Big Schools

Licensed to Black Squirrel Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/1/2019 10:20 PM
              2019 ESU High School Relays- Big Schools - 4/1/2019              
                           Emporia State University                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Carter, Ayreona              Kc- Piper                12.87   5  10   
  2 Simmons, Saniya              Kc- Piper                12.88   5   8   
  3 Timmons, Jordan              Emporia                  13.52   5   6   
  4 Blake, Amauri                Olathe-East              13.69   4   4   
  5 Cartwright, Krystina         Olathe-East              13.71   3   2    13.707
  6 Geary, Bre                   Olathe-Northwest         13.74   4   1    13.732
  7 Negrete, Erin                Emporia                  13.84   5 
  8 Estabine, Danae              Olathe-East              13.91   4 
  9 Heller, Lindsey              Olathe-Northwest         14.02   3 
 10 Frazier, Logan               Olathe-East              14.12   2 
 11 Cooper, Hattie               Emporia                  14.66   5 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Easter, Brandle              Maize                    11.33   7  10   
  2 Marshall, Devon              Kc- Piper                11.37   7   8   
  3 Cox, Caden                   Maize                    11.58   7   6   
  4 Goree, Daverion              Olathe-Northwest         11.60   5   4   
  5 George, Chris                Olathe-Northwest         11.61   7   2   
  6 White, LaJames               Kc- Piper                11.65   6   1   
  7 Hanlin, Andrew               Maize                    11.82   7 
  8 Jackson, Zacahary            Emporia                  11.88   5 
  9 Landaverde, Wilbur           Emporia                  11.94   6 
 10 Fountain, Ma'rrell           Olathe-East              11.95   5 
 11 Delatorre, Armando           Olathe-East              12.05   5 
 12 Neely, Jerimyah              Olathe-East              12.20   4 
 13 Young, Austin                Olathe-East              12.29   1  12.286
 14 Ferguson, Anthony            Kc- Piper                12.30   6 
 15 Cheek, Connor                Emporia                  12.52   5 
 16 Sandoval, Byron              Emporia                  12.78   4 
 
Event 3  Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Righter, Maddie              Olathe-Northwest         26.56   6  10   
  2 Brown, Kinley                Kc- Piper                27.03   6   8   
  3 Vazquez, Evelyn              Kc- Piper                27.41   5   6   
  4 Onwugbufor, Cassandra        Maize                    27.52   6   4   
  5 Peroza-Aguirre, Gloria       Emporia                  28.24   6   2   
  6 Davies, Alexis               Emporia                  28.26   6   1   
  7 Geary, Bre                   Olathe-Northwest         28.83   5 
  8 Renn, Brianna                Kc- Piper                28.87   5 
  9 Snyder, Kyerra               Maize                    28.94   4 
 10 Jackson, Iyanna              Olathe-East              29.83   4  29.829
 11 Negrete, Erin                Emporia                  29.94   5 
 12 Ayer, Kaitlyn                Emporia                  30.35   4 
 
Event 4  Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marshall, Devon              Kc- Piper                22.99   6  10   
  2 Barnes, Braijion             Kc- Piper                23.15   6   8   
  3 George, Chris                Olathe-Northwest         23.55   4   6   
  4 Bieker, Colton               Emporia                  23.67   6   4   
  5 White, LaJames               Kc- Piper                23.98   5   2   
  6 Easter, Brandle              Maize                    24.06   5   1   
  7 Landaverde, Wilbur           Emporia                  24.28   4 
  8 Holmes, David                Kc- Piper                24.58   6 
  9 White, Kaleb                 Olathe-Northwest         24.63   4 
 10 Jackson, Zacahary            Emporia                  24.70   3 
 11 Hanlin, Andrew               Maize                    24.72   5 
 12 Young, Austin                Olathe-East              25.18   2 
 13 Fountain, Ma'rrell           Olathe-East              26.10   2 
 14 Finley, Thomas               Emporia                  26.29   3 
 15 Delatorre, Armando           Olathe-East              26.98   2 
 
Event 5  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Onwugbufor, Cassandra        Maize                  1:03.99   4  10   
  2 Davies, Alexis               Emporia                1:04.43   4   8   
  3 Owings, Makenzie             Maize                  1:04.66   4   6   
  4 Williams, Rylie              Emporia                1:05.80   4   4   
  5 Adams, Macey                 Emporia                1:10.15   3   2   
  6 Sanchez, Marisa              Kc- Piper              1:12.66   3   1   
  7 Holmes, Dylan                Olathe-Northwest       1:12.82   2 
  8 Shaw, Olivia                 Emporia                1:15.23   4 
 
Event 6  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tracy, Andrew                Olathe-Northwest         51.87   6  10   
  2 Holmes, David                Kc- Piper                51.88   6   8   
  3 Beard, Braeden               Olathe-Northwest         52.23   6   6   
  4 Byers, Kameron               Olathe-East              52.77   6   4   
  5 Barnes, Braijion             Kc- Piper                54.43   6   2   
  6 Richardson, Davyon           Olathe-East              55.32   5   1   
  7 Barfety, Gabe                Olathe-Northwest         55.36   5 
  8 Wills, Miles                 Olathe-East              55.49   6 
  9 Young, Austin                Olathe-East              56.04   3 
 10 Hall, Justin                 Kc- Piper                56.38   5 
 11 Harris, Zach                 Emporia                  56.48   5 
 12 Grill, Caleb                 Maize                    56.49   4 
 13 White, Gabriel               Maize                    56.98   3 
 14 Orellana, Bryan              Emporia                  58.74   5 
 15 Rethman, Brayden             Emporia                  58.84   4 
 16 Finley, Thomas               Emporia                  59.50   3 
 
Event 7  Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ecord, Zoie                  Maize                  2:31.22   3  10   
       1:15.388 (1:15.388)        2:31.213 (1:15.825)
  2 Ochana, Melody               Olathe-East            2:34.61   3   8   
       1:17.184 (1:17.184)        2:34.607 (1:17.423)
  3 McGlocklin, Lydia            Olathe-Northwest       2:35.95   3   6   
       1:17.290 (1:17.290)        2:35.943 (1:18.653)
  4 Wardlaw, Maleah              Olathe-Northwest       2:38.98   3   4   
       1:17.450 (1:17.450)        2:38.971 (1:21.521)
  5 Bartlett, Cora               Maize                  2:39.62   3   2   
       1:16.750 (1:16.750)        2:39.615 (1:22.865)
  6 West, Taryn                  Emporia                2:41.14   2   1   
       1:17.576 (1:17.576)        2:41.139 (1:23.563)
  7 Tadesse, Manika              Olathe-Northwest       2:45.23   3 
       1:17.774 (1:17.774)        2:45.227 (1:27.453)
  8 Allenbach, Annie             Maize                  2:49.62   2 
       1:21.786 (1:21.786)        2:49.611 (1:27.825)
  9 De la Fuente, Jackie         Olathe-East            2:52.60   2 
       1:28.454 (1:28.454)        2:52.597 (1:24.143)
 10 Walters, Brooke              Olathe-East            2:55.17   2 
       1:28.498 (1:28.498)        2:55.161 (1:26.663)
 11 Taylor, Miranda              Emporia                2:56.87   2 
       1:24.590 (1:24.590)        2:56.863 (1:32.273)
 
Event 8  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ecord, Kael                  Maize                  2:04.12   4  10   
       1:00.928 (1:00.928)        2:04.113 (1:03.186)
  2 Vermillion, Jacob            Olathe-East            2:04.70   4   8   
       1:01.454 (1:01.454)        2:04.693 (1:03.240)
  3 Kaufmann, Bryce              Olathe-East            2:05.48   4   6   
       1:01.732 (1:01.732)        2:05.471 (1:03.740)
  4 Young, Connor                Olathe-East            2:06.91   4   4   
       1:01.940 (1:01.940)        2:06.903 (1:04.964)
  5 Capps, Davis                 Kc- Piper              2:08.89   3   2   
       1:03.344 (1:03.344)        2:08.887 (1:05.544)
  6 Morris, Cole                 Olathe-Northwest       2:09.35   4   1   
       1:01.270 (1:01.270)        2:09.347 (1:08.077)
  7 Moon, Jonathan               Kc- Piper              2:09.46   4 
       1:01.186 (1:01.186)        2:09.455 (1:08.269)
  8 Schmideskamp, Ryan           Olathe-East            2:11.10   3 
       1:03.386 (1:03.386)        2:11.099 (1:07.714)
  9 Gillen, Sam                  Emporia                2:12.45   3 
       1:05.768 (1:05.768)        2:12.447 (1:06.680)
 10 Beard, Bret                  Olathe-Northwest       2:13.34   4 
       1:01.892 (1:01.892)        2:13.331 (1:11.439)
 11 Lockwood, Grant              Kc- Piper              2:15.88   2 
       1:04.330 (1:04.330)        2:15.871 (1:11.541)
 12 Gaddie, Joel                 Maize                  2:16.71   4 
       1:04.398 (1:04.398)        2:16.709 (1:12.311)
 13 Werner, Aiden                Maize                  2:17.75   3 
       1:07.606 (1:07.606)        2:17.749 (1:10.143)
 14 Pucket, Gage                 Maize                  2:21.48   2 
       1:09.772 (1:09.772)        2:21.477 (1:11.705)
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ecord, Zoie                  Maize                  5:33.16   2  10   
       1:19.685 (1:19.685)        2:46.430 (1:26.746)        4:15.260 (1:28.830)
       5:33.160 (1:17.901)
  2 McGlocklin, Lydia            Olathe-Northwest       5:33.64   2   8   
       1:20.078 (1:20.078)        2:46.779 (1:26.701)        4:15.262 (1:28.484)
       5:33.632 (1:18.370)
  3 Reimer, Anna                 Maize                  5:53.63   2   6   
       1:25.108 (1:25.108)        2:54.139 (1:29.032)        4:23.498 (1:29.359)
       5:53.622 (1:30.125)
  4 Gutierrez, Avery             Emporia                5:57.81   2   4   
       1:23.039 (1:23.039)        2:55.108 (1:32.069)        4:28.003 (1:32.896)
       5:57.805 (1:29.802)
  5 Allenbach, Annie             Maize                  5:58.48   2   2   
       1:23.765 (1:23.765)        2:55.517 (1:31.752)        4:28.411 (1:32.894)
       5:58.472 (1:30.062)
  6 Wetterstrom, Brooke          Olathe-East            6:17.42   2   1   
       1:21.216 (1:21.216)        2:59.444 (1:38.229)        4:46.240 (1:46.796)
       6:17.418 (1:31.178)
  7 Walters, Brooke              Olathe-East            6:24.40   2 
       1:25.561 (1:25.561)        3:03.596 (1:38.035)        4:48.547 (1:44.952)
       6:24.398 (1:35.851)
  8 Sterner, Rachel              Olathe-East            6:25.34   2 
       1:25.876 (1:25.876)        3:04.362 (1:38.486)        4:51.180 (1:46.819)
       6:25.334 (1:34.154)
  9 Nigh, Lexi                   Kc- Piper              6:31.54   2 
       1:25.939 (1:25.939)        3:04.466 (1:38.527)        4:51.924 (1:47.459)
       6:31.531 (1:39.607)
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ecord, Kael                  Maize                  4:38.57   3  10   
       1:09.388 (1:09.388)        2:22.197 (1:12.809)        3:32.762 (1:10.566)
       4:38.567 (1:05.805)
  2 Young, Connor                Olathe-East            4:39.52   3   8   
       1:08.902 (1:08.902)        2:21.673 (1:12.772)        3:32.350 (1:10.677)
       4:39.517 (1:07.167)
  3 Coleman-Hull, Ian            Emporia                4:54.73   3   6   
       1:09.915 (1:09.915)        2:25.020 (1:15.105)        3:40.069 (1:15.049)
       4:54.724 (1:14.655)
  4 Schmideskamp, Ryan           Olathe-East            4:55.41   3   4   
       1:09.922 (1:09.922)        2:24.745 (1:14.824)        3:42.376 (1:17.631)
       4:55.403 (1:13.028)
  5 Kahnk, Adam                  Olathe-East            4:55.86   3   2   
       1:09.638 (1:09.638)        2:24.470 (1:14.833)        3:42.372 (1:17.902)
       4:55.851 (1:13.479)
  6 Read, Logan                  Olathe-Northwest       4:58.31   3   1   
       1:11.319 (1:11.319)        2:27.347 (1:16.029)        3:46.933 (1:19.586)
       4:58.307 (1:11.374)
  7 Gaddie, Joel                 Maize                  4:59.29   3 
       1:11.024 (1:11.024)        2:28.272 (1:17.249)        3:49.025 (1:20.753)
       4:59.288 (1:10.263)
  8 Beard, Jack                  Olathe-Northwest       5:00.67   3 
       1:10.810 (1:10.810)        2:29.325 (1:18.515)        3:48.701 (1:19.377)
       5:00.668 (1:11.967)
  9 St. Pierre, Gage             Olathe-Northwest       5:00.75   3 
       1:10.788 (1:10.788)        2:29.672 (1:18.885)        3:49.836 (1:20.165)
       5:00.742 (1:10.906)
 10 Werner, Aiden                Maize                  5:03.46   2 
       1:13.387 (1:13.387)        2:32.569 (1:19.182)        3:51.506 (1:18.937)
       5:03.459 (1:11.954)
 11 Stephens, Alec               Maize                  5:15.92   2 
       1:12.873 (1:12.873)        2:34.912 (1:22.039)        3:59.046 (1:24.134)
       5:15.919 (1:16.874)
 12 Stubler, Jacob               Kc- Piper              5:16.67   2 
       1:13.201 (1:13.201)        2:35.001 (1:21.801)        3:56.916 (1:21.916)
       5:16.663 (1:19.747)
 13 Berry, Conner                Kc- Piper              5:17.14   3 
       1:11.250 (1:11.250)        2:31.079 (1:19.830)        3:57.074 (1:25.995)
       5:17.132 (1:20.058)
 14 Benelli, Jordan              Olathe-East            5:18.25   2 
       1:09.440 (1:09.440)        2:30.718 (1:21.278)        3:58.000 (1:27.283)
       5:18.246 (1:20.247)
 15 Okoye, Obinna                Kc- Piper              5:32.04   2 
       1:12.692 (1:12.692)        2:35.998 (1:23.307)        4:06.951 (1:30.953)
       5:32.033 (1:25.083)
 16 Huisman, Jake                Kc- Piper              5:35.21   2 
       1:14.349 (1:14.349)        2:37.253 (1:22.904)        4:07.310 (1:30.057)
       5:35.208 (1:27.899)
 
Event 11  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gutierrez, Avery             Emporia               12:54.12   10   
       1:30.208 (1:30.208)        3:07.711 (1:37.503)        4:48.801 (1:41.091)
       6:31.572 (1:42.771)        8:08.631 (1:37.059)        9:45.767 (1:37.137)
      11:26.672 (1:40.905)       12:54.115 (1:27.443)
  2 Wilcox, Emily                Olathe-East           12:55.75    8   
       1:29.922 (1:29.922)        3:08.009 (1:38.087)        4:49.059 (1:41.051)
       6:31.256 (1:42.197)        8:09.515 (1:38.259)        9:48.123 (1:38.609)
      11:26.230 (1:38.107)       12:55.742 (1:29.513)
  3 Hernandez, Elisa             Olathe-East           13:18.45    6   
       1:30.552 (1:30.552)        3:08.599 (1:38.047)        4:49.335 (1:40.737)
       6:31.752 (1:42.417)        8:09.407 (1:37.655)        9:54.253 (1:44.847)
      11:40.148 (1:45.895)       13:18.446 (1:38.299)
  4 Vick, Nicole                 Maize                 13:44.81    4   
       1:36.412 (1:36.412)        3:22.569 (1:46.157)        5:10.203 (1:47.635)
       6:57.714 (1:47.511)        8:42.304 (1:44.591)       10:28.415 (1:46.111)
      12:13.813 (1:45.399)       13:44.806 (1:30.993)
  5 Goracke, Karley              Maize                 13:47.46    2   
       1:35.358 (1:35.358)        3:21.333 (1:45.975)        5:05.987 (1:44.655)
       6:51.342 (1:45.355)        8:36.644 (1:45.303)       10:23.477 (1:46.833)
      12:12.855 (1:49.379)       13:47.452 (1:34.597)
  6 Collins, Noelle              Kc- Piper             16:31.81    1   
       1:36.960 (1:36.960)        3:35.190 (1:58.231)        5:41.791 (2:06.601)
       7:51.891 (2:10.101)       10:02.319 (2:10.429)       12:14.613 (2:12.295)
      14:26.937 (2:12.325)       16:31.805 (2:04.869)
 
Event 12  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Broockerd, Clay              Olathe-East           10:38.76   10   
       1:18.688 (1:18.688)        2:37.542 (1:18.855)        3:57.057 (1:19.515)
       5:18.440 (1:21.383)        6:39.557 (1:21.117)        8:01.338 (1:21.781)
       9:23.391 (1:22.053)       10:38.758 (1:15.367)
  2 Dohlman, Kadyn               Maize                 10:48.93    8   
       1:19.122 (1:19.122)        2:40.820 (1:21.699)        4:02.899 (1:22.079)
       5:25.558 (1:22.659)        6:47.365 (1:21.807)        8:09.862 (1:22.497)
       9:32.611 (1:22.749)       10:48.930 (1:16.319)
  3 Wheately, Colton             Olathe-East           10:49.22    6   
       1:19.720 (1:19.720)        2:39.084 (1:19.365)        4:01.237 (1:22.153)
       5:24.644 (1:23.407)        6:48.887 (1:24.243)        8:12.256 (1:23.369)
       9:34.223 (1:21.967)       10:49.214 (1:14.991)
  4 Coleman-Hull, Ian            Emporia               10:51.33    4   
       1:16.976 (1:16.976)        2:36.382 (1:19.407)        3:58.483 (1:22.101)
       5:21.828 (1:23.345)        6:46.563 (1:24.735)        8:10.274 (1:23.711)
       9:33.165 (1:22.891)       10:51.325 (1:18.161)
  5 Roellchen, Owen              Kc- Piper             10:52.78    2   
       1:19.188 (1:19.188)        2:39.652 (1:20.465)        4:01.843 (1:22.191)
       5:24.606 (1:22.763)        6:47.625 (1:23.019)        8:12.162 (1:24.537)
       9:36.923 (1:24.761)       10:52.779 (1:15.857)
  6 Kitur, Brian                 Olathe-Northwest      10:53.69    1   
       1:16.004 (1:16.004)        2:34.619 (1:18.615)        3:56.773 (1:22.155)
       5:21.114 (1:24.341)        6:46.375 (1:25.261)        8:09.742 (1:23.367)
       9:35.373 (1:25.631)       10:53.681 (1:18.309)
  7 Schultz, Austin              Maize                 11:10.50  
       1:18.742 (1:18.742)        2:41.222 (1:22.481)        4:03.957 (1:22.735)
       5:28.028 (1:24.071)        6:54.669 (1:26.641)        8:22.390 (1:27.721)
       9:49.236 (1:26.847)       11:10.497 (1:21.261)
  8 Hollenbeck, Caleb            Emporia               11:21.55  
       1:16.428 (1:16.428)        2:37.966 (1:21.539)        4:02.455 (1:24.489)
       5:28.656 (1:26.201)        6:57.237 (1:28.581)        8:27.590 (1:30.353)
       9:58.880 (1:31.291)       11:21.545 (1:22.665)
  9 Rex, Austin                  Olathe-East           11:22.40  
       1:20.098 (1:20.098)        2:37.982 (1:17.885)        3:59.169 (1:21.187)
       5:24.148 (1:24.979)        6:50.143 (1:25.995)        8:20.768 (1:30.625)
       9:51.402 (1:30.635)       11:22.395 (1:30.993)
 10 Eddy, Matthew                Olathe-East           11:23.09  
       1:20.812 (1:20.812)        2:43.890 (1:23.079)        4:10.859 (1:26.969)
       5:38.332 (1:27.473)        7:07.589 (1:29.257)        8:37.089 (1:29.501)
      10:03.774 (1:26.685)       11:23.085 (1:19.311)
 11 Riess, Parker                Olathe-Northwest      11:40.38  
       1:21.636 (1:21.636)        2:46.972 (1:25.337)        4:15.359 (1:28.387)
       5:45.930 (1:30.571)        7:12.733 (1:26.803)        8:45.065 (1:32.333)
      10:14.558 (1:29.493)       11:40.375 (1:25.817)
 12 Vinson, Braydon              Kc- Piper             12:20.96  
       1:24.030 (1:24.030)        2:54.580 (1:30.551)        4:27.905 (1:33.325)
       6:03.034 (1:35.129)        7:42.146 (1:39.113)        9:20.827 (1:38.681)
      10:59.821 (1:38.995)       12:20.958 (1:21.137)
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Righter, Maddie              Olathe-Northwest         16.32   3  10   
  2 Morgan, Josie                Olathe-Northwest         17.47   3   8   
  3 Schwerdtfeger, Elizabeth     Emporia                  17.89   3   6   
  4 Besse, Jo                    Maize                    18.02   3   4   
  5 Wetterstrom, Erin            Olathe-East              18.87   3   1.50 18.868
  5 Lynn, Abigail                Olathe-Northwest         18.87   2   1.50 18.868
  7 Guilbeaux, Jennifer          Kc- Piper                20.03   2 
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Newman, Hezekiah             Olathe-East              15.61   4  10   
  2 White, Dalton                Kc- Piper                15.92   4   8   
  3 East, Matthew                Emporia                  15.95   4   6   
  4 Arellano, Edwin              Olathe-Northwest         16.01   4   4   
  5 Benefield, Myles             Olathe-East              16.52   3   2   
  6 Hanna, Jacob                 Maize                    16.81   4   1   
  7 Wilmore, Devin               Olathe-East              17.30   3 
  8 Wendling, Andrew             Emporia                  18.26   3 
  9 Pennerman, Kevon             Olathe-East              18.75   3 
 10 Vasquez, Rafael              Emporia                  19.25   4 
 11 Harding, Christian           Olathe-Northwest         20.20   3 
 -- McLaughlin, Josh             Maize                       FS   3 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McWashington, Jaleesa        Olathe-Northwest         49.65   3  10   
  2 Wetterstrom, Kirsten         Olathe-East              51.34   3   8   
  3 Morgan, Josie                Olathe-Northwest         53.41   3   6   
  4 Wetterstrom, Erin            Olathe-East              53.46   3   4   
  5 Lynn, Abigail                Olathe-Northwest         54.71   2   2   
  6 Guilbeaux, Jennifer          Kc- Piper                58.39   2   1   
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 White, Dalton                Kc- Piper                40.71   4  10   
  2 East, Matthew                Emporia                  41.91   4   8   
  3 Vasquez, Rafael              Emporia                  42.56   4   6   
  4 McLaughlin, Josh             Maize                    43.32   3   4   
  5 Benefield, Myles             Olathe-East              43.81   4   2   
  6 Pennerman, Kevon             Olathe-East              43.82   4   1   
  7 Hanna, Jacob                 Maize                    43.83   3 
  8 Garcia, Steven               Emporia                  43.97   3 
  9 Arellano, Edwin              Olathe-Northwest         44.27   4 
 10 Wilmore, Devin               Olathe-East              45.37   3 
 11 Harding, Christian           Olathe-Northwest         46.34   3 
 
Event 17  Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ochana, Melody               Olathe-East            7:56.74   10   
       1:28.580 (1:28.580)        3:05.550 (1:36.970)        4:44.598 (1:39.049)
       6:25.726 (1:41.128)        7:56.739 (1:31.013)
  2 Taylor, Miranda              Emporia                9:03.39    8   
       1:34.376 (1:34.376)        3:20.279 (1:45.904)        5:14.389 (1:54.111)
       7:10.705 (1:56.317)        9:03.381 (1:52.676)
  3 Sheffy-Harris, Alex          Emporia                9:52.67    6   
       1:36.458 (1:36.458)        3:27.672 (1:51.215)        5:29.831 (2:02.160)
       7:42.463 (2:12.632)        9:52.664 (2:10.201)
 
Event 18  Boys 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollenbeck, Caleb            Emporia                7:32.66   10   
       1:17.553 (1:17.553)        2:46.612 (1:29.060)        4:22.727 (1:36.115)
       5:59.172 (1:36.445)        7:32.655 (1:33.483)
 
Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kansas City-Piper  'A'                                50.78   2  10   
  2 Olathe-East  'A'                                      53.09   2   8   
  3 Maize  'A'                                            53.23   2   6   
  4 Emporia  'A'                                          53.68   2   4   
  5 Olathe-Northwest  'A'                                 53.79   2   2   
 
Event 20  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kansas City-Piper  'A'                                43.41   2  10   
  2 Maize  'A'                                            44.26   2   8   
  3 Emporia  'A'                                          44.97   2   6   
  4 Olathe-East  'A'                                      45.06   2   4   
  5 Olathe-Northwest  'A'                                 45.20   2   2   
 
Event 21  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Olathe-East  'A'                                    1:55.19   10   
  2 Emporia  'A'                                        1:55.62    8   
 
Event 22  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Emporia  'A'                                        1:38.67   10   
  2 Olathe-East  'A'                                    1:38.84    8   
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maize  'A'                                          4:19.70   2  10   
  2 Kansas City-Piper  'A'                              4:27.05   2   8   
  3 Emporia  'A'                                        4:31.35   2   6   
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Olathe-East  'A'                                    3:35.80   2  10   
  2 Emporia  'A'                                        3:37.86   2   8   
  3 Kansas City-Piper  'A'                              3:40.83   2   6   
  4 Maize  'A'                                          3:46.24   2   4   
 
Event 25  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Olathe-East  'A'                                   10:41.97   10   
       2:35.868 (2:35.868)        5:17.957 (2:42.090)        8:02.978 (2:45.021)
      10:41.962 (2:38.985)
  2 Maize  'A'                                         10:42.87    8   
       2:39.915 (2:39.915)        5:20.963 (2:41.049)        8:15.964 (2:55.001)
      10:42.867 (2:26.904)
 
Event 26  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Olathe-Northwest  'A'                               8:25.51   10   
       2:02.116 (2:02.116)        4:09.937 (2:07.821)        6:19.603 (2:09.666)
       8:25.503 (2:05.900)
  2 Olathe-East  'A'                                    8:32.58    8   
       2:03.443 (2:03.443)        4:16.122 (2:12.680)        6:30.110 (2:13.988)
       8:32.579 (2:02.470)
  3 Kansas City-Piper  'A'                              8:34.90    6   
       2:06.531 (2:06.531)        4:13.516 (2:06.985)        6:23.317 (2:09.801)
       8:34.893 (2:11.577)
  4 Maize  'A'                                          8:43.47    4   
       2:02.586 (2:02.586)        4:12.438 (2:09.852)        6:25.054 (2:12.616)
       8:43.465 (2:18.411)
  5 Emporia  'A'                                        9:16.07    2   
       2:19.262 (2:19.262)        4:42.880 (2:23.618)        6:58.749 (2:15.869)
       9:16.068 (2:17.320)
 
Event 27  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Righter, Maddie              Olathe-Northwest       5-10.00   10   
     4-00 4-03 4-06 4-09 5-00 5-02 5-06 5-08 5-10 6-00 
        P    P    P    P    P    O    O    O   XO  XXX 
  2 Carter, Ayreona              Kc- Piper              5-02.00    8   
     4-00 4-03 4-06 4-09 5-00 5-02 5-06 
        P    P    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Cooper, Hannah               Emporia                4-06.00    5   
     4-00 4-03 4-06 4-09 
        P    O    O  XXX 
  3 Besse, Jo                    Maize                  4-06.00    5   
     4-00 4-03 4-06 4-09 
        O    O    O  XXX 
  8 McCullough, Kali             Emporia               J4-06.00    2   
     4-00 4-03 4-06 4-09 
        P   XO    O  XXX 
 10 Bartlett, Cora               Maize                 J4-06.00    0.50
     4-00 4-03 4-06 4-09 
        O    O   XO   XX 
 10 Martin, Myah                 Olathe-East            4-03.00    0.50
     4-00 4-03 4-06 
        O   XO  XXX 
 11 Miller, Bailey               Maize                 J4-06.00  
     4-00 4-03 4-06 4-09 
       XO    O   XO  XXX 
 11 Woods, Danielle              Olathe-East            4-00.00  
     4-00 4-03 4-06 
        O    X  XXX 
 13 Cooper, Hattie               Emporia               J4-06.00  
     4-00 4-03 4-06 4-09 
       XO    O  XXO  XXX 
 13 Guilbeaux, Jennifer          Kc- Piper             J4-06.00  
     4-00 4-03 4-06 4-09 
        O   XO  XXO  XXX 
 -- Tebetts, Laci                Emporia                     NH  
     4-00 4-03 
        P  XXX 
 
Event 28  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grill, Caleb                 Maize                  6-02.00   10   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Hanna, Jacob                 Maize                 J6-02.00    8   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        P    P    O    O  XXO   XO  XXX 
  4 Goree, Daverion              Olathe-Northwest      J6-00.00    5   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 
        O    O   XO   XP    O  XXX 
  4 Schmale, Kye                 Olathe-East            5-10.00    5   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 
        P    P    O    O    P  XXX 
  6 Newman, Hezekiah             Olathe-East            5-08.00    2   
     5-04 5-06 5-08 5-10 
        P    P    O  XXX 
  7 Byers, Kameron               Olathe-East           J5-10.00    1   
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 
        P    P   XO    O  XXX 
  8 Harris, Zach                 Emporia                5-04.00  
     5-04 5-06 
       XO  XXX 
 10 Armstrong, Dallin            Olathe-Northwest      J5-08.00  
     5-04 5-06 5-08 5-10 
        O    O  XXO  XXX 
 -- Frazier, Mehiki              Kc- Piper                   NH  
     5-04 
      XXX 
 -- Snyder, Charles              Emporia                     NH  
     5-04 
      XXX 
 
Event 29  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bailey, Becca                Maize                 10-00.00   10   
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O    O     O   XXX 
  2 Diaz, Lillian                Maize                J10-00.00    8   
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P    P    P    P    O    O   XO   XO    XO   XXX 
  3 Adams, Lindsay               Maize                  8-06.00    6   
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        P    P    P    P    O    O    O   XO  XXX 
  6 Salberg, Lydia               Olathe-East           J8-00.00    3   
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        P    P    O   XO  XXO    O    O  XXX 
  6 Sterner, Reagan              Olathe-East            7-00.00    3   
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 
        O    O    O    O    O  XXX 
  7 Walker, Hattie               Emporia               J8-00.00    1   
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
       XO    O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
 10 Hand, Emily                  Kc- Piper             J7-00.00  
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 7-06 
        O    O    O   XO    O  XXX 
 14 Lindstron, Kaitlin           Kc- Piper             J6-00.00  
     5-00 5-06 6-00 6-06 
        O    O   XO  XXX 
 16 Timmons, Jordan              Emporia               J6-00.00  
     5-00 5-06 6-00 6-06 
        O    O  XXO  XXX 
 
Event 30  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Spencer             Emporia               11-06.00   10   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 
        P    P    P    P    O    O     O     O     O     O   XXX 
  2 Telfer, Keegan               Emporia               11-00.00    8   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
        P    P    P    P    O    O     O     O     O   XXX 
  4 Huber, Isaac                 Emporia              J11-00.00    6   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
        P    P    P    P    O    O    XO     O     O   XXX 
  6 Huber, Josiah                Emporia              J11-00.00    3   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
        P    P    P    O    O    O    XO    XO    XO   XXX 
  6 Lee, Chase                   Kc- Piper             10-00.00    3   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P    P    O    O     O   XXX 
  7 Frazier, Mehiki              Kc- Piper              9-06.00    1   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        O    O    O   XO   XO   XO   XXX 
  8 Thompson, Braeden            Maize                J10-06.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 
        P    P    P    P    O    O   XXO     O   XXX 
  8 Godard, Creighton            Olathe-East            9-00.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    O    O    O  XXX 
 10 Huisman, Jake                Kc- Piper              8-06.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O    O   XO 
 13 Herman, Kreg                 Olathe-Northwest      J9-00.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    P  XXO  XXO  XXX 
 16 Lockwood, Grant              Kc- Piper             J8-06.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        O    O   XO  XXO  XXX 
 
Event 31  Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Righter, Maddie              Olathe-Northwest      19-05.00   3  10   
      18-07.25  19-05  17-08.75         
  2 McWashington, Jaleesa        Olathe-Northwest      17-08.00   3   8   
      17-08  FOUL  FOUL         
  3 Schwerdtfeger, Elizabeth     Emporia               16-10.25   3   6   
      16-08.25  16-10.25  16-05.50         
  4 Heller, Lindsey              Olathe-Northwest      16-09.75   2   4   
      15-08.50  16-09.50  16-09.75           
  5 Onwugbufor, Cassandra        Maize                 16-04.25   3   2   
      16-00  15-09.50  16-04.25           
  6 Simmons, Saniya              Kc- Piper             15-06.50   3   1   
      15-06.50  FOUL  13-09.75         
  7 Vazquez, Evelyn              Kc- Piper             15-05.75   3 
      14-06.50  15-01  15-05.75         
  8 Malone, Maddie               Olathe-East           15-02.00   3 
      14-03  14-06  15-02         
  9 Davis, Alyssa                Olathe-East           14-11.25   3 
      13-06.50  14-11.25  14-10.50         
 11 Jackson, Iyanna              Olathe-East           14-01.50   1 
      13-01  13-07.50  14-01.50           
 12 Besse, Jo                    Maize                 14-00.75   3 
      14-00.75  FOUL  13-11.50         
 13 Ayer, Kaitlyn                Emporia               13-11.50   1 
      13-04.25  13-09.75  13-11.50           
 14 Snyder, Kyerra               Maize                J14-11.25   2 
      14-11.25  14-04.50  14-09         
 14 Woods, Danielle              Olathe-East           13-08.50   2 
      13-08.50  12-09  FOUL           
 15 Sanchez, Marisa              Kc- Piper             13-03.25   1 
      13-03.25  12-09.75  11-11.50           
 16 Tebetts, Laci                Emporia               12-04.00   1 
      FOUL  12-04  FOUL           
 17 McCullough, Kali             Emporia               11-07.50   2 
      11-05  11-07.50  FOUL         
 
Event 32  Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 White, LaJames               Kc- Piper             21-03.00   3  10   
      21-02.75  21-03  20-07.75         
  2 Wolke, Sencere Devlin        Maize                 21-02.50   3   8   
      20-09.50  20-10  21-02.50         
  3 Newman, Hezekiah             Olathe-East           21-00.00   3   6   
      20-10  20-11  21-00           
  4 Dial, Storm                  Emporia               20-04.50   3   4   
      20-04.50  19-09.50  17-10.50         
  5 Ferguson, Anthony            Kc- Piper             20-02.00   3   2   
      18-03.50  FOUL  20-02         
  6 Payne, Derrick               Maize                 20-00.50   3   1   
      19-07  19-02.75  20-00.50         
  7 Dumas, Andrew                Olathe-Northwest      19-05.25   3 
      FOUL  19-02  19-05.25         
  8 Knapp, Daniel                Emporia               19-03.50   2 
      19-03.50  18-09  19-00         
  9 Lee, Keagan                  Emporia               18-11.50   2 
      18-11.50  17-07.50  17-11.50         
 10 Fountain, Ma'rrell           Olathe-East           18-10.00   3 
      16-03.50  18-10  FOUL           
 11 Orji, Junior                 Olathe-East           18-05.00   2 
      FOUL  18-05  FOUL         
 12 Goree, Daverion              Olathe-Northwest      18-00.00   3 
      FOUL  18-00  FOUL         
 13 Delatorre, Armando           Olathe-East           17-10.50   3 
      FOUL  17-10.50  17-00         
 14 Huber, Isaac                 Emporia               17-01.50   2 
      17-01.50  16-00  17-01         
 16 Robertson, Keaton            Maize                 13-01.00   2 
      FOUL  13-01  FOUL           
 25 Weathers, Da'Meon            Kc- Piper            J16-08.00   2 
      15-07.50  15-02.50  16-08         
 -- Lockridge, Miles             Kc- Piper                 FOUL   2 
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 33  Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McWashington, Jaleesa        Olathe-Northwest      36-07.25   2  10   
      36-07.25  36-06.50  FOUL         
  2 Heller, Lindsey              Olathe-Northwest      34-07.25   2   8   
      34-04  34-04.50  34-07.25         
  3 Schwerdtfeger, Elizabeth     Emporia               34-05.25   2   6   
      34-05.25  33-08  FOUL         
  4 Malone, Maddie               Olathe-East           31-10.50   2   4   
      31-09.25  31-10.50  31-05.50         
  5 Martin, Myah                 Olathe-East           30-11.75   2   2   
      30-04  30-11.75  30-11.50         
  6 Besse, Jo                    Maize                 30-11.50   2   1   
      29-08.25  30-11.50  30-09.75         
  7 Lynn, Abigail                Olathe-Northwest      30-02.50   1 
      26-01.50  28-00  30-02.50           
  8 West, Taryn                  Emporia               29-11.00   1 
      29-10.50  28-09.75  29-11         
  9 Davis, Alyssa                Olathe-East           29-05.00   2 
      29-05               
 10 Ayer, Kaitlyn                Emporia               28-04.00   1 
      27-10.75  28-01.25  28-04         
 11 Woods, Danielle              Olathe-East           28-02.00   1 
      26-10  28-02  26-11         
 12 Tebetts, Laci                Emporia               27-05.00   2 
      27-02  27-05  26-08.50         
 13 Sanchez, Marisa              Kc- Piper             25-02.00   1 
      25-02  FOUL  FOUL         
 
Event 34  Boys Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robertson, Keaton            Maize                 42-05.00   2  10   
      40-06  42-05  40-04         
  2 Newman, Hezekiah             Olathe-East           41-07.50   2   8   
      41-07.50  40-02.75  39-08           
  3 Wills, Marquel               Olathe-East           41-05.25   2   6   
      40-04  40-11.50  41-05.25         
  4 Knapp, Daniel                Emporia               39-08.25   1   4   
      38-08.50  39-06.50  39-08.25         
  5 Roland, Jordan               Olathe-Northwest      39-00.00   2   2   
      FOUL  39-00  FOUL         
  6 Wilmore, Devin               Olathe-East           37-07.00   2   1   
      36-02.50  37-07  FOUL         
  8 White, LaJames               Kc- Piper             37-06.50   2 
      37-00.50  37-06.50  37-02.75         
  9 Lee, Keagan                  Emporia               37-00.50   1 
      37-00.50  35-03.50  36-05.50         
 10 Lockridge, Miles             Kc- Piper             36-08.50   2 
      36-06  36-08.50  35-09.50         
 11 Orji, Junior                 Olathe-East           35-02.00   2 
      FOUL  FOUL  35-02         
 12 Andrew, Ryan                 Olathe-Northwest      34-04.50   1 
      34-04.50  34-03.75  34-02.25            
 13 Dial, Storm                  Emporia              J37-07.00   2 
      FOUL  FOUL  37-07         
 13 Weathers, Da'Meon            Kc- Piper             33-00.50   1 
      32-01.50  32-04.50  33-00.50         
 
Event 39  Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rhodes, Abbee                Augusta               41-11.00   1  10   
      FOUL  41-11  41-00         
  2 Milleson, Taylor             Emporia               35-07.50   1   8   
      33-11  35-07.50  34-04.75         
  3 Berner, Abby                 Kc- Piper             32-02.50   1   6   
      FOUL  30-11.50  32-02.50         
  4 Tovar, Mya                   Emporia               31-05.50   1   4   
      29-06  31-01.50  31-05.50         
  5 Paepke, Ryne                 Olathe-Northwest      28-11.75   2   2   
      28-11.75  28-09  28-02.25         
  6 Davis, Kaitey                Olathe-East           27-00.00   1   1   
      26-07.50  25-03.50  27-00         
  7 Wilson, Sarah                Olathe-East           26-10.00   2 
      26-04.50  26-10  26-08         
  8 Heim, Carley                 Maize                 26-04.25   2 
      22-09.50  24-05.25  26-04.25         
  9 Abbott, Ashley               Olathe-East           25-09.25   1 
      FOUL  24-07.50  25-09.25         
 10 Foeller, Caroline            Olathe-Northwest      25-04.50   2 
      25-04.50  24-10.50  25-03         
 11 Hanson, Abigail              Olathe-Northwest      25-01.50   2 
      25-01  23-09.75  25-01.50         
 12 Busby, Kyleigh               Kc- Piper             23-10.00   2 
      23-04  23-04.50  23-10         
 
Event 40  Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Beebe, Cooper                Kc- Piper             53-00.00   1  10   
      50-05.50  53-00  51-02         
  2 White, Lemoses               Kc- Piper             52-04.50   1   8   
      49-03.50  49-00.50  52-04.50         
  3 Boyd, Connor                 Olathe-Northwest      50-07.00   1   6   
      50-07  FOUL  49-03.50         
  4 Pauls, Hayden                Emporia               49-06.50   1   4   
      46-04  49-06.50  48-02         
  5 Matlack, Nate                Olathe-East           49-01.50   1   2   
      FOUL  46-09  49-01.50         
  6 Dumas, Andrew                Olathe-Northwest      47-07.00   1   1   
      44-09  44-01  47-07         
  7 Livingston, Myles            Emporia               44-02.00   1 
      40-09.50  44-02  42-11.50         
  8 Owings, Elijah               Maize                 44-01.50   1 
      44-01.50  40-05.50  44-01         
  9 Thomas, Taran                Olathe-East           42-10.00   1 
      41-07  42-10  42-02         
 10 Lewis, Laronte               Olathe-East           42-00.50   2 
      41-09.50  40-06  42-00.50         
 11 Carder, Dalton               Olathe-East           41-10.00   1 
      41-10  FOUL  FOUL         
 12 Hilliard, Connor             Olathe-Northwest      40-02.50   1 
      40-02.50  37-07  FOUL           
 13 Olsson, Chris                Emporia               37-00.00   2 
      35-01  37-00  36-05         
 14 Castanon, John               Emporia               36-05.50   3 
      34-06.50  35-09  36-05.50         
 15 Jarvis, Andrew               Kc- Piper             35-05.50   2 
      35-04  34-00  35-05.50         
 16 Harding, Nathan              Maize                 35-02.00   3 
      35-02  34-10  33-07.50         
 
Event 41  Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rhodes, Abbee                Augusta              128-00.50   3  10   
      128-00.50  121-06  FOUL           
  2 Milleson, Taylor             Emporia                 100-11   3   8   
      96-06  FOUL  100-11         
  3 Skoczek, Sophie              Olathe-Northwest         94-09   3   6   
      94-09  FOUL  67-09         
  4 Thomas, Taylor               Emporia                  84-03   3   4   
      84-03  FOUL  62-08         
  5 Wilson, Sarah                Olathe-East              81-11   3   2   
      FOUL  81-11  72-03         
  6 Hanson, Abigail              Olathe-Northwest         77-10   2   1   
      66-08  72-07  77-10         
  7 Heim, Carley                 Maize                    75-01   2 
      75-01  FOUL  FOUL         
  8 Pearce, Maddie               Olathe-East              71-00   2 
      71-00  FOUL  FOUL           
  9 Busby, Kyleigh               Kc- Piper                69-07   2 
      67-10  67-04  69-07         
 10 Davis, Kaitey                Olathe-East           67-06.50   2 
      FOUL  65-06.50  67-06.50         
 11 Paepke, Ryne                 Olathe-Northwest         63-10   2 
      63-10  52-05  47-10         
 
Event 42  Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Boyd, Connor                 Olathe-Northwest        161-01   3  10   
      158-07  FOUL  161-01          
  2 White, Lemoses               Kc- Piper               156-11   3   8   
      FOUL  FOUL  156-11         
  3 Livingston, Myles            Emporia              128-01.50   3   6   
      FOUL  128-01.50  FOUL         
  4 Thomas, Virgil               Olathe-East             126-00   3   4   
      126-00  104-01  94-06         
  5 Cox, Caden                   Maize                124-09.50   3   2   
      117-05  124-09.50  FOUL         
  6 Boyd, Dalton                 Olathe-Northwest        119-05   3   1   
      FOUL  119-05  99-06.50         
  7 Castanon, John               Emporia                 114-03   3 
      FOUL  114-03  109-09         
  8 Thomas, Taran                Olathe-East          108-10.50   3 
      92-00  108-10.50  96-02         
  9 Jarvis, Andrew               Kc- Piper               106-05   2 
      98-10  106-05  102-01         
 10 Owings, Elijah               Maize                   105-00   2 
      100-05.50  105-00  93-07         
 11 Sotelo, Alan                 Emporia               95-09.50   2 
      87-05.50  84-06.50  95-09.50         
 12 Pauls, Hayden                Emporia               95-07.50   2 
      FOUL  FOUL  95-07.50           
 13 Dumas, Andrew                Olathe-Northwest         91-00   2 
      FOUL  90-06  91-00         
 14 Carder, Dalton               Olathe-East              87-10   2 
      87-10  FOUL  FOUL         
 -- Lewis, Laronte               Olathe-East               FOUL   3 
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 43  Girls Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tovar, Mya                   Emporia                 108-01   3  10   
      108-01  105-08  102-10         
  2 Negrete, Natalie             Emporia                  94-03   3   8   
      92-07  94-03  86-06           
  3 Abbott, Ashley               Olathe-East              91-04   3   6   
      84-00  91-04  71-06         
  4 Berner, Abby                 Kc- Piper                91-02   3   4   
      77-06  80-01  91-02         
  5 Shaw, Olivia                 Emporia                  82-04   3   2   
      82-04  77-09  FOUL         
  6 Haworth, Jill                Kc- Piper                76-02   2   1   
      76-02  73-10  69-05         
  7 Thomas, Taylor               Emporia                  73-04   2 
      66-06  72-01  73-04         
  8 Busby, Kyleigh               Kc- Piper                61-04   2 
      56-05  58-10  61-04           
  9 Heim, Carley                 Maize                    56-08   1 
      53-05  56-08  FOUL           
 
Event 44  Boys Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Matlack, Nate                Olathe-East             145-11   3  10   
      127-00  145-11  FOUL         
  2 Schmale, Kye                 Olathe-East             143-00   3   8   
      136-01  138-11  143-00         
  3 Harding, Nathan              Maize                   125-09   3   6   
      125-09  116-10  112-08         
  4 Saladan, Jesus               Emporia                 118-00   3   4   
      101-00  FOUL  118-00         
  5 Sadler, Mason                Olathe-Northwest        113-08   2   2   
      113-08  FOUL  FOUL           
  6 Emerson, Max                 Maize                   111-06   3   1   
      111-06  107-08  106-00         
  7 Andrew, Ryan                 Olathe-Northwest        108-06   3 
      108-06  104-11  104-11         
  8 Capps, Alan                  Kc- Piper               106-00   2 
      78-09  65-02  106-00         
  9 Cheek, Connor                Emporia                  75-05   2 
      49-07  75-05  71-01         
 
                    Women - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Emporia                    140        2) Olathe-Northwest          127.50
    3) Maize                      116.50     4) Olathe-East               102   
    5) Kansas City-Piper           73        6) Augusta                    20   
 
                    Men - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Olathe-East                151        2) Kansas City-Piper         125   
    3) Emporia                    119        4) Maize                     112   
    5) Olathe-Northwest            74