27.85 4
5 Francis, Beth 9 SEDGWICK 28.35 27.90 2
6 Thompson, Maddison 11 GARDEN PLAIN 28.40 28.57 1
7 Hendryx, Samantha 9 GARDEN PLAIN 28.66 28.82
Girls 400 Meter Dash Class 3A
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Wright, Sarah 11 DOUGLASS 1:01.20 1:02.89 2 10
2 Reinhert, Jonelle 12 LEON-BLUESTEM 1:00.80 1:03.44 2 8
3 Voran, Emily 12 KINGMAN 1:02.30 1:04.27 2 6
4 Simon, Amanda 10 GARDEN PLAIN 1:04.50 1:04.65 2 4
5 Minder, Nicole 11 REMINGTON 1:05.00 1:06.61 2 2
6 Theis, Michaela 9 KINGMAN 1:06.70 1:06.81 1 1
7 Redmon, Adriana 9 GARDEN PLAIN 1:04.30 1:07.08 2
8 Doyle, Megan 11 BELLE PLAINE 1:04.00 1:07.44 2
9 Auger, Shelby 10 LEON-BLUESTEM 1:06.30 1:10.36 1
10 Janzen, Madison 10 REMINGTON 1:08.20 1:12.75 1
Girls 800 Meter Run Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Serene, Callie 12 HILLSBORO 2:26.30 2:28.27 10
2 Hollenback, Cassie 12 DOUGLASS 2:27.50 2:30.62 8
3 Sones, Stacy 11 CONWAY SPRINGS 2:26.60 2:31.86 6
4 Koester, Heather 10 CONWAY SPRINGS 2:34.80 2:32.20 4
5 Francis, Baylie 9 SEDGWICK 2:33.00 2:34.10 2
6 Schrage, Tina 9 WICHITA-INDEPENDENT 2:35.20 2:38.88 1
7 Fox, Nicole 12 WICHITA-INDEPENDENT 2:34.10 2:41.24
8 Braddy, Hailey 9 DOUGLASS 2:37.90 2:45.85
9 Drouhard, Bernadette 11 CONWAY SPRINGS 2:33.50 2:47.16
10 McIntyre, Brynn 12 BELLE PLAINE 2:34.00 2:50.59
11 Klein, Megan 9 GARDEN PLAIN 2:46.20 2:53.59
12 Jurging, Katyln 10 LEON-BLUESTEM 2:46.80 2:56.30
13 Auger, Shelby 10 LEON-BLUESTEM 2:43.30 3:02.05
14 Howard, Claire 11 GARDEN PLAIN 3:16.50 3:14.57
Girls 1600 Meter Run Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Wright, Savannah 12 DOUGLASS 5:22.70 5:27.17 10
2 Sechrist, Emily 9 HILLSBORO 5:24.00 5:27.85 8
3 McCollum, Brenda 10 LEON-BLUESTEM 5:42.00 5:38.03 6
4 Wright, Sarah 11 DOUGLASS 5:29.60 5:39.02 4
5 Wright, Suzie 9 DOUGLASS 5:38.10 5:51.36 2
6 Thierolf, Kaelyn 10 MARION 5:45.30 6:06.38 1
7 Swank, Rachel 10 WICHITA-INDEPENDENT 6:05.00 6:14.90
8 Leihy, Karyn 9 HILLSBORO 6:07.00 6:17.42
9 Thunberg, Stacia 11 REMINGTON 6:02.00 6:18.29
10 Boroughs, Jenny 12 KINGMAN 6:13.10 6:19.06
11 Nipper, Meghan 9 REMINGTON 6:06.00 6:24.14
12 McClure, Marissa 12 SOUTHEAST OF SALINE 6:08.30 6:24.33
13 Renyer, Bethany 10 GARDEN PLAIN 6:26.00 6:47.67
Girls 3200 Meter Run Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sechrist, Emily 9 HILLSBORO 11:37.40 11:58.42 10
2 McCollum, Brenda 10 LEON-BLUESTEM 12:00.00 12:08.72 8
3 Wright, Savannah 12 DOUGLASS 11:59.30 12:10.77 6
4 McBeth, Mackenzie 10 DOUGLASS 12:12.00 12:15.20 4
5 Wright, Suzie 9 DOUGLASS 12:08.60 12:16.47 2
6 Thierolf, Kaelyn 10 MARION 12:40.30 13:24.60 1
7 Swank, Rachel 10 WICHITA-INDEPENDENT 12:48.70 13:57.04
8 Bergen, Marieke 11 MOUNDRIDGE 13:35.70 13:59.84
9 Boroughs, Jenny 12 KINGMAN 13:25.30 14:05.36
10 Fee, Kathryn 12 REMINGTON 14:38.00 15:29.55
Girls 100 Meter Hurdles Class 3A
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Hays, Sierra 12 GARDEN PLAIN 14.90 15.20Q 2
2 Voran, Rebekah 10 KINGMAN 15.60 15.91Q 1
3 Doffing, Emily 12 CONWAY SPRINGS 14.90 16.35Q 3
4 Brening, Konner 9 HUTCHINSON-TRINITY 15.80 16.13Q 1
5 Schneck, Miranda 11 CONWAY SPRINGS 16.50 16.32Q 2
6 Gordon, Whitney 12 MARION 16.20 16.73Q 3
7 Costello, Lizzie 10 GARDEN PLAIN 16.70 16.64 2
8 Stucky, Anna 9 MOUNDRIDGE 16.50 16.77 1
9 Poague, Lindsay 10 SOUTHEAST OF SALINE 16.40 17.04 3
10 Roberts, Kayleigh 10 DOUGLASS 17.10 17.44 3
11 Frazell, Tia 10 REMINGTON 18.20 17.69 2
12 Flaming, Ashley 12 BELLE PLAINE 17.40 17.73 1
13 Landreth, Tristin 10 LEON-BLUESTEM 18.20 18.06 1
14 Hamersky, Alicia 10 BELLE PLAINE 17.00 18.22 3
15 Reimer, Libby 10 HUTCHINSON-TRINITY 17.20 18.34 2
16 Bartel, Ashley 11 HILLSBORO 18.90 18.69 3
-- Green, Zoey 11 DOUGLASS 16.10 DQ 2
-- Dooley, Noel 9 GARDEN PLAIN 16.50 DQ 1
Girls 100 Meter Hurdles Class 3A
================================================================================
Name Year School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Doffing, Emily 12 CONWAY SPRINGS 16.35 14.78 10
2 Hays, Sierra 12 GARDEN PLAIN 15.20 15.27 8
3 Voran, Rebekah 10 KINGMAN 15.91 15.35 6
4 Gordon, Whitney 12 MARION 16.73 16.02 4
5 Brening, Konner 9 HUTCHINSON-TRINITY 16.13 16.40 2
6 Schneck, Miranda 11 CONWAY SPRINGS 16.32 16.66 1
Girls 300 Meter Hurdles Class 3A
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Doffing, Emily 12 CONWAY SPRINGS 46.10 46.28 2 10
2 Hays, Sierra 12 GARDEN PLAIN 46.40 46.53 2 8
3 Brening, Konner 9 HUTCHINSON-TRINITY 46.80 47.85 2 6
4 Voran, Rebekah 10 KINGMAN 47.80 48.52 2 4
5 Blick, Dawnda 11 HUTCHINSON-TRINITY 50.60 50.66 1 2
6 Roberts, Kayleigh 10 DOUGLASS 50.40 50.80 2 1
7 Costello, Lizzie 10 GARDEN PLAIN 49.80 51.00 2
8 Poague, Lindsay 10 SOUTHEAST OF SALINE 49.90 52.27 2
9 Ehrlich, Katey 10 MARION 50.60 52.58 1
10 Landreth, Tristin 10 LEON-BLUESTEM 58.60 52.70 1
11 bebermeyer, lora 10 SEDGWICK 51.00 52.77 1
12 Flaming, Ashley 12 BELLE PLAINE 54.00 57.22 1
13 Tillotson, Quin 12 REMINGTON 57.20 57.84 1
14 Bevan, Lindsay 11 REMINGTON 58.30 57.98 1
Girls 4x100 Meter Relay Class 3A
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 HUTCHINSON-TRINITY 52.10 51.53 2 10
1) Blick, Dawnda 11 2) Brening, Konner 9
3) Hobbs, Angie 12 4) Labenz, Brittany 10
2 SEDGWICK 51.90 51.98 2 8
1) Francis, Beth 9 2) longbine, dani 9
3) Rohr, maggie 10 4) lovett, jamie 11
3 GARDEN PLAIN 51.50 52.29 2 6
1) Hendryx, Samantha 9 2) Dooley, Noel 9
3) Bourne, Cadence 11 4) Thompson, Maddison 11
4 MOUNDRIDGE 52.70 52.30 2 4
1) Stucky, Anna 9 2) Siemens, Cassidy 9
3) Strausz, Bailey 9 4) Stucky, Renae 12
5 KINGMAN 54.50 54.58 1 2
1) Sterneker, Kaitlyn 12 2) Theis, Michaela 9
3) Voran, Rebekah 10 4) Voran, Emily 12
6 BELLE PLAINE 54.20 54.84 2 1
1) VanBoening, Erika 9 2) Ast, Kali 10
3) Doyle, Megan 11 4) Flaming, Ashley 12
7 MARION 53.10 55.00 2
1) Gueary, Kadecha 12 2) Gordon, Whitney 12
3) Meierhoff, Erin 11 4) Ehrlich, Katey 10
8 WHITEWATER-REMINGTON 55.50 56.06 1
1) Schunn, Kylee 10 2) Green, Jessi 12
3) Frazell, Tia 10 4) Laham, Kaylee 10
-- ANTHONY-HARPER CHAPARRAL 56.20 DQ 1
1) Seipel, Leah 10 2) Moore, Heather 11
3) Albright, Brandace 9 4) Norwood, Makayla 9
Girls 4x400 Meter Relay Class 3A
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 HUTCHINSON-TRINITY 4:15.90 4:17.15 10
1) Brening, Konner 9 2) Weninger, Kaetlin 10
3) Hobbs, Angie 12 4) Labenz, Brittany 10
2 DOUGLASS 4:14.00 4:18.74 8
1) Hollenback, Cassie 12 2) Wright, Savannah 12
3) Green, Zoey 11 4) Wright, Sarah 11
3 KINGMAN 4:26.00 4:25.76 6
1) Olf, Madison 9 2) Theis, Michaela 9
3) Voran, Rebekah 10 4) Voran, Emily 12
4 GARDEN PLAIN 4:27.90 4:28.77 4
1) Redmon, Adriana 9 2) Bourne, Cadence 11
3) Costello, Lizzie 10 4) Simon, Amanda 10
5 MARION 4:24.60 4:29.11 2
1) Meierhoff, Erin 11 2) Hess, Kelli 10
3) Ehrlich, Katey 10 4) Gordon, Whitney 12
6 MOUNDRIDGE 4:34.90 4:30.15 1
1) Stucky, Anna 9 2) Siemens, Cassidy 9
3) Holloway, Brooke 10 4) Stucky, Renae 12
7 WHITEWATER-REMINGTON 4:37.00 4:40.93
1) Minder, Nicole 11 2) Tillotson, Quin 12
3) Frazell, Tia 10 4) Janzen, Madison 10
Girls 4x800 Meter Relay Class 3A
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 DOUGLASS 10:05.70 10:28.21 10
1) Wright, Sarah 11 2) Wright, Savannah 12
3) Wright, Suzie 9 4) Hollenback, Cassie 12
2 SEDGWICK 10:54.00 10:36.27 8
1) Francis, Beth 9 2) olson, melissa 10
3) Francis, Baylie 9 4) Wolke, Miranda 9
3 CONWAY SPRINGS 10:21.50 10:41.40 6
1) Sones, Stacy 11 2) Smith, Alyssa 11
3) Koester, Heather 10 4) Drouhard, Bernadette 11
4 HALSTEAD 10:51.50 10:51.35 4
1) Talbott, Meg 10 2) Talbott, Alyssa 11
3) Robinson, Hannah 11 4) Johns, Rebekah 9
5 SOUTHEAST OF SALINE 11:26.10 11:07.16 2
1) McClure, Marissa 12 2) Caselman, Nicollette 10
3) Cleveland, Heather 11 4) Wells, Brooke 12
6 BELLE PLAINE 10:53.40 11:11.38 1
1) Ast, Kali 10 2) Doyle, Megan 11
3) McIntyre, Brynn 12 4) Flaming, Ashley 12
7 HUTCHINSON-TRINITY 11:23.00 11:43.07
1) Rich, JoAnn 10 2) Miller, Halle 11
3) Rust, Lauren 9 4) Eisenbarth, Rachel 9
8 WHITEWATER-REMINGTON 11:28.00 11:56.01
1) Thunberg, Stacia 11 2) Nipper, Meghan 9
3) McNeill, Megan 11 4) Hilgenfeld, Emma 10
Girls High Jump Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Gordon, Whitney 12 MARION 5-02.00 5-02.00 10
2 bebermeyer, lora 10 SEDGWICK 5-02.00 J5-02.00 8
3 Green, Zoey 11 DOUGLASS 5-00.00 5-00.00 6
4 Ostmeyer, Brittany 9 SOUTHEAST OF SALINE 4-08.00 J5-00.00 4
5 Cleveland, Heather 11 SOUTHEAST OF SALINE 4-10.00 4-10.00 1.50
5 Robinson, Miranda 10 GARDEN PLAIN 4-11.00 4-10.00 1.50
7 Tillotson, Quin 12 REMINGTON 4-08.00 J4-10.00
8 Dooley, Noel 9 GARDEN PLAIN 4-10.00 4-08.00
8 Vieyra, Rachel 12 HUTCHINSON-TRINITY 5-00.00 4-08.00
8 Mayfield, Heather 11 HILLSBORO 4-08.00 4-08.00
8 Dechant, Emilee 10 HUTCHINSON-TRINITY 4-10.00 4-08.00
8 Becker, Macy 11 GARDEN PLAIN 4-10.00 4-08.00
13 Bader, Naomi 9 DOUGLASS 4-10.00 4-06.00
Girls Pole Vault Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Maloney, Alicia 10 MARION 9-03.00 9-07.00 10
2 Ast, Kali 10 BELLE PLAINE 9-04.00 9-00.00 8
3 Bader, Naomi 9 DOUGLASS 9-00.00 J9-00.00 6
4 Doyle, Megan 11 BELLE PLAINE 9-03.00 8-06.00 4
5 Bartel, Ashley 11 HILLSBORO 8-03.00 8-00.00 2
6 Hess, Kelli 10 MARION 7-06.00 J8-00.00 1
7 Jost, Dallas 9 HILLSBORO 7-06.00 J8-00.00
8 Boyer, Madison 11 KINGMAN 7-00.00 7-06.00
9 Olf, Madison 9 KINGMAN 7-00.00 6-06.00
Girls Long Jump Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 lovett, jamie 11 SEDGWICK 17-11.00 17-07.75 10
2 Hays, Sierra 12 GARDEN PLAIN 17-04.50 17-03.50 8
3 Poague, Lindsay 10 SOUTHEAST OF SALINE 15-10.50 15-10.00 6
4 Gueary, Kadecha 12 MARION 16-04.50 15-09.75 4
5 Stucky, Renae 12 MOUNDRIDGE 15-11.00 15-07.75 2
6 Stucky, Anna 9 MOUNDRIDGE 15-11.00 15-05.00 1
7 Redmon, Adriana 9 GARDEN PLAIN 15-06.50 14-09.75
8 Hawkins, Kayla 9 DOUGLASS 14-10.75 14-07.75
9 Green, Jessi 12 REMINGTON 14-08.00 14-03.50
10 Albright, Brandace 9 CHAPARRAL 13-04.25 13-08.50
11 Torres, Karina 10 HILLSBORO 14-04.00 13-07.50
12 Cannady, Katrina 11 REMINGTON 14-05.00 13-07.25
13 Benton, Shelby 9 LEON-BLUESTEM 13-08.75 12-06.25
14 Holtz, Cassidy 10 LEON-BLUESTEM 13-02.00 10-11.75
Girls Triple Jump Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hays, Sierra 12 GARDEN PLAIN 36-05.50 35-07.00 10
2 Labenz, Brittany 10 HUTCHINSON-TRINITY 34-01.50 35-01.00 8
3 Bourne, Cadence 11 GARDEN PLAIN 34-07.00 35-00.75 6
4 Renyer, Bethany 10 GARDEN PLAIN 34-05.00 34-09.00 4
5 Poague, Lindsay 10 SOUTHEAST OF SALINE 33-07.00 33-09.00 2
6 Gueary, Kadecha 12 MARION 32-06.50 32-08.50 1
7 Ostmeyer, Brittany 9 SOUTHEAST OF SALINE 31-04.50 31-08.50
8 Hajdukovich, Sarah 9 DOUGLASS 32-04.50 30-11.25
9 Tillotson, Quin 12 REMINGTON 31-04.00 30-10.25
10 McNeill, Megan 11 REMINGTON 30-09.00 28-09.50
11 Brazil, Lindsey 12 HILLSBORO 30-03.50 28-05.00
12 Benton, Shelby 9 LEON-BLUESTEM 25-06.50 26-07.25
13 Holtz, Cassidy 10 LEON-BLUESTEM 22-04.00 23-05.00
Girls Shot Put Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hoheisel, Janelle 12 GARDEN PLAIN 37-01.50 35-10.25 10
2 Shields, Corey 11 MARION 35-09.00 33-10.75 8
3 Schunn, Kylee 10 REMINGTON 33-02.50 33-10.25 6
4 Marlnee, Cassidy 10 LEON-BLUESTEM 30-08.00 33-06.25 4
5 Espada, Kiara 12 HILLSBORO 33-07.00 33-02.00 2
6 Puetz, Emily 10 GARDEN PLAIN 32-04.25 32-01.75 1
7 Milum, Maressah 10 DOUGLASS 31-08.00 31-06.00
8 Black, Jena 9 HALSTEAD 33-04.00 31-05.75
9 Vogt, Taylor 10 HILLSBORO 32-03.50 30-10.75
10 gardner, courtney 12 SEDGWICK 30-09.00 30-09.25
11 bebermeyer, emily 9 SEDGWICK 33-01.00 29-07.00
12 Fritz, Morgan 12 SOUTHEAST OF SALINE 30-01.00 29-03.50
13 Swaney, Hattie 10 KINGMAN 30-08.75 28-08.50
14 Nispel, Bailey 10 DOUGLASS 29-08.00 28-04.75
15 Peutz, Hannah 9 SOUTHEAST OF SALINE 31-03.50 28-04.25
16 Hunt, Kelly 11 BELLE PLAINE 20-00.00 27-09.50
17 Young, Alex 12 MARION 29-06.50 27-04.00
18 Pierce, Brianna 9 CONWAY SPRINGS 28-09.00 27-03.00
19 Winter, Julie Ann 9 CONWAY SPRINGS 28-01.25 26-03.25
Girls Discus Throw Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Puetz, Emily 10 GARDEN PLAIN 118-03 124-00 10
2 Dooley, Natalie 11 GARDEN PLAIN 116-07 117-06 8
3 Dooley, Noel 9 GARDEN PLAIN 116-07 116-05 6
4 Black, Jena 9 HALSTEAD 104-06 113-10 4
5 Windle, Rita 12 LEON-BLUESTEM 105-08 110-00 2
6 Carter, Sam 12 WICHITA-INDEPENDENT 97-03 105-06 1
7 bebermeyer, emily 9 SEDGWICK 110-03 104-06
8 Shields, Corey 11 MARION 108-06 98-05
9 Hamm, Morganne 10 HILLSBORO 98-08 98-01
10 Milum, Maressah 10 DOUGLASS 85-04 95-01
11 Fritz, Morgan 12 SOUTHEAST OF SALINE 87-04 88-04
12 Espada, Kiara 12 HILLSBORO 101-09 88-01
13 Stucky, Tiffany 11 MOUNDRIDGE 90-02 88-00
14 Minder, Nicole 11 REMINGTON 82-07 87-02
15 Echelberry, Sara 9 CONWAY SPRINGS 92-08 85-10
16 Winter, Julie Ann 9 CONWAY SPRINGS 83-00 84-01
17 Hajdukovich, Sarah 9 DOUGLASS 89-04 82-07
18 Gail, Sierra 10 LEON-BLUESTEM 86-11 74-06
Girls Javelin Throw Class 3A
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Holloway, Brooke 10 MOUNDRIDGE 103-10 113-10 10
2 Costello, Lizzie 10 GARDEN PLAIN 121-02 112-11 8
3 Hoheisel, Janelle 12 GARDEN PLAIN 123-11 107-09 6
4 Dooley, Natalie 11 GARDEN PLAIN 113-04 105-09 4
5 Soto, Elena 11 REMINGTON 98-04 105-03 2
6 Marlnee, Cassidy 10 LEON-BLUESTEM 109-03 104-08 1
7 gardner, courtney 12 SEDGWICK 100-00 103-09
8 Echelberry, Sara 9 CONWAY SPRINGS 111-02 97-07
9 Dollarhide, Rose 11 REMINGTON 104-00 97-01
10 Racette, Brooke 9 HUTCHINSON-TRINITY 99-09 96-07
11 Shields, Corey 11 MARION 106-09 95-06
12 Swaney, Hattie 10 KINGMAN 97-04 91-02
13 Black, Jena 9 HALSTEAD 109-09 89-04
14 Hunt, Kelly 11 BELLE PLAINE 98-00 84-06
15 Windle, Rita 12 LEON-BLUESTEM 112-10 83-04
16 Nispel, Bailey 10 DOUGLASS 74-05 82-02
17 Rohlman, Sam 9 KINGMAN 89-08 80-09
18 Milum, Maressah 10 DOUGLASS 81-08 80-06
19 Burger, Heather 10 CONWAY SPRINGS 92-08 78-03
20 Morrison, Michelle 9 MOUNDRIDGE 80-00 76-00
Women - Class 3A - Team Rankings - 18 Events Scored
=========================================================================================
1) Garden Plain 115.50 2) Douglass 77
3) Sedgwick 63 4) Conway Springs 57
5) Hutchinson-Trinity 44 6) Marion 42
7) Hillsboro 32 8) Leon-Bluestem 29
9) Kingman 25 10) Moundridge 24
11) Southeast of Saline 15.50 12) Belle Plaine 14
13) Whitewater-Remington 10 14) Halstead 8
15) Wichita-Independent 2