Baldwin JH Triangular 2022

Baldwin City, KS
Timing/Results Ticker Timing

Spring Hill Middle School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
14.16 Caylee Callen 4th Finals H5 Complete results
14.42 Kaliyah Phifer 6th Finals H2 Complete results
14.50 Ashlynn Smith 9th Finals H5 Complete results
14.64 Jadyn Kistner 10th Finals H5 Complete results
14.71 Annabelle Michael 11th Finals H1 Complete results
14.72 Alana Smith 11th Finals H5 Complete results
15.42 SB Campbell Loiseau 21st Finals H5 Complete results
15.55 Rylee Jones 22nd Finals H5 Complete results
15.59 SB Jillian Lingner 19th Finals H2 Complete results
15.61 Emma Kaiser 20th Finals H3 Complete results
15.92 Madison Roberts 24th Finals H4 Complete results
200 Meter Dash
30.41 Caylee Callen 5th Finals H4 Complete results
30.77 Kaliyah Phifer 4th Finals H1 Complete results
31.21 Ashlynn Smith 10th Finals H4 Complete results
32.85 SB Emery Feeback 15th Finals H4 Complete results
32.87 Jillian Lingner 14th Finals H2 Complete results
32.93 SB Jentry Hunt 16th Finals H4 Complete results
33.00 Sienna Kadera-Redmon 17th Finals H4 Complete results
33.30 Emma Kaiser 17th Finals H2 Complete results
34.01 Ainsley Wittman 20th Finals H4 Complete results
34.09 Madison Roberts 19th Finals H2 Complete results
35.39 Saige Stallbaumer 21st Finals H3 Complete results
35.89 Elly Thompson 24th Finals H4 Complete results
400 Meter Dash
1:13.45 Annabelle Michael 2nd Finals H1 Complete results
1:16.87 Jadyn Kistner 9th Finals H3 Complete results
1:21.74 Emery Feeback 13th Finals H3 Complete results
1:40.78 SB Sara Guarneros 17th Finals H3 Complete results
800 Meter Run
2:48.77 Alexas Howard 2nd Finals H1 Complete results
2:52.89 EMORY HUNTINGTON 4th Finals H1 Complete results
3:14.06 Isabel Harris 7th Finals H1 Complete results
3:34.10 Mallory Marmon 9th Finals H1 Complete results
1600 Meter Run
6:18.56 Alexas Howard 2nd Finals H1 Complete results
6:48.07 Ashley Anderson 2nd Finals H1 Complete results
7:29.11 Lucy Boden 6th Finals H1 Complete results
3200 Meter Run
14:18.89 EMORY HUNTINGTON 1st Finals H1 Complete results
100 Meter Hurdles
20.87 Jillian Lingner 5th Finals H1 Complete results
21.41 Sienna Kadera-Redmon 5th Finals H2 Complete results
22.89 Lily Hunt 7th Finals H2 Complete results
23.11 Lucy Boden 16th Finals H2 Complete results
23.49 Brooklyn Sherron 8th Finals H2 Complete results
24.97 SB Saige Stallbaumer 19th Finals H3 Complete results
4x100 Meter Relay
57.57 Relay Team 4th Finals H1 Complete results
58.27 Relay Team 2nd Finals H1 Complete results
4x200 Meter Relay
2:08.67 Relay Team 2nd Finals H1 Complete results
800 Meter Sprint Medley Relay
2:12.75 Relay Team 2nd Finals H1 Complete results
2:18.46 Relay Team 2nd Finals H1 Complete results
4x400 Meter Relay
5:12.18 Relay Team 2nd Finals H1 Complete results
5:22.05 Relay Team 2nd Finals H1 Complete results
High Jump
4-7 SB Isabel Harris 1st Finals H1 Complete results
4-1 SB Suzy Plowman 2nd Finals H1 Complete results
3-11 SB Hadley Booze 3rd Finals H1 Complete results
3-11 Ainsley Wittman 6th Finals H1 Complete results
3-11 SB Brooklyn Sherron 7th Finals H1 Complete results
Long Jump
13-2.5 Suzy Plowman 4th Finals H2 Complete results
12-10 Elliana Aldrich 1st Finals H2 Complete results
12-5.5 Jentry Hunt 9th Finals H1 Complete results
12-3 Madison Brown 12th Finals H2 Complete results
12-3 Ashley Anderson 13th Finals H1 Complete results
9-10 Mallory Marmon 27th Finals H2 Complete results
Pole Vault
6-6 Rylee Jones 3rd Finals H1 Complete results
5-6 SB Lily Hunt 5th Finals H1 Complete results
Discus
78-8 Emery Feeback 2nd Finals H1 Complete results
69-4 SB Cali Claar 6th Finals H2 Complete results
63-0 Madison Brown 11th Finals H2 Complete results
62-11 Kinsley Rodden 3rd Finals H1 Complete results
55-2 Audra Crevier 17th Finals H2 Complete results
50-6 Macie Metcalf 20th Finals H1 Complete results
50-2 Eva Henderson 9th Finals H2 Complete results
49-8 Emma Meek 10th Finals H1 Complete results
44-9 Ashley Anderson 21st Finals H1 Complete results
39-6 Cidney Hines 23rd Finals H3 Complete results
38-8 Elly Thompson 24th Finals H2 Complete results
Shot Put
28-3.5 Kinsley Rodden 1st Finals H1 Complete results
24-5 SB Cali Claar 11th Finals H1 Complete results
23-8 Madison Brown 14th Finals H1 Complete results
22-8.5 Audra Crevier 15th Finals H1 Complete results
21-4.25 SB Elly Thompson 18th Finals H1 Complete results
21-1 SB Cidney Hines 14th Finals H2 Complete results
20-1.75 SB Eva Henderson 16th Finals H2 Complete results
18-4.75 Emma Meek 20th Finals H2 Complete results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.00 SB Cory Kirchner 4th Finals H1 Complete results
13.04 Grant Rogers 7th Finals H1 Complete results
13.08 Tripp Chrisjohn 5th Finals H6 Complete results
13.40 Trae Hayes 7th Finals H1 Complete results
13.71 Alex Calleweart 14th Finals H2 Complete results
13.98 SB Nathan Fiedler 19th Finals H2 Complete results
14.77 SB Camden Youngman 28th Finals H3 Complete results
14.82 Lincoln McGinnis 17th Finals H3 Complete results
15.16 Mason Hood 21st Finals H4 Complete results
16.20 SB Hayden Haddleston 31st Finals H4 Complete results
16.83 SB Phoenix Wells 30th Finals H4 Complete results
18.62 SB Caeden Boren 37th Finals H6 Complete results
200 Meter Dash
28.14 Lucas Herthel 7th Finals H1 Complete results
28.46 Grant Rogers 7th Finals H1 Complete results
28.63 Trae Hayes 9th Finals H1 Complete results
29.98 SB CAMRON WELSH 12th Finals H2 Complete results
30.33 SB William Mader 14th Finals H4 Complete results
31.88 Mason Hood 20th Finals H2 Complete results
32.36 Lincoln McGinnis 21st Finals H3 Complete results
32.72 SB Jackson Roberts 24th Finals H3 Complete results
400 Meter Dash
1:00.24 Cory Kirchner 1st Finals H1 Complete results
1:02.94 Lucas Herthel 3rd Finals H1 Complete results
1:07.36 SB Carter Evans 7th Finals H2 Complete results
1:12.80 Jackson Roberts 12th Finals H1 Complete results
800 Meter Run
2:35.50 Brody Kerr 1st Finals H1 Complete results
2:47.45 Grant Gebhards 6th Finals H1 Complete results
2:49.03 SB Jackson Bruce 8th Finals H1 Complete results
2:57.22 Tag Solberg 10th Finals H1 Complete results
3:06.75 SB Nic Terblanche 11th Finals H1 Complete results
1600 Meter Run
5:50.28 Brody Kerr 1st Finals H1 Complete results
6:20.45 SB Jackson Bruce 4th Finals H1 Complete results
100 Meter Hurdles
18.58 Carter Evans 2nd Finals H1 Complete results
18.69 SB Nathan Fiedler 5th Finals H1 Complete results
20.64 SB Cooper Eckert 6th Finals H1 Complete results
20.89 SB Phoenix Wells 7th Finals H2 Complete results
22.03 Tag Solberg 12th Finals H2 Complete results
22.29 Hayden Haddleston 11th Finals H2 Complete results
4x100 Meter Relay
52.27 Relay Team 2nd Finals H1 Complete results
54.51 Relay Team 4th Finals H1 Complete results
4x200 Meter Relay
1:51.18 Relay Team 1st Finals H1 Complete results
800 Meter Sprint Medley Relay
2:04.69 Relay Team 1st Finals H1 Complete results
4x400 Meter Relay
4:45.20 Relay Team 2nd Finals H1 Complete results
High Jump
4-11 Cory Kirchner 1st Finals H1 Complete results
4-7 Camden Youngman 6th Finals H1 Complete results
4-3 William Mader 4th Finals H1 Complete results
4-3 Grant Gebhards 5th Finals H1 Complete results
3-9 Nic Terblanche 10th Finals H1 Complete results
3-9 SB Phoenix Wells 10th Finals H1 Complete results
Long Jump
16-1.5 Treyson Schuckman 2nd Finals H1 Complete results
16-1 Grant Rogers 6th Finals H1 Complete results
14-8 SB Camden Youngman 11th Finals H1 Complete results
14-0.25 William Mader 4th Finals H1 Complete results
13-7 Alex Calleweart 15th Finals H2 Complete results
13-5.5 SB Tripp Chrisjohn 8th Finals H1 Complete results
13-3.25 SB CAMRON WELSH 9th Finals H3 Complete results
11-9.5 Grant Gebhards 17th Finals H2 Complete results
Pole Vault
7-6 SB CAMRON WELSH 1st Finals H1 Complete results
Discus
100-7 Clayton Meek 5th Finals H1 Complete results
98-1 Colin Godsey 6th Finals H1 Complete results
97-6 Landrey Flaming 7th Finals H1 Complete results
84-9 Taiven Smith 10th Finals H2 Complete results
77-8 SB Alex Marxen 13th Finals H1 Complete results
68-11 Brett Pankey 3rd Finals H3 Complete results
65-6 Teaghan Baxter 8th Finals H2 Complete results
61-9 Bryce Herman 24th Finals H3 Complete results
60-4 Joey Immediato 13th Finals H2 Complete results
58-0 Keegan Bonner 15th Finals H3 Complete results
47-9 Kasen Elton 27th Finals H3 Complete results
47-2 Brady Horne 29th Finals H3 Complete results
44-7 SB Easton Boehm 27th Finals H3 Complete results
43-0 Easton Blann 32nd Finals H1 Complete results
Shot Put
34-6 Landrey Flaming 3rd Finals H1 Complete results
31-2 SB Alex Marxen 6th Finals H2 Complete results
30-1.75 Clayton Meek 8th Finals H1 Complete results
28-2 Colin Godsey 12th Finals H2 Complete results
27-10.75 Treyson Schuckman 3rd Finals H1 Complete results
25-7.5 SB Bryce Herman 18th Finals H3 Complete results
25-6.5 Brett Pankey 9th Finals H1 Complete results
24-2 Taiven Smith 20th Finals H2 Complete results
21-8 Easton Blann 17th Finals H2 Complete results
20-10.25 Keegan Bonner 19th Finals H2 Complete results
20-9.25 Joey Immediato 20th Finals H2 Complete results
20-4.25 Lincoln McGinnis 21st Finals H2 Complete results
19-2.75 Brady Horne 23rd Finals H3 Complete results
16-4 Kasen Elton 31st Finals H3 Complete results