Olathe South High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.96 | Kya Sanner | 6th | Finals H7 | Results | |
14.46 | Aaliyah Winters | 17th | Finals H9 | Results | |
14.79 | SB | Annalyse Yoder | 29th | Finals H8 | Results |
14.90 | SB | Alexa Velasco | 36th | Finals H8 | Results |
15.10 | SB | Laura Winter | 41st | Finals H4 | Results |
15.36 | SB | Beza Mulugets | 47th | Finals H6 | Results |
200 Meter Dash | |||||
28.83 | SB | Kya Sanner | 2nd | Finals H6 | Results |
29.74 | SB | Ella Rishmany | 9th | Finals H8 | Results |
29.85 | SB | Aaliyah Winters | 10th | Finals H8 | Results |
30.09 | Annalyse Yoder | 12th | Finals H7 | Results | |
31.59 | Beza Mulugets | 33rd | Finals H6 | Results | |
32.17 | SB | Stephanie Armenta | 39th | Finals H3 | Results |
400 Meter Dash | |||||
1:09.69 | SB | Destiny Hernandez | 5th | Finals H4 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:53.78 | SB | Lauren George | 9th | Finals H2 | Results |
3:06.67 | SB | Grace Syverson | 19th | Finals H1 | Results |
3:09.77 | SB | Sophie Syverson | 21st | Finals H1 | Results |
1600 Meter Run | |||||
6:25.92 | SB | Lauren George | 10th | Finals H1 | Results |
6:30.03 | SB | Grace Syverson | 14th | Finals H1 | Results |
6:46.42 | SB | Sophie Syverson | 17th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
54.37 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Results | |
Discus | |||||
90-7 | Keilah Ware | 1st | Finals H5 | Results | |
59-0 | Josepha Kamseu | 17th | Finals H4 | Results | |
Javelin | |||||
89-7 | Ann Prochko | 2nd | Finals H3 | Results | |
77-0 | Laura Winter | 18th | Finals H3 | Results | |
65-3 | Nichole Herrmann | 27th | Finals H3 | Results | |
Shot Put | |||||
27-0.5 | Josepha Kamseu | 7th | Finals H5 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.63 | SB | Q Davis | 29th | Finals H4 | Results |
12.69 | SB | Marcus Adams | 32nd | Finals H7 | Results |
12.86 | Eli Ngayenga | 42nd | Finals H4 | Results | |
13.23 | SB | Saul Hernandez | 53rd | Finals H3 | Results |
200 Meter Dash | |||||
25.85 | Marcus Adams | 30th | Finals H9 | Results | |
25.88 | SB | Q Davis | 32nd | Finals H6 | Results |
26.02 | SB | Eli Ngayenga | 38th | Finals H3 | Results |
29.62 | SB | Saul Hernandez | 60th | Finals H1 | Results |
30.23 | SB | Tore Niemoeller | 62nd | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:09.09 | Thomas Knudsen | 3rd | Finals H3 | Results | |
2:16.48 | SB | Edsel Quintana | 13th | Finals H2 | Results |
1600 Meter Run | |||||
4:47.69 | Kaleb Santisteban | 1st | Finals H3 | Results | |
4:59.36 | SB | Jacob Krafft | 5th | Finals H3 | Results |
5:02.04 | SB | Ashton Santisteban | 6th | Finals H3 | Results |
5:29.71 | Tyler Swearengin | 31st | Finals H2 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:17.03 | SB | Cooper Doherty | 5th | Finals H1 | Results |
11:20.42 | SB | Andrew Stowers | 8th | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
96-1 | Alex Matsko | 14th | Finals H4 | Results | |
Javelin | |||||
125-8 | Dawson Harrington | 12th | Finals H7 | Results | |
107-4 | Rafael Arita-corona | 22nd | Finals H4 | Results | |
Shot Put | |||||
36-6.5 | SB | Carter Casson | 12th | Finals H4 | Results |
34-9 | Alex Matsko | 16th | Finals H2 | Results | |
34-2 | Dawson Harrington | 21st | Finals H5 | Results |