7th Grade Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cabett Bogart 7 Marysville 13.59
2 Gavin Turk 7 Linn 14.08PR
3 Lance Haines 7 Valley Heights 14.24PR
4 Cysn Singleton 7 Southern 15.14PR
5 Maxwell Sawin 6 Hanover 15.28PR
6 Daniel Nabors 6 Linn 15.31PR
7 Braden Schwartz 6 Hanover 15.49PR
8 Connor Ohlde 6 Linn 15.53PR
9 Wyatt Keller 7 Frankfort 15.59PR
10 Carson Kearn 7 Washington 15.72
11 Austin Wurtz 7 Washington 15.92
12 Garrett Haverkamp 7 Marysville 16.25PR
13 Tony Pruneda 7 Southern 16.33
14 Bladen Weiner 7 Southern 16.34PR
15 Eddie Christenson 7 Valley Heights 16.50PR
16 Colton Harlan 7 Washington 16.66
17 Hayden Behrends 7 Hanover 16.71SR
18 Parker Winslow 7 Washington 16.92
19 Braden Dwerlkotte 7 Marysville 16.96
20 Cody Colson 7 Southern 17.20PR
21 Carson Holle 6 Hanover 17.42PR
22 Jake Steffes 7 Frankfort 17.45PR
Fred Hyde 7 Marysville SCR
Maveryk Becker 7 Centralia DQ
8th Grade Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carter Beardsley 8 Valley Heights 12.47PR
2 Jimi Martin 8 Valley Heights 12.53PR
3 Levi Musselman 8 Linn 12.95PR
4 Simeon Wassom 8 Marysville 13.31
5 Trenton Zenger 8 Washington 13.50
6 Connor Cheely 8 Washington 13.68
7 Damian Yungeberg 8 Valley Heights 13.72PR
8 Triston Novak-Dempsay 8 Washington 14.18PR
9 Scott Brooks 8 Marysville 14.51PR
10 Joshua Zarybnicky 8 Hanover 14.59PR
11 Austen Forney 8 Southern 14.74PR
12 Logan Baxa 8 Linn 14.81PR
13 Aidan Goeckel 8 Washington 14.83PR
14 Nathan Fisher 8 Marysville 14.86PR
15 Iasiah Hoover 8 Southern 15.18PR
16 Xander Hull 8 Frankfort 15.40SR
17 Cole Meyer 8 Hanover 15.76PR
18 Ian Detimore 8 Marysville 16.03PR
19 Devin Helmerichs 8 Frankfort 16.23PR
20 Dakota Gillig 8 Valley Heights 17.74SR
21 Gabe White 8 Hanover 19.57PR
22 Denzel Gurganious 8 Southern 24.09PR
7th Grade Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maveryk Becker 7 Centralia 27.64PR
2 Tremont Hornbeak 7 Marysville 28.37PR
3 Josh Harding 7 Southern 28.93PR
4 Cabett Bogart 7 Marysville 28.98PR
5 Landon Koelling 7 Onaga 29.49PR
6 Gavin Turk 7 Linn 30.74PR
7 Aiden Spiehs 6 Linn 31.78PR
8 Cysn Singleton 7 Southern 32.07PR
9 Javier Martinez 7 Washington 32.37PR
10 Fred Hyde 7 Marysville 32.76PR
11 Braden Schwartz 6 Hanover 32.86PR
12 Tyrel Wagner 7 Valley Heights 32.90PR
13 Wyatt Keller 7 Frankfort 33.37PR
14 Randolph Faith 7 Marysville 33.59PR
15 Tony Pruneda 7 Southern 33.70PR
16 Connor Ohlde 6 Linn 34.94PR
17 Konnor Nider 7 Onaga 35.13PR
18 Eddie Christenson 7 Valley Heights 35.94PR
19 Garrett Martin 6 Hanover 36.31PR
20 Parker Winslow 7 Washington 36.41
21 Carson Holle 6 Hanover 37.22PR
22 Daniel Nabors 6 Linn 37.44PR
23 Max Jueneman 6 Hanover 44.37PR
Colton Harlan 7 Washington SCR
8th Grade Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zac Fisher 8 Onaga 25.72PR
2 Jimi Martin 8 Valley Heights 26.76PR
3 Levi Musselman 8 Linn 27.42
4 Peyton Smith 8 Marysville 28.21PR
5 Miles Wimberly 8 Centralia 28.67PR
6 Kale Maguire 8 Southern 29.26PR
7 Payton Falk 8 Onaga 29.50PR
8 Jack Lauer 8 Marysville 29.57PR
9 Scott Brooks 8 Marysville 30.08PR
10 Austen Forney 8 Southern 30.97PR
11 John Haefke 8 Valley Heights 31.76PR
12 Xander Hull 8 Frankfort 32.82SR
13 Iasiah Hoover 8 Southern 33.58
14 Devin Helmerichs 8 Frankfort 34.19
15 Ian Detimore 8 Marysville 34.74
Trenton Zenger 8 Washington SCR
7th Grade Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maveryk Becker 7 Centralia 1:02.59
2 Reese Tanking 7 Centralia 1:04.60PR
3 Landon Koelling 7 Onaga 1:06.65
4 Ayden Olguin 7 Hanover 1:09.07
5 Blake Spicer 7 Marysville 1:10.24
6 Cabett Bogart 7 Marysville 1:10.91
7 Javier Martinez 7 Washington 1:12.54PR
8 Gable Fredrickson 7 Marysville 1:12.88
9 Kaison Bigham 7 Valley Heights 1:13.54PR
10 Austin Wurtz 7 Washington 1:14.87PR
11 Tony Pruneda 7 Southern 1:16.04
12 Noah Jueneman 6 Hanover 1:17.71PR
13 Bryant Siemens 7 Valley Heights 1:18.17PR
14 Camren Hanson 7 Valley Heights 1:20.87PR
15 Parker Winslow 7 Washington 1:21.54PR
16 Austin Lawrence 7 Marysville 1:22.43
17 Anthony Ayala 7 Linn 1:23.49PR
18 Rieken Stallbaumer 6 Hanover 1:30.18PR
19 Max Jueneman 6 Hanover 1:50.00
8th Grade Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zac Fisher 8 Onaga 58.99
2 Carter Beardsley 8 Valley Heights 1:01.91PR
3 Trenton Talley 8 Centralia 1:02.99
4 Rook Williams 8 Marysville 1:03.28PR
5 Dominic Fisher 8 Marysville 1:04.85
6 Deavon Tommer 8 Marysville 1:05.06PR
7 Levi Musselman 8 Linn 1:05.06PR
8 Peyton Smith 8 Marysville 1:05.10SR
9 Chase Bruna 8 Hanover 1:07.74SR
10 Johnny Schreiner 8 Valley Heights 1:12.99PR
11 Konner Gepner 8 Washington 1:13.64
12 Logan Baxa 8 Linn 1:14.80PR
7th Grade Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gable Fredrickson 7 Marysville 2:43.93PR
2 Christian Henneberg 7 Onaga 2:48.00PR
3 Michael Reaves 7 Marysville 2:50.06PR
4 Trey Morrison 7 Centralia 2:50.93
5 Brett Heideman 7 Centralia 2:51.86
6 Derek Koch 7 Centralia 2:54.76
7 Maxwell Sawin 6 Hanover 2:57.77PR
8 Noah Jueneman 6 Hanover 2:59.54PR
9 Camron Jueneman 6 Hanover 3:01.27PR
10 Drayden Dowd 7 Frankfort 3:01.56
11 Titus Wassom 7 Marysville 3:01.56PR
12 Camren Hanson 7 Valley Heights 3:15.41PR
13 Randolph Faith 7 Marysville 3:26.88PR
8th Grade Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caden Parker 8 Valley Heights 2:23.28PR
2 Chase Bruna 8 Hanover 2:37.89
3 Joshua Zarybnicky 8 Hanover 2:38.66PR
4 Thomas Behrens 8 Marysville 2:44.99
5 Corbin Kolterman 8 Onaga 2:52.17
6 Keaton Grauer 8 Marysville 2:57.13
7 Camden Conley 8 Centralia 2:58.94
8 Drew Padgett 8 Marysville 3:01.56
9 Nick Thompson 8 Centralia 3:13.03
10 Juandre Walton 8 Marysville 3:20.73PR
7th Grade Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maveryk Becker 7 Centralia 5:35.02PR
2 Brigham Bruna 7 Hanover 5:52.14SR
3 Blake Spicer 7 Marysville 6:00.19PR
4 Ayden Olguin 7 Hanover 6:00.93
5 Asher Wassom 7 Marysville 6:02.87
6 Ethan Stryker 7 Valley Heights 6:04.06PR
7 Brett Heideman 7 Centralia 6:06.28
8 Hunter Weaver 7 Linn 6:21.18PR
9 J.D. Rice 7 Onaga 6:38.38PR
10 Andrew Duever 7 Marysville 7:36.53
8th Grade Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Thompson 8 Centralia 6:13.96PR
2 Kolton Schotte 8 Marysville 6:14.69PR
3 Drake Phillips 8 Washington 6:16.01
4 Race Engelken 8 Centralia 6:18.73
5 Jake Dankenbring 8 Marysville 6:30.66PR
6 Andrew Lashure 8 Marysville 6:33.02PR
7 Wyatt Pennington 8 Onaga 6:34.93PR
8 Juandre Walton 8 Marysville 7:52.12PR
7th Grade Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trey Morrison 7 Centralia 12:40.65PR
2 Derek Koch 7 Centralia 12:59.80PR
3 Blake Spicer 7 Marysville 13:01.32
4 Asher Wassom 7 Marysville 13:35.20
5 Liam Cordy 7 Washington 13:49.11PR
6 Andrew Duever 7 Marysville 15:16.01
8th Grade Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Austen Forney 8 Southern 12:40.36PR
2 Race Engelken 8 Centralia 13:01.12PR
3 Kolton Schotte 8 Marysville 13:02.25PR
4 Jake Dankenbring 8 Marysville 13:31.27PR
5 Kale Maguire 8 Southern 13:32.32PR
6 Drew Padgett 8 Marysville 14:07.20
7 Camden Conley 8 Centralia 14:12.85PR
8 Andrew Lashure 8 Marysville 14:16.84
7th Grade Boys 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cory Beck 7 Valley Heights 18.16PR
2 Drake Slifer 7 Valley Heights 18.32PR
3 Drayden Dowd 7 Frankfort 19.30
4 Josh Harding 7 Southern 19.63PR
5 Landon Koelling 7 Onaga 19.67PR
6 Brigham Bruna 7 Hanover 20.26PR
7 Wyatt Keller 7 Frankfort 21.06PR
8 Brody Grossnickle 7 Centralia 21.56PR
9 Titus Wassom 7 Marysville 23.11PR
Colton Harlan 7 Washington SCR
8th Grade Boys 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jimi Martin 8 Valley Heights 15.87PR
2 Sander Zutterman 8 Marysville 16.49PR
3 Jack Lauer 8 Marysville 17.50PR
4 Marshall Shoptese 8 Valley Heights 17.95PR
5 Tristen Shaefer 8 Marysville 18.52PR
6 Evan Saathoff 8 Southern 19.53PR
7 Nick Thompson 8 Centralia 20.21
Race Engelken 8 Centralia SCR
Rhett Williams 8 Marysville DQ
7th Grade Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Valley Heights 59.00
Cory BeckLuke ZimmermanLance HainesDrake Slifer
2 Centralia 59.16
Paxton BowersDerek KochColton SlaterWill Steinlage
3 Linn 1:01.06
Ethan BottGavin TurkHunter WeaverNick Rosebaugh
4 Marysville 1:02.21
Michael ReavesGable FredricksonFred HydeKemper Eickmann
5 Washington 1:03.94
Carson KearnColton HarlanJavier MartinezAustin Wurtz
6 Hanover 1:06.32
Camron JuenemanBrandt BeikmanRieken StallbaumerBraden Schwartz
7 Onaga 1:07.06
Konnor NiderTatum LaraChristopher UbelChristian Henneberg
8th Grade Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Valley Heights 50.94
Jacob JacksonCaden ParkerJimi MartinCarter Beardsley
2 Washington 56.67
Connor CheelyJaydon OtottTrenton ZengerTriston Novak-Dempsay
3 Centralia 56.82
Drew GibbsBrock KramerBrock ReineckeDerek Ronnebaum
4 Onaga 1:01.23
Corbin KoltermanTyree FiggeColby FordhamPayton Falk
Marysville DQ
Rhett WilliamsSander ZuttermanTristen ShaeferSimeon Wassom
7th Grade Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Centralia 2:08.64
Paxton BowersBrett HeidemanColton SlaterWill Steinlage
2 Marysville 2:10.96
Kemper EickmannTitus WassomAsher WassomFred Hyde
3 Linn 2:15.43
Ethan BottConnor OhldeNick RosebaughAiden Spiehs
4 Valley Heights 2:16.32
Cory BeckEthan StrykerKaison BighamBryant Siemens
5 Onaga 2:17.03
Konnor NiderRayce FisherJ.D. RiceChristopher Ubel
6 Hanover 2:24.64
Hayden BehrendsBrandt BeikmanCamron JuenemanBraden Schwartz
8th Grade Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marysville 1:52.53
Rhett WilliamsTristen ShaeferKeaton GrauerSimeon Wassom
2 Centralia 1:53.02
Brock KramerDerek RonnebaumTrenton TalleyMiles Wimberly
3 Washington 2:03.78
Brett BurhmanAidan GoeckelKonner GepnerDrake Phillips
4 Valley Heights 2:04.51
Ethan KenworthyJohn HaefkeDamian YungebergMarshall Shoptese
5 Onaga 2:08.88
Corbin KoltermanTyree FiggeColby FordhamPayton Falk
7th Grade Boys 800m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Valley Heights 2:06.03
Camren HansonLuke ZimmermanLance HainesDrake Slifer
2 Centralia 2:08.54
Paxton BowersDerek KochWill SteinlageReese Tanking
3 Onaga 2:11.77
J.D. RiceRayce FisherChristian HennebergLandon Koelling
4 Hanover 2:13.99
Hayden BehrendsBrigham BrunaPatrick CookAyden Olguin
5 Marysville 2:26.66
Michael ReavesGarrett HaverkampAsher WassomAustin Lawrence
8th Grade Boys 800m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Valley Heights 1:56.63
Jacob JacksonDamian YungebergMarshall ShopteseCaden Parker
2 Centralia 1:59.44
Brock KramerBrock ReineckeTrenton TalleyMiles Wimberly
3 Marysville 2:02.85
Jack LauerThomas BehrensKeaton GrauerRook Williams
4 Washington 2:05.99
Connor CheelyAidan GoeckelJaydon OtottTriston Novak-Dempsay
5 Onaga 2:17.87
Payton FalkColby FordhamTyree FiggeCorbin Kolterman
7th Grade Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tremont Hornbeak 7 Marysville 30-02.00PR
2 Lance Haines 7 Valley Heights 29-10.00
3 Kemper Eickmann 7 Marysville 28-08.50PR
4 Rayce Fisher 7 Onaga 28-08.00
5 Bladen Weiner 7 Southern 27-05.00PR
6 Keaton Bruna 7 Hanover 25-07.00
7 Patrick Cook 7 Hanover 25-03.00
8 Luke Zimmerman 7 Valley Heights 24-08.00
9 Tyrel Wagner 7 Valley Heights 24-00.50PR
10 Jake Steffes 7 Frankfort 22-06.00
11 Braden Dwerlkotte 7 Marysville 22-06.00PR
12 Christopher Ubel 7 Onaga 21-07.00
13 Colton Slater 7 Centralia 21-02.00PR
14 Tatum Lara 7 Onaga 20-11.00
15 Kaison Bigham 7 Valley Heights 20-06.50
16 Joseph Kern 7 Washington 20-06.00PR
17 Jaxon Welch 6 Linn 20-05.00PR
18 Matt Wach 7 Southern 20-05.00PR
19 Will Olson 7 Linn 20-04.00SR
20 Dean Luppen 7 Hanover 20-00.50PR
21 Ayden Schlabach 6 Hanover 19-06.50
22 Garrett Haverkamp 7 Marysville 18-10.00PR
Mason Sedlacek 7 Southern DNS
Tayshon Thompson 7 Linn DNS
Rece Kenworthy 7 Frankfort DNS
Hunter Weaver 7 Linn DNS
Connor Kohlmeyer 7 Washington DNS
8th Grade Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Peyton Smith 8 Marysville 44-03.00PR
2 Brock Reinecke 8 Centralia 41-04.00PR
3 Xander Hull 8 Frankfort 35-08.00
4 Nathan Fisher 8 Marysville 35-07.00PR
5 Drew Gibbs 8 Centralia 35-03.00PR
6 Jacob Jackson 8 Valley Heights 34-08.00PR
7 Payton LeDuc 8 Washington 32-08.00PR
8 Michael Livingston 8 Washington 30-11.00PR
9 Joel Hoover 8 Washington 30-07.00PR
10 Jeramia Dorsey 8 Onaga 29-04.00PR
11 Colby Fordham 8 Onaga 28-11.00PR
12 Ryan Stuenkel 8 Linn 28-03.00PR
13 Kale Maguire 8 Southern 27-05.00PR
14 Devin Helmerichs 8 Frankfort 27-02.00PR
15 Matthew Villasenor 8 Washington 26-11.00PR
16 Drew Rumbo 8 Centralia 25-08.00PR
17 Juandre Walton 8 Marysville 25-06.00PR
18 John Haefke 8 Valley Heights 25-00.00
19 Gabe Kufahl 8 Onaga 24-11.00PR
20 Ethan Kenworthy 8 Valley Heights 22-11.00
21 Denzel Gurganious 8 Southern 22-08.00PR
22 Elijah Griffee 8 Marysville 22-03.00PR
23 Jacob Sweet 8 Valley Heights 19-00.00
24 Gabe White 8 Hanover 18-10.00
7th Grade Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rayce Fisher 7 Onaga 98-10PR
2 Luke Zimmerman 7 Valley Heights 79-03.75PR
3 Bladen Weiner 7 Southern 77-09.50PR
4 Will Olson 7 Linn 73-04.75PR
5 Keaton Bruna 7 Hanover 71-08.50PR
6 Will Steinlage 7 Centralia 70-00.50PR
7 Carson Kearn 7 Washington 66-08.50
8 Patrick Cook 7 Hanover 66-02.75PR
9 Tatum Lara 7 Onaga 65-11.25PR
10 Christopher Ubel 7 Onaga 65-10.75PR
11 Braden Dwerlkotte 7 Marysville 63-10.50
12 Kemper Eickmann 7 Marysville 62-06PR
13 Hayden Behrends 7 Hanover 59-05.50PR
14 Jake Steffes 7 Frankfort 59-02
15 Joseph Kern 7 Washington 55-04.25PR
16 Brett Heideman 7 Centralia 50-02.25
17 Kaison Bigham 7 Valley Heights 49-08
18 Jaxon Welch 6 Linn 47-11.75
19 Garrett Haverkamp 7 Marysville 47-05.75
20 Tyrel Wagner 7 Valley Heights 42-05.50
21 Matt Wach 7 Southern 41-06.50PR
22 Dean Luppen 7 Hanover 40-05.50
Rece Kenworthy 7 Frankfort DNS
Tayshon Thompson 7 Linn DNS
Connor Kohlmeyer 7 Washington DNS
Mason Sedlacek 7 Southern DNS
8th Grade Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zac Fisher 8 Onaga 119-07
2 Jacob Jackson 8 Valley Heights 102-00PR
3 Drew Gibbs 8 Centralia 101-06PR
4 Payton LeDuc 8 Washington 100-03PR
5 Peyton Smith 8 Marysville 100-01
6 Thomas Behrens 8 Marysville 94-04.50
7 Joshua Zarybnicky 8 Hanover 84-07
8 Ryan Stuenkel 8 Linn 80-08PR
9 Nathan Fisher 8 Marysville 79-11.75
10 Xander Hull 8 Frankfort 76-05.75
11 Triston Novak-Dempsay 8 Washington 73-01PR
12 Matthew Villasenor 8 Washington 71-06.50
13 Jeramia Dorsey 8 Onaga 70-04.50
14 Juandre Walton 8 Marysville 66-04.25PR
15 Denzel Gurganious 8 Southern 64-03.50
16 Gabe Kufahl 8 Onaga 62-03.50PR
17 Devin Helmerichs 8 Frankfort 59-08.50SR
18 Cole Meyer 8 Hanover 59-02.50
19 Gabe White 8 Hanover 57-09.50PR
20 Jacob Sweet 8 Valley Heights 52-09PR
21 John Haefke 8 Valley Heights 52-02.50
22 Joel Hoover 8 Washington 48-02.50
23 Drew Rumbo 8 Centralia 46-02
24 Dietrich McGowan 8 Onaga 38-03PR
Brock Reinecke 8 Centralia FOUL
7th Grade Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Drake Slifer 7 Valley Heights 5-00.00PR
2 Paxton Bowers 7 Centralia 4-08.00
3 Josh Harding 7 Southern 4-08.00
4 J.D. Rice 7 Onaga 4-06.00
5 Tremont Hornbeak 7 Marysville 4-04.00
6 Javier Martinez 7 Washington 4-02.00PR
7 Drayden Dowd 7 Frankfort 4-00.00
8 Austin Wurtz 7 Washington 4-00.00
9 Maxwell Sawin 6 Hanover 3-10.00PR
10 Daniel Nabors 6 Linn 3-10.00PR
11 Garrett Martin 6 Hanover 3-10.00
Randolph Faith 7 Marysville NH
Connor Kohlmeyer 7 Washington DNS
Andrew Duever 7 Marysville NH
8th Grade Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Deavon Tommer 8 Marysville 5-04.00
2 Rook Williams 8 Marysville 5-04.00
3 Brock Kramer 8 Centralia 5-00.00
4 Miles Wimberly 8 Centralia 4-10.00
5 Evan Saathoff 8 Southern 4-08.00
6 Austen Forney 8 Southern 4-08.00
7 Johnny Schreiner 8 Valley Heights 4-06.00PR
8 Dominic Fisher 8 Marysville 4-06.00
9 Jack Lauer 8 Marysville 4-04.00PR
10 Aidan Goeckel 8 Washington 4-04.00
11 Iasiah Hoover 8 Southern 3-10.00
7th Grade Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Blake Spicer 7 Marysville 7-06.00PR
2 Reese Tanking 7 Centralia 7-00.00
3 Cory Beck 7 Valley Heights 7-00.00PR
4 Brody Grossnickle 7 Centralia 7-00.00PR
4 Gable Fredrickson 7 Marysville 7-00.00PR
6 Trey Morrison 7 Centralia 6-06.00PR
7 Andrew Duever 7 Marysville 5-06.00PR
Carson Kearn 7 Washington NH
8th Grade Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Derek Ronnebaum 8 Centralia 10-00.00PR
2 Trenton Zenger 8 Washington 9-00.00
3 Trenton Talley 8 Centralia 8-06.00
4 Keaton Grauer 8 Marysville 8-00.00
5 Marshall Shoptese 8 Valley Heights 8-00.00PR
6 Connor Cheely 8 Washington 7-06.00
6 Nick Thompson 8 Centralia 7-06.00PR
8 Simeon Wassom 8 Marysville 7-00.00
9 Kolton Schotte 8 Marysville 6-06.00PR
10 Konner Gepner 8 Washington 6-00.00PR
10 Tristen Shaefer 8 Marysville 6-00.00
Drake Phillips 8 Washington NH
7th Grade Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tremont Hornbeak 7 Marysville 15-04.00
2 Josh Harding 7 Southern 14-05.25PR
3 Cabett Bogart 7 Marysville 14-01.00
4 Brigham Bruna 7 Hanover 13-10.75PR
5 Trey Morrison 7 Centralia 13-00.50PR
6 Ethan Bott 6 Linn 12-09.75
7 Aiden Spiehs 6 Linn 12-00.75PR
8 Ayden Olguin 7 Hanover 11-11.00PR
9 Maxwell Sawin 6 Hanover 11-10.50PR
10 Cysn Singleton 7 Southern 11-10.00
11 Brody Grossnickle 7 Centralia 11-09.00
12 Drayden Dowd 7 Frankfort 11-06.50
13 Christian Henneberg 7 Onaga 11-05.00PR
14 Wyatt Keller 7 Frankfort 11-03.75
15 Bryant Siemens 7 Valley Heights 10-07.25
16 Ethan Stryker 7 Valley Heights 10-06.25PR
17 Michael Reaves 7 Marysville 10-04.50
18 Liam Cordy 7 Washington 10-04.00
19 Austin Lawrence 7 Marysville 10-03.50PR
20 Colton Harlan 7 Washington 10-02.25
21 Anthony Ayala 7 Linn 9-11.75
22 Colton Slater 7 Centralia 9-05.00
23 Garrett Martin 6 Hanover 9-03.25
24 Eddie Christenson 7 Valley Heights 8-10.25PR
Tayshon Thompson 7 Linn DNS
8th Grade Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Zac Fisher 8 Onaga 19-01.50PR
2 Sander Zutterman 8 Marysville 16-09.00PR
3 Deavon Tommer 8 Marysville 16-06.50
4 Damian Yungeberg 8 Valley Heights 15-07.25PR
5 Rook Williams 8 Marysville 15-03.00
6 Levi Musselman 8 Linn 14-07.50PR
7 Chase Bruna 8 Hanover 14-04.50
8 Dominic Fisher 8 Marysville 14-00.50PR
9 Drew Gibbs 8 Centralia 13-05.50
10 Logan Baxa 8 Linn 13-04.00PR
11 Cole Meyer 8 Hanover 13-02.00PR
12 Evan Saathoff 8 Southern 13-01.00PR
13 Camden Conley 8 Centralia 11-11.00PR
14 Jaydon Otott 8 Washington 11-10.00
15 Johnny Schreiner 8 Valley Heights 11-09.75SR
16 Brett Burhman 8 Washington 11-06.00
17 Drew Rumbo 8 Centralia 11-05.00PR
18 Ethan Kenworthy 8 Valley Heights 9-11.50
19 Dakota Gillig 8 Valley Heights 9-07.25
20 Wyatt Pennington 8 Onaga 8-11.00
21 Dietrich McGowan 8 Onaga 8-08.50
Ezequiel Ruacho 8 Linn SCR
Race Engelken 8 Centralia DNS
7th Grade Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gavin Turk 7 Linn 28-02.00PR
2 Reese Tanking 7 Centralia 28-00.25
3 Hunter Weaver 7 Linn 27-06.50PR
4 Cysn Singleton 7 Southern 24-11.50
5 Brody Grossnickle 7 Centralia 24-06.75
6 Konnor Nider 7 Onaga 24-03.25
7 Rieken Stallbaumer 6 Hanover 23-07.00PR
8 Camren Hanson 7 Valley Heights 23-06.50
9 Camron Jueneman 6 Hanover 23-03.50
10 Nick Rosebaugh 6 Linn 23-01.00
11 Anthony Ayala 7 Linn 22-09.50
12 Ethan Stryker 7 Valley Heights 22-09.25PR
13 Bryant Siemens 7 Valley Heights 22-05.25
14 Titus Wassom 7 Marysville 21-07.00PR
15 Brandt Beikman 6 Hanover 21-00.50PR
16 Randolph Faith 7 Marysville 14-01.50PR
Austin Lawrence 7 Marysville FOUL
8th Grade Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rhett Williams 8 Marysville 37-02.25
2 Deavon Tommer 8 Marysville 36-11.25PR
3 Carter Beardsley 8 Valley Heights 36-10.75
4 Sander Zutterman 8 Marysville 34-04.00PR
5 Caden Parker 8 Valley Heights 32-05.00PR
6 Kale Maguire 8 Southern 30-09.75
7 Joshua Zarybnicky 8 Hanover 30-06.00
8 Chase Bruna 8 Hanover 30-01.25
9 Dominic Fisher 8 Marysville 29-10.25PR
10 Evan Saathoff 8 Southern 28-05.25
11 Cole Meyer 8 Hanover 27-02.25
12 Jaydon Otott 8 Washington 26-11.75PR
13 Logan Baxa 8 Linn 26-11.50
14 Camden Conley 8 Centralia 26-10.25PR
15 Tyree Figge 8 Onaga 26-08.25PR
16 Brett Burhman 8 Washington 25-07.50
17 Drew Rumbo 8 Centralia 25-01.00PR
18 Dakota Gillig 8 Valley Heights 19-09.75PR
Derek Ronnebaum 8 Centralia DNS
Ezequiel Ruacho 8 Linn DNS
7th Grade Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Hardwick 7 Frankfort 14.09PR
2 Anna Jueneman 6 Hanover 14.29PR
3 Kiersten Tholstrup 7 Washington 14.57PR
4 Ruth Craig 7 Washington 15.10
5 Morgan Wurtz 6 Linn 15.33PR
6 Kiara Simmons 7 Onaga 15.34PR
7 Kayla Bigham 7 Valley Heights 15.35PR
8 Hope Beikman 7 Linn 15.80PR
9 Kaighlee Remmers 7 Valley Heights 15.82PR
10 Rose Latta 7 Marysville 15.88PR
11 Miray Ekici 7 Washington 16.13
12 Kayla Hedges 7 Onaga 16.16PR
13 Eve Jones 7 Centralia 16.18PR
14 Katelyn Klipp 7 Marysville 16.23PR
15 Addi Herrs 6 Linn 16.49PR
16 Ciarra Roberson 7 Valley Heights 16.49PR
17 Ryann Roberts 7 Marysville 16.55
18 Sarhi Brokamp 7 Centralia 16.59PR
19 Kasha Marroquin 7 Linn 16.65PR
20 Jaidyn Allington 8 Southern 16.71
21 Emma Kruse 6 Hanover 16.88PR
22 Kylie Venneberg 7 Onaga 16.89PR
23 Karla Cruz 7 Marysville 16.91
24 Kendall Tegethoff 7 Washington 16.96
25 Hope White 7 Hanover 17.18PR
26 Katelynn Combs 7 Frankfort 19.14PR
27 Kelby Rupprecht 6 Hanover 20.95PR
28 Eden Barnes 7 Onaga 21.72PR
8th Grade Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ceegan Atkins 8 Hanover 13.57SR
2 Kayley Schroller 8 Frankfort 13.96PR
3 Emma Sedlacek 8 Marysville 14.00
4 Joee Bussmann 8 Frankfort 14.23PR
5 Callie Cooper 8 Southern 14.42PR
6 Kendrea Troxel 8 Southern 14.61PR
7 Sarah Portenier 8 Washington 14.84
8 Reanna Rencin 8 Hanover 15.11SR
9 Jackie Cook 8 Marysville 15.17PR
10 Taegan Quigley 8 Centralia 15.53PR
11 Payton Woodyard 8 Valley Heights 15.54PR
12 Kyana Ulloa 8 Hanover 15.98SR
13 Moriah Hedges 8 Onaga 16.15SR
14 Maecyn Gunn 8 Valley Heights 16.29PR
15 Angelina Anaya 8 Hanover 16.47PR
16 Abigail Sawin 8 Washington 16.66
17 Mareie Barry 8 Marysville 16.70PR
18 Malorie Tegethoff 8 Washington 16.80PR
19 Angie Whittaker 8 Valley Heights 16.87PR
20 Amy Sanchez 8 Washington 17.88
21 Erikka Crome 8 Marysville 18.08
22 Chloe Klepikow 8 Onaga 18.39PR
23 Addy Bargdill 8 Valley Heights 18.40PR
24 Amber Kolle 6 Linn 20.40PR
25 Maddy McClain 8 Centralia 20.46
26 Julia Byers 8 Onaga 22.24PR
7th Grade Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anna Jueneman 6 Hanover 29.25PR
2 Hattie Gros 7 Frankfort 29.43PR
3 Emma Hardwick 7 Frankfort 29.57PR
4 Shea Kramer 7 Marysville 29.72PR
5 Brianna Bates 7 Onaga 30.52PR
6 Claire Holle 7 Marysville 30.79PR
7 Audra Steinfort 7 Valley Heights 32.43PR
8 Katelyn Schmitz 7 Marysville 33.52PR
9 Makayla Herrs 7 Washington 34.34PR
10 Miray Ekici 7 Washington 35.14PR
11 Talena McClellan 7 Washington 35.38PR
12 Ryann Roberts 7 Marysville 35.41PR
13 Aubriana Baxa 7 Hanover 37.33PR
Tessa Lohse 7 Hanover SCR
8th Grade Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ceegan Atkins 8 Hanover 28.28PR
2 Bella Lott 8 Marysville 29.05PR
3 Kayley Schroller 8 Frankfort 29.47PR
4 Emma Sedlacek 8 Marysville 29.56SR
5 Kendrea Troxel 8 Southern 31.27PR
6 Sarah Portenier 8 Washington 31.90PR
7 Taeben Stallbaumer 8 Hanover 32.60PR
8 Lexi Hipp 8 Centralia 32.89
9 Kyana Ulloa 8 Hanover 32.98SR
10 Taegan Quigley 8 Centralia 33.07PR
11 Myah Keller 8 Frankfort 33.29PR
12 Angelina Anaya 8 Hanover 33.58PR
13 Jackie Cook 8 Marysville 33.69PR
14 Maecyn Gunn 8 Valley Heights 34.89PR
15 Abigail Sawin 8 Washington 35.00
16 Melissa Hayes 8 Southern 37.51PR
17 Erikka Crome 8 Marysville 38.29PR
Taryn Parthemer 8 Frankfort SCR
7th Grade Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brooke Porter 7 Valley Heights 1:07.61
2 Maggie Toerber 7 Valley Heights 1:07.81PR
3 Brianna Bates 7 Onaga 1:09.24PR
4 Hattie Gros 7 Frankfort 1:10.02
5 Tessa Lohse 7 Hanover 1:11.06SR
6 Shea Kramer 7 Marysville 1:11.45
7 Bella Rader 7 Marysville 1:14.65
8 Katelyn Schmitz 7 Marysville 1:16.20
9 Jansen Gerstner 7 Frankfort 1:20.25PR
10 Miray Ekici 7 Washington 1:21.00PR
11 Ryann Roberts 7 Marysville 1:21.09PR
12 Lilli Richard 7 Washington 1:21.89PR
13 Kealey Helms 7 Washington 1:22.34
14 Kendall Tegethoff 7 Washington 1:23.55PR
15 Aubriana Baxa 7 Hanover 1:28.86
8th Grade Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bella Lott 8 Marysville 1:05.26
2 Brynn O'Neil 8 Marysville 1:08.42
3 Taya Smith 8 Valley Heights 1:08.43PR
4 Emma Sedlacek 8 Marysville 1:09.29PR
5 Kayley Schroller 8 Frankfort 1:12.80SR
6 Lauryn Roberts 8 Marysville 1:12.82
7 Sarah Portenier 8 Washington 1:14.20SR
8 Angie Whittaker 8 Valley Heights 1:20.17PR
9 Malorie Tegethoff 8 Washington 1:23.92PR
10 Kendall Bruna 8 Hanover 1:28.75PR
Taryn Parthemer 8 Frankfort SCR
7th Grade Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kelsay Mueller 7 Linn 2:52.93
2 Delana Murk 7 Valley Heights 2:53.69PR
3 Kiersten Tholstrup 7 Washington 2:57.55PR
4 Aloe Richie 7 Marysville 2:57.97
5 Hattie Gros 7 Frankfort 2:59.76PR
6 Kinsley Jueneman 7 Hanover 3:00.70PR
7 Ella Dusin 7 Washington 3:08.57
8 Alexis Dalinghaus 7 Frankfort 3:09.99PR
9 Hannah Zarybnicky 6 Hanover 3:15.82PR
10 Eve Jones 7 Centralia 3:19.32
11 Brooklyn Kling 7 Marysville 3:21.39
12 Sophie Edwards 7 Marysville 3:48.07
13 Summer Seematter 7 Marysville 4:10.97PR
Kelby Rupprecht 6 Hanover SCR
8th Grade Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Bella Lott 8 Marysville 2:43.24
2 Claire Beikmann 8 Linn 2:45.06
3 Lena Haverkamp 8 Centralia 2:52.97
4 Kaydence Throm 8 Marysville 3:04.60
5 Raegan Becker 8 Centralia 3:10.04
6 Lillie Wheeler 8 Marysville 3:11.17PR
7 Zoe Throm 8 Marysville 3:11.85PR
8 Leanna Gugenhan 8 Hanover 3:19.15SR
9 Karley Rupprecht 8 Hanover 3:23.88
10 Aliyah Sinn 8 Hanover 3:26.55SR
11 Clara Kee 8 Frankfort 3:31.24
7th Grade Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aloe Richie 7 Marysville 6:29.41PR
2 Kiersten Tholstrup 7 Washington 6:32.42
3 Kinsley Jueneman 7 Hanover 6:35.13
4 Hattie Gros 7 Frankfort 6:38.88
5 Hannah Zarybnicky 6 Hanover 7:24.45PR
6 Olivia Sandmann 7 Marysville 7:27.50
7 Eve Jones 7 Centralia 7:50.38
8 Ava Sedlacek 7 Hanover 8:20.53
9 Sophie Edwards 7 Marysville 8:22.83PR
10 Sarhi Brokamp 7 Centralia 8:30.24
11 Sydney Jueneman 7 Washington 8:41.81PR
12 Summer Seematter 7 Marysville 9:09.08
8th Grade Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lena Haverkamp 8 Centralia 6:10.96PR
2 Ali Boykin 8 Washington 6:17.87
3 Kaydence Throm 8 Marysville 6:22.81PR
4 Kaylee Skalla 8 Valley Heights 6:53.08PR
5 Carolyn Pilsl 8 Marysville 6:59.41SR
6 Kendall Bruna 8 Hanover 7:41.62SR
7 Abigail Sawin 8 Washington 8:22.49
8 Mareie Barry 8 Marysville 8:26.98PR
7th Grade Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Sandmann 7 Marysville 16:43.83
2 Miray Ekici 7 Washington 18:31.37
Lily Dressman 7 Frankfort SCR
8th Grade Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carolyn Pilsl 8 Marysville 15:25.18
2 Lillie Wheeler 8 Marysville 16:29.90
3 Jasmine Jueneman 8 Hanover 19:26.25PR
4 Gwen Collinge 8 Centralia 20:15.01
7th Grade Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Hardwick 7 Frankfort 18.02PR
2 Brooke Porter 7 Valley Heights 18.52PR
3 Maggie Toerber 7 Valley Heights 18.53PR
4 Alexis Dalinghaus 7 Frankfort 19.34PR
5 Bella Rader 7 Marysville 20.97
6 Katelyn Schmitz 7 Marysville 21.22
7 Aubriana Baxa 7 Hanover 22.01PR
8 Claire Holle 7 Marysville 22.08
9 Brooklyn Kling 7 Marysville 22.48PR
10 Jansen Gerstner 7 Frankfort 23.60
8th Grade Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ceegan Atkins 8 Hanover 17.43SR
2 Bri Boykin 8 Washington 17.96
3 Kendrea Troxel 8 Southern 18.04PR
4 Leanna Gugenhan 8 Hanover 20.02PR
5 Madeline Capp 8 Marysville 20.23
6 Emma Hoover 8 Washington 20.26SR
7 Reanna Rencin 8 Hanover 20.38SR
8 Emma Brungardt 8 Valley Heights 20.49PR
9 Jackie Cook 8 Marysville 21.20PR
10 Alli Nider 8 Onaga 21.88
Lillie Wheeler 8 Marysville DNS
7th Grade Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Frankfort 1:00.67
Caty KellerAlexis DalinghausJansen GerstnerTana Stowell
2 Linn 1:02.64
Hope BeikmanCarissa KolleKelsay MuellerMorgan Wurtz
3 Washington 1:02.65
Kealey HelmsMakayla HerrsTalena McClellanRuth Craig
4 Marysville 1:03.66
Shaylee VeringRylie MeinhardtRyann RobertsKadence Spurgeon
5 Onaga 1:03.94
Kiara SimmonsKylie VennebergKayla HedgesNatalie Jeanneret
6 Valley Heights 1:04.06
Olivia SkallaCiarra RobersonDelana MurkKayla Bigham
7 Hanover 1:09.76
Jamie BrunaAlivia GugenhanHope WhiteEmma Kruse
8th Grade Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Washington 58.18
Bri BoykinEmma HooverSarah PortenierAli Boykin
2 Marysville 59.39
Madeline CappKaylie BensenZoe ThromLauryn Roberts
3 Centralia 1:01.32
Raegan BeckerKyra BergmanLexi HippTaegan Quigley
4 Hanover 1:01.43
Leanna GugenhanMassey HolleReanna RencinKyana Ulloa
5 Southern 1:02.80
Kendrea TroxelMorgan WardJaidyn AllingtonCallie Cooper
6 Onaga 1:09.10
Alexis JonesMakayla BaumAlli NiderMoriah Hedges
7 Valley Heights 1:11.04
Payton WoodyardAddy BargdillKendelle SweetAngie Whittaker
7th Grade Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Frankfort 2:09.40
Caty KellerMeghan WadeEmma HardwickTana Stowell
2 Marysville 2:14.52
Bella RaderHailey IngallsKadence SpurgeonRose Latta
3 Onaga 2:16.18
Kiara SimmonsKayla HedgesKylie VennebergNatalie Jeanneret
4 Washington 2:17.13
Ella DusinMakayla HerrsKendall TegethoffRuth Craig
5 Hanover 2:20.39
Anna JuenemanEmma KruseTessa LohseAva Sedlacek
6 Valley Heights 2:24.94
Olivia SkallaCiarra RobersonKaighlee RemmersKayla Bigham
7 Linn 2:28.23
Hope BeikmanCamryn P. BeikmannAddi HerrsTrish Merritt
8th Grade Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marysville 2:01.07
Bella LottLauryn RobertsEmma SedlacekBrynn O'Neil
2 Linn 2:07.34
Megan BeierClaire BeikmannSophia BottElla Thalmann
3 Centralia 2:11.41
Gwen CollingeLena HaverkampLexi HippJayden Wells
4 Valley Heights 2:13.41
Emma BrungardtKaylee SkallaPayton WoodyardTaya Smith
5 Frankfort 2:14.24
Kennedy SleskaMyah KellerClara KeeTaryn Parthemer
6 Hanover 2:14.43
Taeben StallbaumerMassey HolleLeanna GugenhanKyana Ulloa
7 Onaga 2:23.82
Alexis JonesEmma KoltermanMoriah HedgesAlli Nider
7th Grade Girls 800m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Valley Heights 2:13.30
Delana MurkAudra SteinfortMaggie ToerberBrooke Porter
2 Hanover 2:15.96
Anna JuenemanKinsley JuenemanEmma KruseTessa Lohse
3 Onaga 2:18.51
Kiara SimmonsKayla HedgesBrianna BatesNatalie Jeanneret
4 Marysville 2:20.17
Shaylee VeringRylie MeinhardtHailey IngallsKatelyn Schmitz
5 Linn 2:20.69
Addi HerrsKasha MarroquinKelsay MuellerCarissa Kolle
6 Frankfort 2:27.12
Caty KellerMeghan WadeTana StowellJansen Gerstner
8th Grade Girls 800m Sprint Medley Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marysville 2:10.47
Madeline CappKaylie BensenLauryn RobertsBrynn O'Neil
2 Washington 2:11.50
Emma HooverTiffani AllerheiligenBri BoykinAli Boykin
3 Linn 2:11.99
Megan BeierClaire BeikmannSophia BottElla Thalmann
4 Frankfort 2:15.09
Kennedy SleskaMyah KellerClara KeeJoee Bussmann
5 Valley Heights 2:16.32
Payton WoodyardKaylee SkallaEmma BrungardtTaya Smith
6 Centralia 2:21.86
Kyra BergmanGwen CollingeLexi HippJayden Wells
7 Onaga 2:27.08
Alexis JonesEmma KoltermanMoriah HedgesAlli Nider
7th Grade Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Katelyn Klipp 7 Marysville 32-08.00PR
2 Carissa Kolle 7 Linn 30-01.50PR
3 Rose Latta 7 Marysville 29-10.25PR
4 Kadence Spurgeon 7 Marysville 27-04.00
5 Paige Wilcox 7 Marysville 26-01.00
6 Alivia Gugenhan 6 Hanover 25-08.25
7 Hope White 7 Hanover 25-06.00
8 Kealey Helms 7 Washington 24-04.50
9 Sydney Wapp 7 Frankfort 24-01.25
10 Audra Steinfort 7 Valley Heights 23-11.00
11 Talena McClellan 7 Washington 22-04.50
12 Camryn P. Beikmann 6 Linn 21-10.00PR
13 Jaidyn Allington 8 Southern 21-07.50PR
14 Olivia Skalla 7 Valley Heights 21-05.00
15 Katelynn Combs 7 Frankfort 20-07.00
16 Jamie Bruna 7 Hanover 20-03.00
17 Jillian Kirk 7 Frankfort 18-09.50
18 Eden Barnes 7 Onaga 18-06.00
19 Kelby Rupprecht 6 Hanover 17-03.50
Alexis Miller 7 Valley Heights DNS
Trish Merritt 6 Linn DNS
Sofia Wiggins 7 Washington DNS
8th Grade Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophia Bott 8 Linn 30-10.50
2 Aliyah Sinn 8 Hanover 30-06.50SR
3 Callie Cooper 8 Southern 29-10.00PR
4 Emma Kolterman 8 Onaga 29-08.50
5 Kady Toole 8 Washington 29-03.00
6 Jayden Wells 8 Centralia 29-01.00PR
7 Chloe Klepikow 8 Onaga 28-06.75PR
8 Kyra Bergman 8 Centralia 27-07.00
9 Malorie Tegethoff 8 Washington 26-07.00
10 Adria Heuer 8 Hanover 25-03.50PR
11 Maecyn Gunn 8 Valley Heights 25-03.00PR
12 Karley Rupprecht 8 Hanover 25-02.50
13 Riana Spiehs 6 Linn 24-09.00PR
14 Kaylie Bensen 8 Marysville 24-06.75PR
15 Zoe Throm 8 Marysville 24-04.00PR
16 Kendelle Sweet 8 Valley Heights 24-02.50
17 Angelina Anaya 8 Hanover 23-04.00
18 Makayla Baum 8 Onaga 22-11.00PR
19 Maddy McClain 8 Centralia 22-10.00
20 Alyssa Almendarez 8 Washington 21-09.50PR
21 Addy Bargdill 8 Valley Heights 21-05.00
22 Amy Sanchez 8 Washington 21-00.00PR
23 Kennedy Sleska 8 Frankfort 20-10.50
24 Taegan Quigley 8 Centralia 20-07.00
25 Amber Kolle 6 Linn 19-02.00PR
26 Erikka Crome 8 Marysville 18-04.00
27 Julia Byers 8 Onaga 17-09.00
28 Kylie Snyder 8 Frankfort 15-00.00
7th Grade Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kadence Spurgeon 7 Marysville 77-11PR
2 Carissa Kolle 7 Linn 76-07.50
3 Rose Latta 7 Marysville 74-00PR
4 Jaidyn Allington 8 Southern 72-05PR
5 Sydney Wapp 7 Frankfort 70-05.25PR
6 Kealey Helms 7 Washington 62-04PR
7 Audra Steinfort 7 Valley Heights 61-01.50PR
8 Alivia Gugenhan 6 Hanover 59-03.50PR
9 Camryn P. Beikmann 6 Linn 57-03.50PR
10 Hope White 7 Hanover 55-00
11 Paige Wilcox 7 Marysville 54-05PR
12 Katelyn Klipp 7 Marysville 53-09.50PR
13 Olivia Skalla 7 Valley Heights 50-06
14 Trish Merritt 6 Linn 45-00.25
15 Talena McClellan 7 Washington 44-07.50
16 Eden Barnes 7 Onaga 42-08PR
17 Jillian Kirk 7 Frankfort 40-01.50PR
18 Meghan Wade 7 Frankfort 36-05
19 Katelynn Combs 7 Frankfort 36-04.75
20 Jamie Bruna 7 Hanover 35-11
21 Eve Jones 7 Centralia 34-07
22 Kelby Rupprecht 6 Hanover 26-06
Alexis Miller 7 Valley Heights DNS
Hope Beikman 7 Linn DNS
8th Grade Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aliyah Sinn 8 Hanover 84-06PR
2 Sophia Bott 8 Linn 81-10SR
3 Kyra Bergman 8 Centralia 78-06.50
4 Kady Toole 8 Washington 76-03.50PR
5 Angelina Anaya 8 Hanover 73-04PR
6 Karley Rupprecht 8 Hanover 67-07PR
7 Adria Heuer 8 Hanover 61-07
8 Kaylie Bensen 8 Marysville 59-09.50
9 Emma Kolterman 8 Onaga 56-07
10 Chloe Klepikow 8 Onaga 55-10PR
11 Zoe Throm 8 Marysville 55-07.25
12 Maddy McClain 8 Centralia 54-11
13 Kendelle Sweet 8 Valley Heights 54-04.50
14 Maecyn Gunn 8 Valley Heights 53-02.50
15 Kennedy Sleska 8 Frankfort 51-08
16 Angie Whittaker 8 Valley Heights 51-01PR
17 Amber Kolle 6 Linn 50-05PR
18 Makayla Baum 8 Onaga 49-03
19 Gwen Collinge 8 Centralia 48-03PR
20 Erikka Crome 8 Marysville 47-10.25PR
21 Alyssa Almendarez 8 Washington 45-07
22 Addy Bargdill 8 Valley Heights 43-05
23 Melissa Hayes 8 Southern 43-02
24 Julia Byers 8 Onaga 42-06.25PR
25 Riana Spiehs 6 Linn 40-06
26 Amy Sanchez 8 Washington 36-09.50PR
27 Kylie Snyder 8 Frankfort 30-11
Malorie Tegethoff 8 Washington FOUL
7th Grade Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lilli Richard 7 Washington 4-02.00
2 Claire Holle 7 Marysville 4-02.00
3 Hailey Ingalls 7 Marysville 4-00.00
4 Sarhi Brokamp 7 Centralia 4-00.00
5 Kelsay Mueller 7 Linn 4-00.00PR
6 Kaighlee Remmers 7 Valley Heights 3-10.00PR
7 Rylie Meinhardt 7 Marysville 3-08.00
Karla Cruz 7 Marysville NH
8th Grade Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ceegan Atkins 8 Hanover 4-10.00
2 Raegan Becker 8 Centralia 4-06.00
3 Ella Thalmann 8 Linn 4-06.00
4 Jayden Wells 8 Centralia 4-04.00
5 Carolyn Pilsl 8 Marysville 3-08.00
7th Grade Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Shea Kramer 7 Marysville 7-00.00
2 Lilli Richard 7 Washington 6-00.00PR
3 Alexis Dalinghaus 7 Frankfort 5-06.00
4 Tana Stowell 7 Frankfort 5-00.00
Olivia Sandmann 7 Marysville NH
Aloe Richie 7 Marysville NH
Sophie Edwards 7 Marysville NH
8th Grade Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lena Haverkamp 8 Centralia 7-00.00
2 Joee Bussmann 8 Frankfort 6-06.00
3 Carolyn Pilsl 8 Marysville 6-00.00SR
4 Raegan Becker 8 Centralia 6-00.00
4 Clara Kee 8 Frankfort 6-00.00PR
6 Emma Hoover 8 Washington 5-06.00PR
7th Grade Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claire Holle 7 Marysville 14-04.50PR
2 Brooke Porter 7 Valley Heights 13-05.50PR
3 Hailey Ingalls 7 Marysville 12-10.00PR
4 Rylie Meinhardt 7 Marysville 12-02.00
5 Kiersten Tholstrup 7 Washington 12-00.50PR
6 Morgan Wurtz 6 Linn 11-09.25
7 Ella Dusin 7 Washington 11-08.50
8 Caty Keller 7 Frankfort 11-08.00
9 Natalie Jeanneret 7 Onaga 11-02.75
10 Kaighlee Remmers 7 Valley Heights 11-02.00PR
11 Kayla Bigham 7 Valley Heights 11-01.50PR
12 Shaylee Vering 7 Marysville 10-10.50
13 Brianna Bates 7 Onaga 10-09.00
14 Sarhi Brokamp 7 Centralia 10-08.50PR
15 Kylie Venneberg 7 Onaga 10-04.00
16 Ciarra Roberson 7 Valley Heights 10-04.00
17 Kendall Tegethoff 7 Washington 10-03.00
18 Aubriana Baxa 7 Hanover 9-09.75
19 Kinsley Jueneman 7 Hanover 9-07.25
20 Sydney Jueneman 7 Washington 9-05.00PR
21 Meghan Wade 7 Frankfort 9-00.25
22 Ava Sedlacek 7 Hanover 7-02.00SR
23 Eden Barnes 7 Onaga 5-09.00PR
Kasha Marroquin 7 Linn DNS
Morgan Ward 8 Southern DNS
8th Grade Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ali Boykin 8 Washington 15-01.25
2 Callie Cooper 8 Southern 14-00.25PR
3 Massey Holle 8 Hanover 13-06.00PR
4 Claire Beikmann 8 Linn 13-02.50
5 Taryn Parthemer 8 Frankfort 13-02.50
6 Tiffani Allerheiligen 8 Washington 12-11.00
7 Emma Brungardt 8 Valley Heights 12-06.50SR
8 Madeline Capp 8 Marysville 12-04.50PR
9 Joee Bussmann 8 Frankfort 11-11.00
10 Kaydence Throm 8 Marysville 11-08.00PR
11 Taeben Stallbaumer 8 Hanover 11-07.75SR
12 Melissa Hayes 8 Southern 10-09.00PR
13 Jackie Cook 8 Marysville 10-08.00
14 Alexis Jones 8 Onaga 10-07.50PR
15 Kendall Bruna 8 Hanover 9-07.00PR
16 Jasmine Jueneman 8 Hanover 8-05.00PR
17 Maddy McClain 8 Centralia 7-00.25
18 Amber Kolle 6 Linn 6-03.25PR
Megan Beier 8 Linn DNS
Mareie Barry 8 Marysville FOUL
7th Grade Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Maggie Toerber 7 Valley Heights 29-02.00PR
2 Shea Kramer 7 Marysville 27-09.50
3 Bella Rader 7 Marysville 26-08.50PR
4 Ruth Craig 7 Washington 26-05.00
5 Aloe Richie 7 Marysville 24-11.00PR
6 Delana Murk 7 Valley Heights 24-02.50
7 Shaylee Vering 7 Marysville 23-00.00
8 Makayla Herrs 7 Washington 22-09.50
9 Hannah Zarybnicky 6 Hanover 19-10.00PR
10 Ava Sedlacek 7 Hanover 17-11.00PR
8th Grade Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brynn O'Neil 8 Marysville 29-05.00
2 Taya Smith 8 Valley Heights 28-10.00PR
3 Bri Boykin 8 Washington 28-02.00
4 Massey Holle 8 Hanover 28-00.00
5 Ella Thalmann 8 Linn 27-01.00
6 Tiffani Allerheiligen 8 Washington 26-09.00
7 Reanna Rencin 8 Hanover 26-05.00SR
8 Megan Beier 8 Linn 26-04.00PR
9 Taeben Stallbaumer 8 Hanover 26-03.50
10 Kaylee Skalla 8 Valley Heights 24-09.00
11 Kaydence Throm 8 Marysville 24-02.00
12 Mareie Barry 8 Marysville 22-03.50
13 Lillie Wheeler 8 Marysville 21-03.50