Derby High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.93 | SB | Lauren Mcminn | 6th | Prelims H1 | Girls Division 1 |
14.39 | SB | Michelle Lewis | 5th | Prelims H1 | Girls Division 1 |
14.70 | Jalina Johnson | 5th | Prelims H1 | Girls Division 1 | |
200 Meter Dash | |||||
29.03 | Jaden Taylor | 5th | Prelims H1 | Girls Division 1 | |
29.56 | SB | Jenna Terrell | 4th | Prelims H1 | Girls Division 1 |
30.16 | Lauren Mcminn | 5th | Prelims H1 | Girls Division 1 | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.70 | SB | Jaden Taylor | 1st | Finals H1 | Girls Division 1 |
1:09.59 | Jenna Terrell | 5th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
1:12.35 | Desiree Cortes | 2nd | Finals H1 | Girls Division 1 | |
800 Meter Run | |||||
2:30.78 | Michaela Gerhard | 3rd | Finals H1 | Girls Division 1 | |
2:39.80 | Katharine Doerksen | 6th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
2:48.18 | Krista Jenkins | 11th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
1600 Meter Run | |||||
5:58.83 | Katharine Doerksen | 6th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
6:19.53 | Krista Jenkins | 10th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
6:44.16 | SB | Elizabeth Vien | 13th | Finals H1 | Girls Division 1 |
3200 Meter Run | |||||
13:10.49 | SB | Sabrina Brzenzinski | 5th | Finals H1 | Girls Division 1 |
100 Meter Hurdles | |||||
18.24 | SB | Taylor Silva | 5th | Prelims H1 | Girls Division 1 |
20.20 | Madisyn Hansen | 4th | Prelims H1 | Girls Division 1 | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.89 | Abby Elder | 3rd | Finals H1 | Girls Division 1 | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.33 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Girls Division 1 |
4x400 Meter Relay | |||||
4:26.94 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:37.31 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Girls Division 1 |
High Jump | |||||
4-8 | Whitney Feltrop | 7th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
4-6 | Abby Elder | 8th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
Long Jump | |||||
14-8 | Kirstan Dubree | 8th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
13-7.75 | Marissa Stuckey | 6th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
12-11.5 | Michelle Lewis | 8th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
Triple Jump | |||||
29-10.5 | SB | Jaden Taylor | 3rd | Finals H1 | Girls Division 1 |
28-11 | Marissa Stuckey | 5th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Chalese Honan | 3rd | Finals H1 | Girls Division 1 | |
8-0 | Victoria Reed | 7th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
7-6 | Ana Martinez | 9th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
Discus | |||||
86-4 | Ivy Kennedy | 2nd | Finals H1 | Girls Division 1 | |
83-6 | Karoline Kennedy | 3rd | Finals H1 | Girls Division 1 | |
Javelin | |||||
82-6 | Callie Herschfield | 3rd | Finals H1 | Girls Division 1 | |
81-6 | Avery Noel | 4th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
78-9 | Madi Hileman | 6th | Finals H1 | Girls Division 1 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.98 | Obrien Hayes | 2nd | Prelims H1 | Boys Division 1 | |
10.99 | Obrien Hayes | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
11.19 | Darreon Jackson | 3rd | Prelims H1 | Boys Division 1 | |
11.29 | Darreon Jackson | 6th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
11.86 | SB | Kai Lemons | 4th | Prelims H1 | Boys Division 1 |
200 Meter Dash | |||||
23.06 | SB | Darreon Jackson | 2nd | Prelims H1 | Boys Division 1 |
23.23 | Darreon Jackson | 5th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
23.24 | SB | Baqarius Stokes | 3rd | Prelims H1 | Boys Division 1 |
23.87 | SB | Damare Simms | 4th | Prelims H1 | Boys Division 1 |
24.02 | Baqarius Stokes | 6th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
400 Meter Dash | |||||
53.11 | SB | Tyler Willich | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 |
54.89 | Javon Davis | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
55.12 | Tevin Mitchell | 4th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
800 Meter Run | |||||
1:59.61 | Nathaniel Harris | 2nd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
2:16.97 | Caleb Strohminger | 4th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
2:17.61 | Skyler Sprecker | 5th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
1600 Meter Run | |||||
4:37.15 | SB | Liam Ormiston | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 |
4:43.70 | Jack Shayler | 5th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
5:16.55 | Garrett Green | 17th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
3200 Meter Run | |||||
10:24.97 | SB | Liam Ormiston | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 |
10:51.72 | SB | Jonathan Jones | 9th | Finals H1 | Boys Division 1 |
11:41.74 | Tyler Newbury | 15th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.91 | SB | Adrian Brown | 5th | Finals H1 | Boys Division 1 |
16.00 | Adrian Brown | 3rd | Prelims H1 | Boys Division 1 | |
17.28 | SB | Braden Richardson | 5th | Prelims H1 | Boys Division 1 |
18.68 | SB | Isaac Packard | 6th | Prelims H1 | Boys Division 1 |
300 Meter Hurdles | |||||
41.79 | SB | Brendan Lajza | 4th | Finals H1 | Boys Division 1 |
42.12 | Adrian Brown | 5th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
45.21 | Chandler Blanchard | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.23 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:33.98 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:28.61 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
High Jump | |||||
5-8 | Damare Simms | 8th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
5-6 | SB | Isaac Packard | 11th | Finals H1 | Boys Division 1 |
5-6 | Gabriel Trempy | 12th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
Long Jump | |||||
19-3.25 | Tyler Willich | 7th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
19-2 | Obrien Hayes | 8th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
18-6 | SB | Isaiah Robinson | 10th | Finals H1 | Boys Division 1 |
Triple Jump | |||||
41-7.5 | SB | Obrien Hayes | 6th | Finals H1 | Boys Division 1 |
39-8.25 | Tyler Willich | 1st | Finals H1 | Boys Division 1 | |
38-9.25 | SB | Isaiah Robinson | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 |
Pole Vault | |||||
15-1 | SB | Christian Compton | 1st | Finals H1 | Boys Division 1 |
13-0 | Kris Wood | 2nd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
Discus | |||||
135-0 | Peerlus Walker | 6th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
112-10 | Riley Cain | 4th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
103-3 | Trevor Hudson | 9th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
Javelin | |||||
170-0 | Trenton Allen | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
112-0 | Kendle Thompson | 9th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
Shot Put | |||||
43-0 | Peerlus Walker | 9th | Finals H1 | Boys Division 1 | |
41-9 | Trevor Hudson | 3rd | Finals H1 | Boys Division 1 | |
37-0 | Richard Clark | 9th | Finals H1 | Boys Division 1 |