Shawnee Mission East High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.43 | Destiny Ray | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
13.43 | Kathryn MacAdam | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.70 | Destiny Ray | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
27.20 | Kathryn MacAdam | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
29.30 | SB | Karoline Nelson | 34th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:05.49 | Larkin McLiney | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
1:05.66 | SB | Kelsey Christensen | 21st | Finals H1 | Complete Results |
1:07.16 | SB | Karoline Nelson | 25th | Finals H1 | Complete Results |
1:08.43 | SB | Lauren Winston | 28th | Finals H1 | Complete Results |
1:08.73 | Brooklyn Beck | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:20.80 | Eleanor Hlobik | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:36.80 | Kate Kowalik | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
2:37.90 | Larkin McLiney | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
2:48.00 | Brooklyn Beck | 42nd | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:50.30 | SB | Kate Kowalik | 15th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:32.00 | SB | Ingrid Worth | 11th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.17 | Madeline Stump | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
19.65 | Lizzie MacAdam | 32nd | Finals H1 | Complete Results | |
20.65 | Bella Stamati | 34th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
50.40 | Kelsey Christensen | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
52.80 | Lizzie MacAdam | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
54.60 | Madeline Stump | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
57.10 | SB | Bella Stamati | 27th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
49.90 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:29.30 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Carly Hendrickson | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
5-0 | Jessie Stindt | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4-10 | Toni Englund | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-0.5 | Jessie Stindt | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
15-7 | Toni Englund | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
15-0.5 | Kathryn MacAdam | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
39-5 | Jessie Stindt | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
36-3 | Toni Englund | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
32-3.5 | Lauren Winston | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
31-2 | Jenna Stindt | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-0 | Julia Kapros | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
99-2 | Kennedy Krumm | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
108-11 | SB | Sydney Ashner | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
29-3 | Margaret Ruhlman | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.20 | SB | Cooper Holmes | 11th | Finals H1 | Complete Results |
11.62 | Carson Jones | 33rd | Finals H1 | Complete Results | |
12.07 | SB | Wen Clough | 54th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
22.50 | Keyln Bolton | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
24.10 | Carson Jones | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
24.80 | SB | Wen Clough | 42nd | Finals H1 | Complete Results |
25.10 | SB | Price Terrill | 50th | Finals H1 | Complete Results |
25.10 | SB | Miles Patterson | 50th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
52.70 | Jack Slaughter | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
54.72 | Price Terrill | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
55.24 | Tyler DeBey | 34th | Finals H1 | Complete Results | |
57.00 | Miles Patterson | 49th | Finals H1 | Complete Results | |
57.12 | SB | Cale Mueller | 50th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.20 | Tommy Nelson | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
2:08.20 | Price Terrill | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
2:08.70 | SB | Joseph Brown | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
2:10.10 | Sam Mcknight | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:40.70 | Griffin Keeter | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
4:48.60 | Joseph Brown | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
4:50.40 | Jack Fisher | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
5:00.20 | SB | Palmer Bowles | 52nd | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
9:59.31 | Griffin Keeter | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
11:24.85 | Quincy Eastlack | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
18.06 | Wyatt Pearlman | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
18.22 | William Tulp | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
20.40 | Nathan Perkins-rock | 35th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.30 | Wyatt Pearlman | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
45.60 | William Tulp | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
47.10 | Cale Mueller | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
47.50 | Nathan Perkins-rock | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
49.30 | Tyler DeBey | 32nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.10 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-8 | Keyln Bolton | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
5-8 | SB | Hale Reimer | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
20-5 | SB | Keyln Bolton | 7th | Finals H1 | Complete Results |
18-5.5 | Wen Clough | 33rd | Finals H1 | Complete Results | |
15-9 | Isaiah Wright | 47th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
11-6 | Matthew Hyatt | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
92-6 | Sam Reda | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
38-5 | Grant Raedle | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
38-2 | Sam Reda | 35th | Finals H1 | Complete Results | |
37-7 | Xavier Newman | 37th | Finals H1 | Complete Results |