Complete Results

8th Grade Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Servando Gonzalez          8 Lakin                         11.97        
  2  Joshua Hughes              8 Meade                         12.40        
  3  Ray Arceo                  8 Stanton County                12.54        
  4  Miguel Salcido             8 Syracuse                      12.59        
  5  Sam Davidson               8 Stanton County                12.66        
  6  Michael Feltman            8 Cimarron                      12.72        
  7  Brady Hendrix              8 Lakin                         12.73        
  8  Enrique Gamboa             8 Syracuse                      12.81        
  9  Malachi Trevino            8 Sublette                      12.86        
 10  David Garcia               8 Cimarron                      12.98        
 11  Caleb Howard               8 Meade                         13.20        
 12  Ethan Davis                8 Stanton County                13.23        
 13  Junior Gonzalez            8 Lakin                         13.45        
 14  Junior Mendoza             8 Wichita County                13.53        
 15  Hadley Blackburn           8 Elkhart                       13.68        
 16  Miguel Puentes             8 Sublette                      13.68        
 17  Blake Frydendall           8 Meade                         13.87        
 18  Uriel Ibarra               8 Syracuse                      14.06        
 19  Conner Ochs                8 Syracuse                      14.32        
 20  Conner House               8 Elkhart                       14.67        
 21  Ryan Garetson              8 Sublette                      14.67        
 22  Luis Mendoza               8 Southwestern Heights          14.71        
 23  Emmitt Espinoza            8 Elkhart                       14.73        
 24  Benny Schupman             8 Southwestern Heights          14.77        
 25  Brandon Hirshfeld          8 Sacred Heart Dodge City       15.02        
 26  Angel Salto                8 Cimarron                      15.12        
 27  Luis Temores               8 Southwestern Heights          15.73        


7th Grade Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kyron Koehn                7 Wichita County                12.43        
  2  Luis Gonzalez              7 Southwestern Heights          12.85        
  3  Manuel Monroy              7 Lakin                         12.91        
  4  Damean Mercado             7 Southwestern Heights          13.14        
  5  Christian Marchant         7 Wichita County                13.42        
  6  Miguel Hernandez           7 Sublette                      13.44        
  7  Erick Bardales             7 Syracuse                      13.46        
  8  Evan Pyle                  7 Sacred Heart Dodge City       13.75        
  9  Kody Green                 7 Meade                         13.85        
 10  Jesus Lozana Alba          7 Sacred Heart Dodge City       13.91        
 11  Martin Ramos               7 Syracuse                      14.09        
 12  Ryan McGregor              7 Sacred Heart Dodge City       14.43        
 13  Alexis Solis               7 Stanton County                14.46        
 14  Kage Ralstin               7 Elkhart                       14.52        
 15  Clayson Nave               7 Elkhart                       14.72        
 16  Bryson Luebbers            7 Syracuse                      14.83        
 17  Kolby Knavel               7 Meade                         15.04        
 18  Aleks Guitierrez           7 Wichita County                15.57        
 19  Jacob Peters               7 Sublette                      15.68        
 20  Breckin Buttry             7 Southwestern Heights          15.94        
 21  Ryan Hamilton              7 Cimarron                      17.62        
 22  Edan White                 7 Lakin                         17.63        
 23  Jeremiah Houdashelt        7 Sublette                      18.35        


8th Grade Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Servando Gonzalez          8 Lakin                         25.61        
  2  Michael Feltman            8 Cimarron                      26.24        
  3  Chandler Seaton            8 Wichita County                26.26        
  3  Malachi Trevino            8 Sublette                      26.26        
  5  Joshua Hughes              8 Meade                         26.43        
  6  Mason Eskam                8 Cimarron                      26.83        
  7  Alex Barraza               8 Syracuse                      26.94        
  8  Ethan Davis                8 Stanton County                27.35        
  9  Eli Greene                 8 Cimarron                      28.19        
 10  Braden Fisher              8 Lakin                         28.23        
 11  Chris Garcia               8 Stanton County                28.45        
 12  Hadley Blackburn           8 Elkhart                       28.86        
 13  Alan Chavez                8 Wichita County                28.94        
 14  Miguel Puentes             8 Sublette                      29.06        
 15  Blake Frydendall           8 Meade                         29.16        
 16  Alexis Trejo               8 Sublette                      29.49        
 17  Benny Schupman             8 Southwestern Heights          30.14        
 18  Emmitt Espinoza            8 Elkhart                       30.26        
 19  Uriel Ibarra               8 Syracuse                      30.80        
 20  Edgar Ortega               8 Stanton County                31.64        
 21  Brandon Hirshfeld          8 Sacred Heart Dodge City       31.92        
 22  Luis Mendoza               8 Southwestern Heights          32.07        
 23  Caden McCain               8 Southwestern Heights          37.07        


7th Grade Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kyron Koehn                7 Wichita County                25.47        
  2  Manuel Monroy              7 Lakin                         26.55        
  3  Miguel Hernandez           7 Sublette                      27.25        
  4  Damean Mercado             7 Southwestern Heights          27.28        
  5  Erhik Hermosillo           7 Wichita County                27.64        
  6  Erick Bardales             7 Syracuse                      27.85        
  7  Kade Moler                 7 Cimarron                      28.84        
  8  Kody Green                 7 Meade                         29.12        
  9  Jesus Lozana Alba          7 Sacred Heart Dodge City       29.26        
 10  Junior Perez               7 Cimarron                      29.94        
 11  Evan Pyle                  7 Sacred Heart Dodge City       30.04        
 12  Clayson Nave               7 Elkhart                       31.47        
 13  Ace Martinez               7 Sublette                      31.97        
 14  Kolby Knavel               7 Meade                         32.54        
 15  Eduar Reyes                7 Syracuse                      32.68        
 16  Jaxson McMillian           7 Stanton County                32.79        
 17  Aleks Guitierrez           7 Wichita County                33.11        
 18  Jacob Peters               7 Sublette                      34.19        
 19  Damien Ratzlaff            7 Southwestern Heights          34.34        
 20  Trevin Conley              7 Southwestern Heights          38.36        
     Braden Carr                7 Syracuse                        DNS        


8th Grade Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Servando Gonzalez          8 Lakin                         55.69        
  2  Michael Feltman            8 Cimarron                      56.73        
  3  Sam Davidson               8 Stanton County                58.08        
  4  Tristen Porter             8 Wichita County              1:01.13        
  5  Ruendy Portillo            8 Syracuse                    1:02.83        
  6  Jordan McVey               8 Sublette                    1:03.49        
  7  Eli Greene                 8 Cimarron                    1:05.79        
  8  Daniel Molina              8 Syracuse                    1:07.91        
  9  Mack Pulkrabek             8 Meade                       1:08.15        
 10  Sebastian Beltran          8 Lakin                       1:09.23        
 11  Allen Martinez             8 Lakin                       1:15.47        
 12  Jose Gonzalez              8 Elkhart                     1:26.92        
     Chandler Seaton            8 Wichita County                  DNS        
     Enrique Gamboa             8 Syracuse                        DNS        


7th Grade Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Manuel Monroy              7 Lakin                         58.70        
  2  Miguel Hernandez           7 Sublette                      59.81        
  3  Erhik Hermosillo           7 Wichita County              1:01.81        
  4  Jesus Lozana Alba          7 Sacred Heart Dodge City     1:02.37        
  5  Evan Pyle                  7 Sacred Heart Dodge City     1:04.59        
  6  Alexis Solis               7 Stanton County              1:05.20        
  7  Jr. Diaz                   7 Syracuse                    1:05.37        
  8  Devin Dawson               7 Stanton County              1:05.61        
  9  Martin Ramos               7 Syracuse                    1:05.81        
 10  Miguel Razo                7 Syracuse                    1:08.65        
 11  Adan Puentes               7 Southwestern Heights        1:09.59        
 12  Ivan Legg                  7 Cimarron                    1:09.73        
 13  Yahir Monarrez             7 Southwestern Heights        1:09.97        
 14  Elijah McKissick           7 Lakin                       1:18.02        
 15  Ryan Hamilton              7 Cimarron                    1:24.34        
 16  Trevor Biermann            7 Wichita County              1:31.59        
     Isaiah Gerstberger         7 Wichita County                  DNS        
     Chris Sainz                7 Southwestern Heights            DNS        


8th Grade Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Torren Haynes              8 Meade                       2:14.15        
  2  Samuel Canny               8 Stanton County              2:19.97        
  3  Jared Hernandez            8 Southwestern Heights        2:28.40        
  4  Race Ardery                8 Sublette                    2:31.75        
  5  Jordan Smith               8 Cimarron                    2:34.12        
  6  Jaime Bernabe              8 Southwestern Heights        2:34.70        
  7  Zach Hawley                8 Meade                       2:35.92        
  8  Eduardo Padilla            8 Lakin                       2:42.28        
  9  Arron Orr                  8 Meade                       2:45.45        
 10  Ryan Wenman                8 Stanton County              2:51.67        
 11  Angel Salto                8 Cimarron                    2:52.97        
 12  Omar Gonzalez              8 Lakin                       3:20.53        


7th Grade Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Brayden Norris             7 Meade                       2:30.59        
  2  Luis Gonzalez              7 Southwestern Heights        2:33.11        
  3  David Ultreras Benitez     7 Sacred Heart Dodge City     2:34.62        
  4  Kyler Keller               7 Syracuse                    2:35.17        
  5  Orinn Norris               7 Lakin                       2:35.46        
  6  Austin Schulte             7 Sacred Heart Dodge City     2:39.86        
  7  Brandon Guenter            7 Sublette                    2:43.97        
  8  Ace Martinez               7 Sublette                    2:48.31        
  9  Isaik Esquivel             7 Lakin                       2:50.44        
 10  Juan Maravilla             7 Syracuse                    2:50.56        
 11  Hugo Leyva                 7 Syracuse                    2:50.86        
 12  Zach Harmon                7 Cimarron                    2:58.42        
 13  Kody Henson                7 Meade                       3:03.93        
 14  Alec Wittman               7 Cimarron                    3:08.79        
 15  Nathan Peters              7 Cimarron                    3:15.91        
     Joel Barrera               7 Wichita County                  DNS        


8th Grade Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Spencer Schmidt            8 Stanton County              5:28.89        
  2  Race Ardery                8 Sublette                    5:38.96        
  3  Branden Stanfield          8 Southwestern Heights        5:44.17        
  4  Eduardo Padilla            8 Lakin                       5:48.13        
  5  Uziel Carrasco             8 Stanton County              5:51.23        
  6  Zach Hawley                8 Meade                       5:51.38        
  7  Dylan Jones                8 Cimarron                    6:10.41        
  8  Coleby Reiss               8 Southwestern Heights        6:11.07        
  9  Hayden Golliher            8 Meade                       6:25.02        
 10  Ryan Wenman                8 Stanton County              6:29.09        
 11  Tristan Cox                8 Lakin                       6:39.59        
 12  Jonathan Lara              8 Cimarron                    6:40.38        
 13  Derek Dyck                 8 Sublette                    6:59.40        
 14  Jose Gonzalez              8 Elkhart                     7:56.19        


7th Grade Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Lawson Weillert-Beymer     7 Lakin                       5:22.29        
  2  Austin Schulte             7 Sacred Heart Dodge City     5:25.93        
  3  Madix Franklin             7 Southwestern Heights        5:48.81        
  4  Kyler Keller               7 Syracuse                    5:55.53        
  5  Zachary Lopez              7 Cimarron                    5:59.45        
  6  Elijah McKissick           7 Lakin                       6:06.28        
  7  Kamryn Golub               7 Stanton County              6:10.51        
  8  Brandon Guenter            7 Sublette                    6:13.82        
  9  Ian Brummet                7 Syracuse                    6:25.66        
 10  Jaxson Rios                7 Stanton County              6:35.03        
 11  Braden Carr                7 Syracuse                    6:40.77        
 12  Manuel Carrillo            7 Southwestern Heights        6:53.82        
 13  Ezekiel Trevino            7 Sublette                    6:55.22        
 14  Kody Henson                7 Meade                       7:01.77        
 15  Nathan Peters              7 Cimarron                    7:11.50        
 16  Jace Lee                   7 Sublette                    7:22.71        
     Drew Case                  7 Wichita County                  DNS        
     Romeo Terriquez            7 Wichita County                  DNS        


8th Grade Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Spencer Schmidt            8 Stanton County             11:20.52        
  2  Malachi Trevino            8 Sublette                   11:46.16        
  3  Branden Stanfield          8 Southwestern Heights       11:46.31        
  4  Uziel Carrasco             8 Stanton County             12:40.63        
  5  Dylan Jones                8 Cimarron                   12:50.47        
  6  Jared Hernandez            8 Southwestern Heights       12:53.55        
  7  Javier Vazquez             8 Cimarron                   13:48.79        
  8  Hayden Golliher            8 Meade                      13:55.80        
  9  Derek Dyck                 8 Sublette                   14:42.26        


7th Grade Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Madix Franklin             7 Southwestern Heights       11:45.93        
  2  Kamryn Golub               7 Stanton County             12:35.82        
  3  Romeo Terriquez            7 Wichita County             12:44.11        
  4  Orinn Norris               7 Lakin                      12:47.40        
  5  Juan Maravilla             7 Syracuse                   13:17.88        
  6  Ian Brummet                7 Syracuse                   13:42.67        
  7  Isaik Esquivel             7 Lakin                      14:23.95        


8th Grade Boys 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Steve Pi                   8 Meade                         15.86        
  2  Curtis Beam                8 Lakin                         16.19        
  3  Tyler Tarpley              8 Lakin                         17.00        
  4  Isai Moreno                8 Elkhart                       17.03        
  5  Braxton Harrison           8 Cimarron                      18.33        
  6  Jarrett Bogner             8 Cimarron                      18.38        
  7  Eduardo Padilla            8 Lakin                         18.64        
  8  Colton Adams               8 Stanton County                18.64        
  9  Ashton Miller              8 Meade                         18.65        
 10  Jordan McVey               8 Sublette                      18.97        
 11  Dylan Ricke                8 Wichita County                19.02        
 12  Daniel Molina              8 Syracuse                      20.39        
 13  Mack Pulkrabek             8 Meade                         20.62        


7th Grade Boys 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kasch Jackson              7 Meade                         17.74        
  2  Lawson Weillert-Beymer     7 Lakin                         17.83        
  3  Grayden Stapleton          7 Meade                         17.86        
  4  Jr. Diaz                   7 Syracuse                      17.87        
  5  Joe Achen                  7 Lakin                         19.49        
  6  Parker Wurtz               7 Southwestern Heights          19.54        
  7  Hugo Leyva                 7 Syracuse                      21.33        
  8  Lane Beery                 7 Cimarron                      21.33        
  9  Jaxson Rios                7 Stanton County                21.57        
 10  Elijah McKissick           7 Lakin                         22.62        
 11  Alec Wittman               7 Cimarron                      25.24        
 12  Zach Harmon                7 Cimarron                      26.70        


8th Grade Boys 200m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Curtis Beam                8 Lakin                         29.61        
  2  Steve Pi                   8 Meade                         29.67        
  3  Tyler Tarpley              8 Lakin                         29.72        
  4  Tristan Friesen            8 Sublette                      30.59        
  5  Jordan McVey               8 Sublette                      30.85        
  6  Braxton Harrison           8 Cimarron                      31.83        
  7  Sebastian Beltran          8 Lakin                         32.08        
  8  Caleb Howard               8 Meade                         32.15        
  9  Colton Adams               8 Stanton County                32.36        
 10  Jarrett Bogner             8 Cimarron                      33.30        
 11  Dylan Ricke                8 Wichita County                33.49        
 12  Ashton Miller              8 Meade                         35.40        
 13  Uziel Carrasco             8 Stanton County                36.08        
 14  Javier Vazquez             8 Cimarron                      36.77        
     Isai Moreno                8 Elkhart                         DNS        


7th Grade Boys 200m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Grayden Stapleton          7 Meade                         30.95        
  2  Lawson Weillert-Beymer     7 Lakin                         31.97        
  3  Parker Wurtz               7 Southwestern Heights          33.16        
  4  Kasch Jackson              7 Meade                         34.09        
  5  Junior Perez               7 Cimarron                      34.53        
  6  Bly Gosh                   7 Lakin                         34.64        
  7  Brandon Guenter            7 Sublette                      35.07        
  8  Madix Franklin             7 Southwestern Heights          35.96        
  9  Joe Achen                  7 Lakin                         36.01        
 10  Zachary Lopez              7 Cimarron                      36.02        
 11  Lane Beery                 7 Cimarron                      37.35        
 12  Hugo Leyva                 7 Syracuse                      37.87        
 13  Manuel Carrillo            7 Southwestern Heights          38.76        
 14  Jaxson Rios                7 Stanton County                38.92        


8th Grade Boys 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Lakin                                        48.43
       Brady HendrixConnor HudsonCurtis BeamServando Gonzalez 
  2  Meade                                        49.59
       Joshua HughesSteve PiTorren HaynesCaleb Howard 
  3  Cimarron                                     51.09
       Mason EskamMichael RiojasLuke JanzenMichael Feltman 
  4  Stanton County                               51.14
       Ray ArceoChris GarciaSamuel CannySam Davidson 
  5  Southwestern Heights                         56.38
       Jaime BernabeEric GonzalezColeby ReissGuillermo Flores 
  6  Syracuse                                     56.54
       Uriel IbarraDaniel MolinaMario PerezConner Ochs 
  7  Elkhart                                      57.17
       Emmitt EspinozaConner HouseJustin McKinleyHadley Blackburn 


7th Grade Boys 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Southwestern Heights                         52.86
       Adan PuentesParker WurtzDamean MercadoLuis Gonzalez 
  2  Wichita County                               53.42
       Romeo TerriquezVincent ComfortErhik HermosilloChristian Marchant 
  3  Lakin                                        54.07
       Bly GoshIsaik EsquivelPablo ArreolaManuel Monroy 
  4  Sacred Heart Dodge City                      54.13
       Ryan McGregorEvan PyleAustin SchulteJesus Lozana Alba 
  5  Syracuse                                     57.10
       Hugo LeyvaMartin RamosErick BardalesCole Scott 
  6  Cimarron                                     58.17
       Zander BennettJunior PerezEthan OglesKade Moler 
  7  Sublette                                   1:15.23
       Derek BanmanJeremiah HoudasheltJace LeeEzekiel Trevino 


8th Grade Boys 4x200m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Syracuse                                   1:45.00
       Miguel SalcidoEnrique GamboaAlex BarrazaRuendy Portillo 
  2  Lakin                                      1:46.55
       Tyler TarpleyConnor HudsonJunior GonzalezBrady Hendrix 
  3  Wichita County                             1:46.75
       Tristen PorterJunior MendozaAlan ChavezChandler Seaton 
  4  Meade                                      1:49.02
       Myles KelseyKorben ClawsonJoshua HughesSteve Pi 
  5  Sublette                                   1:49.33
       Race ArderyTristan FriesenJordan McVeyMalachi Trevino 
  6  Cimarron                                   1:50.20
       Jarrett BognerTanner BaileyJordan SmithDavid Garcia 
  7  Stanton County                             1:52.34
       Colton AdamsChris GarciaUziel CarrascoEthan Davis 
  8  Southwestern Heights                       1:56.14
       Benny SchupmanEric GonzalezJared HernandezGuillermo Flores 


7th Grade Boys 4x200m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Wichita County                             1:47.80
       Vincent ComfortErhik HermosilloChristian MarchantKyron Koehn 
  2  Meade                                      1:57.32
       Brayden NorrisAndrew MartinKasch JacksonKody Green 
  3  Lakin                                      2:00.72
       Bly GoshJoe AchenOrinn NorrisPablo Arreola 
  4  Syracuse                                   2:02.05
       Erick BardalesEduar ReyesTyrel LynamBryson Luebbers 
  5  Southwestern Heights                       2:10.06
       Trevin ConleyDamien RatzlaffZach HouseAdan Puentes 
  6  Cimarron                                   2:10.34
       Lane BeeryZach HarmonIvan LeggZander Bennett 


8th Grade Boys 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Stanton County                             3:58.87
       Ray ArceoColton AdamsSpencer SchmidtSam Davidson 
  2  Syracuse                                   4:04.25
       Enrique GamboaAlex BarrazaMiguel SalcidoRuendy Portillo 
  3  Lakin                                      4:06.63
       Junior GonzalezEduardo PadillaCurtis BeamTyler Tarpley 
  4  Cimarron                                   4:19.04
       David GarciaMichael RiojasBraxton HarrisonLuke Janzen 
  5  Southwestern Heights                       4:27.73
       Coleby ReissGuillermo FloresJared HernandezBranden Stanfield 
  6  Meade                                      4:52.02
       Mack PulkrabekAshton MillerBlake FrydendallArron Orr 


7th Grade Boys 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Lakin                                      4:32.75
       Estevan CastellonPablo ArreolaOrinn NorrisLawson Weillert-Beymer 
  2  Stanton County                             4:34.92
       Devin DawsonJaxson RiosAlexis SolisKamryn Golub 
  3  Syracuse                                   4:37.72
       Kyler KellerBraden CarrMartin RamosMiguel Razo 
  4  Southwestern Heights                       4:48.66
       Adan PuentesZach HouseDamien RatzlaffYahir Monarrez 
  5  Cimarron                                   4:49.65
       Ethan OglesJunior PerezZachary LopezZander Bennett 


8th Grade Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Luke Janzen                8 Cimarron                   38-07.00        
  2  Tanner Bailey              8 Cimarron                   38-01.50        
  3  Alexis Trejo               8 Sublette                   37-09.00        
  4  Ryan Garetson              8 Sublette                   35-00.00        
  5  Luis Temores               8 Southwestern Heights       34-11.25        
  6  Xavier Hernandez           8 Wichita County             34-11.00        
  7  Jose Gonzalez              8 Elkhart                    33-09.50        
  8  Eric Gonzalez              8 Southwestern Heights       33-03.25        
  9  Kord Adams                 8 Lakin                      33-00.75        
 10  Cullen Lumry               8 Meade                      32-07.00        
 11  Omar Gonzalez              8 Lakin                      31-11.00        
 12  Caden McCain               8 Southwestern Heights       30-00.50        
 13  Blake Schilling            8 Cimarron                   29-04.00        
 14  Carson Godfrey             8 Meade                      28-10.25        
 15  Edgar Ortega               8 Stanton County             28-06.50        
 16  Draven Granados            8 Elkhart                    27-11.00        
 17  Mario Perez                8 Syracuse                   25-08.00        
 18  Miles Stum                 8 Syracuse                   24-08.00        
 19  Matthew Banman             8 Sublette                   24-06.00        
 20  CJ Farmer                  8 Elkhart                    24-04.75        
 21  Jarren Rios                8 Stanton County             22-06.00        
 22  Abel Castillo              8 Wichita County             21-06.50        
     Adrian Arreola             8 Lakin                            ND        


7th Grade Boys Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ryan McGregor              7 Sacred Heart Dodge City    34-01.50        
  2  Julian Duran               7 Elkhart                    32-11.50        
  3  Bryson Luebbers            7 Syracuse                   29-11.00        
  4  Breckin Buttry             7 Southwestern Heights       29-06.75        
  5  Cordell Brown              7 Wichita County             29-02.50        
  6  Brady Papay                7 Meade                      26-08.00        
  7  David Ultreras Benitez     7 Sacred Heart Dodge City    25-08.50        
  8  Roy Aguilar                7 Syracuse                   25-06.75        
  9  Estevan Castellon          7 Lakin                      25-04.75        
 10  Ethan Ogles                7 Cimarron                   25-04.25        
 11  Joel Ramirez               7 Meade                      25-00.75        
 12  Ivan Legg                  7 Cimarron                   24-10.00        
 13  Ezekiel Trevino            7 Sublette                   24-07.50        
 14  Edan White                 7 Lakin                      22-10.00        
 15  Brendon Morris             7 Stanton County             22-09.50        
 16  Chris Sainz                7 Southwestern Heights       22-09.25        
 17  Gage Neel                  7 Meade                      22-08.50        
 18  Jace Lee                   7 Sublette                   22-08.00        
 19  Drew Case                  7 Wichita County             22-01.75        
 20  Derek Banman               7 Sublette                   21-11.75        
 21  Wyatt Jury                 7 Lakin                      20-06.50        
 22  Jaxson McMillian           7 Stanton County             19-01.00        
 23  Brian Rosales              7 Syracuse                   18-04.50        


8th Grade Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tanner Bailey              8 Cimarron                     118-06        
  2  Alexis Trejo               8 Sublette                     112-09        
  3  Jose Gonzalez              8 Elkhart                      110-11        
  4  Ryan Garetson              8 Sublette                  109-02.50        
  5  Omar Gonzalez              8 Lakin                      99-06.50        
  6  Blake Schilling            8 Cimarron                   96-09.50        
  7  Trace Hegwood              8 Meade                      93-06.50        
  8  Draven Granados            8 Elkhart                    91-01.50        
  9  Kord Adams                 8 Lakin                         89-10        
 10  Xavier Hernandez           8 Wichita County             88-06.50        
 11  Luke Janzen                8 Cimarron                   88-04.50        
 12  Cullen Lumry               8 Meade                         87-09        
 13  Caden McCain               8 Southwestern Heights       82-06.50        
 14  Eric Gonzalez              8 Southwestern Heights          78-05        
 15  Benny Schupman             8 Southwestern Heights       77-07.50        
 16  Conner House               8 Elkhart                       76-09        
 17  Mario Perez                8 Syracuse                   73-00.50        
 18  Carson Godfrey             8 Meade                         73-00        
 19  Luis Temores               8 Southwestern Heights          69-10        
 20  Jarren Rios                8 Stanton County             65-05.50        
 21  Edgar Ortega               8 Stanton County             64-08.50        
 22  Miles Stum                 8 Syracuse                   53-11.50        
 23  Matthew Banman             8 Sublette                   52-02.50        
 24  Abel Castillo              8 Wichita County             49-03.50        
     Adrian Arreola             8 Lakin                            ND        


7th Grade Boys Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ryan McGregor              7 Sacred Heart Dodge City   102-11.50        
  2  Estevan Castellon          7 Lakin                      88-00.50        
  3  Julian Duran               7 Elkhart                    84-04.50        
  4  Bryson Luebbers            7 Syracuse                   78-05.50        
  5  Cordell Brown              7 Wichita County                77-01        
  6  Joel Ramirez               7 Meade                      76-07.50        
  7  Breckin Buttry             7 Southwestern Heights          74-10        
  8  Andrew Martin              7 Meade                      74-07.50        
  9  Ethan Ogles                7 Cimarron                      73-04        
 10  Kage Ralstin               7 Elkhart                    71-00.50        
 11  Ivan Legg                  7 Cimarron                      70-09        
 12  Vincent Comfort            7 Wichita County             69-08.50        
 13  Derek Banman               7 Sublette                   68-06.50        
 14  Brendon Morris             7 Stanton County                66-03        
 15  Jeremiah Houdashelt        7 Sublette                   65-09.50        
 16  Brady Papay                7 Meade                      65-00.50        
 17  Chris Sainz                7 Southwestern Heights          62-03        
 18  Tyrel Lynam                7 Syracuse                      62-02        
 19  David Ultreras Benitez     7 Sacred Heart Dodge City       60-09        
 20  Edan White                 7 Lakin                         59-09        
 21  Jace Lee                   7 Sublette                      57-06        
 22  Conor Jones                7 Lakin                         53-07        
 23  Jaxson McMillian           7 Stanton County             51-01.50        
 24  Roy Aguilar                7 Syracuse                   50-09.50        
     Isaiah Gerstberger         7 Wichita County                   ND        


8th Grade Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Justin McKinley            8 Elkhart                     5-02.00        
  2  Torren Haynes              8 Meade                       5-00.00        
  3  Jordan Smith               8 Cimarron                    5-00.00        
  4  Sebastian Beltran          8 Lakin                       4-10.00        
  5  Junior Gonzalez            8 Lakin                       4-10.00        
  6  Tristan Friesen            8 Sublette                    4-10.00        
  7  Conner Ochs                8 Syracuse                    4-06.00        
  7  Isai Moreno                8 Elkhart                     4-06.00        
  7  Konner Jones               8 Meade                       4-06.00        
 10  Jonathan Lara              8 Cimarron                    4-02.00        
 10  Michael Riojas             8 Cimarron                    4-02.00        
 10  Ryan Wenman                8 Stanton County              4-02.00        
     Marco Salazar              8 Wichita County                   NH        


7th Grade Boys High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Austin Schulte             7 Sacred Heart Dodge City     5-00.00        
  2  Grayden Stapleton          7 Meade                       4-10.00        
  3  Brandon Guenter            7 Sublette                    4-06.00        
  4  Zander Bennett             7 Cimarron                    4-04.00        
  5  Zach House                 7 Southwestern Heights        4-02.00        
  6  Braden Carr                7 Syracuse                    4-02.00        
  7  Michael Davis              7 Syracuse                    4-02.00        
  8  Cordell Brown              7 Wichita County              4-00.00        
     Alec Wittman               7 Cimarron                         NH        


8th Grade Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tristen Porter             8 Wichita County             10-06.00        
  2  Chandler Seaton            8 Wichita County             10-06.00        
  3  Braxton Harrison           8 Cimarron                   10-00.00        
  4  Mason Eskam                8 Cimarron                    9-06.00        
  5  Conner Ochs                8 Syracuse                    8-08.00        
  6  David Garcia               8 Cimarron                    8-00.00        
  7  Allen Martinez             8 Lakin                       6-06.00        
  8  Tristan Cox                8 Lakin                       6-06.00        


7th Grade Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kage Ralstin               7 Elkhart                     8-06.00        
  2  Kyron Koehn                7 Wichita County              8-00.00        
  3  Kamryn Golub               7 Stanton County              7-06.00        
  4  Zachary Lopez              7 Cimarron                    6-06.00        
  5  Damien Ratzlaff            7 Southwestern Heights        6-00.00        
  6  Clayson Nave               7 Elkhart                     6-00.00        
     Elijah McKissick           7 Lakin                            NH        
     Zach Harmon                7 Cimarron                         NH        
     Trevin Conley              7 Southwestern Heights             NH        
     Drew Case                  7 Wichita County                   NH        
     Trevor Biermann            7 Wichita County                   NH        
     Nathan Peters              7 Cimarron                         NH        
     Ace Martinez               7 Sublette                         NH        


8th Grade Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Mason Eskam                8 Cimarron                   16-07.50        
  2  Connor Hudson              8 Lakin                      16-04.50        
  3  Jordan Smith               8 Cimarron                   16-04.25        
  4  Brady Hendrix              8 Lakin                      16-03.00        
  5  Alex Barraza               8 Syracuse                   16-02.50        
  6  Ray Arceo                  8 Stanton County             16-02.50        
  7  Samuel Canny               8 Stanton County             16-02.00        
  8  Jarrett Bogner             8 Cimarron                   16-01.50        
  9  Miguel Salcido             8 Syracuse                   15-10.75        
 10  Junior Mendoza             8 Wichita County             15-07.00        
 11  Isai Moreno                8 Elkhart                    15-04.50        
 12  Ruendy Portillo            8 Syracuse                   15-04.00        
 13  Braden Fisher              8 Lakin                      15-03.25        
 14  Hadley Blackburn           8 Elkhart                    15-03.00        
 15  Justin McKinley            8 Elkhart                    15-00.75        
 16  Ashton Miller              8 Meade                      14-08.50        
 16  Alan Chavez                8 Wichita County             14-08.50        
 18  Miguel Puentes             8 Sublette                   13-08.00        
 19  Chris Garcia               8 Stanton County             13-05.50        
 20  Luis Mendoza               8 Southwestern Heights       13-01.50        
 21  Konner Jones               8 Meade                      12-07.50        
 22  Brandon Hirshfeld          8 Sacred Heart Dodge City    12-00.50        


7th Grade Boys Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Miguel Hernandez           7 Sublette                   16-01.50        
  2  Luis Gonzalez              7 Southwestern Heights       15-01.75        
  3  Christian Marchant         7 Wichita County             15-00.50        
  4  Damean Mercado             7 Southwestern Heights       15-00.00        
  5  Jr. Diaz                   7 Syracuse                   14-11.50        
  6  Kyler Keller               7 Syracuse                   14-10.25        
  7  Pablo Arreola              7 Lakin                      14-02.50        
  7  Parker Wurtz               7 Southwestern Heights       14-02.50        
  9  Devin Dawson               7 Stanton County             14-02.00        
 10  Alexis Solis               7 Stanton County             13-11.50        
 11  Clayson Nave               7 Elkhart                    13-10.50        
 12  Miguel Razo                7 Syracuse                   13-08.00        
 13  Kade Moler                 7 Cimarron                   13-06.25        
 14  Ace Martinez               7 Sublette                   13-04.50        
 15  Vincent Comfort            7 Wichita County             13-01.50        
 16  Kage Ralstin               7 Elkhart                    12-10.00        
 17  Andrew Martin              7 Meade                      12-09.25        
 18  Bly Gosh                   7 Lakin                      12-08.50        
 19  Jaxson McMillian           7 Stanton County             11-09.50        
 20  Jacob Peters               7 Sublette                   11-06.50        
 21  Joel Barrera               7 Wichita County             10-01.50        
 22  Ryan Hamilton              7 Cimarron                   10-00.50        


8th Grade Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Tristan Friesen            8 Sublette                   37-02.00        
  2  Connor Hudson              8 Lakin                      36-02.00        
  3  Samuel Canny               8 Stanton County             34-05.50        
  4  Tristen Porter             8 Wichita County             33-10.00        
  5  Race Ardery                8 Sublette                   33-04.50        
  6  Junior Mendoza             8 Wichita County             32-01.25        
  7  Guillermo Flores           8 Southwestern Heights       32-00.75        
  8  Branden Stanfield          8 Southwestern Heights       32-00.00        
  9  Korben Clawson             8 Meade                      31-06.00        
 10  Coleby Reiss               8 Southwestern Heights       30-07.00        
 11  Eli Greene                 8 Cimarron                   30-04.00        
 12  Trace Hegwood              8 Meade                      29-03.25        
 13  Justin McKinley            8 Elkhart                    28-11.25        
 14  Derek Dyck                 8 Sublette                   28-02.25        
 15  Michael Riojas             8 Cimarron                   27-11.50        
 16  Emmitt Espinoza            8 Elkhart                    26-06.50        
 17  Dylan Ricke                8 Wichita County             25-09.50        
 18  Ryan Wenman                8 Stanton County             25-03.50        


7th Grade Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Grayden Stapleton          7 Meade                      32-04.25        
  2  Devin Dawson               7 Stanton County             31-04.50        
  3  Zach House                 7 Southwestern Heights       31-02.00        
  4  Kade Moler                 7 Cimarron                   30-11.75        
  5  Romeo Terriquez            7 Wichita County             30-09.50        
  6  Jr. Diaz                   7 Syracuse                   30-08.50        
  7  Lane Beery                 7 Cimarron                   29-11.50        
  8  Andrew Martin              7 Meade                      29-07.00        
  9  Miguel Razo                7 Syracuse                   29-02.00        
 10  Estevan Castellon          7 Lakin                      27-09.75        
 11  Madix Franklin             7 Southwestern Heights       27-06.50        
 12  Joe Achen                  7 Lakin                      26-10.00        
 13  Yahir Monarrez             7 Southwestern Heights       26-09.00        
 14  Cordell Brown              7 Wichita County             25-05.50        
 15  Michael Davis              7 Syracuse                   24-08.00        
 16  Alec Wittman               7 Cimarron                   23-11.00        
     Isaiah Gerstberger         7 Wichita County                   ND        


8th Grade Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Melody Carter              8 Cimarron                      14.01        
  2  Tristyn Luther             8 Cimarron                      14.26        
  3  Mary Kate Foster           8 Sacred Heart Dodge City       14.49        
  4  Jenna Johnson              8 Elkhart                       14.63        
  5  Kendall Bloedorn           8 Wichita County                14.81        
  6  Abbi Frazier               8 Sacred Heart Dodge City       15.07        
  6  Brittany Lomas             8 Sacred Heart Dodge City       15.07        
  8  Kiana Unruh                8 Meade                         15.14        
  9  Lexi Elizalde              8 Stanton County                15.25        
 10  Kylie Bergoza              8 Syracuse                      15.27        
 11  Isabel Ortiz               8 Lakin                         15.31        
 12  Emma Heglin                8 Syracuse                      15.44        
 13  Aubrey Shackelford         8 Elkhart                       15.52        
 14  Klairy Rios                8 Southwestern Heights          15.58        
 15  Xannica Bridwell           8 Meade                         15.70        
 16  Sydney Brillhart           8 Elkhart                       15.72        
 17  Breckyn Rawlins            8 Wichita County                15.87        
 18  Bella Lopez                8 Sublette                      15.95        
 19  Diana Hernandez            8 Southwestern Heights          15.95        
 20  Kaya Hartnett              8 Meade                         16.57        
 21  Denise Corral              8 Southwestern Heights          16.66        
 22  Cheyenne Warrington        8 Wichita County                16.80        
 23  America Miravete           8 Stanton County                16.87        
 24  Kenzie Haden               8 Sublette                      17.29        
 25  Mariana Mendoza            8 Cimarron                      18.40        


7th Grade Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Erin Urie                  7 Lakin                         14.03        
  2  Merlina Martinez           7 Southwestern Heights          14.06        
  3  Adyson Scott               7 Stanton County                14.13        
  4  Estephania Anaya-Lopez     7 Cimarron                      14.72        
  5  Rachel Froese              7 Sublette                      14.73        
  6  Becca Unruh                7 Sacred Heart Dodge City       14.82        
  7  Evyn Lyle                  7 Elkhart                       15.21        
  8  Alexis Toothaker           7 Cimarron                      15.36        
  9  Venesa Jimenez             7 Wichita County                15.47        
 10  Darby Kalscheur            7 Sacred Heart Dodge City       15.62        
 11  Brandee Garcia             7 Syracuse                      15.62        
 12  Mariana Gonzalez           7 Elkhart                       15.68        
 13  Nayeli Monroy              7 Lakin                         15.87        
 14  Teressa Martinez-Landa     7 Sacred Heart Dodge City       16.15        
 15  Alicia Zermeno             7 Wichita County                16.30        
 16  Ryleigh Stapleton          7 Sublette                      16.33        
 17  Dayanare Orozco            7 Syracuse                      16.34        
 18  Delani English             7 Cimarron                      16.47        
 19  Emberlynn Miller           7 Meade                         16.57        
 20  Laura Castillo             7 Wichita County                16.76        
 21  Kayla Rocha                7 Meade                         17.21        
 22  Diana Castro               7 Syracuse                      17.22        
 23  Arely Mercado              7 Southwestern Heights          18.69        


8th Grade Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Emely Abreu                8 Cimarron                      28.84        
  2  Tristyn Luther             8 Cimarron                      29.59        
  3  Allie Miller               8 Meade                         29.62        
  4  Anastasia Alvidrez         8 Southwestern Heights          30.53        
  5  Yeimi Rodriguez            8 Stanton County                30.59        
  6  Jenna Johnson              8 Elkhart                       30.70        
  7  Jacey Parker               8 Elkhart                       32.47        
  8  Abbi Frazier               8 Sacred Heart Dodge City       32.50        
  9  Amiah Hernandez            8 Lakin                         32.61        
 10  Aubrey Shackelford         8 Elkhart                       32.94        
 11  Klairy Rios                8 Southwestern Heights          33.35        
 12  Lexi Elizalde              8 Stanton County                33.68        
 13  Briaunna Burkhart          8 Cimarron                      33.98        
 14  Denise Corral              8 Southwestern Heights          34.68        
 15  America Miravete           8 Stanton County                35.08        
 16  Kaya Hartnett              8 Meade                         36.50        
 17  Kenzie Haden               8 Sublette                      37.55        
     Xannica Bridwell           8 Meade                           DNS        


7th Grade Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Erin Urie                  7 Lakin                         29.59        
  2  Adyson Scott               7 Stanton County                29.69        
  3  Paige Witzke               7 Southwestern Heights          30.25        
  4  Elise Whalen               7 Wichita County                30.91        
  5  Rachel Froese              7 Sublette                      31.18        
  6  Estephania Anaya-Lopez     7 Cimarron                      31.32        
  7  Charlee Chaffin            7 Cimarron                      31.58        
  8  Evyn Lyle                  7 Elkhart                       31.84        
  9  Sara Wright                7 Lakin                         32.33        
 10  Mariana Gonzalez           7 Elkhart                       32.89        
 11  Charity Maune              7 Syracuse                      33.20        
 12  Roxy Stone                 7 Southwestern Heights          33.42        
 13  Jasive Hernandez           7 Wichita County                33.56        
 14  Tatiana Chavez             7 Wichita County                33.84        
 15  Ryleigh Stapleton          7 Sublette                      34.11        
 16  Brandee Garcia             7 Syracuse                      34.41        
 17  Darby Kalscheur            7 Sacred Heart Dodge City       34.70        
 18  Nayeli Monroy              7 Lakin                         35.65        
 19  Delani English             7 Cimarron                      35.75        
 20  Emberlynn Miller           7 Meade                         36.22        
 21  Kayla Rocha                7 Meade                         38.33        
 22  Michaela Collins           7 Southwestern Heights          39.05        


8th Grade Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Allie Miller               8 Meade                       1:06.77        
  2  Anastasia Alvidrez         8 Southwestern Heights        1:08.68        
  3  Yanely Puentes             8 Southwestern Heights        1:12.76        
  4  Skylar Lopez               8 Cimarron                    1:14.31        
  5  Phoebe Lane                8 Cimarron                    1:15.57        
  6  Maya Dorantes              8 Wichita County              1:16.42        
  7  Denise Corral              8 Southwestern Heights        1:16.44        
  8  Kaytie Snovelle            8 Sublette                    1:20.22        
  9  Claudia Elias              8 Cimarron                    1:20.57        
 10  Isabel Ortiz               8 Lakin                       1:25.43        


7th Grade Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Paige Witzke               7 Southwestern Heights        1:07.27        
  2  Claryssa Webber            7 Sublette                    1:09.97        
  3  Yaya Moreno                7 Syracuse                    1:10.96        
  4  Tanya Garcia               7 Southwestern Heights        1:12.03        
  5  Rachel Froese              7 Sublette                    1:12.13        
  6  Karen Solano               7 Syracuse                    1:12.86        
  7  Charity Maune              7 Syracuse                    1:13.00        
  8  Estephania Anaya-Lopez     7 Cimarron                    1:13.05        
  9  Staija Dohogne             7 Lakin                       1:14.78        
 10  Alexys Walker              7 Stanton County              1:14.95        
 11  Madison Newton             7 Cimarron                    1:18.17        
 12  Lindsay Ramirez            7 Cimarron                    1:18.80        
 13  Lauren Harding             7 Sacred Heart Dodge City     1:20.87        
 14  Hannah Evans               7 Elkhart                     1:23.40        
 15  Nayeli Monroy              7 Lakin                       1:24.85        
 16  Nitzya Terrazas Vazquez    7 Sacred Heart Dodge City     1:29.07        
 17  Vania Santillana           7 Wichita County              1:34.16        
 18  Liberty Long               7 Elkhart                     1:55.57        


8th Grade Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Yesenia Trejo              8 Southwestern Heights        2:39.86        
  2  Mary Kate Foster           8 Sacred Heart Dodge City     2:42.39        
  3  Yanely Puentes             8 Southwestern Heights        2:49.00        
  4  Emma Heglin                8 Syracuse                    2:50.19        
  5  Brooklyn Buehler           8 Cimarron                    2:51.72        
  6  Karina Estrada             8 Sacred Heart Dodge City     3:00.59        
  7  Karsen Jones               8 Meade                       3:01.57        
  8  Rylee Catlett              8 Stanton County              3:03.77        
  9  Haley Thompson             8 Meade                       3:11.21        
 10  Megan Bell                 8 Lakin                       3:13.19        
 11  Wendy Medina               8 Cimarron                    3:14.31        
 12  Emily Munson               8 Lakin                       3:21.81        
 13  Jessica Gallegos           8 Lakin                       3:52.95        


7th Grade Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kyra Shewey                7 Meade                       2:39.74        
  2  Suzanne Farnham            7 Stanton County              2:42.48        
  3  Karen Solano               7 Syracuse                    2:48.15        
  4  Ashlyn Mendez              7 Southwestern Heights        2:50.34        
  5  Alondra Mendez             7 Lakin                       2:52.08        
  6  Alyssa Gipson              7 Meade                       2:52.64        
  7  Gracie Millershaski        7 Cimarron                    2:55.31        
  8  Ashlyn Finlay              7 Syracuse                    3:09.98        
  9  Chloe Bertelsen            7 Cimarron                    3:21.21        
 10  Vania Santillana           7 Wichita County              3:44.92        
 11  Liberty Long               7 Elkhart                     4:24.08        
     Kennedy Jarnagin           7 Cimarron                        DNS        


8th Grade Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Yesenia Trejo              8 Southwestern Heights        6:09.78        
  2  Haley Thompson             8 Meade                       6:23.14        
  3  Kadee Thomeczek            8 Syracuse                    6:25.43        
  4  Brooklyn Buehler           8 Cimarron                    6:34.71        
  5  Dianna Olvera              8 Southwestern Heights        6:35.00        
  6  Karina Estrada             8 Sacred Heart Dodge City     6:47.96        
  7  Aja Barrera                8 Stanton County              6:57.80        
  8  Karla Carbajal             8 Cimarron                    7:29.15        
  9  Emily Munson               8 Lakin                       7:33.11        
 10  Kenzie Haden               8 Sublette                    8:12.44        
 11  Jessica Gallegos           8 Lakin                       8:13.86        
 12  Nayely Urrutia             8 Cimarron                    8:26.01        


7th Grade Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ozia Trujillo              7 Southwestern Heights        5:49.45        
  2  Chesney Peterson           7 Stanton County              5:54.23        
  3  Ashlyn Mendez              7 Southwestern Heights        5:55.73        
  4  Kyra Shewey                7 Meade                       6:08.70        
  5  Karen Solano               7 Syracuse                    6:09.52        
  6  Rachel Froese              7 Sublette                    6:20.73        
  7  Jordan Ortiz               7 Lakin                       6:22.73        
  8  Kennedy Jarnagin           7 Cimarron                    6:26.75        
  9  Belle Batterton            7 Stanton County              6:26.89        
 10  Alondra Mendez             7 Lakin                       6:28.69        
 11  Lakota Schultz             7 Elkhart                     6:36.45        
 12  Alyssa Gipson              7 Meade                       6:51.05        
 13  Chloe Bertelsen            7 Cimarron                    7:03.41        
 14  Ashlyn Finlay              7 Syracuse                    7:13.33        
 15  Harley Paul                7 Meade                       8:04.88        
 16  Liberty Long               7 Elkhart                     8:37.69        


8th Grade Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Yanely Puentes             8 Southwestern Heights       13:53.64        
  2  Wendy Medina               8 Cimarron                   14:26.62        
  3  Karsen Jones               8 Meade                      15:12.35        
  4  Isabel Ortiz               8 Lakin                      16:13.72        
  5  Ryleigh Dyke               8 Cimarron                   17:32.80        


7th Grade Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ozia Trujillo              7 Southwestern Heights       12:43.98        
  2  Chesney Peterson           7 Stanton County             12:58.68        
  3  Jordan Ortiz               7 Lakin                      13:40.23        
  4  Lakota Schultz             7 Elkhart                    13:56.14        
  5  Belle Batterton            7 Stanton County             13:59.30        
  6  Gracie Millershaski        7 Cimarron                   14:18.22        
  7  Harley Paul                7 Meade                      17:57.08        
  8  Haylee Lane                7 Cimarron                   19:42.70        


8th Grade Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jacee Wilson               8 Cimarron                      18.21        
  2  Tristyn Luther             8 Cimarron                      18.54        
  3  Gaby Roman                 8 Lakin                         19.38        
  4  Kylin Rudzik               8 Meade                         19.39        
  5  Olivia Zirger              8 Southwestern Heights          20.23        
  6  Kylie Bergoza              8 Syracuse                      20.25        
  7  Mallory Watson             8 Syracuse                      20.95        
  8  Skylar Lopez               8 Cimarron                      21.36        


7th Grade Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Becca Unruh                7 Sacred Heart Dodge City       17.81        
  2  Harley Norris              7 Meade                         18.22        
  3  Merlina Martinez           7 Southwestern Heights          18.70        
  4  Elise Whalen               7 Wichita County                19.55        
  5  Staija Dohogne             7 Lakin                         20.28        
  6  Nakaela O'Hair             7 Elkhart                       20.49        
  7  Charlee Chaffin            7 Cimarron                      20.52        
  8  Jasive Hernandez           7 Wichita County                20.63        
  9  Madison Newton             7 Cimarron                      20.99        
 10  Tatiana Chavez             7 Wichita County                22.19        
 11  Josiah Ortiz               7 Lakin                         27.39        


8th Grade Girls 200m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jacee Wilson               8 Cimarron                      34.01        
  2  Kendall Bloedorn           8 Wichita County                34.86        
  3  Joscelyn Lozano            8 Southwestern Heights          35.17        
  4  Melia Friesen              8 Meade                         36.01        
  5  Abby Osborn                8 Cimarron                      36.62        
  6  Gaby Roman                 8 Lakin                         36.84        
  7  Olivia Zirger              8 Southwestern Heights          36.91        
  8  Kamry Richardson           8 Elkhart                       38.58        
  9  Kylie Bergoza              8 Syracuse                      39.95        
 10  Mallory Watson             8 Syracuse                      40.36        
 11  Phoebe Lane                8 Cimarron                      40.74        
 12  Kaytie Snovelle            8 Sublette                      44.49        
     Kylin Rudzik               8 Meade                           DNS        


7th Grade Girls 200m Hurdles Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Merlina Martinez           7 Southwestern Heights          32.98        
  2  AnneSophie Vanderknapp     7 Lakin                         33.04        
  3  Claryssa Webber            7 Sublette                      34.55        
  4  Harley Norris              7 Meade                         35.34        
  5  Zoey Reed                  7 Wichita County                35.55        
  6  Staija Dohogne             7 Lakin                         37.55        
  7  Alexis Toothaker           7 Cimarron                      37.89        
  8  Nakaela O'Hair             7 Elkhart                       38.98        
  9  Chloe Bertelsen            7 Cimarron                      42.12        


8th Grade Girls 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Cimarron                                     55.15
       Tristyn LutherEmely AbreuEmily ActonMelody Carter 
  2  Sacred Heart Dodge City                      57.75
       Becca UnruhBrittany LomasAbbi FrazierMary Kate Foster 
  3  Meade                                        58.61
       Allie MillerMelia FriesenKiana UnruhKylin Rudzik 
  4  Southwestern Heights                         59.07
       Klairy RiosYesenia TrejoJoscelyn LozanoAnastasia Alvidrez 
  5  Stanton County                               59.14
       Aja BarreraLexi ElizaldeElizabeth MolinaYeimi Rodriguez 
  6  Elkhart                                      59.51
       Sydney BrillhartJacey ParkerKamry RichardsonJenna Johnson 
  7  Lakin                                      1:01.29
       Amiah HernandezGaby RomanMegan BellIsabel Ortiz 
  8  Wichita County                             1:04.98
       Cheyenne WarringtonBreckyn RawlinsMaya DorantesAlyha Heredia 


7th Grade Girls 4x100m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Lakin                                        56.24
       Erin UrieAnneSophie VanderknappBrooke GrothJosiah Ortiz 
  2  Southwestern Heights                         58.18
       Roxy StonePaige WitzkeOzia TrujilloTanya Garcia 
  3  Stanton County                             1:00.19
       Sienna MataCassandra AlemanAlexys WalkerCalyssa Seger 
  4  Wichita County                             1:00.44
       Vanesa JimenezAlicia ZermenoGretchen RidderZoey Reed 
  5  Elkhart                                    1:00.80
       Galilea GarciaEvyn LyleMariana GonzalezNakaela O'Hair 
  6  Cimarron                                   1:00.91
       Alexis ToothakerCaitlyn SondayTaryn JantzKennedy Jarnagin 
  7  Meade                                      1:03.11
       Kinzey WilhelmEmberlynn MillerKela SchnelleHarley Norris 
  8  Sacred Heart Dodge City                    1:04.99
       Lauren HardingJaden RabeTeressa Martinez-LandaDarby Kalscheur 


8th Grade Girls 4x200m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Cimarron                                   2:02.10
       Emely AbreuSydney DumlerEmily ActonAbby Osborn 
  2  Elkhart                                    2:04.81
       Kamry RichardsonJacey ParkerEllie HigginsJenna Johnson 
  3  Stanton County                             2:07.44
       Aja BarreraCristina CorralesElizabeth MolinaYeimi Rodriguez 
  4  Syracuse                                   2:08.45
       Kadee ThomeczekEmma HeglinMallory WatsonKylie Bergoza 
  5  Southwestern Heights                       2:11.32
       Olivia ZirgerDenise CorralDiana HernandezJoscelyn Lozano 


7th Grade Girls 4x200m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Stanton County                             2:06.69
       Sienna MataCassandra AlemanCalyssa SegerChesney Peterson 
  2  Wichita County                             2:07.25
       Zoey ReedTatiana ChavezJasive HernandezElise Whalen 
  3  Lakin                                      2:08.38
       Sara WrightJordan OrtizTaegan BachmanBrooke Groth 
  4  Cimarron                                   2:12.30
       Delani EnglishCaitlyn SondayMadison NewtonTaryn Jantz 
  5  Meade                                      2:14.27
       Emberlynn MillerKayla RochaLelilani SchnelleKela Schnelle 
  6  Sacred Heart Dodge City                    2:16.30
       Darby KalscheurJaden RabeTeressa Martinez-LandaBecca Unruh 
  7  Southwestern Heights                       2:21.72
       Michaela CollinsRoxy StoneArely MercadoTanya Garcia 


8th Grade Girls 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Southwestern Heights                       4:40.28
       Yanely PuentesDianna OlveraYesenia TrejoAnastasia Alvidrez 
  2  Stanton County                             5:02.05
       Cristina CorralesElizabeth MolinaAja BarreraYeimi Rodriguez 
  3  Cimarron                                   5:03.61
       Skylar LopezPhoebe LaneKarla CarbajalBrooklyn Buehler 
  4  Meade                                      5:15.11
       Haley ThompsonKaya HartnettKarsen JonesMelia Friesen 


7th Grade Girls 4x400m Finals
=========================================================
     Team                                          Time
=========================================================
  1  Southwestern Heights                       4:34.69
       Tanya GarciaAshlyn MendezPaige WitzkeOzia Trujillo 
  2  Lakin                                      4:43.19
       Erin UrieAnneSophie VanderknappAlondra MendezJosiah Ortiz 
  3  Stanton County                             4:48.55
       Calyssa SegerSuzanne FarnhamChesney PetersonAdyson Scott 
  4  Meade                                      5:09.80
       Harley NorrisAlyssa GipsonKela SchnelleKyra Shewey 
  5  Cimarron                                   5:11.90
       Estephania Anaya-LopezGracie MillershaskiLindsay RamirezMadison Newton 


8th Grade Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Maddie Brownlee            8 Syracuse                   34-11.50        
  2  Emily Acton                8 Cimarron                   32-01.50        
  3  Melody Carter              8 Cimarron                   31-03.50        
  4  Amelia Koehn               8 Wichita County             30-07.50        
  5  Sydney Brillhart           8 Elkhart                    29-10.00        
  6  Shelby Christens           8 Meade                      29-03.50        
  7  Briaunna Burkhart          8 Cimarron                   27-06.00        
  7  Meagen Reimer              8 Meade                      27-06.00        
  9  Ellie Higgins              8 Elkhart                    27-00.00        
 10  Brisa Sotelo               8 Lakin                      26-10.50        
 11  Brittany Lomas             8 Sacred Heart Dodge City    26-02.50        
 12  Bella Lopez                8 Sublette                   25-11.00        
 13  Alyha Heredia              8 Wichita County             25-01.00        
 14  Macy Tucker                8 Elkhart                    24-08.00        
 15  Danyelle Lemus             8 Wichita County             23-09.00        
 16  Giselle Mercado            8 Meade                      21-10.00        
 17  Arely Reyes                8 Syracuse                   21-07.00        
 18  Baileigh Upson             8 Syracuse                   21-04.00        
 19  Arleth Beltran             8 Lakin                      20-10.00        
 20  Rylee Catlett              8 Stanton County             19-02.00        


7th Grade Girls Shot Put Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Caitlyn Sonday             7 Cimarron                   33-00.50        
  2  Taegan Bachman             7 Lakin                      32-02.00        
  3  Claryssa Webber            7 Sublette                   31-11.50        
  4  Venesa Jimenez             7 Wichita County             28-02.50        
  5  Lelilani Schnelle          7 Meade                      27-04.50        
  6  Sienna Mata                7 Stanton County             25-10.00        
  7  Calyssa Seger              7 Stanton County             24-11.00        
  8  Charmane Morford           7 Lakin                      24-06.50        
  9  Kaylee Bunting             7 Meade                      24-02.00        
 10  Dayanare Orozco            7 Syracuse                   23-09.50        
 11  Arely Mercado              7 Southwestern Heights       23-07.50        
 12  Laura Castillo             7 Wichita County             22-06.00        
 13  Jaden Rabe                 7 Sacred Heart Dodge City    22-04.50        
 14  Deisy Orta                 7 Syracuse                   21-10.00        
 15  Ashanti Gonzales           7 Syracuse                   21-04.00        
 16  Galilea Garcia             7 Elkhart                    20-11.50        
 17  Nitzya Terrazas Vazquez    7 Sacred Heart Dodge City    20-05.50        
 18  Mariah Keeton              7 Wichita County             20-04.50        
 19  Anais Gonzalez             7 Lakin                      19-10.00        
 20  Cassandra Aleman           7 Stanton County             19-05.00        
 21  Linsi Ballesteros          7 Cimarron                   19-02.50        
 22  Kate Orr                   7 Meade                      17-05.50        
 23  Hannah Evans               7 Elkhart                    16-04.00        
 24  Braleigh Childress         7 Elkhart                    15-02.50        
 25  Victoria Kehn              7 Cimarron                   12-11.00        


8th Grade Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Ellie Higgins              8 Elkhart                       69-03        
  2  Melody Carter              8 Cimarron                   66-01.50        
  3  Shelby Christens           8 Meade                         64-03        
  4  Amelia Koehn               8 Wichita County             63-08.50        
  5  Maddie Brownlee            8 Syracuse                      61-00        
  6  Brisa Sotelo               8 Lakin                         61-00        
  7  Bella Lopez                8 Sublette                      60-10        
  8  Macy Tucker                8 Elkhart                    60-08.50        
  9  Danyelle Lemus             8 Wichita County                60-02        
 10  Joscelyn Lozano            8 Southwestern Heights       59-05.50        
 11  Sydney Brillhart           8 Elkhart                       59-05        
 12  Briaunna Burkhart          8 Cimarron                      58-06        
 13  Amiah Hernandez            8 Lakin                         57-10        
 14  Emily Acton                8 Cimarron                   57-06.50        
 15  Kaytie Snovelle            8 Sublette                   51-02.50        
 16  Alyha Heredia              8 Wichita County             51-00.50        
 17  Arleth Beltran             8 Lakin                      47-10.75        
 18  Taryn Inlow                8 Meade                         46-10        
 19  Rylee Catlett              8 Stanton County             41-10.50        
 20  Baileigh Upson             8 Syracuse                      41-03        
 21  Giselle Mercado            8 Meade                         40-09        
 22  Arely Reyes                8 Syracuse                   39-05.50        


7th Grade Girls Discus Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Taegan Bachman             7 Lakin                         70-02        
  2  Caitlyn Sonday             7 Cimarron                      69-02        
  3  Sienna Mata                7 Stanton County             62-01.50        
  4  Cassandra Aleman           7 Stanton County             56-05.50        
  5  Charmane Morford           7 Lakin                         52-05        
  6  Lelilani Schnelle          7 Meade                      50-01.50        
  7  Laura Castillo             7 Wichita County             50-00.50        
  8  Nitzya Terrazas Vazquez    7 Sacred Heart Dodge City    49-00.50        
  9  Jaden Rabe                 7 Sacred Heart Dodge City       48-09        
 10  Ashanti Gonzales           7 Syracuse                      47-05        
 11  Dayanare Orozco            7 Syracuse                      47-01        
 12  Lauren Harding             7 Sacred Heart Dodge City       46-10        
 13  Kaylee Bunting             7 Meade                      46-00.50        
 14  Kela Schnelle              7 Meade                         45-05        
 15  Linsi Ballesteros          7 Cimarron                   42-02.50        
 16  Kenya Velarde              7 Syracuse                   41-11.50        
 17  Braleigh Childress         7 Elkhart                       41-10        
 18  Anais Gonzalez             7 Lakin                         39-11        
 19  Alexis Neis                7 Cimarron                   36-06.50        
 20  Galilea Garcia             7 Elkhart                       36-03        
 21  Michaela Collins           7 Southwestern Heights          35-07        
 22  Hannah Evans               7 Elkhart                       34-00        
 23  Arely Mercado              7 Southwestern Heights       32-09.50        
     Mariah Keeton              7 Wichita County                   ND        


8th Grade Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Kamry Richardson           8 Elkhart                     4-04.00        
  2  Kaya Hartnett              8 Meade                       4-02.00        
  3  Jacee Wilson               8 Cimarron                    4-00.00        
  4  Sydney Dumler              8 Cimarron                    3-10.00        
  5  Megan Bell                 8 Lakin                       3-10.00        
     Gaby Roman                 8 Lakin                            NH        


7th Grade Girls High Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  AnneSophie Vanderknapp     7 Lakin                       4-06.00        
  2  Charity Maune              7 Syracuse                    4-06.00        
  3  Yaya Moreno                7 Syracuse                    4-06.00        
  4  Brooke Groth               7 Lakin                       4-04.00        
  5  Staija Dohogne             7 Lakin                       4-04.00        
  6  Taryn Jantz                7 Cimarron                    4-02.00        
     Galilea Garcia             7 Elkhart                          NH        
     Lauren Harding             7 Sacred Heart Dodge City          NH        
     Evyn Lyle                  7 Elkhart                          NH        


8th Grade Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Olivia Zirger              8 Southwestern Heights        6-06.00        
  2  Kendall Bloedorn           8 Wichita County              6-00.00        
  3  Jacey Parker               8 Elkhart                     6-00.00        
  4  Abby Osborn                8 Cimarron                    6-00.00        
  5  Dianna Olvera              8 Southwestern Heights        6-00.00        
  6  Brooklyn Buehler           8 Cimarron                    5-06.00        
     Emma Heglin                8 Syracuse                         NH        


7th Grade Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Suzanne Farnham            7 Stanton County              7-00.00        
  2  Kennedy Jarnagin           7 Cimarron                    7-00.00        
  3  Nakaela O'Hair             7 Elkhart                     6-06.00        
  4  Josiah Ortiz               7 Lakin                       6-06.00        


8th Grade Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Dianna Olvera              8 Southwestern Heights       14-00.50        
  2  Kendall Bloedorn           8 Wichita County             13-06.00        
  3  Kadee Thomeczek            8 Syracuse                   13-02.50        
  4  Sydney Dumler              8 Cimarron                   13-02.00        
  5  Cristina Corrales          8 Stanton County             12-09.75        
  6  Kiana Unruh                8 Meade                      12-09.00        
  7  Aubrey Shackelford         8 Elkhart                    12-07.25        
  8  Kylin Rudzik               8 Meade                      11-11.00        
  9  Amiah Hernandez            8 Lakin                      11-07.50        
 10  Elizabeth Molina           8 Stanton County             11-03.50        
 11  Kaytie Snovelle            8 Sublette                   10-11.00        
 12  Claudia Elias              8 Cimarron                   10-10.00        
 13  Breckyn Rawlins            8 Wichita County             10-06.00        
 14  Diana Hernandez            8 Southwestern Heights       10-05.50        
 15  Meagen Reimer              8 Meade                      10-04.25        
 16  Cheyenne Warrington        8 Wichita County             10-03.50        
 17  Brittany Lomas             8 Sacred Heart Dodge City    10-03.00        
 18  America Miravete           8 Stanton County              9-09.50        
 19  Kenzie Haden               8 Sublette                    9-08.50        
 20  Jessica Gallegos           8 Lakin                       8-11.25        
 21  Rylie Andazola             8 Syracuse                    8-07.00        
     Emely Abreu                8 Cimarron                         ND        


7th Grade Girls Long Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Adyson Scott               7 Stanton County             14-10.25        
  2  Yaya Moreno                7 Syracuse                   13-11.00        
  3  Merlina Martinez           7 Southwestern Heights       13-03.75        
  4  Charlee Chaffin            7 Cimarron                   13-03.00        
  5  Claryssa Webber            7 Sublette                   12-08.25        
  6  Ashlyn Mendez              7 Southwestern Heights       12-02.50        
  7  Charity Maune              7 Syracuse                   12-00.75        
  8  Sara Wright                7 Lakin                      12-00.50        
  9  Mariana Gonzalez           7 Elkhart                    11-10.00        
 10  Alexis Toothaker           7 Cimarron                   11-09.75        
 11  Nayeli Monroy              7 Lakin                      11-07.00        
 12  Alexys Walker              7 Stanton County             11-03.75        
 13  Gretchen Ridder            7 Wichita County             11-03.50        
 14  Lelilani Schnelle          7 Meade                      11-00.25        
 15  Avah Martin                7 Wichita County             10-09.00        
 16  Tatiana Chavez             7 Wichita County             10-04.25        
 17  Kinzey Wilhelm             7 Meade                      10-04.00        
 18  Belle Batterton            7 Stanton County              9-11.50        
 19  Teressa Martinez-Landa     7 Sacred Heart Dodge City     9-07.00        
 20  Haylee Lane                7 Cimarron                    9-06.50        
 21  Hannah Evans               7 Elkhart                     9-04.00        
 22  Charmane Morford           7 Lakin                       9-00.50        
 23  Michaela Collins           7 Southwestern Heights        8-10.00        
 24  Ryleigh Stapleton          7 Sublette                    7-10.50        


8th Grade Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Jacee Wilson               8 Cimarron                   33-07.50        
  2  Mary Kate Foster           8 Sacred Heart Dodge City    29-00.25        
  3  Kadee Thomeczek            8 Syracuse                   28-10.75        
  4  Cristina Corrales          8 Stanton County             28-09.00        
  5  Abby Osborn                8 Cimarron                   28-08.00        
  6  Sydney Dumler              8 Cimarron                   28-05.75        
  7  Kiana Unruh                8 Meade                      27-06.00        
  8  Melia Friesen              8 Meade                      25-08.75        
  9  Mallory Watson             8 Syracuse                   25-04.75        
 10  Diana Hernandez            8 Southwestern Heights       25-04.25        
 11  Ellie Higgins              8 Elkhart                    25-01.25        
 12  Aubrey Shackelford         8 Elkhart                    24-09.50        
 13  Maya Dorantes              8 Wichita County             24-07.50        
 14  Alyha Heredia              8 Wichita County             24-03.75        
 15  Cheyenne Warrington        8 Wichita County             22-04.25        
 16  Rylee Catlett              8 Stanton County             21-10.00        


7th Grade Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
     Athlete                   Yr Team                           Mark
==============================================================================
  1  Yaya Moreno                7 Syracuse                   29-00.75        
  2  Roxy Stone                 7 Southwestern Heights       28-04.50        
  3  Sara Wright                7 Lakin                      28-03.00        
  4  Charlee Chaffin            7 Cimarron                   28-02.50        
  5  Suzanne Farnham            7 Stanton County             28-02.00        
  6  Brooke Groth               7 Lakin                      27-01.00        
  7  Elise Whalen               7 Wichita County             25-10.25        
  8  Gretchen Ridder            7 Wichita County             25-06.00        
  9  Brandee Garcia             7 Syracuse                   25-01.25        
 10  Alexys Walker              7 Stanton County             25-00.25        
 11  Karen Solano               7 Syracuse                   24-09.00        
 12  Delani English             7 Cimarron                   22-10.00        
 13  Belle Batterton            7 Stanton County             21-06.00        
     Taryn Jantz                7 Cimarron                         ND