Boys 100m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Crook, Colton FR Valley Heights 14.14 -
2 Shandy, Dougie SR Wakefield 19.37 -
3 Morris, Ian SO Onaga 19.94 -
Boys 100m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Krause, Dylan SR Randolph-Blue Valley 13.23 -
2 Johns, Josh SR Randolph-Blue Valley 13.44 -
3 Hatt, RJ SR Junction City-Saint Xavier 13.95 -
4 Beaden, Chase 11 Riley County 14.09 -
5 Henneberg, Kameron SO Onaga 14.84 -
6 Schelagel, Ethan SO Onaga 15.38 -
Boys 100m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Roether, Edison JR Council Grove 12.41 -
2 Linhart, Parker JR Eskridge-Mission Valley 12.72 -
3 Lisk, Caleb SO Eskridge-Mission Valley 13.08 -
4 Young, Brayden SO Randolph-Blue Valley 13.27 -
5 Swanson, Austin FR Axtell 13.42 -
6 Volle, George FR Axtell 13.48 -
7 Williams, DeJohn SR Junction City-Saint Xavier 13.79 -
Boys 100m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Dalinghaus, Garret SO Frankfort 11.94 2
2 Geier, Zain 12 Riley County 12.17 -
3 Coggins, Cole SO Valley Heights 12.32 -
4 Philo, Mike FR Council Grove 12.48 -
5 Boyden, Austin SR Eskridge-Mission Valley 12.50 -
6 Swanson, Michael SR Axtell 12.57 -
7 Thomas, Jaron SR Frankfort 12.85 -
Boys 100m Dash - Finals Heat 5
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Johnson, Trevor JR Rossville 11.31 10
2 Schoenfeld, Taegan SR St. Marys 11.68 8
3 Becker, Aaren SR St. Marys 11.81 6
4 Finnegan, Sammy SR Wakefield 11.89 4
5 Schreiner, Carson JR Frankfort 11.97 1
6 Marcotte, Trenton SR Eskridge-Mission Valley 11.98 -
7 Tompkins, Jalen JR Council Grove 12.08 -
8 Kasprzak, Chris SR St. Marys 12.31 -
Boys 200m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Clark, Dalton SO Randolph-Blue Valley 26.71 -
2 Beaden, Chase 11 Riley County 28.98 -
Boys 200m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Boyden, Austin SR Eskridge-Mission Valley 24.87 -
2 Linhart, Parker JR Eskridge-Mission Valley 25.89 -
3 deKoning, Tristian JR Axtell 26.43 -
4 Young, Brayden SO Randolph-Blue Valley 26.59 -
5 Lisk, Caleb SO Eskridge-Mission Valley 26.74 -
6 Bonagura, Alessandro SR Randolph-Blue Valley 26.82 -
7 Swanson, Austin FR Axtell 27.06 -
8 Rohrer, Mason FR Wakefield 27.61 -
Boys 200m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Carver, Justin SR Wakefield 24.27 4
2 Koch, Hunter JR Axtell 24.37 1
3 Price, Ben JR Rossville 24.97 -
4 Coggins, Cole SO Valley Heights 25.00 -
5 Unzueta, Greg FR St. Marys 25.66 -
6 Lindley, Dustin FR Council Grove 25.68 -
Boys 200m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Johnson, Trevor JR Rossville 23.00 10
2 Schreiner, Carson JR Frankfort 23.90 8
3 Becker, Aaren SR St. Marys 23.96 6
4 Finnegan, Sammy SR Wakefield 24.29 2
5 King, Treyse SR Council Grove 25.09 -
6 Marshall, Trey SO Council Grove 25.91 -
7 McGann, Cameron JR Eskridge-Mission Valley 25.93 -
Boys 400m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Volle, George FR Axtell 1:03.17 -
2 Apa, Julian SO Junction City-Saint Xavier 1:06.29 -
3 Tindal, Cody 10 Riley County 1:06.37 -
4 Shanahan, Ethan 9 Riley County 1:07.56 -
5 Sexton-Snow, Brady FR Junction City-Saint Xavier 1:14.00 -
6 Peel, Cameron SR Council Grove 1:26.37 -
Boys 400m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 King, Charles SO St. Marys 56.10 -
2 Myers, PJ JR Eskridge-Mission Valley 1:00.48 -
3 Gros, Jarret JR Frankfort 1:01.62 -
4 Thornton, Treyton JR Axtell 1:02.54 -
5 Maxson, Matt SO Council Grove 1:03.38 -
6 Donlin, Jack FR Junction City-Saint Xavier 1:09.34 -
Boys 400m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 King, Treyse SR Council Grove 51.11 10
2 Reed, Jeremy JR Valley Heights 52.61 8
3 Price, Ben JR Rossville 53.40 6
4 Marcotte, Trenton SR Eskridge-Mission Valley 54.32 4
5 Carver, Justin SR Wakefield 54.42 2
6 Koch, Hunter JR Axtell 54.51 1
7 Jackson, Kevin JR Wakefield 56.98 -
8 Gallegos, Timmy FR St. Marys 58.03 -
Boys 800m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Goeckel, Matt SR Council Grove 2:04.46 10
2 Kulp, Brett 11 Riley County 2:04.91 8
3 Montgomery, Cole JR Randolph-Blue Valley 2:08.53 6
4 Buessing, Quinn SO Axtell 2:14.37 4
5 Myers, PJ JR Eskridge-Mission Valley 2:23.24 2
6 Bacon, Colton SO Council Grove 2:23.53 1
7 Haines, Evan FR Valley Heights 2:24.54 -
8 Clark, Dalton SO Randolph-Blue Valley 2:24.65 -
9 Schroeder, Taylor 9 Riley County 2:24.78 -
10 Norris, Quinton JR Onaga 2:27.14 -
11 Buessing, Mitchell FR Axtell 2:29.14 -
12 Buessing, Derek SO Axtell 2:33.49 -
13 Schreiner, Cade SO Frankfort 2:34.22 -
14 Morelli, Randy SO Rossville 2:35.02 -
15 Park, Paul 9 Riley County 2:40.34 -
16 Hatt, RJ SR Junction City-Saint Xavier 2:53.24 -
17 Parks, Chase JR Eskridge-Mission Valley 2:55.92 -
Boys 1600m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Kulp, Brett 11 Riley County 4:40.66 10
2 Goeckel, Matt SR Council Grove 4:46.61 8
3 Buessing, Quinn SO Axtell 4:49.53 6
4 Hardin, Alex SR Valley Heights 4:51.00 4
5 Jones, James SO St. Marys 4:55.28 2
6 Murray, Dalton SO Wakefield 5:07.16 1
7 Porting, Blake JR Axtell 5:12.78 -
8 Myers, PJ JR Eskridge-Mission Valley 5:19.81 -
9 Haines, Evan FR Valley Heights 5:20.76 -
10 Mascote, Armando SR Council Grove 5:20.97 -
11 Gant, Jim JR Council Grove 5:22.79 -
12 Norris, Quinton JR Onaga 5:23.48 -
13 Cervantes, Anthony 9 Riley County 5:32.62 -
14 Morelli, Randy SO Rossville 5:34.96 -
15 Archer, Zach SO Rossville 5:41.65 -
16 Ronnebaum, Justin FR Axtell 5:52.33 -
17 Boyden, Austin SR Eskridge-Mission Valley 5:53.49 -
18 Whitaker, Chris FR Valley Heights 6:16.31 -
19 Parks, Chase JR Eskridge-Mission Valley 6:33.16 -
Boys 3200m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Hardin, Alex SR Valley Heights 10:48.96 10
2 Jones, James SO St. Marys 10:56.86 8
3 Murray, Dalton SO Wakefield 11:07.38 6
4 Porting, Blake JR Axtell 11:16.57 4
5 Schmitz, Simon SO Axtell 11:45.22 2
6 Cervantes, Anthony 9 Riley County 12:03.04 1
7 Archer, Zach SO Rossville 12:20.74 -
8 Buessing, Mitchell FR Axtell 12:52.88 -
9 Whitaker, Chris FR Valley Heights 13:19.83 -
10 Kress, Emilio SR Randolph-Blue Valley 13:55.19 -
Boys 110m Hurdles - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Dalinghaus, Garret SO Frankfort 16.94 10
2 Koch, Anthony SR Frankfort 17.30 8
3 Schwartz, Aaron JR Onaga 18.57 6
4 Bacon, Chase FR Council Grove 19.87 4
5 Dunbar, Justice FR Eskridge-Mission Valley 22.44 2
Earhart, Wyatt 11 Riley County DQ -
Boys 300m Hurdles - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Sales, William JR Council Grove 48.28 1
2 Dressman, Gavin FR Frankfort 51.61 -
3 Bieling, Hadyn FR Council Grove 54.50 -
Dunbar, Justice FR Eskridge-Mission Valley DQ -
Boys 300m Hurdles - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Earhart, Wyatt 11 Riley County 43.74 10
2 Hart, JJ SO Axtell 46.04 8
3 Schwartz, Aaron JR Onaga 46.46 6
4 Koch, Anthony SR Frankfort 46.80 4
5 Pickering, Ashton SR Wakefield 47.39 2
6 Hagenmaier, Dakota JR Randolph-Blue Valley 49.49 -
Boys 4 x 100m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 St. Marys 44.82 10
2 Valley Heights 46.21 8
3 Frankfort 46.22 6
4 Council Grove 46.39 4
5 Wakefield 47.39 2
6 Axtell 47.63 1
7 Eskridge-Mission Valley 48.47 -
8 Riley County 48.82 -
Boys 4 x 400m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 Council Grove 3:40.18 10
2 Valley Heights 3:40.22 8
3 St. Marys 3:43.40 6
4 Wakefield 3:49.82 4
5 Axtell 3:52.50 2
6 Frankfort 4:03.57 1
7 Riley County 4:05.08 -
Boys 4 x 800m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 St. Marys 9:05.12 10
2 Axtell 9:08.19 8
3 Council Grove 9:08.56 6
4 Riley County 10:08.49 4
5 Frankfort 10:19.38 2
6 Junction City-Saint Xavier 11:55.92 1
Boys High Jump - Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Montgomery, Cole JR Randolph-Blue Valley 5-10 10
2 Jackson, Kevin JR Wakefield 5-6 8
3 Bieling, Hadyn FR Council Grove 5-6 6
4 Ghent, Noah SR Wakefield 5-4 4
5 Dunbar, Justice FR Eskridge-Mission Valley 5-4 2
6 King, Brody FR Council Grove 5-2 0.5
7 Marshall, Trey SO Council Grove 5-2 0.5
8 White, Caleb JR Wakefield 5-0 -
9 Starks, Alijah SO St. Marys 4-8 -
Hardenberger, Moritz SO Frankfort NH -
Boys Pole Vault - Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Sales, William JR Council Grove 10-6 10
2 King, Anthony SR St. Marys 10-6 8
3 Dalinghaus, Garret SO Frankfort 10-0 6
4 Lisk, Caleb SO Eskridge-Mission Valley 10-0 4
5 Murray, Dalton SO Wakefield 9-6 2
6 Bacon, Colton SO Council Grove 8-0 1
Hardenberger, Moritz SO Frankfort NH -
Boys Long Jump - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Abernathy, Andrey 12 Riley County 18-6.5 1
2 Huaracha, Alex JR St. Marys 17-1.5 -
3 Dressman, Gavin FR Frankfort 16-1.5 -
4 Williams, DeJohn SR Junction City-Saint Xavier 16-0 -
5 Richardson, Kaden FR Wakefield 15-11.5 -
6 Rohrer, Mason FR Wakefield 13-8.5 -
7 Hatt, RJ SR Junction City-Saint Xavier 13-8 -
8 Swalley, Gavin FR Council Grove 13-3 -
9 Fisher, Trinity SO Eskridge-Mission Valley 13-1 -
Boys Long Jump - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Marcotte, Trenton SR Eskridge-Mission Valley 20-11.5 10
2 Hurla, Reece JR St. Marys 19-0 8
3 Peter, Lane JR Randolph-Blue Valley 19-0 6
4 O'Toole, Jackson FR Valley Heights 18-11.5 4
5 Montgomery, Cole JR Randolph-Blue Valley 18-10.5 2
6 Koch, Hunter JR Axtell 18-5 -
7 Beardsley, Cameron FR Valley Heights 18-4.5 -
8 Bacon, Chase FR Council Grove 16-9 -
9 McGinnley, Ashton FR Eskridge-Mission Valley 16-7 -
10 Parthemer, Colton JR Frankfort 13-3.5 -
Boys Triple Jump - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Norris, Quinton JR Onaga 36-0 -
2 Buessing, Nate JR Axtell 35-8 -
3 Buessing, Derek SO Axtell 34-3.5 -
4 Sales, William JR Council Grove 34-1 -
5 Thornton, Treyton JR Axtell 32-7 -
6 Maxson, Matt SO Council Grove 32-4 -
7 Vann, Alec FR Wakefield 30-8 -
8 Richardson, Kaden FR Wakefield 29-4 -
Boys Triple Jump - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Barnes, Deon 10 Riley County 39-4.5 10
2 Hagenmaier, Dakota JR Randolph-Blue Valley 38-6 8
3 Huaracha, Alex JR St. Marys 38-4 6
4 Beardsley, Cameron FR Valley Heights 37-5.5 4
5 McGinnley, Ashton FR Eskridge-Mission Valley 37-2.5 2
6 Peter, Lane JR Randolph-Blue Valley 37-1.5 1
7 Schwartz, Aaron JR Onaga 36-3 -
8 Philo, Mike FR Council Grove 35-6.5 -
Boys Shot Put - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Henneberg, Kameron SO Onaga 31-4 -
2 Jones, Braden FR Axtell 30-10 -
3 Dowd, Daniel FR Frankfort 29-7 -
4 Keating, Jacob JR Junction City-Saint Xavier 29-6.5 -
5 Crook, Colton FR Valley Heights 28-7.5 -
6 Apa, Julian SO Junction City-Saint Xavier 27-3 -
7 Schelagel, Ethan SO Onaga 24-2.5 -
8 Powers, Griffin SO Junction City-Saint Xavier 23-3 -
9 Morris, Ian SO Onaga 20-4 -
10 Shandy, Dougie SR Wakefield 13-7 -
Boys Shot Put - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Young, Brayden SO Randolph-Blue Valley 35-1 -
2 Yungeberg, Jake FR Valley Heights 34-8 -
3 Isom, Garrett 12 Riley County 33-3 -
4 Claycamp, Kadin FR Valley Heights 33-0 -
5 Smith, Levi 10 Riley County 32-7 -
6 Soria, Alex SR Council Grove 32-6.5 -
7 Martin, Nate SR Randolph-Blue Valley 31-10 -
8 Bolen, Ben FR Council Grove 31-1 -
9 Mulbery, Brock FR Wakefield 28-9 -
Boys Shot Put - Finals Flight 3
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Day, Tucker JR Council Grove 42-11 10
2 Biswell, Chase JR St. Marys 40-11 8
3 Barnes, Deon 10 Riley County 40-9 6
4 Joseph, Brian SO Frankfort 40-1 4
5 Miller, Isaac SR St. Marys 37-3 2
6 Bordelon, Peter SO St. Marys 35-10 1
7 Kelly, Jacob SR Eskridge-Mission Valley 34-5 -
8 Talbot, Kolby FR Axtell 33-8 -
9 Long, Destin SO Wakefield 32-8 -
Boys Discus Throw - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Kenworthy, Bryson FR Valley Heights 94-3 -
2 Krause, Dylan SR Randolph-Blue Valley 84-5 -
3 Henneberg, Kameron SO Onaga 84-1 -
4 Richardson, Kaden FR Wakefield 77-5 -
5 Jones, Braden FR Axtell 62-7 -
6 Sexton-Snow, Brady FR Junction City-Saint Xavier 58-5 -
7 Morris, Ian SO Onaga 47-2 -
8 Schelagel, Ethan SO Onaga 46-5 -
Boys Discus Throw - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Krueger, Jack SO Wakefield 107-7 1
2 Bordelon, Peter SO St. Marys 100-4 -
3 Bolen, Ben FR Council Grove 98-2 -
4 Johns, Josh SR Randolph-Blue Valley 97-6 -
5 Yungeberg, Jake FR Valley Heights 97-3 -
6 Long, Destin SO Wakefield 95-2 -
7 Rieschick, Grant JR St. Marys 94-9 -
8 Claycamp, Kadin FR Valley Heights 93-4 -
9 Martin, Nate SR Randolph-Blue Valley 89-10 -
Boys Discus Throw - Finals Flight 3
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Trausch, Peter SR St. Marys 142-10 10
2 Day, Tucker JR Council Grove 135-10 8
3 Barnes, Deon 10 Riley County 135-8 6
4 Joseph, Brian SO Frankfort 124-3 4
5 Talbot, Kolby FR Axtell 113-1 2
6 Buessing, Quinn SO Axtell 101-7 -
7 Smith, Levi 10 Riley County 97-7 -
8 Isom, Garrett 12 Riley County 96-2 -
Boys Javelin Throw - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Henneberg, Kameron SO Onaga 107-4 -
2 Long, Destin SO Wakefield 102-3 -
3 Stowell, Bryce FR Frankfort 94-3 -
4 Vann, Alec FR Wakefield 93-9 -
5 Soria, Alex SR Council Grove 91-8 -
6 Keating, Jacob JR Junction City-Saint Xavier 84-2 -
7 Sheaves, Trenton 10 Riley County 75-2 -
8 Powers, Griffin SO Junction City-Saint Xavier 65-10 -
9 Schelagel, Ethan SO Onaga 64-1 -
Boys Javelin Throw - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Kress, Emilio SR Randolph-Blue Valley 118-5 -
2 Williams, DeJohn SR Junction City-Saint Xavier 116-10 -
3 Isom, Garrett 12 Riley County 111-2 -
4 Volle, George FR Axtell 108-1 -
5 Boyden, Austin SR Eskridge-Mission Valley 107-7 -
6 Yungeberg, Jake FR Valley Heights 107-3 -
7 Hart, JJ SO Axtell 104-6 -
8 Smith, Levi 10 Riley County 89-8 -
9 Richardson, Kaden FR Wakefield 88-8 -
Boys Javelin Throw - Finals Flight 3
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Biswell, Chase JR St. Marys 173-1 10
2 Day, Tucker JR Council Grove 168-0 8
3 Blaske, Harrison SR Valley Heights 146-0 6
4 Schwartz, Aaron JR Onaga 127-7 4
5 Reed, Jeremy JR Valley Heights 125-6 2
6 Young, Brayden SO Randolph-Blue Valley 123-2 1
7 Buessing, Mitchell FR Axtell 121-7 -
8 Maxson, Matt SO Council Grove 109-9 -
Girls 100m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Bleckman, Viktoria JR Randolph-Blue Valley 16.12 -
2 Kim, Mia SR Wakefield 16.66 -
3 Figge, Kady SO Onaga 18.36 -
Girls 100m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Bond, Isabel 11 Riley County 14.32 -
2 Wright, Elizabeth JR Randolph-Blue Valley 14.83 -
3 Speicher, Elsa SO Randolph-Blue Valley 14.89 -
4 Fairbanks, Tess JR Onaga 15.12 -
5 Whittaker, Chloe FR Junction City-Saint Xavier 15.21 -
6 Adams, Rebecca SR Frankfort 15.28 -
7 Schmitz, Haile FR Axtell 15.66 -
Girls 100m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Loiseau, Lydia FR Frankfort 13.58 2
2 Manley, Shea SR Valley Heights 13.61 1
3 Mayginnes, Morgan SO Onaga 13.77 -
4 Kesler, Shelby SO Eskridge-Mission Valley 13.99 -
5 Sack, Briana SO St. Marys 14.03 -
6 Mott, Lanie FR St. Marys 14.09 -
7 Eyestone, Jessica 9 Riley County 14.22 -
8 Price, Gracie SO Eskridge-Mission Valley 14.65 -
Girls 100m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Carlson, Lauren JR Council Grove 13.05 10
2 Smith, Kayla SR Valley Heights 13.06 8
3 Hurla, Jasmine SR St. Marys 13.42 6
4 Palmquist, Sanaia FR Council Grove 13.56 4
5 Halupa, Rachel SR Eskridge-Mission Valley 13.70 -
6 Anderson, Avery SO Rossville 13.72 -
7 Reddick, Lauren JR Council Grove 13.89 -
8 Armstrong, Maggie FR Frankfort 14.00 -
Girls 200m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Whittaker, Chloe FR Junction City-Saint Xavier 31.54 -
2 Devlin, Kyanna SO Onaga 33.19 -
3 Sabo, Macy 9 Riley County 34.01 -
Girls 200m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Thomson, Sarah 10 Riley County 29.05 -
2 Zoeller, Brooklynn SO Randolph-Blue Valley 29.07 -
3 Ames, Belinda SR Onaga 29.23 -
4 Fielder, Jaycee FR Rossville 30.15 -
5 French, Isabelle JR Wakefield 30.91 -
6 Bond, Isabel 11 Riley County 30.97 -
7 Price, Gracie SO Eskridge-Mission Valley 32.21 -
8 Hernandez, Victoria SO Wakefield 33.27 -
Girls 200m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Loiseau, Lydia FR Frankfort 28.45 1
2 Manley, Shea SR Valley Heights 28.54 -
3 Duncan, Kacie SR Randolph-Blue Valley 28.67 -
4 Mott, Lanie FR St. Marys 28.94 -
5 Mayginnes, Morgan SO Onaga 29.06 -
6 Anderson, Avery SO Rossville 29.28 -
7 Armstrong, Maggie FR Frankfort 29.45 -
8 Linhart, Allie FR Eskridge-Mission Valley 31.85 -
Girls 200m Dash - Finals Heat 4
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Carlson, Lauren JR Council Grove 26.41 10
2 Schmelzle, Kori SO Axtell 27.00 8
3 Hurla, Jasmine SR St. Marys 27.09 6
4 Palmquist, Sanaia FR Council Grove 27.96 4
5 Reddick, Lauren JR Council Grove 28.36 2
6 Kesler, Shelby SO Eskridge-Mission Valley 29.88 -
Girls 400m Dash - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Devlin, Kyanna SO Onaga 1:20.01 -
2 Boonyapanichskul, Th JR Council Grove 1:36.12 -
Girls 400m Dash - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Fairbanks, Tess JR Onaga 1:12.76 -
2 Crosby, Genna FR St. Marys 1:12.81 -
3 Berner, Chloe FR Council Grove 1:13.57 -
4 Fox, Tara SO Frankfort 1:17.93 -
5 Hernandez, Victoria SO Wakefield 1:18.08 -
6 Dressman, Clara FR Frankfort 1:32.06 -
Girls 400m Dash - Finals Heat 3
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Vermetten, Samantha SO Valley Heights 1:01.56 10
2 Schmelzle, Kori SO Axtell 1:02.99 8
3 Manley, Shea SR Valley Heights 1:03.44 6
4 Fielder, Jaycee FR Rossville 1:04.43 4
5 Yaussi, Laney FR Frankfort 1:06.50 2
6 Porting, Bree SO Axtell 1:06.94 1
7 Mayginnes, Morgan SO Onaga 1:07.94 -
8 Linhart, Allie FR Eskridge-Mission Valley 1:12.71 -
Girls 800m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Vermetten, Samantha SO Valley Heights 2:31.70 10
2 Perry, Callie SO St. Marys 2:32.27 8
3 Smith, Chelsea SR Axtell 2:37.16 6
4 Brandt, Kennen SO Frankfort 2:44.96 4
5 Poole, Morgan SR Council Grove 2:46.77 2
6 Badura, Kylee SR Rossville 2:49.43 1
7 Kennedy, Olivia SO Frankfort 2:53.40 -
8 Wichman, Brookann JR St. Marys 2:54.40 -
9 Buessing, Maryna SR Axtell 2:54.80 -
10 Shirley, Kacia FR Frankfort 2:59.33 -
11 Sales, Chelsey SR Council Grove 3:04.92 -
12 Devlin, Kyanna SO Onaga 3:09.32 -
13 Fairbanks, Tess JR Onaga 3:09.74 -
14 Johnson, Grace FR Randolph-Blue Valley 3:13.90 -
15 Harper, Kolbi SO Randolph-Blue Valley 3:17.74 -
Girls 1600m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Vermetten, Samantha SO Valley Heights 5:25.87 10
2 Hutson, Katie SR Randolph-Blue Valley 5:44.98 8
3 Kuckelman, Olivia SO Axtell 5:51.61 6
4 Huston, Meagan SO Rossville 5:58.86 4
5 Hutley, Rachel JR St. Marys 6:05.39 2
6 Flickinger, Kelly FR Wakefield 6:19.31 1
7 Wichman, Brookann JR St. Marys 6:31.05 -
8 Scott, RaeLyn JR Council Grove 6:41.80 -
9 Haidusek, Maddy 10 Riley County 7:00.42 -
Girls 3200m Run - Finals
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Kuckelman, Olivia SO Axtell 12:50.84 10
2 Dohrman, Kaytlin JR Rossville 12:55.79 8
3 Streit, Julia FR Rossville 12:58.27 6
4 Hutson, Katie SR Randolph-Blue Valley 13:21.53 4
5 Smith, Jordyn FR Axtell 13:32.76 2
6 Flickinger, Kelly FR Wakefield 14:30.48 1
7 Scott, RaeLyn JR Council Grove 15:08.03 -
Girls 100m Hurdles - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Jones, Kinley FR Eskridge-Mission Valley 21.18 -
2 Turnbull, Sarah FR Frankfort 22.42 -
3 Long, Brooke SO Eskridge-Mission Valley 24.40 -
4 Florence, Liz JR Council Grove 24.71 -
Girls 100m Hurdles - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Good, Abigail SO Council Grove 16.84 10
2 Ames, Belinda SR Onaga 17.57 8
3 Dressman, Grace SO Frankfort 17.71 6
4 Shults, Erica JR St. Marys 17.77 4
5 Earhart, Emily 12 Riley County 17.80 2
6 Bittner, Jordan JR Rossville 18.21 1
7 Johnson, Jayla FR St. Marys 19.32 -
8 Wines, Brooke SO Eskridge-Mission Valley 19.39 -
Girls 300m Hurdles - Finals Heat 1
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Turnbull, Sarah FR Frankfort 1:02.14 -
2 Florence, Liz JR Council Grove 1:06.18 -
Girls 300m Hurdles - Finals Heat 2
============================================================================
Athlete Yr Team Time Score
============================================================================
1 Good, Abigail SO Council Grove 49.21 10
2 Ames, Belinda SR Onaga 51.23 8
3 Shults, Erica JR St. Marys 51.79 6
4 Wichman, Bailey FR St. Marys 52.74 4
5 Dressman, Grace SO Frankfort 53.02 2
6 Bittner, Jordan JR Rossville 53.71 1
7 Johnson, Jayla FR St. Marys 56.87 -
8 Wines, Brooke SO Eskridge-Mission Valley 57.62 -
Girls 4 x 100m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 Council Grove 51.27 10
2 Axtell 51.32 8
3 Frankfort 52.27 6
4 St. Marys 53.29 4
5 Eskridge-Mission Valley 53.93 2
6 Riley County 54.13 1
7 Randolph-Blue Valley 54.68 -
8 Wakefield 59.59 -
Girls 4 x 400m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 St. Marys 4:20.54 10
2 Axtell 4:22.32 8
3 Frankfort 4:30.16 6
4 Rossville 4:46.30 4
5 Riley County 4:50.84 2
Girls 4 x 800m Relay - Finals
============================================================================
Team Time Score
============================================================================
1 St. Marys 10:29.52 10
2 Axtell 10:36.96 8
3 Rossville 10:52.24 6
4 Frankfort 11:16.77 4
Girls High Jump - Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Sanders, Skyler SR Valley Heights 5-2 10
2 Bolen, Maddy SR Council Grove 5-0 8
3 Deters, Mariah SR Axtell 5-0 6
4 Wichman, Bailey FR St. Marys 4-10 4
5 Schell, Gracie SO Frankfort 4-6 2
6 Jones, Kinley FR Eskridge-Mission Valley 4-6 1
7 Brummett, Jessi 9 Riley County 4-4 -
8 Powell, Aubrey JR Council Grove 4-2 -
McCart, Tatum FR Eskridge-Mission Valley NH -
Girls Pole Vault - Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Armstrong, Maggie FR Frankfort 9-6 10
2 Sanders, Skyler SR Valley Heights 9-0 8
3 Brandt, Kennen SO Frankfort 8-6 6
4 Brady, Katie SO Wakefield 7-6 4
5 Crosby, Genna FR St. Marys 6-0 1
6 Linhart, Allie FR Eskridge-Mission Valley 6-0 1
7 Kulp, Jessa 9 Riley County 6-0 1
8 Hammond, Skylar 11 Riley County 6-0 -
Girls Long Jump - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Jones, Kinley FR Eskridge-Mission Valley 13-8 -
2 Fox, Tara SO Frankfort 13-7.5 -
3 Harper, Kolbi SO Randolph-Blue Valley 12-3.5 -
4 Price, Gracie SO Eskridge-Mission Valley 12-3 -
5 Devlin, Kyanna SO Onaga 12-0 -
6 Fairbanks, Tess JR Onaga 11-8.5 -
7 Bleckman, Viktoria JR Randolph-Blue Valley 11-7 -
8 Stamper, Tamia JR Junction City-Saint Xavier 10-6.5 -
Girls Long Jump - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Smith, Kayla SR Valley Heights 16-4.5 10
2 Anderson, Avery SO Rossville 15-10 8
3 Deters, Mariah SR Axtell 15-9.5 6
4 Loiseau, Lydia FR Frankfort 15-2.5 4
5 Broxterman, Mariah FR Frankfort 15-2 2
6 Layton, Ellie SO St. Marys 15-0.5 1
7 Vargo, Morgan 11 Riley County 14-4 -
8 Williams, Paige 9 Riley County 14-3.5 -
9 Whittaker, Chloe FR Junction City-Saint Xavier 13-5.5 -
Girls Triple Jump - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Sack, Briana SO St. Marys 30-6.5 -
2 Eyestone, Jessica 9 Riley County 30-2 -
3 Wines, Brooke SO Eskridge-Mission Valley 30-1 -
4 Copenhaver, Tea SO Wakefield 28-8.5 -
5 Sales, Chelsey SR Council Grove 27-11 -
6 Kulp, Jessa 9 Riley County 27-1.5 -
7 Berner, Chloe FR Council Grove 27-0 -
8 Long, Brooke SO Eskridge-Mission Valley 26-8.5 -
Girls Triple Jump - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Smith, Kayla SR Valley Heights 36-6.5 10
2 Wichman, Bailey FR St. Marys 34-3 8
3 Sanders, Skyler SR Valley Heights 33-7.5 6
4 Halupa, Rachel SR Eskridge-Mission Valley 33-7 4
5 Bond, Sarah SR Eskridge-Mission Valley 33-5.5 2
6 Deters, Mariah SR Axtell 33-5 1
7 Zoeller, Brooklynn SO Randolph-Blue Valley 32-3 -
Girls Shot Put - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Trumpp, Shawna JR Wakefield 27-2 -
2 Stamper, Tamia JR Junction City-Saint Xavier 25-9 -
3 Heibert, Amy JR Council Grove 25-7.5 -
4 Corbin, Sarah FR Frankfort 24-3 -
5 Figge, Kady SO Onaga 22-9 -
6 Roberson, Robin JR Valley Heights 22-2 -
7 Steere, Keely SO Council Grove 21-11 -
8 Irwin, Ashley FR Council Grove 20-0 -
Girls Shot Put - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Moore, Danielle SO Rossville 29-9 -
2 Wright, Elizabeth JR Randolph-Blue Valley 28-8 -
3 Reichert, Rachelle 11 Riley County 28-4 -
4 Lingenfelser, Dani JR Randolph-Blue Valley 27-1 -
5 Cassel, Allie SO Randolph-Blue Valley 26-7 -
6 Broxterman, Claire FR Frankfort 26-1 -
7 Schmitz, Haile FR Axtell 24-11 -
8 Wickersham, Destiny SO Wakefield 20-9 -
Girls Shot Put - Finals Flight 3
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Burton, Ames 9 Riley County 40-4 10
2 Foster, Amy SR St. Marys 36-9.5 8
3 Bond, Sarah SR Eskridge-Mission Valley 33-8 6
4 Mayginnes, Morgan SO Onaga 33-7 4
5 Martin, Hope SO Eskridge-Mission Valley 31-9.5 2
6 Tommer, Allison SO Frankfort 30-7 1
7 Martin, Faith SR Eskridge-Mission Valley 30-0 -
8 Bond, Danny 12 Riley County 29-8 -
Girls Discus Throw - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Buhler, Maura SR Rossville 72-4.5 -
2 Jacques, Megin JR Frankfort 70-2.5 -
3 Olson, Rylee SO Randolph-Blue Valley 69-8 -
4 Figge, Kady SO Onaga 69-6.5 -
5 Hammond, Elaina FR Wakefield 67-11 -
6 Sales, Chelsey SR Council Grove 66-2.5 -
7 Reed, Gillian SO Randolph-Blue Valley 58-1.5 -
8 Steere, Keely SO Council Grove 52-7 -
9 Roberson, Robin JR Valley Heights 45-8.5 -
10 Bayless, Jasmine FR Eskridge-Mission Valley 37-9.5 -
Girls Discus Throw - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Burton, Ames 9 Riley County 131-0 10
2 Foster, Amy SR St. Marys 126-9.5 8
3 Wright, Elizabeth JR Randolph-Blue Valley 92-11.5 6
4 Brummett, Jessi 9 Riley County 90-5.5 4
5 Bond, Danny 12 Riley County 90-4.25 2
6 Tommer, Allison SO Frankfort 86-5.5 1
7 Buessing, Maryna SR Axtell 80-11 -
8 Mitchell, Chloe FR Frankfort 79-10 -
9 Heibert, Amy JR Council Grove 72-6.5 -
10 Schmitz, Haile FR Axtell 65-2.5 -
Girls Javelin Throw - Finals Flight 1
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Schmitz, Haile FR Axtell 86-11 -
2 Figge, Kady SO Onaga 67-2 -
3 Trumpp, Shawna JR Wakefield 66-7 -
4 Pickering, Jadyn FR Wakefield 65-7 -
5 Hammond, Elaina FR Wakefield 59-6 -
6 Roberson, Robin JR Valley Heights 57-5 -
Girls Javelin Throw - Finals Flight 2
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Rose, Aubrie FR Frankfort 95-11 -
2 Zoeller, Brooklynn SO Randolph-Blue Valley 95-8 -
3 Heibert, Amy JR Council Grove 93-4 -
4 Buessing, Maryna SR Axtell 90-7 -
5 Martin, Hope SO Eskridge-Mission Valley 85-8 -
6 Martin, Faith SR Eskridge-Mission Valley 84-6 -
7 Broxterman, Claire FR Frankfort 80-9 -
8 Marker, Madison SO Randolph-Blue Valley 80-1 -
9 Cassel, Allie SO Randolph-Blue Valley 76-5 -
Girls Javelin Throw - Finals Flight 3
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Score
==============================================================================
1 Brummett, Jessi 9 Riley County 112-4 10
2 Reichert, Rachelle 11 Riley County 108-5 8
3 Vaughn, Kaci SR Frankfort 107-6 6
4 Bond, Sarah SR Eskridge-Mission Valley 104-4 4
5 Buhler, Maura SR Rossville 104-1 2
6 Foster, Amy SR St. Marys 103-6 1
7 Poole, Morgan SR Council Grove 99-11 -
8 Schoemann, Maci SR St. Marys 98-6 -
9 Moore, Danielle SO Rossville 91-6 -