Shawnee Mission East High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.02 | SB | Toni Aguiar | 2nd | Finals | Girls Results |
1600 Meter Run | |||||
5:44.94 | SB | Emily Kerr | 10th | Finals | Girls Results |
300 Meter Hurdles | |||||
49.43 | SB | Chloe Stradinger | 3rd | Finals | Girls Results |
53.62 | SB | Emma Pennington | 12th | Finals | Girls Results |
1:04.94 | SB | Maaike Slosse | 19th | Finals | Girls Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:58.73 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:09.54 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Sprint Medley Relay | |||||
4:29.41 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
Distance Medley Relay | |||||
13:19.54 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
5-7 | SB | Grace Pickell | 1st | Finals | Girls Results |
4-5 | SB | Maggie Fenton | 7th | Finals | Girls Results |
Long Jump | |||||
15-9.5 | SB | Grace Pickell | 5th | Finals | Girls Results |
13-4.5 | SB | Meghan Spivak | 16th | Finals | Girls Results |
Triple Jump | |||||
29-1 | SB | Jenna Engelken | 6th | Finals | Girls Results |
28-10 | SB | Maggie Fenton | 7th | Finals | Girls Results |
Pole Vault | |||||
7-3 | SB | Madison Lage | 7th | Finals | Girls Results |
0-9 | SB | Claire Tracy | 9th | Finals | Girls Results |
Discus | |||||
84-6 | SB | Molly Ross | 8th | Finals | Girls Results |
Javelin | |||||
97-11 | SB | Myisha Heinen | 4th | Finals | Girls Results |
64-7 | SB | Becca Brownlee | 13th | Finals | Girls Results |
Shot Put | |||||
26-7 | SB | Molly Ross | 11th | Finals | Girls Results |
26-1.5 | SB | Rachel Rankin | 14th | Finals | Girls Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.89 | SB | Connor Rellihan | 8th | Finals | Boys Results |
12.06 | SB | Sam Stewart | 13th | Finals | Boys Results |
12.21 | SB | Ben Harkey | 16th | Finals | Boys Results |
1600 Meter Run | |||||
4:37.84 | SB | Mitch Kaskie | 8th | Finals | Boys Results |
4:46.09 | SB | Ian Wiseman | 14th | Finals | Boys Results |
3200 Meter Run | |||||
10:30.39 | SB | Joe Bahr | 8th | Finals | Boys Results |
300 Meter Hurdles | |||||
40.37 | SB | Devin Burton | 1st | Finals | Boys Results |
46.23 | SB | David Sosna | 11th | Finals | Boys Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.75 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:34.48 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:28.67 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:08.92 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Distance Medley Relay | |||||
10:52.88 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
0-9 | SB | Ben Williams | 11th | Finals | Boys Results |
0-1 | SB | Alec Bartholomew | 12th | Finals | Boys Results |
Long Jump | |||||
18-11 | SB | Connor Rellihan | 8th | Finals | Boys Results |
0-11 | SB | Ben Williams | 18th | Finals | Boys Results |
Pole Vault | |||||
11-3 | SB | Preston Vaughn | 6th | Finals | Boys Results |
Discus | |||||
117-10 | SB | Bennet Uhl | 8th | Finals | Boys Results |
111-9 | SB | Christian Wiles | 10th | Finals | Boys Results |
Javelin | |||||
149-5 | SB | Nick Pirotte | 3rd | Finals | Boys Results |
145-9 | SB | Christian Blessen | 4th | Finals | Boys Results |
112-2 | SB | Alex Ho | 14th | Finals | Boys Results |
Shot Put | |||||
38-9.5 | SB | Christian Wiles | 9th | Finals | Boys Results |
33-5.5 | SB | Bennet Uhl | 18th | Finals | Boys Results |