Complete Results


13 Year Old Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Morgan Puno                  Hot Feet Track Club           12.89        
  2  Ramos Robert             11  LL Elite Athletes Track C     12.94        
  3  Jaime Efrain                 Team United Stars             13.16        
  4  Cazh'mere Green          13  Team United Stars             13.22        
  5  Darian Adams                                               13.24        
  6  Dwayne Newby Jr                                            13.32        
  7  Armando Salcido              Beloit Flyers                 13.34        
  8  Logan Puno                   Hot Feet Track Club           13.41        
  9  Schrickel Jensen         11  Team United Stars             13.54        
 10  Jordan Dunlap                                              13.65        
 11  Travis Shyne             11  Team United Stars             13.68        
 12  Colon Purdie             13  Team United Stars             13.92        
 13  Tanoah Henderson             Wichita Athletics TC          13.95        
 14  Samuel Quintana              KC FIRE Track Club            14.08        
 15  Landon Linkous               Hot Feet Track Club           14.73        
 16  Dyllen Pecunia                                             16.23        
     Jeremiah Allen                                               DNS        


14 Year Old Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jeremiah Smith           13  Topeka Blazers                11.66        
  2  Gabriel Williams                                           11.96        
  3  Maxwell Christie                                           12.11        
  4  Tyrell Reed              13  Team United Stars             12.39        
  5  Jackson Powell               CJ Freedom                    12.51        
  6  Trot Wood                    GE LIGHTNING                  12.62        
  7  Jermaine Wilson              365 Track                     12.72        
  8  Amaury Aidoo                 KC FIRE Track Club            12.89        
  9  Dante Walters                                              13.05        
 10  Isaac Lopez                                                13.14        
 11  Kyren Calvin             13  KC Storm Track                13.24        
 12  Jarod Petty                                                13.26        
 13  Xavyer Powell            13  KC Storm Track                13.27        
 14  Tucker Harrell           13  Girard Warriors Youth Tra     13.29        
 15  Mcclain Zendejas             Draft Pick Academy            13.91        
 16  Eithan Kodger                GE LIGHTNING                  14.02        
 17  Jalil Cooper                 Topeka Blazers                14.12        
 18  Jvon Morgan                  Next Level Elite Track Cl     14.13        
 19  Troy Gounev                  Johnson County Comets Tra     14.81        
 20  Joshua Kelley                THE DOORS                     17.05        


15-16 Year Old Boys 100 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Eric Hill                    Palestine Prowlers Track      11.11        
  2  Gabriel Effiong              Next Level Elite Track Cl     11.66        
  3  Alec Swarens                 Hot Feet Track Club           11.67        
  4  Kayshun Prince               Blue Thunder Track            11.80        
  5  Nen Matlock                  365 Track                     11.81        
  6  Christopher Howell       15  Team United Stars             11.85        
  7  Barry Summers                                              11.85        
  8  John Brown                   Team Believe Track & Fiel     11.90        
  9  Vincent Smith                Next Level Elite Track Cl     11.91        
 10  Gage George                                                11.95        
 11  Zaire Adkins                 Wichita Athletics TC          12.05        
 12  Nathan Seck                                                12.06        
 13  Jace Reynolds                                              12.07        
 14  Israel Newby                                               12.08        
 15  Michael Harris           15  LL Elite Athletes Track C     12.10        
 16  Keshawn Martin                                             12.30        
 17  Logan White                                                12.48        
 18  Tyden Henderson          15  Wichita Athletics TC          12.54        
 19  Dj Kines                                                   12.68        
 20  Bryan Jennings               LL Elite Athletes Track C     12.78        
 21  Savyan Powell            15  KC Storm Track                12.80        
 22  Andrew Rodriguez             Hot Feet Track Club           12.86        
 23  Zachary Collins              GE LIGHTNING                  12.94        
 24  Tanner Hupfer                                              12.96        
 25  Eliezer Quintana             KC FIRE Track Club            13.15        
 26  Jake Partridge               Newton KS Flyers Track Cl     13.22        
 27  Raymond Mcdonald             Team Believe Track & Fiel     13.78        
 28  Isaac Quintana               KC FIRE Track Club            13.87        
     Ryan Dreilng                                                 DNS        
     Phillip Caldwell Jr      15  Draft Pick Academy              DNS        
     Ray Shaw                     Team Believe Track & Fiel       DNS        


17-18 Year Old Boys 100 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Lance Ward                   CJ Freedom                    11.16        
  2  Parker Love                  KC FIRE Track Club            11.35        
  3  Cruz Quintana                KC FIRE Track Club            11.37        
  4  Rajon Hill               17  Team Believe Track & Fiel     11.56        
  5  David Holmes             17  LL Elite Athletes Track C     11.61        
  6  Bryce Brown                                                11.77        
  7  Delazis Smith                Wichita Athletics TC          11.99        
  8  Jon Avery                    Wichita Athletics TC          12.08        
  9  Serapis Artists              Wichita Athletics TC          12.16        
 10  Gryphen Tambling                                           13.04        
     Eric Lobdell                 Wichita Athletics TC            DNS        




13 Year Old Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Morgan Puno                  Hot Feet Track Club           26.36        
  2  Schrickel Jensen         11  Team United Stars             26.53        
  3  Ramos Robert             11  LL Elite Athletes Track C     26.55        
  4  Armando Salcido              Beloit Flyers                 26.71        
  5  Darian Adams                                               26.92        
  6  Jaime Efrain                 Team United Stars             26.95        
  7  Dwayne Newby Jr                                            27.70        
  8  Travis Shyne             11  Team United Stars             27.75        
  9  Logan Puno                   Hot Feet Track Club           28.00        
 10  Makai Nzioki                                               28.01        
 11  Colon Purdie             13  Team United Stars             28.03        
 12  Jordan Dunlap                                              28.66        
 13  Tanoah Henderson             Wichita Athletics TC          28.88        
 14  Amalachi Wilkins                                           29.53        
 15  Landon Linkous               Hot Feet Track Club           29.82        
 16  Samuel Quintana              KC FIRE Track Club            30.30        
 17  Dyllen Pecunia                                             32.42        


14 Year Old Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Gabriel Williams                                           24.04        
  2  Maxwell Christie                                           24.22        
  3  Brock Colhour                KC FIRE Track Club            24.46        
  4  Tanner Dowling                                             24.71        
  5  Jackson Powell               CJ Freedom                    24.91        
  6  Trot Wood                    GE LIGHTNING                  25.00        
  7  Jarod Petty                                                25.50        
  8  Jermaine Wilson              365 Track                     25.85        
  9  Amaury Aidoo                 KC FIRE Track Club            26.02        
 10  Isaac Lopez                                                26.05        
 11  Dante Walters                                              26.32        
 12  Tyrell Reed              13  Team United Stars             26.37        
 13  Isaiah Hoard             13  TGM Windsteppers              26.96        
 14  Kyren Calvin             13  KC Storm Track                27.30        
 15  Micah Blomker            13  Hot Feet Track Club           27.33        
 16  Bethea Genesis           13  R.I.C.E Athletics- RUNSTA     27.37        
 17  Collins Elumogo                                            27.90        
 18  Jvon Morgan                  Next Level Elite Track Cl     27.95        
 19  Mcclain Zendejas             Draft Pick Academy            28.06        
 20  Xavyer Powell            13  KC Storm Track                28.15        
 21  Troy Gounev                  Johnson County Comets Tra     30.94        
     Jose Navarro                                                 DNS        
     Ethan Samenus                                                DNS        
     Isaac Ativie                 R.I.C.E Athletics- RUNSTA       DNS        
     Jalil Cooper                 Topeka Blazers                  DNS        
     Edward Mclaughlin        13  R.I.C.E Athletics- RUNSTA       DNS        
     Tanner Curtis                Manhattan Track                 DNS        


15-16 Year Old Boys 200 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kayshun Prince               Blue Thunder Track            23.17        
  2  Alec Swarens                 Hot Feet Track Club           23.34        
  3  Barry Summers                                              23.38        
  4  Vincent Smith                Next Level Elite Track Cl     23.47        
  5  Tylen Ashihi                                               23.52        
  6  Gabriel Effiong              Next Level Elite Track Cl     23.57        
  7  John Brown                   Team Believe Track & Fiel     23.69        
  8  Nen Matlock                  365 Track                     23.75        
  9  Gage George                                                23.89        
 10  Nathan Seck                                                23.90        
 11  Keshawn Martin                                             24.11        
 12  Zaire Adkins                 Wichita Athletics TC          24.18        
 13  Jace Reynolds                                              24.19        
 14  Johnathan Carder         15  CJ Freedom                    24.47        
 15  Logan White                                                24.59        
 16  Douglas Brown            15  Girard Warriors Youth Tra     24.73        
 17  Christopher Howell       15  Team United Stars             24.76        
 18  Israel Newby                                               24.90        
 19  Cooper Jadwin                CJ Freedom                    25.01        
 20  Andrew Rodriguez             Hot Feet Track Club           25.26        
 21  Zachary Collins              GE LIGHTNING                  25.27        
 22  Dj Kines                                                   25.48        
 23  Bryan Jennings               LL Elite Athletes Track C     25.55        
 24  Tyden Henderson          15  Wichita Athletics TC          25.68        
 25  Jack Gilmore             13  Hot Feet Track Club           25.77        
 26  Tyler Burt                   CJ Freedom                    25.86        
 27  Ross Johnson                 Blue Thunder Track            25.97        
 28  Darrien Jones            15  R.I.C.E Athletics- RUNSTA     26.02        
 29  Tanner Hupfer                                              26.19        
 30  Eliezer Quintana             KC FIRE Track Club            26.77        
 31  Joshua Hunter                GE LIGHTNING                  26.91        
 32  Savyan Powell            15  KC Storm Track                27.01        
 33  Isaac Quintana               KC FIRE Track Club            28.43        
 34  Eric Torres                  Wichita Athletics TC          28.59        
     Phillip Caldwell Jr      15  Draft Pick Academy              DNS        
     Steel Fatuesi                                                DNS        
     Amarion Wilkins                                              DNS        
     Jacob Wetta                                                  DNS        
     Ryan Dreilng                                                 DNS        


17-18 Year Old Boys 200 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Lance Ward                   CJ Freedom                    22.03        
  2  Elijah Mosley                                              22.23        
  3  Parker Love                  KC FIRE Track Club            22.28        
  4  Cruz Quintana                KC FIRE Track Club            22.39        
  5  David Holmes             17  LL Elite Athletes Track C     22.67        
  6  Rajon Hill               17  Team Believe Track & Fiel     22.93        
  7  Cameron Shelton              THE DOORS                     23.08        
  8  Amarien Smith            15  Wichita Athletics TC          23.76        
  9  Delazis Smith                Wichita Athletics TC          23.78        
 10  Jon Avery                    Wichita Athletics TC          24.00        
 11  Connor Figgins               365 Track                     25.05        
 12  Keyshaun Grim                                              25.13        
 13  Serapis Artists              Wichita Athletics TC          44.03        
     Gerron Jackson           17  Team Believe Track & Fiel       DNS        
     Dennis Hill              17  Team Believe Track & Fiel       DNS        
     Dayton Knapp                 Draft Pick Academy              DNS        
     Eric Lobdell                 Wichita Athletics TC            DNS        
     Gryphen Tambling                                             DNS        
     Benjemen Schneider       15  Pony Express Track              DNS        




13 Year Old Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Cazh'mere Green          13  Team United Stars             58.10        
  2  Darian Adams                                             1:01.16        
  3  Ramos Robert             11  LL Elite Athletes Track C   1:03.78        
  4  Tanoah Henderson             Wichita Athletics TC        1:04.50        
  5  Jaime Efrain                 Team United Stars           1:05.13        
  6  Makai Nzioki                                             1:06.31        
  7  Travis Shyne             11  Team United Stars           1:06.36        
  8  Colon Purdie             13  Team United Stars           1:08.43        
  9  Samuel Quintana              KC FIRE Track Club          1:08.55        
 10  Amalachi Wilkins                                         1:09.00        
 11  Quentin Pittman              365 Track                   1:09.07        
 12  Max Gutierrez                Team United Stars           1:14.17        
 13  Jaxon Mourning                                           1:45.00        


14 Year Old Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jackson Powell               CJ Freedom                    55.31        
  2  Tanner Dowling                                             55.35        
  3  Brock Colhour                KC FIRE Track Club            55.91        
  4  Trot Wood                    GE LIGHTNING                  58.18        
  5  Ethan Samenus                                              59.93        
  6  Isaiah Hoard             13  TGM Windsteppers            1:00.73        
  7  Jvon Morgan                  Next Level Elite Track Cl   1:03.77        
  8  Tucker Harrell           13  Girard Warriors Youth Tra   1:04.40        
  9  Brown Abram              13  Hays Striders Track         1:04.79        
 10  Collins Elumogo                                          1:05.86        
 11  Xavyer Powell            13  KC Storm Track              1:06.72        
 12  Andrew Leach                 GE LIGHTNING                1:12.69        
 13  Javonntae Riley          13  Topeka Blazers              1:13.39        
     Jose Navarro                                                 DNS        
     Dante Walters                                                DNS        
     Jalil Cooper                 Topeka Blazers                  DNS        
     Miquel Castillo              Topeka Blazers                  DNS        
     Isaac Lopez                                                  DNS        
     John Forbush             13  TGM Windsteppers                DNS        
     Isaac Ativie                 R.I.C.E Athletics- RUNSTA       DNS        


15-16 Year Old Boys 400 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Logan Arellano           15  Pure Talent Elite             49.80        
  2  Nen Matlock                  365 Track                     50.40        
  3  Barry Summers                                              51.32        
  4  Tylen Ashihi                                               51.65        
  5  Nathan Seck                                                53.96        
  6  Jace Reynolds                                              54.61        
  7  Vincent Smith                Next Level Elite Track Cl     54.70        
  8  Alec Swarens                 Hot Feet Track Club           54.91        
  9  Logan White                                                55.28        
 10  Aidan Armour                                               55.57        
 11  Grant Waite                                                56.83        
 12  Zachary Collins              GE LIGHTNING                  58.17        
 13  Jacob Rhoades            15  GE LIGHTNING                  58.28        
 14  Tyler Burt                   CJ Freedom                    58.43        
 15  Bryan Jennings               LL Elite Athletes Track C     58.88        
 16  Gabriel Effiong              Next Level Elite Track Cl     59.02        
 17  Ross Johnson                 Blue Thunder Track            59.12        
 18  Jack Gilmore             13  Hot Feet Track Club           59.24        
 19  Tanner Hupfer                                              59.28        
 20  Dj Kines                                                   59.45        
 21  Eric Torres                  Wichita Athletics TC          59.90        
 22  Christopher Howell       15  Team United Stars           1:00.02        
 23  Joshua Hunter                GE LIGHTNING                1:00.77        
 24  Savyan Powell            15  KC Storm Track              1:04.69        
 25  Steel Fatuesi                                            1:05.57        
     Keshawn Martin                                               DNS        
     Andrew Rodriguez             Hot Feet Track Club             DNS        
     Ryan Dreilng                                                 DNS        
     Tyden Henderson          15  Wichita Athletics TC            DNS        
     Jake Partridge               Newton KS Flyers Track Cl       DNS        


17-18 Year Old Boys 400 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Elijah Mosley                                              49.76        
  2  Lance Ward                   CJ Freedom                    49.94        
  3  David Holmes             17  LL Elite Athletes Track C     51.96        
  4  Neidig Liam              15  Johnson County Comets Tra     52.80        
  5  Bryce Brown                                                52.83        
  6  Bakos Braeden            17  CJ Freedom                    53.75        
  7  Amarien Smith            15  Wichita Athletics TC          54.54        
  8  Connor Figgins               365 Track                     55.06        
  9  Keyshaun Grim                                              55.15        
 10  Caleb Wicklund               365 Track                     55.48        
 11  Gryphen Tambling                                         1:02.36        
 12  D'Marcus Evans           17  Team Believe Track & Fiel   1:07.43        
     Rajon Hill               17  Team Believe Track & Fiel       DNS        
     Benjemen Schneider       15  Pony Express Track              DNS        




13 Year Old Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Hunter Molthan           13  Hays Striders Track         2:35.12        
  2  Max Gutierrez                Team United Stars           2:49.23        
  3  Mario Valencia               Hays Striders Track         2:51.11        
  4  Quentin Pittman              365 Track                   3:02.29        
  5  Quincy Bynum             11  KC Storm Track              3:04.66        
     Jaxon Mourning                                               DNS        


14 Year Old Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Micah Blomker            13  Hot Feet Track Club         2:14.90        
  2  SHULL BEN                    Johnson County Comets Tra   2:23.64        
  3  Ray Kosgei               13  Olathe Athletics Track Cl   2:24.14        
  4  Dominick Lombardo        13  KC FIRE Track Club          2:35.99        
  5  Johnathon Forbush            TGM Windsteppers            2:36.91        
  6  Shull Nick               13  Johnson County Comets Tra   2:46.60        
  7  Raef Kurbin                  KC FIRE Track Club          3:01.30        
  8  Andrew Leach                 GE LIGHTNING                3:04.73        
     Jose Navarro                                                 DNS        


15-16 Year Old Boys 800 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Nen Matlock                  365 Track                   2:04.64        
  2  Dyimond Walker           15  Team Believe Track & Fiel   2:04.87        
  3  Chase Mathews                                            2:11.66        
  4  Grant Waite                                              2:14.65        
  5  Tristan Torres           15  Johnson County Comets Tra   2:17.55        
  6  Aidan Armour                                             2:17.61        
  7  Jacob Rhoades            15  GE LIGHTNING                2:19.30        
  8  Jackson Lindsey          15  KC Storm Track              2:20.04        
  9  Samuel Benson            15  KC FIRE Track Club          2:20.69        
 10  Owen Sovereign           15  Johnson County Comets Tra   2:26.38        
 11  Kory Sutton                  Topeka Blazers              2:27.34        
 12  Ezeckual Freed                                           2:30.71        
 13  Eric Torres                  Wichita Athletics TC        2:37.15        
     Jake Beauchamp               Wichita Athletics TC            DNS        
     Logan Arellano           15  Pure Talent Elite               DNS        
     Jadyn Anthony                KC Storm Track                  DNS        
     Steel Fatuesi                                                DNS        


17-18 Year Old Boys 800 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Elijah Mosley                                            1:58.26        
  2  Terry Robinson               Johnson County Comets Tra   2:01.48        
  3  Neidig Liam              15  Johnson County Comets Tra   2:02.58        
  4  Ezekiel Kemboi               Track & Field United        2:02.77        
  5  Juan Tovar               17  Track & Field United        2:07.42        
  6  Keyshaun Grim                                            2:09.03        
  7  Chrstian Radabaugh       17  Track & Field United        2:11.46        
  8  Aaron Modrow             17  Track & Field United        2:11.58        
  9  Caleb Wicklund               365 Track                   2:11.88        
 10  Bakos Braeden            17  CJ Freedom                  2:12.08        
 11  Yale jr Dain             17  Track & Field United        2:37.78        
 12  Lucas Cunningham             Draft Pick Academy          2:39.92        
 13  D'Marcus Evans           17  Team Believe Track & Fiel   2:58.69        
     Lance Ward                   CJ Freedom                      DNS        
     Brannen Ratliff              Hot Feet Track Club             DNS        
     Micah Stevens            17  Blue Thunder Track              DNS        
     Amarien Smith            15  Wichita Athletics TC            DNS        




13 Year Old Boys 1500 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Hunter Molthan           13  Hays Striders Track         5:17.80        
  2  Quentin Pittman              365 Track                   6:01.70        
  3  Quincy Bynum             11  KC Storm Track              6:08.43        
  4  Lance Eisele                 Johnson County Comets Tra   6:08.44        


14 Year Old Boys 1500 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Micah Blomker            13  Hot Feet Track Club         4:35.61        
  2  Stewart Carter           13  Hot Feet Track Club         4:39.83        
  3  SHULL BEN                    Johnson County Comets Tra   4:52.56        
  4  Ray Kosgei               13  Olathe Athletics Track Cl   4:53.89        
  5  Eithan Kodger                GE LIGHTNING                5:12.19        
  6  Ethan Ochana             13  Olathe Athletics Track Cl   5:14.19        
  7  Dominick Lombardo        13  KC FIRE Track Club          5:24.88        
  8  Raef Kurbin                  KC FIRE Track Club          5:33.13        
  9  Nick Kilonzo                 GE LIGHTNING                5:35.46        
 10  Shull Nick               13  Johnson County Comets Tra   5:40.49        
 11  Andrew Leach                 GE LIGHTNING                5:56.76        
 12  Kaleb Schweikert         13  Blue Thunder Track          6:00.59        


15-16 Year Old Boys 1500 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tristan Torres           15  Johnson County Comets Tra   4:36.95        
  2  Samuel Benson            15  KC FIRE Track Club          4:50.85        
  3  Owen Sovereign           15  Johnson County Comets Tra   4:54.65        
  4  Kory Sutton                  Topeka Blazers              5:00.43        
  5  Cole Seifert                 Hot Feet Track Club         5:03.38        
  6  Jake Beauchamp               Wichita Athletics TC        5:04.12        
  7  Sergio Velazquez         15  GE LIGHTNING                5:05.04        
  8  Jackson Lindsey          15  KC Storm Track              5:18.60        
  9  Kegan Maynor             15  KC FIRE Track Club          5:28.22        
 10  Jadyn Anthony                KC Storm Track              6:00.85        
     Kevin Schweikert         15  Blue Thunder Track              DNS        


17-18 Year Old Boys 1500 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Terry Robinson               Johnson County Comets Tra   4:13.38        
  2  Aaron Modrow             17  Track & Field United        4:14.40        
  3  Neidig Liam              15  Johnson County Comets Tra   4:14.85        
  4  Ezekiel Kemboi               Track & Field United        4:23.95        
  5  Juan Tovar               17  Track & Field United        4:35.25        
  6  Chrstian Radabaugh       17  Track & Field United        4:37.68        
  7  Micah Stevens            17  Blue Thunder Track          4:37.94        
  8  Kurtis Schweikert        17  Blue Thunder Track          5:04.46        
  9  Yale jr Dain             17  Track & Field United        5:30.88        
 10  Lucas Cunningham             Draft Pick Academy          5:31.85        
     Caleb Wicklund               365 Track                       DNS        




13 Year Old Boys 3000 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Caiden Unruh                                            11:26.21        
  2  Hunter Molthan           13  Hays Striders Track        11:28.76        
  3  Quincy Bynum             11  KC Storm Track             13:12.11        


14 Year Old Boys 3000 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Stewart Carter           13  Hot Feet Track Club         9:55.57        
  2  Ray Kosgei               13  Olathe Athletics Track Cl  10:48.08        
  3  Ethan Ochana             13  Olathe Athletics Track Cl  11:20.23        
  4  Kaleb Schweikert         13  Blue Thunder Track         12:45.51        


15-16 Year Old Boys 3000 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Grant Waite                                             10:33.63        
  2  Jake Beauchamp               Wichita Athletics TC       11:11.77        
  3  Kory Sutton                  Topeka Blazers             11:13.94        
  4  Kevin Schweikert         15  Blue Thunder Track         11:18.74        
  5  Ezeckual Freed                                          11:26.49        
  6  Jadyn Anthony                KC Storm Track             11:26.80        


17-18 Year Old Boys 3000 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Micah Stevens            17  Blue Thunder Track         10:11.81        
  2  Kurtis Schweikert        17  Blue Thunder Track         10:59.41        
     Aaron Modrow             17  Track & Field United            DNS        
     Ezekiel Kemboi               Track & Field United            DNS        
     Juan Tovar               17  Track & Field United            DNS        


13 Year Old Boys 3000m Racewalk Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Lance Eisele                 Johnson County Comets Tra  22:11.13        


14 Year Old Boys 3000m Racewalk Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kaleb Schweikert         13  Blue Thunder Track         21:13.93        
  2  Javonntae Riley          13  Topeka Blazers             22:04.23        
  3  Nassir Gill              13  Topeka Blazers             22:42.22        


15-16 Year Old Boys 3000m Racewalk 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Spenser Eisele               Johnson County Comets Tra  20:17.83        
  2  Kevin Schweikert         15  Blue Thunder Track         22:42.45        


17-18 Year Old Boys 3000m Racewalk 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kurtis Schweikert        17  Blue Thunder Track         22:39.33        




14 Year Old Boys 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jeremiah Smith           13  Topeka Blazers                13.94        
  2  Tucker Harrell           13  Girard Warriors Youth Tra     17.83        
  3  Brown Abram              13  Hays Striders Track           18.04        
  4  Nick Kilonzo                 GE LIGHTNING                  18.06        
  5  Eithan Kodger                GE LIGHTNING                  19.14        
     Miquel Castillo              Topeka Blazers                  DNS        


15-16 Year Old Boys 110m Hurdles 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  James Morgan                 CJ Freedom                    16.01        
  2  Bartholomew Ausler Iii                                     16.70        
  3  Jalen Mcgee                  Team Believe Track & Fiel     16.99        
  4  Coulton Chan                                               17.47        
  5  Cullen Mutz              15  Girard Warriors Youth Tra     19.09        
     Jacob Wetta                                                  DNS        
     Phillip Caldwell Jr      15  Draft Pick Academy              DNS        


17-18 Year Old Boys 110m Hurdles 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jaret Brumback           15  Girard Warriors Youth Tra     16.70        
  2  Cameron Shelton              THE DOORS                     19.49        


14 Year Old Boys 200m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jeremiah Smith           13  Topeka Blazers                26.79        
  2  Brown Abram              13  Hays Striders Track           31.35        
  3  Kyren Calvin             13  KC Storm Track                32.49        
  4  Javonntae Riley          13  Topeka Blazers                34.73        
  5  Mcclain Zendejas             Draft Pick Academy            37.45        
  6  Nassir Gill              13  Topeka Blazers                45.11        
     Miquel Castillo              Topeka Blazers                  DNS        


15-16 Year Old Boys 400m Hurdles 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  James Morgan                 CJ Freedom                    59.33        
  2  Bartholomew Ausler Iii                                   1:02.07        
  3  Eric Hill                    Palestine Prowlers Track    1:04.27        
     Jacob Wetta                                                  DNS        
     Phillip Caldwell Jr      15  Draft Pick Academy              DNS        


17-18 Year Old Boys 400m Hurdles 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Cameron Shelton              THE DOORS                   1:00.66        
  2  Jaret Brumback           15  Girard Warriors Youth Tra   1:03.30        
  3  Tarik Farnsworth         15  Team Believe Track & Fiel   1:10.07        



14 Year Old Boys 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Team United Stars                            49.53
       Cazh'mere GreenJaime EfrainSchrickel JensenTyrell Reed 
  2                                               50.46
  3                                               51.23
  4  Hot Feet Track Club                          53.76
       Carter MartinesLandon LinkousLogan PunoMorgan Puno 


15-16 Year Old Boys 4x100m 16 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Team Believe Track & Field Ministry          46.88
       Donnell AmrineJohn BrownRay ShawRaymond Mcdonald 


17-18 Year Old Boys 4x100m 18 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Wichita Athletics TC                         45.23
       Amarien SmithDelazis SmithEric LobdellJon Avery 
  2  Team Believe Track & Field Ministry          45.69
       Dennis HillGerron JacksonRajon HillTarik Farnsworth 





14 Year Old Boys 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1                                             4:16.16


15-16 Year Old Boys 4x400m 16 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  CJ Freedom                                 4:11.12
       Cooper JadwinJames MorganJohnathan CarderTyler Burt 
  2  Wichita Athletics TC                       4:30.74
       Eric TorresJake BeauchampTyden HendersonZaire Adkins 
     Team Believe Track & Field Ministry            DNS
       D'Marcus EvansDennis HillGerron JacksonTarik Farnsworth 
     Hot Feet Track Club                            DNS
       Alec SwarensAndrew RodriguezCole SeifertJack Gilmore 


17-18 Year Old Boys 4x400m 18 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
     Team Believe Track & Field Ministry            DNS
       D'Marcus EvansDennis HillGerron JacksonTarik Farnsworth 



15-16 Year Old Boys 4x800m 16 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Team Believe Track & Field Ministry       10:32.38
       Donnell AmrineDyimond WalkerJalen McgeeRaymond Mcdonald 


17-18 Year Old Boys 4x800m 18 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Track & Field United                       8:24.39
       Aaron ModrowChrstian RadabaughEzekiel KemboiJuan Tovar 
  2  Team Believe Track & Field Ministry       11:07.69
       D'Marcus EvansDennis HillGerron JacksonTarik Farnsworth 




13 Year Old Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Colter Oldham                                           36-07.50        
  2  Jordan Dunlap                                           35-00.25        
  3  Jack Zeller              11  Hays Striders Track        31-05.00        
  4  Bryton Vanvleet              GE LIGHTNING               28-04.00        
  5  Alex Bebermeyer          13  Johnson County Comets Tra  26-09.50        
  6  Jaxon Mourning                                          19-00.50        
     Jeremiah Allen                                               DNS        


14 Year Old Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jamale Williams          13  LL Elite Athletes Track C  38-04.00        
  2  Tyrell Reed              13  Team United Stars          37-05.00        
  3  Bren Jenkins                                            36-09.00        
  4  Cody Sauerwein               Newton KS Flyers Track Cl  34-03.00        
  5  Henry Purvis                                            32-06.50        
  6  Joshua Kelley                THE DOORS                  27-06.75        


15-16 Year Old Boys Shot Put 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Michael Harris           15  LL Elite Athletes Track C  46-00.00        
  2  Trace Huston                                            44-06.00        
  3  Casey Helm                                              43-06.00        
  4  Jermaine Hamilton            Team Believe Track & Fiel  41-09.00        
  5  Kegan Maynor             15  KC FIRE Track Club         37-08.00        
  6  Isaac Quintana               KC FIRE Track Club         28-09.00        
  7  Brett Clevenger          15  Girard Warriors Youth Tra  21-06.00        
     Jace Reynolds                                                DNS        


17-18 Year Old Boys Shot Put 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kolgan Ohl                                              43-03.00        




13 Year Old Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Colter Oldham                                             131-00        
  2  Jack Zeller              11  Hays Striders Track           81-02        
  3  Bryton Vanvleet              GE LIGHTNING                  78-00        
  4  Max Gutierrez                Team United Stars             71-00        
  5  Jaxon Mourning                                             34-09        


14 Year Old Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jamale Williams          13  LL Elite Athletes Track C    111-09        
  2  Cody Sauerwein               Newton KS Flyers Track Cl    105-06        
  3  Henry Purvis                                               98-00        
  4  Joshua Kelley                THE DOORS                     74-05        
  5  Bren Jenkins                                               73-10        
  6  Jackson Powell               CJ Freedom                    60-06        
  7  Johnathon Forbush            TGM Windsteppers              60-05        


15-16 Year Old Boys Discus 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Casey Helm                                                129-00        
  2  Darrien Jones            15  R.I.C.E Athletics- RUNSTA     98-05        
  3  Deryon Newsome           15  Blue Thunder Track            87-02        
  4  Brett Clevenger          15  Girard Warriors Youth Tra     71-01        
     Michael Harris           15  LL Elite Athletes Track C      FOUL        
     Trace Huston                                                FOUL        


17-18 Year Old Boys Discus 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kolgan Ohl                                                159-11        
  2  Marek Rex                                                 127-07        






13 Year Old Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Logan Puno                   Hot Feet Track Club         4-06.00        
  2  Amalachi Wilkins                                         4-06.00        
  3  Mario Valencia               Hays Striders Track         4-06.00        
  4  Cazh'mere Green          13  Team United Stars           4-04.00        
  5  Alex Bebermeyer          13  Johnson County Comets Tra   4-04.00        


14 Year Old Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tanner Curtis                Manhattan Track             5-06.00        
  2  Bethea Genesis           13  R.I.C.E Athletics- RUNSTA   5-02.00        


15-16 Year Old Boys High Jump 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Sway Jenkins                                             5-10.00        
  2  Jermaine Hamilton            Team Believe Track & Fiel   5-08.00        
  3  Joe Hall III             15  Next Level Elite Track Cl   5-06.00        
  3  Aidan Armour                                             5-06.00        
     Kory Sutton                  Topeka Blazers                  DNS        
     Barry Summers                                                DNS        


17-18 Year Old Boys High Jump 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Benjemen Schneider       15  Pony Express Track          6-02.00        
  2  Cade Schwarzenbach           Pony Express Track          6-00.00        
  3  Dayton Knapp                 Draft Pick Academy          5-06.00        
  4  Tysen Plummer Plummer                                    5-06.00        
     Brannen Ratliff              Hot Feet Track Club              NH        




13 Year Old Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Morgan Puno                  Hot Feet Track Club        16-02.00        
  2  Schrickel Jensen         11  Team United Stars          15-10.50        
  3  Colon Purdie             13  Team United Stars          14-11.75        
  4  Makai Nzioki                                            14-10.75        
  5  Armando Salcido              Beloit Flyers              14-08.75        
  6  Travis Shyne             11  Team United Stars          14-07.75        
  7  Landon Linkous               Hot Feet Track Club        13-11.50        
  8  Carter Martines              Hot Feet Track Club        13-04.00        
     Alex Bebermeyer          13  Johnson County Comets Tra        ND        
     Jeremiah Allen                                               DNS        


14 Year Old Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Edward Mclaughlin        13  R.I.C.E Athletics- RUNSTA  19-00.50        
  2  Jeremiah Smith           13  Topeka Blazers             18-10.75        
  3  Isaac Ativie                 R.I.C.E Athletics- RUNSTA  18-04.00        
  4  Brock Colhour                KC FIRE Track Club         17-05.25        
  5  Isaiah Hoard             13  TGM Windsteppers           17-03.00        
  6  Tanner Curtis                Manhattan Track            16-06.75        
  7  Bethea Genesis           13  R.I.C.E Athletics- RUNSTA  16-04.50        
  8  Xavyer Powell            13  KC Storm Track             15-07.75        
  9  Collins Elumogo                                         15-06.50        
 10  John Forbush             13  TGM Windsteppers           15-05.00        
 11  Tucker Harrell           13  Girard Warriors Youth Tra  15-01.75        
 12  Jermaine Wilson              365 Track                  15-00.00        
 13  Nick Kilonzo                 GE LIGHTNING               14-10.00        
 14  Eithan Kodger                GE LIGHTNING               14-08.25        
 15  Raef Kurbin                  KC FIRE Track Club         14-05.25        
 16  Troy Gounev                  Johnson County Comets Tra  13-08.75        
 17  Mcclain Zendejas             Draft Pick Academy         11-01.50        
 18  Nassir Gill              13  Topeka Blazers              9-05.00        
     Amaury Aidoo                 KC FIRE Track Club              DNS        


15-16 Year Old Boys Long Jump 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Eric Hill                    Palestine Prowlers Track   22-10.00        
  2  Sway Jenkins                                            20-09.00        
  3  Jalen Mcgee                  Team Believe Track & Fiel  19-07.00        
  4  Grant Erisman            15  Blue Thunder Track         19-02.50        
  5  Johnathan Carder         15  CJ Freedom                 19-00.50        
  6  Douglas Brown            15  Girard Warriors Youth Tra  18-00.25        
  7  Israel Newby                                            17-09.25        
  8  Jermaine Hamilton            Team Believe Track & Fiel  17-08.50        
  9  Logan White                                             17-03.50        
  9  Ross Johnson                 Blue Thunder Track         17-03.50        
 11  Amarion Wilkins                                         17-00.25        
 12  Jake Partridge               Newton KS Flyers Track Cl  16-11.75        
 13  Tanner Hupfer                                           16-11.00        
 14  Dj Kines                                                13-09.75        
 15  Steel Fatuesi                                           13-05.50        
     Ray Shaw                     Team Believe Track & Fiel       DNS        
     Nathan Seck                                                 FOUL        


17-18 Year Old Boys Long Jump 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Marvin Hopkins           17  THE DOORS                  23-07.00        
  2  Parker Love                  KC FIRE Track Club         21-04.75        
  3  Tony Hilton                                             19-10.00        
  4  Bryce Brown                                             19-08.75        
  5  Tysen Plummer Plummer                                   19-05.50        
  6  Benjemen Schneider       15  Pony Express Track         18-05.75        
  7  Dayton Knapp                 Draft Pick Academy         17-09.00        
  8  Brannen Ratliff              Hot Feet Track Club        14-08.50        


13 Year Old Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Makai Nzioki                                            32-02.75        
     Carter Martines              Hot Feet Track Club             DNS        


14 Year Old Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Isaiah Hoard             13  TGM Windsteppers           39-04.00        
  2  Isaac Ativie                 R.I.C.E Athletics- RUNSTA  38-02.50        
  3  Bethea Genesis           13  R.I.C.E Athletics- RUNSTA  36-10.25        
  4  Collins Elumogo                                         35-06.00        
  5  Troy Gounev                  Johnson County Comets Tra  28-06.25        
     Javonntae Riley          13  Topeka Blazers                  DNS        
     John Forbush             13  TGM Windsteppers                DNS        


15-16 Year Old Boys Triple Jump 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Sway Jenkins                                            43-03.25        
  2  Santiago McLaughlin      15  R.I.C.E Athletics- RUNSTA  42-06.00        
  3  Donnell Amrine           15  Team Believe Track & Fiel  39-03.25        
  4  Dyimond Walker           15  Team Believe Track & Fiel  39-02.75        
  5  Douglas Brown            15  Girard Warriors Youth Tra  39-00.00        
  6  Grant Erisman            15  Blue Thunder Track         37-06.00        
  7  Johnathan Carder         15  CJ Freedom                 37-01.50        
  8  Amarion Wilkins                                         36-03.75        
  9  Savyan Powell            15  KC Storm Track             34-02.75        
 10  Brett Clevenger          15  Girard Warriors Youth Tra  26-11.00        


17-18 Year Old Boys Triple Jump 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Parker Love                  KC FIRE Track Club         43-02.00        
  2  Tony Hilton                                             42-00.50        
  3  Bryce Brown                                             41-09.00        
  4  Dayton Knapp                 Draft Pick Academy         37-09.50        
  5  Tysen Plummer Plummer                                   36-05.50        
     Lewis Mclaughlin         17  R.I.C.E Athletics- RUNSTA      FOUL        
     Marvin Hopkins           17  THE DOORS                       DNS        

13 Year Old Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Myla Wilkes              13  Hot Feet Track Club           13.35        
  2  Makiya Mosley                                              13.53        
  3  Destiny Phillips                                           13.82        
  4  Rylan Chandler                                             13.86        
  5  Omamodenefe Awusa            Draft Pick Academy            13.93        
  6  Damiya Richards          13  Hot Feet Track Club           13.94        
  7  Trinity Oblinger                                           13.97        
  8  Mia Edmond                   Topeka Blazers                14.11        
  9  Saniya Triplett              Team United Stars             14.17        
 10  Ta'nya Webster           13  Team United Stars             14.31        
 11  Rori Miles                                                 14.39        
 12  Tani'Ya Allen                                              14.39        
 13  Grayci White                                               14.82        
 14  Aaryana Childs               Next Level Elite Track Cl     14.86        
 15  Cambry Long                  CJ Freedom                    14.91        
 16  Latrice Hysten               TSTC                          15.06        
 17  Makenzie Doolin              KC Storm Track                15.10        
 18  Alexis Stamps                CJ Freedom                    15.44        
 19  Karla Hysten                 TSTC                          15.68        
 20  Joe Diasia               11  LL Elite Athletes Track C     15.73        
 21  Shelby Payne             13  Girard Warriors Youth Tra     15.88        
 22  Mia Hamm                     Manhattan Track               16.34        
 23  Jones Aliyah                 365 Track                     16.67        
 24  Avery Zink                   KC FIRE Track Club            16.87        


14 Year Old Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Zaya Akins                                                 12.27        
  2  Zy'Quiria Bronson        13  LL Elite Athletes Track C     12.70        
  3  Savannah Harvey              Hot Feet Track Club           13.47        
  4  Gracie Peterson          13  Girard Warriors Youth Tra     13.52        
  5  Leah Phelps              13  Hot Feet Track Club           13.55        
  6  Abbigail Oldham              GE LIGHTNING                  14.08        
  7  Rodjanae Williams                                          14.30        
  8  Shaniyah Pierre          13  Next Level Elite Track Cl     14.31        
  9  Bria Davis                                                 14.40        
 10  Zaylee Contreras             Track & Field United          14.42        
 11  Kali Lester                  365 Track                     14.65        
 12  Eleanor Wiley                Hot Feet Track Club           14.78        
 13  Zora Cutchlow                                              14.98        
 14  Lacy Droegemeier         13  Hays Striders Track           15.27        
 15  Dunn Adeline             13  CJ Freedom                    15.50        
 16  Tenaya Mitchell          13  TGM Windsteppers              15.75        
 17  Jaiadon Higgs                                              17.43        
     Lester Kali                  365 Track                       DNS        
     Taryn Cross                                                  DNS        


15-16 Year Old Girls 100 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Wynter Ramos                 LL Elite Athletes Track C     12.43        
  2  Ka'Liyah Mcginnis            Hot Feet Track Club           12.78        
  3  Elle Hempy               15  Hot Feet Track Club           13.03        
  4  Denae Mcelrath                                             13.06        
  5  Deslyn Cooper                Topeka Blazers                13.15        
  6  I'Janae Love             15  Team Believe Track & Fiel     13.19        
  7  Keiyah Cole              15  TGM Windsteppers              13.20        
  8  Jaymoni Williamson                                         13.21        
  9  Cali Essick                                                13.21        
 10  Makyla Carson                Team Believe Track & Fiel     13.28        
 11  Zaiylah Bronson          15  LL Elite Athletes Track C     13.30        
 12  Natalie Garr                 KC FIRE Track Club            13.48        
 13  Ja'Mya McCrary           15  Palestine Prowlers Track      13.68        
 14  Carly Croft                                                13.70        
 15  Mykell Beck              13  TGM Windsteppers              13.74        
 16  Kerri Jones              15  CJ Freedom                    13.97        
 17  Alyncia Kunellis-Owens       Draft Pick Academy            14.01        
 18  Ariyon James                 Team Believe Track & Fiel     14.43        
 19  Nionna Miller            13  Topeka Blazers                14.52        
 20  Aniyah Gueary                Topeka Blazers                14.58        
 21  Ariana Ross              15  Palestine Prowlers Track      14.63        
 22  Eunice Kumassah              R.I.C.E Athletics- RUNSTA     15.18        
 23  J'Lei Allen                  Team Believe Track & Fiel     15.51        
 24  Semaj Faust                                                15.55        
 25  Monet Ratliff                Hot Feet Track Club           15.91        
 26  Mikayla Mwanzia              GE LIGHTNING                  16.56        
 27  Amia Wilkins                                               16.91        
     Chiarion Farley                                              DNS        


17-18 Year Old Girls 100 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Teresa Thomas                                              12.55        
  2  Osayi Omorodion              Draft Pick Academy            12.58        
  3  Leah North               17  THE DOORS                     12.74        
  4  Brianna Utecht                                             12.83        
  5  Clarice Nichols          17  Wichita Athletics TC          12.99        
  6  Breanne Geary            15  365 Track                     13.06        
  7  Yaria Akers                  Team Believe Track & Fiel     13.10        
  8  Destinee Lowe                                              13.16        
  9  Shiloh Sluder            17  CJ Freedom                    13.35        
 10  Lydia Bowyer             17  Manhattan Track               13.46        
 11  Anna Jones                   365 Track                     13.77        
 12  Tamia Thomas                 THE DOORS                     13.98        
 13  Alexandria Sluder        17  CJ Freedom                    14.35        




13 Year Old Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Makiya Mosley                                              27.13        
  2  Myla Wilkes              13  Hot Feet Track Club           27.54        
  3  Rylan Chandler                                             28.52        
  4  Damiya Richards          13  Hot Feet Track Club           29.11        
  5  Rori Miles                                                 29.22        
  6  Trinity Oblinger                                           29.30        
  7  Makenzie Doolin              KC Storm Track                29.80        
  8  Destiny Phillips                                           29.84        
  9  Mia Edmond                   Topeka Blazers                29.98        
 10  Zy'Shyreion Hawthorne-Bro13  Blue Thunder Track            30.25        
 11  Tani'Ya Allen                                              30.27        
 12  Tracee Hicks             13  Team United Stars             30.33        
 13  Grayci White                                               30.37        
 14  A'Mauri Atkins           11  Team United Stars             30.46        
 15  Ta'nya Webster           13  Team United Stars             30.49        
 16  Omamodenefe Awusa            Draft Pick Academy            30.73        
 17  Aaryana Childs               Next Level Elite Track Cl     30.78        
 18  Cambry Long                  CJ Freedom                    30.95        
 19  Karinton Newton          13  KC Storm Track                32.11        
 20  Latrice Hysten               TSTC                          32.88        
 21  Montana Valdez                                             32.94        
 22  Destiny Allen                Wichita Athletics TC          33.27        
 23  Karla Hysten                 TSTC                          34.20        
 24  Joe Diasia               11  LL Elite Athletes Track C     34.85        
 25  Avery Zink                   KC FIRE Track Club            35.75        
 26  Mia Hamm                     Manhattan Track               38.30        
     Lynn Son                     Wichita Athletics TC            DNS        


14 Year Old Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Zaya Akins                                                 24.50        
  2  Zy'Quiria Bronson        13  LL Elite Athletes Track C     25.71        
  3  Kalie Strayhorn              Blue Thunder Track            27.44        
  4  Gracie Peterson          13  Girard Warriors Youth Tra     27.96        
  5  Leah Phelps              13  Hot Feet Track Club           28.13        
  6  Emma Henderson                                             28.25        
  7  Abbigail Oldham              GE LIGHTNING                  28.59        
  8  Amina Sankpill               365 Track                     28.81        
  9  Shaniyah Pierre          13  Next Level Elite Track Cl     28.85        
 10  Rodjanae Williams                                          29.03        
 11  Zaylee Contreras             Track & Field United          29.42        
 12  Bria Davis                                                 29.84        
 13  Kali Lester                  365 Track                     29.98        
 14  Eleanor Wiley                Hot Feet Track Club           31.15        
 15  Morgan Chaput                Hot Feet Track Club           31.83        
 16  Zora Cutchlow                                              32.37        
 17  Tenaya Mitchell          13  TGM Windsteppers              33.71        
 18  Jaiadon Higgs                                              37.38        
     Dunn Adeline             13  CJ Freedom                      DNS        
     Lester Kali                  365 Track                       DNS        
     Taryn Cross                                                  DNS        
     Lilly Lowe               13  365 Track                       DNS        


15-16 Year Old Girls 200 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Dhakiya Blake            15  LL Elite Athletes Track C     24.75        
  2  Wynter Ramos                 LL Elite Athletes Track C     25.54        
  3  Ka'Liyah Mcginnis            Hot Feet Track Club           25.81        
  4  Deslyn Cooper                Topeka Blazers                25.90        
  5  Makyla Carson                Team Believe Track & Fiel     26.37        
  6  Brooklyn Davis                                             26.37        
  7  Denae Mcelrath                                             26.83        
  8  Keiyah Cole              15  TGM Windsteppers              26.88        
  9  Jaymoni Williamson                                         27.03        
 10  Lauren Heck                  Hot Feet Track Club           27.03        
 11  Natalie Garr                 KC FIRE Track Club            27.13        
 12  I'Janae Love             15  Team Believe Track & Fiel     27.13        
 13  Destiny Lassiter         15  Hot Feet Track Club           27.29        
 14  Zaiylah Bronson          15  LL Elite Athletes Track C     27.30        
 15  Tynee Leggett                GE LIGHTNING                  27.46        
 16  Cali Essick                                                27.49        
 17  Ja'Mya McCrary           15  Palestine Prowlers Track      28.34        
 18  Alyncia Kunellis-Owens       Draft Pick Academy            28.64        
 19  Kerri Jones              15  CJ Freedom                    28.89        
 20  Raelah Mcmillan              Team Believe Track & Fiel     29.14        
 21  Eunice Kumassah              R.I.C.E Athletics- RUNSTA     30.11        
 22  Ariana Ross              15  Palestine Prowlers Track      31.15        
 23  Mikayla Mwanzia              GE LIGHTNING                  34.17        
 24  J'Lei Allen                  Team Believe Track & Fiel     35.03        
 25  Amia Wilkins                                               35.54        
     Chiarion Farley                                              DNS        
     Carly Croft                                                  DNS        
     Brown Kinley             15  LL Elite Athletes Track C       DNS        
     Elle Hempy               15  Hot Feet Track Club             DNS        
     Aniyah Gueary                Topeka Blazers                  DNS        
     Nionna Miller            13  Topeka Blazers                  DNS        


17-18 Year Old Girls 200 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tyra Wilson                  Blue Thunder Track            24.48        
  2  Teresa Thomas                                              25.12        
  3  Brianna Utecht                                             25.52        
  4  Lauren North             17  THE DOORS                     25.89        
  5  Clarice Nichols          17  Wichita Athletics TC          25.91        
  6  Leah North               17  THE DOORS                     26.19        
  7  Breanne Geary            15  365 Track                     26.58        
  8  Torri Henry              17  THE DOORS                     27.28        
  9  Destinee Lowe                                              27.29        
 10  Shiloh Sluder            17  CJ Freedom                    27.33        
 11  Yaria Akers                  Team Believe Track & Fiel     27.58        
 12  Kaiya Mc Kie                                               27.61        
 13  Lydia Bowyer             17  Manhattan Track               27.80        
 14  Breasia williams                                           28.03        
 15  Princess Kheop               Team Believe Track & Fiel     28.70        
 16  Kiyana Porter                                              29.22        
 17  Camisha Castle                                             29.82        
 18  Jiselle Moore                                              31.45        
 19  Tia Hadley                                                 32.61        




13 Year Old Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Makiya Mosley                                            1:05.49        
  2  Ainsley Norton           13  Girard Warriors Youth Tra   1:07.14        
  3  Makenzie Doolin              KC Storm Track              1:07.79        
  4  Rori Miles                                               1:08.43        
  5  Mia Edmond                   Topeka Blazers              1:09.34        
  6  Trinity Oblinger                                         1:09.79        
  7  Zy'Shyreion Hawthorne-Bro13  Blue Thunder Track          1:10.28        
  8  Lily Brown               13  Girard Warriors Youth Tra   1:11.88        
  9  Grayci White                                             1:12.98        
 10  Tracee Hicks             13  Team United Stars           1:13.37        
 11  Karinton Newton          13  KC Storm Track              1:13.73        
 12  Cambry Long                  CJ Freedom                  1:14.02        
 13  Aaryana Childs               Next Level Elite Track Cl   1:15.06        
 14  Latrice Hysten               TSTC                        1:16.34        
 15  Destiny Allen                Wichita Athletics TC        1:16.66        
 16  Destiny Ochs                 Team United Stars           1:19.25        
 17  Avery Zink                   KC FIRE Track Club          1:21.94        
 18  Shelby Payne             13  Girard Warriors Youth Tra   1:23.42        
 19  Mia Hamm                     Manhattan Track             1:27.67        


14 Year Old Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Zaya Akins                                                 55.84        
  2  Emma Henderson                                           1:03.02        
  3  Amina Sankpill               365 Track                   1:03.82        
  4  Zy'Quiria Bronson        13  LL Elite Athletes Track C   1:04.26        
  5  Leah Phelps              13  Hot Feet Track Club         1:04.58        
  6  Kali Lester                  365 Track                   1:05.82        
  7  Kloey Strayhorn          13  Blue Thunder Track          1:05.83        
  8  Gracie Peterson          13  Girard Warriors Youth Tra   1:06.17        
  9  Morgan Chaput                Hot Feet Track Club         1:10.47        
 10  Shaniyah Pierre          13  Next Level Elite Track Cl   1:10.57        
 11  Abbigail Oldham              GE LIGHTNING                1:12.35        
 12  Alyssa Huffmaster            GE LIGHTNING                1:12.37        
 13  Eleanor Wiley                Hot Feet Track Club         1:13.39        
 14  Rodjanae Williams                                        1:14.95        
 15  Tenaya Mitchell          13  TGM Windsteppers            1:16.25        
 16  Alyssa Campbell          13  LL Elite Athletes Track C   1:23.00        
     Lazaria Gholston                                             DNS        
     Jillian Sovereign        13  Johnson County Comets Tra       DNS        
     Lester Kali                  365 Track                       DNS        


15-16 Year Old Girls 400 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Dhakiya Blake            15  LL Elite Athletes Track C     58.73        
  2  Kylie Moorehouse             LL Elite Athletes Track C     58.90        
  3  Natalie Garr                 KC FIRE Track Club          1:00.95        
  4  Brooklyn Davis                                           1:01.69        
  5  Montez Alanza            13  CJ Freedom                  1:02.40        
  6  Brown Kinley             15  LL Elite Athletes Track C   1:02.55        
  7  Destiny Lassiter         15  Hot Feet Track Club         1:03.07        
  8  Tynee Leggett                GE LIGHTNING                1:03.63        
  9  Elontae Hackney              Topeka Blazers              1:04.47        
 10  Elle Williams                                            1:05.58        
 11  Jaymoni Williamson                                       1:07.29        
 12  Ja'Mya McCrary           15  Palestine Prowlers Track    1:11.35        
 13  Kennedy Sedler               365 Track                   1:12.81        
 14  Carly Croft                                              1:13.29        
 15  Mykell Beck              13  TGM Windsteppers            1:14.41        
 16  Hannah Wise              15  Blue Thunder Track          1:14.84        
 17  Rebekah Harmon           15  365 Track                   1:16.90        
     Ava Swihart                                                  DNS        
     Eunice Kumassah              R.I.C.E Athletics- RUNSTA       DNS        
     Shayla Cliffman          15  CJ Freedom                      DNS        


17-18 Year Old Girls 400 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Brianna Utecht                                           1:00.02        
  2  Lauren North             17  THE DOORS                   1:01.17        
  3  Mayson Montez            17  CJ Freedom                  1:04.16        
  4  Clarice Nichols          17  Wichita Athletics TC        1:05.67        
  5  Marple Parker            17  CJ Freedom                  1:06.72        
  6  Breasia williams                                         1:07.04        
  7  Lydia Bowyer             17  Manhattan Track             1:07.33        
  8  Kiyana Porter                                            1:07.58        
  9  Tia Hadley                                               1:22.40        
     Miracle Bradley-King     17  Team Believe Track & Fiel       DNS        
     Camisha Castle                                               DNS        
     Ariyonna Baston              Team Believe Track & Fiel       DNS        
     Mya Hopkins              17  365 Track                       DNS        




13 Year Old Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Cyrenity Hardy           13  KC Storm Track              2:45.80        
  2  Ty Duffie                    KC FIRE Track Club          2:48.98        
  3  A'Mauri Atkins           11  Team United Stars           2:52.64        
  4  Angela Anthony           13  KC Storm Track              2:54.66        
  5  Kate Schneider               Hot Feet Track Club         2:54.85        
  6  Destiny Ochs                 Team United Stars           2:59.39        
  7  A'Livia Shook            11  KC Storm Track              3:15.66        
  8  Miller Abigail           11  CJ Freedom                  3:21.90        
  9  Ella Burnett             13  Girard Warriors Youth Tra   3:24.95        
 10  Camryn Klosterman        13  CJ Freedom                  3:31.71        


14 Year Old Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tattiana Bland           13  KC Storm Track              2:33.42        
  2  Amina Sankpill               365 Track                   2:44.01        
  3  Morgan Chaput                Hot Feet Track Club         2:48.50        
  4  Montana Ohmart               CJ Freedom                  2:49.75        
  5  Lucy Hardy               13  KC Storm Track              2:50.19        
  6  Lilly Lowe               13  365 Track                   2:52.59        
  7  Jillian Sovereign        13  Johnson County Comets Tra   2:58.35        
     Mae Douglas              13  Johnson County Comets Tra       DNS        
     Lazaria Gholston                                             DNS        


15-16 Year Old Girls 800 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Elle Williams                                            2:27.36        
  2  Lauren Heck                  Hot Feet Track Club         2:28.13        
  3  Natalie Garr                 KC FIRE Track Club          2:31.69        
  4  Elizabeth Goodenow       15  Johnson County Comets Tra   2:33.28        
  5  Parker Schroeder                                         2:47.94        
  6  Dixee Lacen              15  CJ Freedom                  3:07.18        
  7  Shayla Cliffman          15  CJ Freedom                  3:24.90        
  8  Oxford Eleanor           15  CJ Freedom                  3:25.64        
  9  Rachel Bynum             15  KC Storm Track              3:38.87        
     Elontae Hackney              Topeka Blazers                  DNS        


17-18 Year Old Girls 800 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Candice Smith                                            2:45.41        




13 Year Old Girls 1500 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Cyrenity Hardy           13  KC Storm Track              5:44.97        
  2  Kate Schneider               Hot Feet Track Club         5:48.16        
  3  Angela Anthony           13  KC Storm Track              5:52.62        
  4  A'Livia Shook            11  KC Storm Track              6:41.51        
  5  Miller Abigail           11  CJ Freedom                  7:03.43        
  6  Camryn Klosterman        13  CJ Freedom                  7:04.89        


14 Year Old Girls 1500 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tattiana Bland           13  KC Storm Track              5:29.09        
  2  Montana Ohmart               CJ Freedom                  5:33.30        
  3  Lucy Hardy               13  KC Storm Track              5:49.92        
  4  Potter Kiersten          13  CJ Freedom                  5:52.75        
  5  Lilly Lowe               13  365 Track                   5:57.91        
  6  Mae Douglas              13  Johnson County Comets Tra   6:02.99        
  7  Jillian Sovereign        13  Johnson County Comets Tra   6:11.80        


15-16 Year Old Girls 1500 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ellie Maynor                 KC FIRE Track Club          5:21.08        
  2  Elizabeth Goodenow       15  Johnson County Comets Tra   5:35.83        
  3  Jillian Rogers             7 365 Track                   5:46.50        
  4  Parker Schroeder                                         5:55.64        
  5  Jennalee Dunn            15  CJ Freedom                  6:22.79        
  6  Dixee Lacen              15  CJ Freedom                  6:28.91        
  7  Hannah Wise              15  Blue Thunder Track          6:41.77        
  8  Oxford Eleanor           15  CJ Freedom                  7:09.44        
  9  Rachel Bynum             15  KC Storm Track              8:03.32        


17-18 Year Old Girls 1500 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Melody Ochana            17  Olathe Athletics Track Cl   5:32.88        




13 Year Old Girls 3000 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ty Duffie                    KC FIRE Track Club         12:10.63        
  2  Cyrenity Hardy           13  KC Storm Track             12:17.49        
  3  Angela Anthony           13  KC Storm Track             12:31.52        
  4  Kate Schneider               Hot Feet Track Club        12:42.13        
  5  Milana Montuori              KC FIRE Track Club         12:58.60        
  6  A'Livia Shook            11  KC Storm Track             14:52.40        


14 Year Old Girls 3000 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Mae Douglas              13  Johnson County Comets Tra  12:04.85        
  2  Lucy Hardy               13  KC Storm Track             12:05.27        
  3  Tattiana Bland           13  KC Storm Track             12:10.41        
  4  Montana Ohmart               CJ Freedom                 12:54.36        
  5  Lida Padgett             13  Hot Feet Track Club        13:29.94        
  6  Potter Kiersten          13  CJ Freedom                 14:46.41        


15-16 Year Old Girls 3000 Meters 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ellie Maynor                 KC FIRE Track Club         11:58.24        
  2  Oxford Eleanor           15  CJ Freedom                 12:36.32        
  3  Parker Schroeder                                        12:57.19        
  4  Jillian Rogers             7 365 Track                  12:57.85        
  5  Jennalee Dunn            15  CJ Freedom                 13:06.96        
  6  Dixee Lacen              15  CJ Freedom                 13:23.61        
  7  Rachel Bynum             15  KC Storm Track             17:03.32        
     Elizabeth Goodenow       15  Johnson County Comets Tra       DNS        


17-18 Year Old Girls 3000 Meters 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Olivia Sovereign         17  Johnson County Comets Tra  11:10.20        
  2  Melody Ochana            17  Olathe Athletics Track Cl  11:49.29        


15-16 Year Old Girls 3000m Racewalk 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Hannah Wise              15  Blue Thunder Track         20:18.91        
  2  Jayla Forbush            15  TGM Windsteppers           23:13.49        


   


13 Year Old Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Saniya Triplett              Team United Stars             18.03        
  2  Berkley Roberson         11  Newton KS Flyers Track Cl     18.31        
  3  Ainsley Norton           13  Girard Warriors Youth Tra     18.69        
  4  Omamodenefe Awusa            Draft Pick Academy            21.75        
     Lynn Son                     Wichita Athletics TC            DNS        


14 Year Old Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kalie Strayhorn              Blue Thunder Track            16.50        
  2  Mckinlee Walker                                            17.42        
  3  Lacy Droegemeier         13  Hays Striders Track           17.88        
  4  Alyssa Huffmaster            GE LIGHTNING                  20.16        


15-16 Year Old Girls 100m Hurdles 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kiara Strayhorn          15  Blue Thunder Track            14.38        
  2  Lauren Heck                  Hot Feet Track Club           15.61        
  3  Montez Alanza            13  CJ Freedom                    16.07        
  4  Kerri Jones              15  CJ Freedom                    17.36        
  5  Brooklyn Lewallen        15  Hays Striders Track           17.40        
  6  Rebekah Harmon           15  365 Track                     19.90        


17-18 Year Old Girls 100m Hurdles 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tyra Wilson                  Blue Thunder Track            14.71        
  2  Osayi Omorodion              Draft Pick Academy            14.89        
  3  Kaiya Mc Kie                                               16.48        
  4  Audrey Parson                Hot Feet Track Club           16.89        
  5  Anna Jones                   365 Track                     17.47        
  6  Princess Kheop               Team Believe Track & Fiel     18.10        
  7  Taylor Grasser           17  GE LIGHTNING                  18.16        
  8  Jiselle Moore                                              26.08        


13 Year Old Girls 200m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Berkley Roberson         11  Newton KS Flyers Track Cl     33.56        
  2  Ainsley Norton           13  Girard Warriors Youth Tra     34.00        
  3  Lily Brown               13  Girard Warriors Youth Tra     35.21        
  4  Karinton Newton          13  KC Storm Track                35.29        
  5  Omamodenefe Awusa            Draft Pick Academy            35.85        
  6  Kate Schneider               Hot Feet Track Club           39.23        


14 Year Old Girls 200m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kalie Strayhorn              Blue Thunder Track            32.26        
  2  Lacy Droegemeier         13  Hays Striders Track           34.02        
  3  Lida Padgett             13  Hot Feet Track Club           37.52        


15-16 Year Old Girls 400m Hurdles 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kiara Strayhorn          15  Blue Thunder Track          1:09.40        
  2  Montez Alanza            13  CJ Freedom                  1:10.94        
  3  Brooklyn Lewallen        15  Hays Striders Track         1:21.00        


17-18 Year Old Girls 400m Hurdles 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tyra Wilson                  Blue Thunder Track          1:00.65        
  2  Audrey Parson                Hot Feet Track Club         1:05.35        
  3  Anna Jones                   365 Track                   1:18.52        




14 Year Old Girls 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Hot Feet Track Club                          53.03
       Damiya RichardsLeah PhelpsMyla WilkesSavannah Harvey 


15-16 Year Old Girls 4x100m 16 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  LL Elite Athletes Track Club                 48.34
       Dhakiya BlakeBrown KinleyWynter RamosZaiylah Bronson 
  2  TGM Windsteppers                             52.30
       Jayla ForbushKeiyah ColeMykell BeckTachelle Thomas 
  3  Hot Feet Track Club                          52.32
       Destiny LassiterElle HempyKa'Liyah McginnisMonet Ratliff 
  4  Team Believe Track & Field Ministry          53.36
       Ariyon JamesI'Janae LoveJ'Lei AllenMakyla Carson 
  5  Topeka Blazers                               53.51
       Aniyah GuearyDeslyn CooperElontae HackneyNionna Miller 


17-18 Year Old Girls 4x100m 18 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  CJ Freedom                                   51.63
       Alexandria SluderMayson MontezMarple ParkerShiloh Sluder 
  2  Team Believe Track & Field Ministry          51.80
       Endea Burgett-MutchersonPrincess KheopYaria AkersAriyonna Baston 
  3                                               51.97



        


14 Year Old Girls 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  KC Storm Track                             4:51.67
       A'Livia ShookCyrenity HardyKarinton NewtonLucy Hardy 
  2  365 Track                                  5:08.27
       Amina SankpillJones AliyahKali LesterLilly Lowe 
  3  Hot Feet Track Club                        5:10.64
       Damiya RichardsEleanor WileyLida PadgettMorgan Chaput 
  4  CJ Freedom                                 5:21.95
       Miller AbigailDunn AdelineAlexis StampsCambry Long 


15-16 Year Old Girls 4x400m 16 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  LL Elite Athletes Track Club               4:02.25
       Dhakiya BlakeBrown KinleyKylie MoorehouseWynter Ramos 
     Topeka Blazers                                 DNS
       Aniyah GuearyDeslyn CooperElontae HackneyNionna Miller 
     Team Believe Track & Field Ministry            DNS
       Ariyon JamesI'Janae LoveJ'Lei AllenRaelah Mcmillan 


17-18 Year Old Girls 4x400m 18 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  CJ Freedom                                 4:46.91
       Alexandria SluderMayson MontezMarple ParkerShiloh Sluder 
  2                                             5:15.06
     Team Believe Track & Field Ministry            DNS
       Ariyonna BastonMiracle Bradley-KingPrincess KheopYaria Akers 


14 Year Old Girls 4x800m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  CJ Freedom                                12:30.07
       Miller AbigailCamryn KlostermanPotter KierstenMontana Ohmart 


15-16 Year Old Girls 4x800m 16 Year Old
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  CJ Freedom                                12:06.98
       Montez AlanzaDixee LacenOxford EleanorJennalee Dunn 




13 Year Old Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Male'ya McDonald             Track & Field United       30-10.00        
  2  Aarion Pickens               LL Elite Athletes Track C  30-00.25        
  3  Jones Aliyah                 365 Track                  24-11.75        
  4  Amani Canady                                            22-08.75        
  5  Karla Hysten                 TSTC                       22-08.00        
  6  Avery Zink                   KC FIRE Track Club         21-11.50        
  7  Joe Diasia               11  LL Elite Athletes Track C  18-06.75        
  8  Latrice Hysten               TSTC                       16-09.00        


14 Year Old Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Alyssa Campbell          13  LL Elite Athletes Track C  31-10.75        
  2  Emma Henderson                                          31-06.00        
  3  Nyah Evans-Pryor                                        31-05.25        
  4  Kara Pope                                               26-10.00        
     Lazaria Gholston                                             DNS        


15-16 Year Old Girls Shot Put 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Camryn Cadenhead         15  Palestine Prowlers Track   32-01.50        
  2  Lauren Heck                  Hot Feet Track Club        28-05.50        
  3  Semaj Faust                                             27-04.50        
  4  Jaine Johnson                                           25-11.25        
  5  Mykell Beck              13  TGM Windsteppers           25-08.00        
  6  Laila Howard                                            25-01.25        
  7  Carli Love                                              22-06.75        
     Madison Mears                                                DNS        


17-18 Year Old Girls Shot Put 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Maliyah Roark-Dudley         KC Storm Track             30-03.50        
  2  Taylor Dean              15  TGM Windsteppers           29-02.25        
  3  Jiselle Moore                                           24-06.25        



13 Year Old Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Male'ya McDonald             Track & Field United          61-06        
  2  Aarion Pickens               LL Elite Athletes Track C     55-00        
     Jones Aliyah                 365 Track                       DNS        
     Karla Hysten                 TSTC                            DNS        


14 Year Old Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Alyssa Campbell          13  LL Elite Athletes Track C     66-05        
  2  Nyah Evans-Pryor                                           61-06        
  3  Kara Pope                                                  61-06        


15-16 Year Old Girls Discus 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Reagan Geihsler                                           118-09        
  2  Jaine Johnson                                             112-04        
  3  Camryn Cadenhead         15  Palestine Prowlers Track     110-02        
  4  Laila Howard                                               61-08        
     Madison Mears                                                DNS        


17-18 Year Old Girls Discus 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Taylor Dean              15  TGM Windsteppers              85-01        
  2  Maliyah Roark-Dudley         KC Storm Track                66-03        




13 Year Old Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Lily Brown               13  Girard Warriors Youth Tra   4-06.00        
  2  Ella Burnett             13  Girard Warriors Youth Tra   4-04.00        
  3  Shelby Payne             13  Girard Warriors Youth Tra   4-00.00        
  4  Destiny Ochs                 Team United Stars           4-00.00        


14 Year Old Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
     Savannah Harvey              Hot Feet Track Club             DNS        
     Emma Henderson                                                NH        


15-16 Year Old Girls High Jump 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kiara Strayhorn          15  Blue Thunder Track          5-00.00        
  2  Kenedy Smith                 CJ Freedom                  4-08.00        
  3  Ava Swihart                                              4-08.00        
     Raelah Mcmillan              Team Believe Track & Fiel       DNS        


17-18 Year Old Girls High Jump 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Candice Smith                                            4-10.00        
  2  Kaiya Mc Kie                                             4-06.00        
  3  Sophia Osborn            17  Girard Warriors Youth Tra   4-06.00        
  4  Audrey Parson                Hot Feet Track Club         4-04.00        
     Endea Burgett-Mutcherson 15  Team Believe Track & Fiel       DNS        



13 Year Old Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Myla Wilkes              13  Hot Feet Track Club        14-04.75        
  2  Emery Keebaugh                                          13-11.75        
  3  Makiya Mosley                                           13-08.75        
  4  Tani'Ya Allen                                           13-07.25        
  5  Saniya Triplett              Team United Stars          13-03.75        
  6  Alexis Stamps                CJ Freedom                 13-03.50        
  7  Lily Brown               13  Girard Warriors Youth Tra  13-02.75        
  8  Berkley Roberson         11  Newton KS Flyers Track Cl  13-00.75        
  9  Ainsley Norton           13  Girard Warriors Youth Tra  13-00.50        
 10  Ta'nya Webster           13  Team United Stars          12-08.75        
 11  Ty Duffie                    KC FIRE Track Club         12-04.00        
 12  Mia Edmond                   Topeka Blazers             12-03.00        
 13  Destiny Ochs                 Team United Stars          11-06.50        
 14  Montana Valdez                                          11-04.25        
 15  A'Mauri Atkins           11  Team United Stars          11-02.00        
 16  Destiny Allen                Wichita Athletics TC       10-05.00        
 17  Tracee Hicks             13  Team United Stars          10-02.50        
     Lynn Son                     Wichita Athletics TC            DNS        


14 Year Old Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kalie Strayhorn              Blue Thunder Track         15-00.50        
  2  Kloey Strayhorn          13  Blue Thunder Track         15-00.50        
  3  Gracie Peterson          13  Girard Warriors Youth Tra  14-05.50        
  4  Sophia McTavish                                         14-01.75        
  5  Zaylee Contreras             Track & Field United       14-01.50        
  6  Lacy Droegemeier         13  Hays Striders Track        13-00.25        
  7  Tenaya Mitchell          13  TGM Windsteppers           11-10.75        


15-16 Year Old Girls Long Jump 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kiara Strayhorn          15  Blue Thunder Track         19-01.75        
  2  Cali Essick                                             17-02.00        
  3  Kenedy Smith                 CJ Freedom                 15-10.00        
  4  Tachelle Thomas          15  TGM Windsteppers           15-04.50        
  5  Alexandra McTavish                                      14-10.75        
  6  Keiyah Cole              15  TGM Windsteppers           14-09.50        
  7  Ka'Liyah Mcginnis            Hot Feet Track Club        14-06.00        
  8  Kennedy Sedler               365 Track                  13-09.00        
  9  Raelah Mcmillan              Team Believe Track & Fiel  13-08.25        
 10  Ariyon James                 Team Believe Track & Fiel  13-05.25        
 10  Alyncia Kunellis-Owens       Draft Pick Academy         13-05.25        
 12  Ja'Mya McCrary           15  Palestine Prowlers Track   12-07.50        
 13  Ariana Ross              15  Palestine Prowlers Track   11-11.50        
 14  Monet Ratliff                Hot Feet Track Club        11-02.00        
 15  Amia Wilkins                                             9-07.00        


17-18 Year Old Girls Long Jump 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Osayi Omorodion              Draft Pick Academy         17-11.75        
  2  Camryn Holloman                                         17-02.50        
  3  Audrey Parson                Hot Feet Track Club        17-01.50        
  4  Leah North               17  THE DOORS                  17-00.25        
  5  Teresa Thomas                                           16-10.00        
  6  Lauren North             17  THE DOORS                  16-07.75        
  7  Torri Henry              17  THE DOORS                  16-07.00        
  8  Breanne Geary            15  365 Track                  15-10.00        
  9  Taylor Grasser           17  GE LIGHTNING               14-08.25        
 10  Candice Smith                                           14-07.25        
 11  Ahonesty Kitchen                                        13-09.00        
 12  Tamia Thomas                 THE DOORS                  13-04.50        
 13  Jiselle Moore                                           13-03.00        
 14  Mya Hopkins              17  365 Track                  12-09.75        
 15  Endea Burgett-Mutcherson 15  Team Believe Track & Fiel  12-01.25        


13 Year Old Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Emery Keebaugh                                          34-01.00        
  2  Alexis Stamps                CJ Freedom                 29-03.25        
  3  Grayci White                                            27-09.50        
  4  Ella Burnett             13  Girard Warriors Youth Tra  23-08.00        


14 Year Old Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kloey Strayhorn          13  Blue Thunder Track         33-11.00        
  2  Sophia McTavish                                         33-11.00        
  3  Dunn Adeline             13  CJ Freedom                 24-03.75        


15-16 Year Old Girls Triple Jump 16 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Makyla Carson                Team Believe Track & Fiel  34-06.00        
  2  Kenedy Smith                 CJ Freedom                 33-06.75        
  3  Tachelle Thomas          15  TGM Windsteppers           32-01.00        
  4  Alexandra McTavish                                      31-11.75        
  5  Kennedy Sedler               365 Track                  28-10.50        
  6  Rebekah Harmon           15  365 Track                  24-02.50        


17-18 Year Old Girls Triple Jump 18 Year Old
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tyra Wilson                  Blue Thunder Track         40-00.50        
  2  Camryn Holloman                                         37-01.00        
  3  Torri Henry              17  THE DOORS                  36-01.00        
  4  Candice Smith                                           34-03.25        
  5  Jaelyn Bedell            17  Palestine Prowlers Track   33-02.50        
  6  Ahonesty Kitchen                                        31-05.25        
  7  Tamia Thomas                 THE DOORS                  31-04.00        
  8  Endea Burgett-Mutcherson 15  Team Believe Track & Fiel  29-04.50        
  9  Mya Hopkins              17  365 Track                  29-04.00        
     Miracle Bradley-King     17  Team Believe Track & Fiel       DNS