Mens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Ian Rudzik 11.25a Ulysses
2. 12 Todd Snethen 11.28a Goodland
3. 12 Jantz Budde 11.48a Wichita County
4. 11 Edvin Martinez 11.49a Southwestern Heights
5. 9 Baker Blackburn 11.51a Holcomb
6. 10 Matthew Pieper 11.59a Colby
7. 10 Sky Davis 11.61a Sublette
8. 10 Isaac Schweitzer 11.62a Colby
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1. 12 Todd Snethen 11.56a Goodland
2. 10 Ian Rudzik 11.69a Ulysses
3. 10 Isaac Schweitzer 11.75a Colby
5. 12 Jantz Budde 11.77a Wichita County
6. 10 Matthew Pieper 11.79a Colby
4. 9 Baker Blackburn 11.88a Holcomb
7. 11 Edvin Martinez 11.95a Southwestern Heights
9. 10 James Pettz 11.99a Lakin
10. 9 Jack Stalcup 12.00a Hugoton
8. 10 Sky Davis 12.07a Sublette
11. 10 Angel Sifuentes 12.08a Ulysses
12. 11 Jorge Montoya 12.14a Hugoton
13. 10 Wade Heger 12.18a Hugoton
14. 11 Wyatt Brown 12.26a Sublette
15. 11 Kolt Trachsel 12.28a Goodland
16. 9 Luis McPherson 12.28a Lakin
17. 10 Nick Urias 12.30a Lakin
18. 11 Freddy Romero 12.30a Ulysses
19. 10 Cooper Griffith 12.34a Scott City
20. 11 Blake Richmeier 12.47a Holcomb
21. 11 Josh Brown 12.51a Colby
22. 10 Trey Teeter 12.57a Goodland
23. 9 Kolton Sheppard 12.64a Wichita County
24. 10 Josh Becker 12.87a Scott City
25. 9 Josh Gallardo 12.87a Wichita County
26. 10 Caleb Davis 12.90a Stanton County
27. 10 Abe Wiebe 13.20a Scott City
28. 12 Billy Bearce 13.60a Stanton County
29. 10 Taylor Hartley 14.54a Holcomb
30. 9 Noah Young 15.05a Sublette
10 Kyle Coats DNS Southwestern Heights
10 Emilio Bernabe DNS Southwestern Heights
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Heath Tucker 22.74a Holcomb
2. 12 Jantz Budde 23.32a Wichita County
3. 10 Isaac Schweitzer 23.36a Colby
4. 11 Juan Anguiano 23.37a Ulysses
5. 10 Jacob Schumacher 23.84a Wichita County
6. 9 Jack Stalcup 23.98a Hugoton
7. 10 James Pettz 24.19a Lakin
8. 11 Kolt Trachsel 24.54a Goodland
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1. 12 Heath Tucker 23.41a Holcomb
2. 11 Juan Anguiano 23.54a Ulysses
5. 12 Jantz Budde 23.59a Wichita County
6. 10 Isaac Schweitzer 23.62a Colby
9. 12 Kyler Barlow 23.87a Ulysses
10. 11 Edvin Martinez 24.01a Southwestern Heights
3. 10 Jacob Schumacher 24.11a Wichita County
11. 10 Wade Heger 24.11a Hugoton
12. 10 Angel Sifuentes 24.29a Ulysses
4. 11 Kolt Trachsel 24.32a Goodland
7. 10 James Pettz 24.40a Lakin
13. 11 Jorge Montoya 24.48a Hugoton
14. 12 Xavier Brinson 24.55a Goodland
8. 9 Jack Stalcup 24.57a Hugoton
15. 11 Wyatt Brown 24.85a Sublette
16. 9 Luis McPherson 24.92a Lakin
17. 10 Jesse Becerril 25.07a Holcomb
18. 9 Baker Blackburn 25.30a Holcomb
19. 10 Sky Davis 25.43a Sublette
20. 10 Efrain Chavez 25.46a Southwestern Heights
21. 10 Josh Becker 26.12a Scott City
22. 12 Brennan Fuss 26.36a Lakin
23. 9 Josh Gallardo 26.43a Wichita County
24. 12 Billy Bearce 27.06a Stanton County
25. 9 Payton Lapoint 27.28a Southwestern Heights
26. 10 Draven McRae 27.33a Scott City
27. 12 Quinton Bearce 27.67a Stanton County
12 Mark Lorenson DNS Stanton County
9 Darian Kent DNS Goodland
12 Brayden Strine FS Scott City
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Ulises Armendariz 53.00a Hugoton
2. 10 Jacob Schumacher 54.13a Wichita County
3. 11 Ashton Russ 54.37a Colby
4. 10 Irvin Lozano 54.55a Scott City
5. 11 Freddy Romero 54.95a Ulysses
6. 10 Braxton Redlin 55.00a Goodland
7. 11 Kolt Trachsel 55.12a Goodland
8. 11 Blake Flores 55.15a Holcomb
9. 10 Drake McRae 55.37a Scott City
10. 10 Tyler Zickefoose 55.52a Lakin
11. 10 Zachery Zerr 55.85a Ulysses
12. 10 Manuel Mendez 55.92a Hugoton
13. 9 Jeff Gilleland 56.12a Lakin
14. 10 Scott Holmes 56.18a Southwestern Heights
15. 11 Erich Eisenbise 56.20a Holcomb
16. 9 Juan Alvarado 57.66a Wichita County
17. 12 Dallas Winter 57.81a Ness City
18. 11 Kyle Harris 59.62a Ness City
19. 9 Omar Rodriguez 1:01.64a Stanton County
20. 10 Brett Binns 1:02.85a Wichita County
21. 12 Quinton Bearce 1:05.56a Stanton County
10 Luis Torres FS Lakin
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 11 Brett Meyer 2:05.28a Scott City
2. 12 Adam Simmerman 2:05.48a Goodland
3. 12 Joshua Mehl 2:06.90a Wichita County
4. 12 Luis Castro 2:09.21a Hugoton
5. 12 Edgar Don Juan 2:09.98a Hugoton
6. 10 Ben Anthony 2:11.04a Lakin
7. 11 Ulises Armendariz 2:14.80a Hugoton
8. 12 Oscar Armendariz 2:15.63a Scott City
9. 10 Jacob Gerber 2:15.99a Goodland
10. 9 Jess Drohman 2:16.72a Scott City
11. 10 Layton Tankersley 2:17.92a Wichita County
12. 9 Kolton Sheppard 2:19.08a Wichita County
13. 11 Gunner Gum 2:19.55a Stanton County
14. 12 Drew Foster 2:22.76a Ness City
15. 12 Ian Rupp 2:26.27a Holcomb
16. 12 Zeke Baca 2:26.60a Colby
17. 11 Gerell Miller 2:28.79a Goodland
18. 10 Mario Rodriguez 2:28.86a Ulysses
19. 9 Mark Faber 2:31.63a Colby
20. 9 Trace Flax 2:35.68a Ness City
21. 10 Aidan Baxley 2:36.29a Lakin
9 Alex Barbosa DNS Ulysses
12 Adonus Jaquez DNS Ulysses
12 Tayler Chelemedos DNS Holcomb
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Joshua Mehl 4:40.02a Wichita County
2. 9 Alex Barbosa 5:00.97a Ulysses
3. 9 Caleb Carrasco 5:02.77a Stanton County
4. 12 Oscar Armendariz 5:06.16a Scott City
5. 9 Jorge Gallegos 5:07.21a Wichita County
6. 11 Edgar Villa 5:10.85a Hugoton
7. 12 Ian Rupp 5:10.94a Holcomb
8. 10 Mario Rodriguez 5:11.60a Ulysses
9. 10 Heath Briggs 5:20.86a Scott City
10. 11 Darien Hargett 5:21.75a Holcomb
11. 10 Evan Ridder 5:25.31a Wichita County
12. 11 Gunner Gum 5:28.11a Stanton County
13. 9 Ariel Carrasco 5:32.48a Stanton County
14. 9 Mark Faber 5:32.52a Colby
15. 10 James Gonzalez 5:37.18a Holcomb
16. 12 Jesse Cooper 5:42.64a Goodland
17. 9 Trace Flax 5:47.95a Ness City
18. 12 Zeke Baca 5:51.60a Colby
12 Ace Arteaga DNS Goodland
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Dray Carson 9:53.43a Ness City
2. 10 Issac Castro 10:04.29a Hugoton
3. 10 Connor Hawkins 10:17.60a Ness City
4. 9 Miguel Martinez 10:37.33a Hugoton
5. 12 Adonus Jaquez 10:54.05a Ulysses
6. 12 Lane Ridder 10:58.14a Wichita County
7. 11 Chance Ghumm 11:00.21a Hugoton
8. 12 Ace Arteaga 11:03.27a Goodland
9. 9 Caleb Carrasco 11:12.88a Stanton County
10. 10 Lucas Roths 11:15.76a Ness City
11. 12 Pablo Garcia 11:34.82a Lakin
12. 11 Darien Hargett 11:40.47a Holcomb
13. 10 Dylon Niswonger 11:41.58a Wichita County
14. 9 Stephen Webb 11:44.85a Lakin
15. 10 Heath Briggs 12:06.13a Scott City
16. 10 Jorge Macias 12:11.42a Holcomb
17. 10 Evan Ridder 12:14.80a Wichita County
18. 9 Ariel Carrasco 12:22.67a Stanton County
19. 12 Jesse Cooper 13:00.67a Goodland
20. 12 Avery Nichols 13:16.83a Ulysses
12 Ian Rupp DNS Holcomb
9 Trey Loftis DNF Scott City
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1. 12 Heath Tucker 14.92a Holcomb
2. 12 Zach Miller 16.27a Goodland
3. 11 Branden Heinitz 16.37a Lakin
4. 11 Aaron Avelar 16.47a Goodland
5. 10 Gabe Fletcher 16.58a Wichita County
6. 12 Martin Gough 16.81a Scott City
7. 10 Johnny Cortez 17.59a Ulysses
8. 10 Chandler Comfort 17.96a Colby
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Prelims
1. 12 Heath Tucker 15.73a Holcomb
2. 12 Zach Miller 16.62a Goodland
3. 11 Aaron Avelar 16.85a Goodland
4. 11 Branden Heinitz 17.20a Lakin
5. 10 Gabe Fletcher 17.36a Wichita County
6. 12 Martin Gough 17.71a Scott City
7. 10 Johnny Cortez 18.16a Ulysses
8. 10 Chandler Comfort 18.31a Colby
9. 11 Marshall Nightingale 18.67a Hugoton
10. 10 Caleb Gayer 19.02a Hugoton
11. 9 Dusty Johnson 19.42a Goodland
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1. 12 Heath Tucker 40.94a Holcomb
2. 11 Brad Hemann 42.45a Hugoton
3. 11 Aaron Avelar 43.07a Goodland
4. 10 Wyatt Kropp 43.28a Scott City
5. 12 Zach Miller 43.58a Goodland
6. 12 Martin Gough 43.66a Scott City
7. 10 Gabe Fletcher 44.35a Wichita County
8. 11 Branden Heinitz 45.00a Lakin
9. 10 Chandler Comfort 45.40a Colby
10. 10 Johnny Cortez 45.77a Ulysses
11. 9 Dusty Johnson 49.58a Goodland
10 Louis Rangel DNS Wichita County
11 Joshua Clark DNS Wichita County
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 44.01a Ulysses
2. Relay Team 44.68a Goodland
3. Relay Team 45.45a Scott City
4. Relay Team 45.46a Holcomb
5. Relay Team 45.76a Colby
6. Relay Team 45.93a Lakin
7. Relay Team 46.14a Hugoton
8. Relay Team 46.51a Southwestern Heights
9. Relay Team 48.84a Stanton County
1. Relay Team 53.51a Scott City
2. Relay Team 57.21a Colby
3. Relay Team 57.85a Goodland
4. Relay Team 59.05a Lakin
Relay Team DQ Sublette
Relay Team DNS Wichita County
Relay Team DQ Southwestern Heights
Relay Team DQ Holcomb
Relay Team DNS Ness City
Relay Team DQ Wichita County
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 3:33.54a Scott City
2. Relay Team 3:34.39a Goodland
3. Relay Team 3:34.47a Ulysses
4. Relay Team 3:39.20a Hugoton
5. Relay Team 3:42.21a Wichita County
6. Relay Team 3:44.10a Lakin
7. Relay Team 3:50.51a Stanton County
8. Relay Team 3:51.30a Holcomb
9. Relay Team 3:54.10a Southwestern Heights
10. Relay Team 3:55.08a Ness City
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 8:32.93a Hugoton
2. Relay Team 8:36.58a Scott City
3. Relay Team 8:40.04a Ness City
4. Relay Team 8:44.31a Goodland
5. Relay Team 8:49.47a Wichita County
6. Relay Team 8:53.12a Holcomb
7. Relay Team 9:22.92a Ulysses
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1. 10 Ian Rudzik 49-05.50 Ulysses
2. 12 Luis Sanchez 44-01.00 Hugoton
3. 11 Aaron Goodman 39-09.00 Ness City
4. 11 Garrett Janda 39-08.00 Holcomb
5. 12 Andrew Mendoza 38-06.00 Hugoton
6. 11 Jacob Clark 38-05.50 Wichita County
7. 10 Keifer Puyear 38-03.50 Stanton County
8. 11 Hector Torres 37-10.00 Ulysses
9. 10 Braden Bohl 37-05.00 Ulysses
10. 11 Wyatt Eitel 36-11.00 Scott City
11. 9 Tre Stewart 36-09.00 Scott City
12. 10 Boone Steimel 35-11.00 Stanton County
13. 9 Hagan Hoss 35-00.50 Goodland
14. 10 Cole Knitig 34-09.50 Goodland
15. 11 Abraham Padilla 34-05.00 Wichita County
16. 10 Ivan Rascon 34-04.00 Southwestern Heights
17. 12 Matt Tuttle 34-01.50 Scott City
18. 10 Gus Alvarado 33-10.00 Southwestern Heights
19. 11 Matt Murray 33-09.50 Goodland
20. 9 Fransisco Resendiz 32-08.50 Holcomb
21. 11 Bryson Bloedorn 32-04.00 Wichita County
22. 10 Erik Olivas 32-02.50 Stanton County
23. 9 Ezekiel Engler 32-00.00 Holcomb
24. 10 August Desaire 31-11.00 Sublette
25. 9 Heath Haverfield 30-11.00 Colby
26. 11 Erik Schutte 30-09.00 Colby
27. 10 Brady Slinger 30-03.50 Colby
28. 10 Angel Novack 29-09.00 Southwestern Heights
29. 10 Daniel Sotelo 29-03.50 Lakin
30. 11 Jesus Torres 28-07.00 Sublette
31. 9 Jarrett Walters 26-08.00 Lakin
32. 9 Jacob Morales 25-09.50 Sublette
11 Jacob Koehn DNS Lakin
10 Nick Evans DNS Hugoton
11 Devon McInnis DNS Ness City
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1. 10 Ian Rudzik 132-04 Ulysses
2. 11 Hector Torres 121-03 Ulysses
3. 11 Devon McInnis 119-04 Ness City
3. 11 Wyatt Eitel 119-04 Scott City
5. 10 Braden Bohl 118-04 Ulysses
6. 12 Luis Sanchez 117-09 Hugoton
7. 10 Boone Steimel 116-04 Stanton County
8. 9 Jesus Molina 116-01 Stanton County
9. 11 Kyle Harris 115-10 Ness City
10. 11 Garrett Janda 111-08 Holcomb
11. 9 Tre Stewart 107-02 Scott City
12. 10 Daniel Sotelo 103-07 Lakin
13. 10 Cole Knitig 101-07 Goodland
14. 10 Caid Smith 99-05 Stanton County
15. 11 Gerell Miller 98-01 Goodland
16. 12 Evan Cardenas 97-11 Scott City
17. 9 Ezekiel Engler 95-04 Holcomb
18. 11 Austin Miller 94-01 Wichita County
19. 11 Aaron Goodman 93-08 Ness City
20. 9 Heath Haverfield 93-02 Colby
21. 11 Jacob Clark 90-05 Wichita County
22. 10 Hunter Harkins 88-11 Goodland
23. 9 Jacob Morales 85-05 Sublette
24. 11 Erik Schutte 82-10 Colby
25. 12 Colton Northrup 82-07 Wichita County
26. 10 Gus Alvarado 82-04 Southwestern Heights
27. 10 Brady Slinger 78-00 Colby
28. 10 Ivan Rascon 70-05 Southwestern Heights
29. 10 Jorge Delatorre 67-07 Southwestern Heights
30. 9 Fransisco Resendiz 67-02 Holcomb
31. 9 Jarrett Walters 61-09 Lakin
11 Jacob Koehn DNS Lakin
10 Nick Evans DNS Hugoton
12 Michael Chavira DNS Sublette
X Javelin - 800g - Varsity - Finals
1. 12 Dax Ruhs 166-10 Goodland
2. 10 Trey Teeter 155-04 Goodland
3. 11 Garrett Janda 141-11 Holcomb
4. 12 Logan Frederick 138-01 Hugoton
5. 11 Ashton Russ 133-03 Colby
6. 12 Logan Jansonius 132-11 Ness City
7. 12 Nathan Medina 132-09 Ulysses
8. 10 Jorge Delatorre 131-01 Southwestern Heights
9. 10 Chandler Comfort 129-11 Colby
10. 10 Mike Kreutzer 128-01 Ulysses
11. 11 Bryson Bloedorn 126-06 Wichita County
12. 11 Wyatt Eitel 124-11 Scott City
13. 12 Jarod Lake 122-06 Goodland
14. 12 Cristian Dominguez 119-09 Stanton County
15. 10 Tyler Zickefoose 109-05 Lakin
16. 12 Brennan Fuss 107-03 Lakin
17. 10 Jace Paul 106-07 Ulysses
18. 11 Kellen Watkins 104-07 Hugoton
19. 10 Layton Tankersley 104-01 Wichita County
20. 12 Evan Cardenas 103-06 Scott City
21. 9 Eddie Tilton 101-07 Scott City
22. 11 Austin Miller 100-05 Wichita County
23. 11 Aaron Goodman 100-03 Ness City
24. 10 Kylor Yohn 99-10 Stanton County
25. 12 Jack Hale 98-09 Stanton County
26. 12 Andrew Mendoza 97-01 Hugoton
27. 10 August Desaire 96-10 Sublette
28. 11 Jesus Torres 89-08 Sublette
29. 9 Payton Lapoint 85-09 Southwestern Heights
30. 9 Aaron Elliott 84-07 Holcomb
31. 9 Jared Hendrix 83-06 Lakin
32. 9 Nick Chandler 81-05 Southwestern Heights
33. 9 Micah Schneider 79-10 Holcomb
34. 9 Noah Young 79-01 Sublette
35. 9 Jacob Morales 73-10 Sublette
X High Jump - Varsity - Finals
1. 11 Tregg Rodriguez 6-00.00 Ulysses
2. 12 Mark Lorenson 5-10.00 Stanton County
3. 9 Tony Kinser 5-10.00 Hugoton
4. 10 Koal Artzer 5-10.00 Goodland
5. 10 Ben Anthony 5-08.00 Lakin
6. 10 Ryder Yakel 5-06.00 Lakin
6. 10 Kyle Coats 5-06.00 Southwestern Heights
7. 11 Josh Brown 5-06.00 Colby
9. 9 Juan Alvarado 5-04.00 Wichita County
9. 12 Connor Schwanke 5-04.00 Colby
11. 9 Dusty Johnson 5-02.00 Goodland
12. 10 Jacob Gerber 5-00.00 Goodland
12. 10 Caleb Davis 5-00.00 Stanton County
10 Sebastian Morales DNS Sublette
9 Randy Loewen NH Sublette
9 Braden Calvin NH Lakin
9 Bryce Twilleger DNS Stanton County
10 Zachery Zerr NH Ulysses
11 Joshua Clark DNS Wichita County
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 12 Robert Aparicio 13-06.00 Lakin
2. 12 Holton Witman 13-06.00 Goodland
3. 10 Calvin Cole 12-06.00 Ulysses
4. 10 Braxton Redlin 12-00.00 Goodland
5. 12 Brayden Strine 11-06.00 Scott City
6. 10 Drake McRae 11-00.00 Scott City
7. 11 Chantz Yager 10-06.00 Scott City
7. 10 Taylor Jones 10-06.00 Stanton County
9. 10 Brett Binns 10-00.00 Wichita County
9. 9 Alek Vasquez 10-00.00 Southwestern Heights
9. 10 Scott Holmes 10-00.00 Southwestern Heights
9. 12 Logan Frederick 10-00.00 Hugoton
13. 10 Isaac Schweitzer 9-06.00 Colby
14. 10 Jacob Irvin 9-00.00 Ulysses
14. 11 Erich Eisenbise 9-00.00 Holcomb
11 Blake Flores NH Holcomb
10 Jacob Stasser DNS Goodland
9 Mark Faber NH Colby
9 Jonathan Prieto NH Holcomb
11 Joshua Clark DNS Wichita County
9 Cheo Punetes DNS Southwestern Heights
9 Stephen Webb NH Lakin
9 Bryce Twilleger NH Stanton County
9 Jared Hendrix NH Lakin
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Heath Tucker 21-04.25 Holcomb
2. 10 Matthew Pieper 19-08.75 Colby
3. 12 Mitchell Persinger 19-07.00 Hugoton
4. 10 Ryder Yakel 19-02.50 Lakin
5. 12 Dax Ruhs 19-01.75 Goodland
6. 10 Sky Davis 19-01.75 Sublette
7. 10 Efrain Chavez 19-00.50 Southwestern Heights
8. 12 Robert Aparicio 19-00.00 Lakin
9. 11 Blake Richmeier 18-08.75 Holcomb
10. 10 Jesse Becerril 18-08.50 Holcomb
11. 11 Josh Brown 18-07.00 Colby
12. 10 Zeke Castillo 18-06.00 Wichita County
13. 9 Juan Alvarado 18-03.50 Wichita County
14. 10 Zachery Zerr 18-01.50 Ulysses
15. 10 Kyle Coats 17-09.00 Southwestern Heights
16. 11 Kellen Watkins 17-04.00 Hugoton
17. 12 Holton Witman 17-02.50 Goodland
18. 10 Jose Salas 16-10.75 Hugoton
19. 11 Chantz Yager 16-09.50 Scott City
20. 10 Wyatt Kropp 16-07.75 Scott City
21. 10 Dylan Carrol 16-05.25 Ulysses
22. 10 Manuel Torress 16-01.50 Southwestern Heights
23. 10 Taylor Jones 15-09.75 Stanton County
24. 9 Randy Loewen 15-05.25 Sublette
25. 10 Draven McRae 15-04.75 Scott City
26. 9 Omar Rodriguez 14-11.75 Stanton County
27. 9 Bryce Twilleger 11-07.50 Stanton County
10 Garrett Rose DNS Colby
9 Bradon Menzie DNS Sublette
10 Nick Urias FOUL Lakin
9 Josh Gallardo DNS Wichita County
9 Darian Kent DNS Goodland
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 10 Matthew Pieper 43-00.50 Colby
2. 11 Tregg Rodriguez 40-10.75 Ulysses
3. 12 Dax Ruhs 39-09.50 Goodland
4. 11 Edvin Martinez 39-03.75 Southwestern Heights
5. 10 Efrain Chavez 39-00.00 Southwestern Heights
6. 11 Freddy Romero 38-06.25 Ulysses
7. 10 Scott Holmes 38-02.75 Southwestern Heights
8. 10 Tyler Zickefoose 37-11.75 Lakin
9. 10 Dylan Carrol 37-07.00 Ulysses
10. 10 Zeke Castillo 37-04.00 Wichita County
10. 10 Koal Artzer 37-04.00 Goodland
12. 11 Wyatt Brown 37-02.25 Sublette
13. 12 Cristian Dominguez 36-10.50 Stanton County
14. 10 Cooper Griffith 36-08.00 Scott City
15. 11 Brad Hemann 36-00.75 Hugoton
16. 10 Jose Salas 35-10.50 Hugoton
17. 9 Caleb Carrasco 35-07.75 Stanton County
18. 11 Chantz Yager 35-06.25 Scott City
19. 9 Jeff Gilleland 35-04.75 Lakin
20. 10 Abe Wiebe 33-06.75 Scott City
21. 9 Jared Hendrix 33-05.25 Lakin
22. 12 Connor Schwanke 33-05.00 Colby
23. 9 Micah Schneider 32-06.50 Holcomb
9 Jonathan Prieto DNS Holcomb
9 Darian Kent DNS Goodland
10 Sky Davis DNS Sublette
9 Jorge Gallegos FOUL Wichita County
10 Eliel Trejo DNS Sublette
Womens Results
X 100 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Kelly Wycoff 12.58a Scott City
2. 12 Kara Simmons 13.30a Lakin
3. 10 Sydney Stephens 13.39a Colby
4. 12 Morgan Price 13.40a Ulysses
5. 12 Morgan Pepper 13.46a Lakin
6. 12 Kyndra Friend 13.53a Southwestern Heights
7. 9 Lexi Shironaka 13.60a Stanton County
8. 9 Jordan O'Malley 13.77a Colby
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1. 12 Kelly Wycoff 13.52a Scott City
2. 12 Morgan Price 13.75a Ulysses
3. 10 Sydney Stephens 13.81a Colby
5. 12 Kara Simmons 13.90a Lakin
6. 9 Jordan O'Malley 14.06a Colby
9. 10 Andrea Galindo 14.06a Ulysses
10. 9 Madison Gabel 14.06a Ness City
7. 12 Morgan Pepper 14.10a Lakin
4. 9 Lexi Shironaka 14.18a Stanton County
8. 12 Kyndra Friend 14.26a Southwestern Heights
11. 12 Taryn Bedore 14.26a Goodland
12. 10 Grace Cole 14.33a Goodland
13. 10 Molly Hendrix 14.43a Lakin
14. 9 Haley Allen 14.56a Scott City
15. 9 Kim Sinoy 14.76a Holcomb
16. 9 Braelyn Hoelting 14.84a Goodland
17. 9 Tyler Vondracek 14.85a Scott City
18. 10 Anabel Banuelos 14.95a Holcomb
19. 11 Alexis Boehme 14.97a Colby
20. 10 Ryli Soukup 14.97a Holcomb
21. 10 Lacey Robertson 15.08a Southwestern Heights
22. 9 Yasmin Calzada 15.65a Stanton County
23. 9 Natalie Bower 15.78a Ulysses
24. 9 Jocelyn Martinez 15.88a Wichita County
25. 10 Cristal Narvaez 16.56a Wichita County
26. 9 Diana Gomez 16.87a Southwestern Heights
10 Kim Daldegan DNS Sublette
9 Jaycie Richardson DNS Ness City
X 200 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Kelly Wycoff 25.42a Scott City
2. 11 Jessica Arnold 26.71a Ulysses
3. 12 Mara Kling 27.36a Goodland
4. 11 Vallie Kenfield 27.49a Wichita County
5. 10 Brielle McKee 27.85a Colby
6. 9 Madison Gabel 28.12a Ness City
7. 12 Morgan Price 28.26a Ulysses
8. 12 Morgan Pepper 28.51a Lakin
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1. 11 Jessica Arnold 26.87a Ulysses
2. 12 Kelly Wycoff 26.97a Scott City
3. 10 Brielle McKee 27.89a Colby
4. 12 Morgan Price 28.07a Ulysses
5. 11 Vallie Kenfield 28.29a Wichita County
7. 9 Madison Gabel 28.49a Ness City
8. 12 Morgan Pepper 28.67a Lakin
6. 12 Mara Kling 28.97a Goodland
9. 10 Grace Cole 29.01a Goodland
10. 10 Andrea Galindo 29.22a Ulysses
11. 11 Hannah Strange 29.38a Colby
12. 12 Kyndra Friend 29.39a Southwestern Heights
13. 9 Kim Sinoy 30.24a Holcomb
14. 10 Logan Perryman 30.39a Goodland
15. 9 Tyler Vondracek 30.60a Scott City
16. 9 Kaylene McGonagle 30.87a Scott City
17. 10 Anabel Banuelos 31.04a Holcomb
18. 9 Laci Rush 31.36a Southwestern Heights
19. 10 Ryli Soukup 31.57a Holcomb
20. 11 Alexis Boehme 31.57a Colby
21. 9 Yasmin Calzada 32.62a Stanton County
22. 9 Jocelyn Martinez 32.87a Wichita County
23. 9 Shae Amerin 32.91a Stanton County
24. 10 Cristal Narvaez 34.77a Wichita County
X 400 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Brielle McKee 1:01.50a Colby
2. 11 Courtney Nemechek 1:02.71a Holcomb
3. 10 Sydney Stephens 1:02.96a Colby
4. 12 Angelica Corral 1:03.62a Ulysses
5. 11 Cheyenne Ortner 1:04.23a Goodland
6. 12 Aubrey Davis 1:05.92a Scott City
7. 9 Macy Berning 1:06.34a Scott City
8. 9 Lexi Shironaka 1:06.83a Stanton County
9. 11 Ana Pena 1:07.06a Hugoton
10. 11 Vallie Kenfield 1:07.45a Wichita County
11. 9 Lulu Hernandez 1:10.29a Holcomb
12. 10 Cara Novack 1:11.34a Holcomb
13. 10 Alondra Salas 1:12.51a Southwestern Heights
14. 11 Joanette Alvadrez 1:13.52a Southwestern Heights
15. 9 Natalie Bower 1:14.96a Ulysses
16. 9 Cheyenne Pennick 1:21.31a Holcomb
17. 12 Ashlee Schneider 1:29.46a Sublette
X 800 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Chisholm Branscum 2:29.39a Ulysses
2. 10 Lacie Siruta 2:34.46a Goodland
3. 12 Megan Thornburg 2:35.16a Scott City
4. 10 Rachel Foreman 2:42.70a Holcomb
5. 11 Courtney Nemechek 2:43.94a Holcomb
6. 12 Katie Bailey 2:44.65a Wichita County
7. 10 Shae Wyckoff 2:45.56a Holcomb
8. 11 Katie Weaver 2:46.10a Hugoton
9. 9 Cami Patton 2:46.98a Scott City
10. 11 Jackie Garcia 2:48.18a Hugoton
11. 10 Lauryn Lamb 2:51.06a Lakin
12. 10 Noeli Sienez 2:51.31a Southwestern Heights
13. 9 Courtney VanEaton 2:53.85a Colby
14. 11 Mareile Beernink 2:54.19a Stanton County
15. 9 Sami Siebert 2:56.96a Ulysses
16. 11 Sheyenne Perez 2:58.63a Lakin
17. 10 Lindsey Geeseka 2:59.96a Goodland
18. 9 Kinzie Bangerter 3:06.41a Wichita County
19. 12 Sabrina Salas 3:11.60a Ulysses
20. 11 Autumn Smades 3:13.70a Wichita County
9 Carlee Gum DNS Stanton County
9 Daneissy Barraza DNS Colby
11 Nicole Sederstrom DNS Goodland
12 Emily Hahn DNS Ness City
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1. 12 Chisholm Branscum 5:29.17a Ulysses
2. 12 Emily Hahn 5:30.49a Ness City
3. 10 Andrea Browne 5:36.72a Colby
4. 11 Jenna Black 5:39.31a Stanton County
5. 10 Lacie Siruta 5:57.17a Goodland
6. 9 Katy Heger 6:03.69a Hugoton
7. 10 Hannah Martin 6:13.84a Wichita County
8. 11 Jackie Garcia 6:18.65a Hugoton
9. 9 Kylee Trout 6:25.51a Scott City
10. 11 Katie Weaver 6:27.82a Hugoton
11. 10 Kenia Chavez 6:29.43a Lakin
12. 9 Courtney VanEaton 6:34.28a Colby
13. 9 Ashley Devore 6:35.24a Ulysses
14. 10 Noeli Sienez 6:37.63a Southwestern Heights
15. 11 Brooke Wark 6:50.89a Colby
16. 11 Brianna Rupp 6:57.47a Holcomb
17. 9 Abbie Neal 7:09.61a Goodland
18. 12 Annie Groomer 7:13.11a Ulysses
19. 9 Esperanza Gasca 7:21.67a Southwestern Heights
20. 9 Brooke Eisenbise 7:38.86a Holcomb
21. 9 TC Ruhs 7:43.58a Goodland
22. 9 Toni Casas 8:10.21a Wichita County
23. 9 MaKenna Moyer 8:18.70a Holcomb
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1. 10 Andrea Browne 12:08.40a Colby
2. 9 Rebeca Avelar 12:28.54a Stanton County
3. 12 Jessie Rubottom 12:37.88a Ness City
4. 11 Jenna Black 12:50.80a Stanton County
5. 12 Alex Martinez 13:02.68a Lakin
6. 11 Rachel White 13:05.78a Lakin
7. 11 Emma Kleist 13:36.30a Colby
8. 9 Erin Floyd 13:40.45a Goodland
9. 9 Ashley Devore 13:59.01a Ulysses
10. 10 Julia Schmidt 14:45.71a Stanton County
11. 9 Alexys Anguiano 15:05.98a Ulysses
12. 12 Sabrina Salas 16:05.32a Ulysses
13. 9 Esperanza Gasca 16:30.81a Southwestern Heights
14. 9 Toni Casas 18:23.35a Wichita County
9 Abbie Neal DNS Goodland
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1. 12 Bailey Nickel 16.09a Scott City
2. 9 Margaux Thompson 16.45a Goodland
3. 9 Kaylee Line 17.53a Lakin
4. 11 Kristen Calderwood 17.56a Ulysses
5. 10 Faith Biermann 17.92a Goodland
6. 10 Berenise Santos 18.06a Holcomb
7. 9 Kambri Garrett 18.33a Colby
8. 12 Zahily Sandoval 18.52a Wichita County
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims
1. 12 Bailey Nickel 16.79a Scott City
2. 9 Margaux Thompson 17.21a Goodland
3. 9 Kaylee Line 17.67a Lakin
4. 11 Kristen Calderwood 17.94a Ulysses
5. 10 Faith Biermann 18.08a Goodland
6. 9 Kambri Garrett 18.11a Colby
7. 10 Berenise Santos 18.39a Holcomb
8. 12 Zahily Sandoval 18.54a Wichita County
9. 11 Emily Jacobs 18.73a Southwestern Heights
10. 9 Holly Hayzlett 18.82a Lakin
11. 10 Rheagan Hageman 19.18a Goodland
12. 10 Robin Ritsema 21.06a Lakin
13. 11 Bailey Preedy 21.86a Wichita County
14. 9 Yarissa Naverette 22.31a Southwestern Heights
15. 12 Christina Menck 22.51a Southwestern Heights
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1. 11 Jessica Arnold 47.57a Ulysses
2. 12 Kara Simmons 49.55a Lakin
3. 12 Taryn Bedore 49.82a Goodland
4. 12 Bailey Nickel 50.40a Scott City
5. 11 Kristen Calderwood 52.86a Ulysses
6. 10 Kalea Robert 53.21a Colby
7. 9 Kambri Garrett 53.43a Colby
8. 10 Faith Biermann 54.38a Goodland
9. 10 Berenise Santos 55.25a Holcomb
10. 12 Jackie Loya 55.69a Southwestern Heights
11. 10 Hannah Martin 55.85a Wichita County
12. 10 Rheagan Hageman 59.13a Goodland
13. 10 Robin Ritsema 1:00.14a Lakin
14. 9 Yarissa Naverette 1:00.88a Southwestern Heights
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 52.11a Goodland
2. Relay Team 52.35a Ulysses
3. Relay Team 52.56a Scott City
4. Relay Team 53.11a Colby
5. Relay Team 53.19a Ness City
6. Relay Team 53.36a Lakin
7. Relay Team 53.53a Southwestern Heights
8. Relay Team 55.35a Holcomb
9. Relay Team 59.01a Stanton County
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 4:16.92a Ulysses
2. Relay Team 4:17.26a Colby
3. Relay Team 4:19.58a Goodland
4. Relay Team 4:25.02a Scott City
5. Relay Team 4:30.65a Holcomb
6. Relay Team 4:32.53a Ness City
7. Relay Team 4:49.23a Lakin
8. Relay Team 4:56.40a Stanton County
9. Relay Team 5:00.73a Southwestern Heights
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1. Relay Team 10:43.30a Goodland
2. Relay Team 10:50.93a Scott City
3. Relay Team 11:07.55a Lakin
4. Relay Team 11:32.97a Stanton County
5. Relay Team 11:42.96a Colby
6. Relay Team 11:48.94a Southwestern Heights
7. Relay Team 12:13.87a Ulysses
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1. 12 Kaylie Reeh 33-08.00 Colby
2. 12 Kate Barajas 32-06.50 Sublette
3. 10 Erica Carter 32-01.50 Lakin
4. 11 Esperanza Ortega 31-01.00 Holcomb
5. 11 Anna Leigh Whitham 30-10.00 Wichita County
6. 10 Celia Chavez 29-04.00 Southwestern Heights
6. 9 Isabel Rosales 29-04.00 Colby
8. 9 Lexi Shironaka 29-03.50 Stanton County
9. 10 Breyanna Avila 29-03.00 Holcomb
10. 10 Mary Schnabel 29-01.00 Goodland
11. 10 Kyndell King 28-07.50 Goodland
12. 12 Breanna Garrett 27-06.00 Goodland
13. 11 Rachel Barajas 27-02.50 Sublette
14. 10 Catie LeNeve 25-06.50 Hugoton
15. 12 Alison Davidson 25-02.50 Ulysses
15. 9 Jennifer Chavez 25-02.50 Southwestern Heights
17. 9 Sadie Barajas 25-02.00 Sublette
17. 11 Judith Perez 25-02.00 Ulysses
19. 9 Clarissa Ratzlaff 24-09.50 Scott City
20. 12 Iesha Jury 24-05.50 Lakin
21. 9 Katie Nowak 24-02.00 Scott City
22. 9 Froyla Castillo 24-00.00 Wichita County
23. 9 Matti Davis 22-05.50 Lakin
24. 9 Jackie Chavez 20-04.50 Stanton County
9 Leighlyn Blau DNS Wichita County
9 Nancy Wiebe DNS Scott City
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1. 12 Morgan Mengel 92-04 Colby
2. 11 Esperanza Ortega 85-05 Holcomb
3. 12 Alison Davidson 84-04 Ulysses
4. 11 Anna Leigh Whitham 81-00 Wichita County
5. 12 Kyndra Friend 79-04 Southwestern Heights
6. 10 Mary Schnabel 78-09 Goodland
7. 9 Isabel Rosales 78-03 Colby
8. 10 Celia Chavez 78-01 Southwestern Heights
9. 10 Madison Braun 77-09 Scott City
10. 12 Kate Barajas 76-00 Sublette
11. 11 Alyssa Wierman 75-09 Ness City
12. 12 Kaylie Reeh 75-06 Colby
13. 11 Judith Perez 75-04 Ulysses
14. 9 Jennifer Chavez 72-03 Southwestern Heights
15. 10 Kyndell King 71-02 Goodland
16. 12 Breanna Garrett 69-09 Goodland
17. 9 Katie Nowak 60-02 Scott City
18. 9 Sadie Barajas 58-00 Sublette
19. 12 Iesha Jury 56-06 Lakin
20. 9 Clarissa Ratzlaff 56-02 Scott City
21. 9 Jocelyn Martinez 53-04 Wichita County
22. 9 Matti Davis 48-09 Lakin
9 Chantzi Unruh DNS Lakin
10 Kim Daldegan DNS Sublette
9 Leighlyn Blau DNS Wichita County
11 Rachel Barajas DNS Sublette
X Javelin - 600g - Varsity - Finals
1. 12 Nayelly LaPoint 117-07 Southwestern Heights
2. 12 Katie Bailey 104-04 Wichita County
3. 9 Diana Gomez 101-10 Southwestern Heights
4. 12 Morgan Mengel 96-08 Colby
5. 12 Jackie Loya 94-06 Southwestern Heights
6. 11 Vallie Kenfield 92-04 Wichita County
7. 12 Zahily Sandoval 87-02 Wichita County
8. 11 Jenna Black 87-00 Stanton County
9. 10 Madison Braun 83-09 Scott City
10. 10 Emily Pelican 75-08 Holcomb
11. 12 Mara Kling 73-06 Goodland
12. 10 Catie LeNeve 72-08 Hugoton
13. 12 Alison Davidson 72-08 Ulysses
14. 9 TC Ruhs 70-04 Goodland
15. 11 Stephanie Janda 69-08 Holcomb
16. 10 Tia Berens 69-04 Stanton County
17. 11 Judith Perez 66-05 Ulysses
18. 9 Kiana Yager 65-10 Scott City
19. 9 Clarissa Ratzlaff 65-06 Scott City
20. 9 Sami Siebert 55-05 Ulysses
21. 9 Jackie Chavez 51-11 Stanton County
10 Brenda Gonzalez DNS Sublette
9 Chantzi Unruh DNS Lakin
11 Hannah Dehn DNS Lakin
9 Kyndall Reed DNS Lakin
9 Payton Whaler DNS Sublette
11 Sophie Thompson DNS Goodland
X High Jump - Varsity - Finals
1. 9 Kaylee Line 5-00.00 Lakin
2. 11 Hannah Strange 5-00.00 Colby
3. 10 Madison Angell 5-00.00 Southwestern Heights
4. 10 Robin Ritsema 4-10.00 Lakin
5. 9 Jordan O'Malley 4-10.00 Colby
6. 12 Ashlin Bohl 4-06.00 Ulysses
7. 10 Catie LeNeve 4-06.00 Hugoton
7. 10 Hannah Martin 4-06.00 Wichita County
9. 12 Christina Menck 4-02.00 Southwestern Heights
9. 11 Kate-Lynn King 4-02.00 Goodland
9. 10 Logan Perryman 4-02.00 Goodland
9. 11 Britney Brown 4-02.00 Goodland
X Pole Vault - Varsity - Finals
1. 9 Margaux Thompson 9-00.00 Goodland
2. 11 Emalee Ratliff 8-06.00 Holcomb
3. 12 Jordan Knitig 8-06.00 Goodland
4. 12 Rachel Anliker 8-00.00 Scott City
5. 9 Lizzy Eikenberry 7-06.00 Scott City
5. 12 Ashlin Bohl 7-06.00 Ulysses
7. 11 Emily Jacobs 7-00.00 Southwestern Heights
7. 9 Lexi Shironaka 7-00.00 Stanton County
7. 9 Erin Floyd 7-00.00 Goodland
7. 11 Joseline Contreras 7-00.00 Holcomb
11. 9 Courtney VanEaton 6-06.00 Colby
11. 9 Kinzie Bangerter 6-06.00 Wichita County
13. 9 Natalie Bower 6-00.00 Ulysses
13. 12 Katie Bailey 6-00.00 Wichita County
11 Baleigh Munsell NH Ulysses
9 Judith Murillo NH Lakin
9 Holly Hayzlett NH Lakin
11 Ivon Amparan DNS Southwestern Heights
9 Michaela Giebler DNS Colby
10 Emily Pelican NH Holcomb
9 Nancy Wiebe NH Scott City
X Long Jump - Varsity - Finals
1. 12 Kelly Wycoff 15-07.00 Scott City
2. 10 Madison Angell 15-00.00 Southwestern Heights
3. 9 Haley Allen 14-04.75 Scott City
4. 11 Ana Pena 14-01.25 Hugoton
5. 9 Zoe Engler 14-00.50 Holcomb
6. 12 Bree Humberg 14-00.25 Ness City
7. 10 Cara Novack 13-10.75 Holcomb
8. 10 Molly Hendrix 13-10.25 Lakin
9. 11 Emily Jacobs 13-10.00 Southwestern Heights
10. 11 Britney Brown 13-08.75 Goodland
11. 11 Stephanie Janda 13-08.50 Holcomb
12. 10 Lacey Robertson 13-07.50 Southwestern Heights
13. 9 Patricia Molina 13-00.50 Stanton County
14. 9 Michaela Giebler 12-11.50 Colby
15. 10 Lindsey Geeseka 12-11.25 Goodland
16. 9 Nayeli Molina 12-10.25 Stanton County
17. 10 Rashel Vanatta 12-08.00 Lakin
18. 12 Tova Vernberg 12-06.75 Goodland
19. 9 Lizvette Garcia 12-05.25 Stanton County
19. 10 Kalea Robert 12-05.25 Colby
21. 12 Katie Bailey 12-05.00 Wichita County
22. 9 Kaylene McGonagle 12-03.50 Scott City
23. 10 Reyna Villanueva 12-02.00 Lakin
24. 9 Jocelyn Martinez 12-01.00 Wichita County
25. 11 Baleigh Munsell 11-11.75 Ulysses
26. 9 Daneissy Barraza 11-03.75 Colby
10 Taylor Watson DNS Sublette
10 Kim Daldegan DNS Sublette
12 Morgan Price FOUL Ulysses
9 Morgen Budde DNS Wichita County
X Triple Jump - Varsity - Finals
1. 12 Bree Humberg 33-10.25 Ness City
2. 12 Bailey Nickel 33-08.00 Scott City
3. 11 Ana Pena 32-01.25 Hugoton
4. 11 Emily Jacobs 32-01.00 Southwestern Heights
5. 11 Vallie Kenfield 31-08.25 Wichita County
6. 9 Jaycie Richardson 31-06.75 Ness City
7. 9 Patricia Molina 30-09.75 Stanton County
8. 9 Braelyn Hoelting 30-09.50 Goodland
9. 10 Hannah Martin 30-05.75 Wichita County
10. 9 Lizzy Eikenberry 30-02.25 Scott City
11. 9 Diana Gomez 30-00.75 Southwestern Heights
12. 9 Kiana Yager 29-03.00 Scott City
13. 11 Britney Brown 29-00.50 Goodland
13. 9 Nayeli Molina 29-00.50 Stanton County
15. 9 Lizvette Garcia 28-11.25 Stanton County
16. 11 Baleigh Munsell 28-08.00 Ulysses
17. 12 Zahily Sandoval 27-04.25 Wichita County
18. 10 Nicole Fuss 25-02.25 Lakin
19. 9 Natalie Gasca 22-05.25 Southwestern Heights
10 Kalea Robert DNS Colby
10 Brianna Perez DNS Sublette
9 Kyndall Reed DNS Lakin
11 Alexis Ornelas DNS Sublette
9 Daneissy Barraza DNS Colby