Complete Results

Mens Results  Jump to
 Womens Results  Jump to
100 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Luis Angel Silva		12.78a PR	Dodge City
2.	7	Jaren Kanak		13.04a PR	Hays
3.	7	Joan Ortega		13.06a	Liberal-South
4.	7	Dalton Dale		13.07a PR	Hays
5.	7	Easton Zapien		13.17a PR	Liberal-West
6.	7	Coby Tran		13.25a PR	Liberal-West
7.	7	Christian Erives		13.31a PR	Comanche
8.	7	Xavier Soriano		13.34a PR	Horace Good
9.	7	Roy Moroni		13.50a PR	Hays
10.	7	Estrella Damian		13.52a	Scott City
11.	7	Levi Knoll		13.60a PR	Holcomb
12.	7	Jose Zamora		13.67a	Liberal-South
13.	7	Ivan Cordero		13.67a PR	Dodge City
14.	7	Dylan Smith		13.74a PR	Dodge City
15.	7	Matt Bushnell		13.85a	Kepley
16.	7	Erick Castillo		13.90a	Scott City
17.	7	Deandre Vontress		13.94a PR	Comanche
18.	7	Ricky Salazar		14.02a	Holcomb
19.	7	Eric Shapland		14.14a PR	Scott City
20.	7	Alex Garcia		14.68a PR	Holcomb
21.	7	Carson Gilmore		15.34a PR	Liberal-West
22.	7	Aaron Gonzalez		15.59a PR	Horace Good
23.	7	Fernando Montoya		15.67a PR	Kepley
24.	7	Aaron Garcia		16.15a PR	Holcomb
25.	7	Cephas Lobmeyer		17.82a	Horace Good
26.	7	John Edmonds		18.29a	Holcomb
7	Aldo Hernandez		DNS	Liberal-South
7	Joel Bellows		DNS	Kenneth Henderson
7	Aiden Flannory		DNS	Kepley
 
100 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Alex Hernandez		12.06a PR	Dodge City
2.	8	Ty Vilaysing		12.11a PR	Dodge City
3.	8	Jaylin Staten		12.12a PR	Liberal-West
4.	8	Isaac Tarango		12.31a PR	Scott City
5.	8	Dominic Bainter		12.47a PR	Hays
6.	8	Bryan Zubia		12.50a PR	Dodge City
7.	8	Irvin Bonilla		12.54a PR	Liberal-South
8.	8	Lane Becker		12.60a PR	Hays
9.	8	Jose Miranda		12.60a PR	Kenneth Henderson
10.	8	Pedro Ramirez		12.61a PR	Horace Good
11.	8	Nick Leyva		12.75a PR	Horace Good
12.	8	Koby Bennett		12.83a PR	Horace Good
13.	8	Casey Lang		12.86a PR	Hays
14.	8	Erick Mariscal		12.90a PR	Liberal-South
15.	8	Adrian Torres		13.05a	Kepley
16.	8	Trey Medina		13.05a	Kenneth Henderson
17.	8	Aaron Galindo		13.18a	Kepley
18.	8	Miguel Medina		13.24a PR	Holcomb
19.	8	Embry Williams		13.51a PR	Liberal-West
20.	8	Dakota Clark		13.67a	Horace Good
21.	8	Tommy Singchantha		13.71a	Horace Good
22.	8	Jair Delgado		13.86a PR	Liberal-South
23.	8	Malachi Mullens		14.28a PR	Liberal-West
24.	8	Josh Rosin		14.59a PR	Scott City
25.	8	Reid Hopkins		14.95a PR	Horace Good
26.	8	Colton Cupp		15.64a	Scott City
27.	8	RJ Munson		16.23a	Kepley
28.	8	Josh See		16.91a	Holcomb
8	Cesar Pantoja		DNS	Comanche
 
200 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Brennan Vagher		25.69a PR	Kepley
2.	7	Easton Shenk		26.43a PR	Comanche
3.	7	Joan Ortega		26.47a PR	Liberal-South
4.	7	Estrella Damian		27.00a PR	Scott City
5.	7	Luis Angel Silva		27.07a PR	Dodge City
6.	7	Dalton Dale		27.07a PR	Hays
7.	7	Aldo Hernandez		27.33a PR	Liberal-South
8.	7	Dylan Dreiling		27.64a PR	Hays
9.	7	Ryan Schuckman		27.93a PR	Hays
10.	7	Jose Zamora		28.02a PR	Liberal-South
11.	7	Coby Tran		28.17a PR	Liberal-West
12.	7	Erick Baca		28.45a PR	Liberal-West
13.	7	Enrique Franz		29.52a PR	Liberal-West
14.	7	Tyler Cox		29.66a PR	Comanche
15.	7	Xavier Castaneda		29.66a	Horace Good
16.	7	Ricky Salazar		29.94a	Holcomb
17.	7	Lance Miller		30.13a	Scott City
18.	7	Michael Varela		30.36a	Horace Good
19.	7	Nicolas Almaraz		30.76a	Holcomb
20.	7	Deandre Vontress		30.81a PR	Comanche
21.	7	Rudy Hernandez		30.86a PR	Dodge City
22.	7	Ryan Nightengale		31.53a PR	Kepley
23.	7	Aiden Flannory		33.32a	Kepley
24.	7	Carter Gooden		34.60a	Scott City
25.	7	Daniel Rivas		34.71a PR	Holcomb
26.	7	John Edmonds		39.86a PR	Holcomb
7	Levi Knoll		DNS	Holcomb
7	Daniel Sanchez		DNS	Dodge City
 
200 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Alex Hernandez		25.16a PR	Dodge City
2.	8	Gaven Haselhorst		25.58a PR	Hays
3.	8	Dominic Bainter		25.69a PR	Hays
4.	8	Easton Lorg		25.94a	Scott City
5.	8	Jaylin Staten		25.99a SR	Liberal-West
6.	8	Jose Beltran		26.06a PR	Liberal-South
7.	8	Joshua Ramirez		26.32a PR	Comanche
8.	8	Alejandro Janas		26.52a PR	Horace Good
9.	8	Aaron Trent		26.77a	Dodge City
10.	8	Adrian Torres		26.80a PR	Kepley
11.	8	Alex Melecio		26.84a	Horace Good
12.	8	Casey Lang		26.92a	Hays
13.	8	Embry Williams		27.95a PR	Liberal-West
14.	8	Alex Gossman		28.10a PR	Horace Good
15.	8	Adam Elder		28.98a PR	Scott City
16.	8	Dakota Clark		29.05a	Horace Good
17.	8	Christian Canales		29.28a PR	Dodge City
18.	8	RJ Munson		30.29a PR	Kepley
19.	8	Josh Rosin		30.36a PR	Scott City
20.	8	Trey Nuzum		31.17a PR	Kenneth Henderson
21.	8	Xavier Padilla		32.02a PR	Liberal-West
22.	8	Nathan Tiede		33.80a PR	Horace Good
23.	8	Braxden Southern		34.90a PR	Kenneth Henderson
24.	8	Charles Stillian		36.28a PR	Kenneth Henderson
25.	8	Mason Vigil		36.80a PR	Horace Good
8	Aaron Galindo		DNS	Kepley
8	DAnthony Vontress		DNS	Comanche
8	Jose Miranda		DNS	Kenneth Henderson
8	Antonio Raigoza		DNS	Liberal-South
 
400 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Julian Lopez		1:00.72a PR	Scott City
2.	7	Martin Devora		1:01.27a PR	Kepley
3.	7	Aldo Hernandez		1:01.31a PR	Liberal-South
4.	7	Gavin Meyers		1:02.29a	Hays
5.	7	Nathan Alarcon		1:02.31a PR	Liberal-South
6.	7	Ashton Thomas		1:02.47a	Hays
7.	7	Enrique Franz		1:02.60a PR	Liberal-West
8.	7	Xavier Castaneda		1:04.58a PR	Horace Good
9.	8	Christopher Montford		1:04.71a	Dodge City
10.	7	Erick Castillo		1:05.09a PR	Scott City
11.	7	Brennan Vagher		1:05.39a PR	Kepley
12.	7	Erick Baca		1:06.10a PR	Liberal-West
13.	7	Byrant Detvongsa		1:08.13a PR	Kenneth Henderson
14.	7	Carlos Roman		1:08.61a PR	Liberal-West
15.	7	Lance Miller		1:09.02a PR	Scott City
16.	7	Angel Herrera		1:09.71a PR	Comanche
17.	7	Micheal Diemer		1:09.95a	Dodge City
18.	7	Hugo Guzman		1:10.76a PR	Holcomb
19.	7	Ryan Nightengale		1:11.66a	Kepley
20.	7	Diego Martinez		1:13.07a PR	Liberal-South
7	Anthony Valente		DNS	Dodge City
 
400 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Isaac Tarango		56.70a PR	Scott City
2.	8	Koby Bennett		57.47a PR	Horace Good
3.	8	Gaven Haselhorst		57.97a PR	Hays
4.	8	Harrison King		59.64a PR	Scott City
5.	8	Cooper Young		59.67a PR	Hays
6.	8	Alex Melecio		59.91a	Horace Good
7.	8	Jessie Rosales		1:01.00a	Kepley
8.	8	Kevin Serrano		1:01.28a	Scott City
9.	8	Nathaniel Torres		1:01.82a	Comanche
10.	8	Bill Scott		1:01.87a PR	Hays
11.	8	Aaron Trent		1:02.04a PR	Dodge City
12.	8	Embry Williams		1:02.45a PR	Liberal-West
13.	8	Daniel Saldana		1:02.65a	Dodge City
14.	8	Eduardo Hernandez		1:03.98a PR	Dodge City
15.	8	Oscar Martinez		1:04.06a PR	Kepley
16.	8	Alex San Sanjuan		1:05.37a	Horace Good
17.	8	Dakota Clark		1:06.07a	Horace Good
18.	8	Sergio Rodriguez		1:08.02a PR	Liberal-South
19.	8	Izek Olivas		1:08.66a PR	Liberal-West
20.	8	Jair Delgado		1:09.82a PR	Liberal-South
21.	8	Jovany Gutierrez		1:10.25a PR	Kenneth Henderson
22.	8	Ali Abdelrazek		1:11.30a PR	Horace Good
23.	8	Jordan Stein		1:12.23a	Kepley
24.	8	Braxden Southern		1:12.88a PR	Kenneth Henderson
25.	8	Eric Sandoval		1:13.90a	Liberal-South
26.	8	Nathan Tiede		1:19.84a PR	Horace Good
8	Carlos Favila		DNS	Liberal-South
8	Jesse Guiterrez		DNS	Holcomb
 
800 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Enrique Franz		2:28.03a PR	Liberal-West
2.	7	Ashton Thomas		2:29.39a PR	Hays
3.	7	Randy Lopez		2:31.84a PR	Comanche
4.	7	Xavier Castaneda		2:33.03a	Horace Good
5.	7	Efren Tarango		2:33.40a	Scott City
6.	7	Aaron Allen		2:36.14a PR	Kenneth Henderson
7.	7	Zach Binney		2:40.99a PR	Kepley
8.	7	Coby Tran		2:41.53a PR	Liberal-West
9.	7	Max Contreras		2:41.82a	Scott City
10.	7	Angel Herrera		2:46.17a PR	Comanche
11.	7	Keelyn Beasley		2:49.13a PR	Horace Good
12.	7	Ricardo Arroyo		2:49.50a	Dodge City
13.	7	Ivan Burciaga		2:51.67a PR	Liberal-South
14.	7	Diego Martinez		2:52.95a PR	Liberal-South
15.	7	Jace Linenberger		2:52.96a	Hays
16.	7	Carson Kieffer		2:53.73a	Hays
17.	7	Zach Rohrbough		2:56.54a	Scott City
18.	7	Martin Rodriguez		2:57.56a	Dodge City
19.	7	Connor Doyle		3:01.50a PR	Kepley
20.	7	Dakota Swenk		3:20.36a PR	Dodge City
21.	7	Aiden Flannory		3:24.19a PR	Kepley
22.	7	Christopher Leatherman		3:37.08a PR	Kenneth Henderson
23.	7	Ben Dunlap		3:39.54a	Kenneth Henderson
7	Julio Garcia		DNS	Liberal-South
7	Logan Miller		DNS	Liberal-West
 
800 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Dawson VonFeldt		2:22.64a	Hays
2.	8	Isaac Tarango		2:24.11a	Scott City
3.	8	Alex Vega		2:25.51a	Dodge City
4.	8	Gerrado Ramirez		2:26.19a	Dodge City
5.	8	Aaron Ramirez		2:28.06a PR	Horace Good
6.	8	Sawyer Stevens		2:28.78a PR	Scott City
7.	8	Alan Garcia		2:29.32a PR	Kepley
8.	8	Tucker Veach		2:38.87a	Hays
9.	8	Daniel Rodriguez		2:40.50a	Dodge City
10.	8	Emilio Arteaga		2:40.62a PR	Horace Good
11.	8	Erik Morales		2:40.92a PR	Kepley
12.	8	Jose Flores		2:40.96a	Horace Good
13.	8	CJ Raines		2:42.58a PR	Kepley
14.	8	Kyler Bennett		2:45.84a	Horace Good
15.	8	Edwin Murillo		2:46.82a	Liberal-South
16.	8	Caden Riat		2:47.22a	Hays
17.	8	Eli Cundiff		2:48.86a PR	Holcomb
18.	8	Gunnar Geist		2:49.69a PR	Liberal-West
19.	8	Dutch Truner		2:49.81a	Scott City
20.	8	Orion Craig		2:53.31a PR	Horace Good
21.	8	Seth Loeppke		2:53.38a PR	Holcomb
22.	8	Jace Bost		2:54.86a PR	Liberal-West
23.	8	Oscar Palacios		3:02.61a PR	Liberal-South
24.	8	Eric Perez		3:08.08a	Horace Good
8	Edwin Alvarez		DNS	Liberal-South
 
1600 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Enrique Franz		5:24.11a PR	Liberal-West
2.	7	Randy Lopez		5:26.82a PR	Comanche
3.	7	Xavier Castaneda		5:27.95a PR	Horace Good
4.	7	Efren Tarango		5:34.17a	Scott City
5.	7	Cooper Scheck		5:38.88a PR	Comanche
6.	7	Zach Binney		5:39.19a PR	Kepley
7.	7	Ivan Burciaga		5:40.78a PR	Liberal-South
8.	7	Tucker Smith		5:47.64a	Comanche
9.	7	Coby Tran		5:49.73a PR	Liberal-West
10.	7	Josias Chavez		5:51.39a PR	Dodge City
11.	7	Isaac Mendez		5:55.84a PR	Scott City
12.	7	Braxton Sizemore		5:59.12a	Holcomb
13.	7	Adolfo Vega		6:11.05a	Dodge City
14.	7	Garrett Wellbrock		6:11.72a	Hays
15.	7	Carlos Roman		6:11.73a PR	Liberal-West
16.	7	Kenny Ruiz		6:13.37a	Liberal-South
17.	7	Irving Carrera		6:22.29a PR	Horace Good
18.	7	Anthony Valente		6:25.13a	Dodge City
19.	7	Josh Snyder		6:25.93a PR	Kenneth Henderson
20.	7	Connor Doyle		6:26.87a PR	Kepley
21.	7	Ashton Koerner		6:36.79a	Hays
22.	7	Julio Garcia		6:48.50a PR	Liberal-South
23.	7	Ben Dunlap		7:43.29a	Kenneth Henderson
24.	7	Christopher Leatherman		8:33.04a	Kenneth Henderson
7	Jacob Staab		DNS	Hays
 
1600 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Dawson VonFeldt		5:05.58a PR	Hays
2.	8	Isreal Rojas		5:07.13a	Comanche
3.	8	Pedro Lopez		5:18.49a	Dodge City
4.	8	Esai Morales		5:30.31a PR	Horace Good
5.	8	Kyler Bennett		5:30.60a PR	Horace Good
6.	8	Jose Vazquez Perez		5:32.36a PR	Dodge City
7.	8	Kyler Beckman		5:34.74a	Hays
8.	8	Benny Madrid		5:35.29a	Dodge City
9.	8	Jonathan Lara		5:38.33a PR	Kepley
10.	8	Alex Lopez		5:40.68a	Liberal-South
11.	8	Moses Lares		5:43.07a PR	Kenneth Henderson
12.	8	Roberto Apodaca		5:43.84a	Scott City
13.	8	Brody Hoff		5:54.53a	Holcomb
14.	8	Juan Vargas		5:58.23a PR	Liberal-South
15.	8	Jose Flores		6:03.77a	Horace Good
16.	8	Mythius Yeadon		6:05.68a	Scott City
17.	8	Jack Maxwell		6:22.57a PR	Liberal-West
18.	8	Julian Garcia		6:28.68a	Liberal-South
19.	8	Caden Riat		6:31.39a	Hays
20.	8	Izek Olivas		6:36.07a PR	Liberal-West
21.	8	Lance Walker		6:36.37a PR	Kepley
22.	8	Zachary Schneider		6:36.79a PR	Kepley
23.	8	Spencer Turrentine		6:36.80a	Horace Good
24.	8	Seth Loeppke		6:38.87a PR	Holcomb
25.	8	Connor Cupp		6:48.85a	Scott City
8	Jonah Stephen		DNS	Holcomb
 
3200 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Eduardo Hernandez		11:14.15a PR	Dodge City
2.	8	Alex Lopez		11:23.70a PR	Liberal-South
3.	8	Esai Morales		11:35.59a PR	Horace Good
4.	8	Roberto Apodaca		11:53.64a PR	Scott City
5.	8	Kale Lowery		11:54.48a PR	Dodge City
6.	8	Moses Lares		12:09.81a PR	Kenneth Henderson
7.	8	Marcos Martinez		12:40.10a PR	Kepley
8.	8	Juan Vargas		13:07.55a PR	Liberal-South
9.	8	Jeffrey Nix		13:11.53a PR	Scott City
10.	8	Kai Shaffer		13:13.38a	Hays
11.	8	Jack Maxwell		14:25.26a PR	Liberal-West
12.	8	Izek Olivas		14:39.60a PR	Liberal-West
13.	8	Zachary Schneider		14:53.54a	Kepley
14.	8	Nolan Klaus		16:33.46a	Hays
 
100m Hurdles - 30"  7th Grade - Finals x

1.	7	Ty Adams		17.42a PR	Hays
2.	7	Cooper Scheck		17.79a PR	Comanche
3.	7	Brandon Springton		17.93a PR	Horace Good
4.	7	Isaac Mendez		17.96a PR	Scott City
5.	7	Carson Faurot		18.02a PR	Scott City
6.	7	Benjamin Lackmanh		18.93a PR	Kenneth Henderson
7.	7	Nate Brooks		19.17a PR	Hays
8.	7	Beck Brogden		19.25a PR	Hays
9.	7	Xavier Soriano		19.50a	Horace Good
10.	7	Omar Velazquez		19.66a PR	Dodge City
11.	7	Nicolas Almaraz		19.89a PR	Holcomb
12.	7	Ben Scott		20.31a PR	Kepley
13.	7	Waylan James		20.75a PR	Kepley
14.	7	Conner Boys		20.94a PR	Comanche
15.	7	Draven Brungardt		21.18a PR	Holcomb
16.	7	Daniel Rivas		21.40a PR	Holcomb
17.	7	Jace Novack		21.44a PR	Holcomb
18.	7	Skyler Clark		21.52a PR	Dodge City
19.	7	Tommy Ortner		22.37a	Holcomb
20.	7	Joshua Gonzales		22.57a	Dodge City
21.	7	Cephas Lobmeyer		22.93a PR	Horace Good
22.	7	Steven Nolen		23.31a PR	Liberal-South
23.	7	Stone Wilson		26.62a	Comanche
7	Daniel Durbano		DNS	Holcomb
7	Jose Zamora		DNS	Liberal-South
 
100m Hurdles - 30"  8th Grade - Finals x

1.	8	Alden Knedler		15.07a PR	Dodge City
2.	8	Ricardo Gomez		15.24a PR	Kenneth Henderson
3.	8	Malcolm Wiltshire		15.59a PR	Liberal-West
4.	8	Fernando Zarate		16.01a PR	Hays
5.	8	Nick Leyva		16.71a	Horace Good
6.	8	Loren Faurot		16.73a	Scott City
7.	8	Ty Vilaysing		16.76a PR	Dodge City
8.	8	Antonio Raigoza		17.01a PR	Liberal-South
9.	8	Jamie Lira		17.06a PR	Horace Good
10.	8	Casey Lang		17.14a PR	Hays
11.	8	Mythius Yeadon		17.39a PR	Scott City
12.	8	Alejandro Janas		17.95a	Horace Good
13.	8	Edwin Estrada		18.08a PR	Comanche
14.	8	Koby Acker		18.16a PR	Kenneth Henderson
15.	8	Miles Keller		18.40a PR	Hays
16.	8	Sergio Rodriguez		18.65a PR	Liberal-South
17.	8	Erick Mariscal		18.82a PR	Liberal-South
18.	8	Jeffrey Nix		19.42a PR	Scott City
19.	8	Savior Thornbrugh		19.51a	Dodge City
20.	8	Alejandro Garcia		19.64a	Comanche
21.	8	Brecken Ralston		19.94a PR	Horace Good
22.	8	CJ Raines		21.25a PR	Kepley
23.	8	Alec Meier		22.75a PR	Kepley
8	DAnthony Vontress		DNS	Comanche
 
200m Hurdles - 36"  7th Grade - Finals x

1.	7	Easton Shenk		30.43a PR	Comanche
2.	7	Ty Adams		31.03a PR	Hays
3.	7	Brandon Springton		31.15a PR	Horace Good
4.	7	Gavin Meyers		31.22a PR	Hays
5.	7	Julian Lopez		31.64a PR	Scott City
6.	7	Isaac Mendez		32.34a PR	Scott City
7.	7	Tucker Smith		33.95a PR	Comanche
8.	7	Nate Brooks		34.30a PR	Hays
9.	7	Dawson Rupp		34.33a	Holcomb
10.	7	Conner Boys		35.13a PR	Comanche
11.	7	Benjamin Lackmanh		35.53a PR	Kenneth Henderson
12.	7	Brody Soukup		36.03a PR	Holcomb
13.	7	Ben Scott		36.28a	Kepley
14.	7	Aaron Garcia		36.39a PR	Holcomb
15.	7	Hugo Guzman		37.31a	Holcomb
16.	7	Skyler Clark		37.72a PR	Dodge City
17.	7	Jace Novack		37.84a PR	Holcomb
18.	7	Tommy Ortner		38.17a	Holcomb
19.	7	Waylan James		38.91a PR	Kepley
20.	7	Joshua Gonzales		40.08a PR	Dodge City
7	Rudy Hernandez		DNS	Dodge City
7	Joan Ortega		DNS	Liberal-South
7	Kenny Ruiz		DNS	Liberal-South
7	Jose Zamora		DNS	Liberal-South
 
200m Hurdles - 36"  8th Grade - Finals x

1.	8	Jimmy Lieu		27.95a PR	Kenneth Henderson
2.	8	Malcolm Wiltshire		28.13a PR	Liberal-West
3.	8	Alden Knedler		28.68a PR	Dodge City
4.	8	Alejandro Janas		28.81a PR	Horace Good
5.	8	Fernando Zarate		28.88a PR	Hays
6.	8	Loren Faurot		29.07a PR	Scott City
7.	8	Koy Kenny		29.72a PR	Kepley
8.	8	Nick Leyva		30.06a PR	Horace Good
9.	8	Edwin Estrada		30.06a PR	Comanche
10.	8	Ricardo Gomez		30.28a	Kenneth Henderson
11.	8	Jamie Lira		30.37a PR	Horace Good
12.	8	Antonio Raigoza		30.68a PR	Liberal-South
13.	8	Miles Keller		30.72a PR	Hays
14.	8	Kevin Serrano		31.33a PR	Scott City
15.	8	Lisandro Garcia		31.58a PR	Liberal-South
16.	8	Koby Acker		31.60a PR	Kenneth Henderson
17.	8	Kwami Williams		31.94a PR	Liberal-South
18.	8	Alejandro Garcia		32.78a PR	Comanche
19.	8	Savior Thornbrugh		32.88a PR	Dodge City
20.	8	Bill Scott		33.47a PR	Hays
21.	8	Dutch Truner		33.86a PR	Scott City
22.	8	Yahir Alvarado		33.89a	Kepley
23.	8	Brecken Ralston		33.93a	Horace Good
24.	8	Nash Dumler		35.43a PR	Comanche
25.	8	Malachi Mullens		35.83a PR	Liberal-West
26.	8	Jace Bost		36.07a PR	Liberal-West
8	Matt Friess		DNS	Dodge City
 
4x100 Relay  7th Grade - Finals x

1.		Brennan Vagher
Martin Devora
Zach Binney
Levi Guinn		50.45a	Kepley
2.		Dalton Dale
Roy Moroni
Ryan Schuckman
Jaren Kanak		50.99a	Hays
3.		Dylan Smith
Arthur Renteria
Ivan Cordero
Daniel Vazquez		52.51a	Dodge City
4.		Ivan Burciaga
Aldo Hernandez
Jesus Solis
Santonio Turner		52.56a	Liberal-South
5.		Christian Erives
Easton Shenk
Deandre Vontress
Stone Wilson		53.51a	Comanche
6.		Joel Bellows
Christian Benitez
Zane Burns
Byrant Detvongsa		54.38a	Kenneth Henderson
7.		Lance Miller
Eric Shapland
Giovanni Vichique
Austin Thon		56.29a	Scott City
8.		Brody Soukup
Christian Phillips
Aaron Garcia
Alex Garcia		56.73a	Holcomb
9.		Tyrel Elliot
Saul Perez
Michael Varela
Aaron Gonzalez		58.49a	Horace Good
10.		Relay Team		59.88a	Holcomb
 
4x100 Relay  8th Grade - Finals x

1.		Alex Hernandez
Brayan Arellano
Bryan Zubia
Mark Arevelo		48.40a	Dodge City
2.		Lane Becker
Dominic Bainter
Gaven Haselhorst
Fernando Zarate		48.78a	Hays
3.		Jesus Rodriguez
Pedro Ramirez
Koby Bennett
Alex San Sanjuan		49.49a	Horace Good
4.		Irvin Bonilla
Carlos Favila
Erick Mariscal
Jose Beltran		49.97a	Liberal-South
5.		Moses Aguilar
Joshua Ramirez
Nathaniel Torres
DAnthony Vontress		50.18a	Comanche
6.		Jose Miranda
Deago Rojas
Trey Medina
Trey Nuzum		50.32a	Kenneth Henderson
7.		Oscar Martinez
Kobe Chavez
Yahir Alvarado
RJ Munson		54.63a	Kepley
8.		Kale Koster
Jesse Guiterrez
Alex Medina
Eli Cundiff		55.75a	Holcomb
9.		Connor Cupp
Adam Elder
Mythius Yeadon
Jeffrey Nix		55.94a	Scott City
 
4x200 Relay  7th Grade - Finals x

1.		Dalton Dale
Ryan Schuckman
Dylan Dreiling
Taylan Younger		1:50.57a	Hays
2.		Daniel Sanchez
Ivan Cordero
Luis Brown
Luis Angel Silva		1:52.70a	Dodge City
3.		Estrella Damian
Carson Faurot
Lance Miller
Erick Castillo		1:54.65a	Scott City
4.		Jaden Gustafson
Philip Harp
Carlos Roman
Easton Zapien		1:56.79a	Liberal-West
5.		Brody Soukup
Abraxas Smith
Daniel Rivas
Chris Harris		1:58.09a	Holcomb
6.		Tyler Cox
Cooper Scheck
Stone Wilson
Deandre Vontress		1:59.91a	Comanche
7.		Kenji Craig
Michael Varela
Saul Perez
Sergio Garcia		2:02.86a	Horace Good
8.		Zane Burns
Byrant Detvongsa
Christopher Leatherman
Josh Snyder		2:04.28a	Kenneth Henderson
9.		Aiden Guerrero
Waylan James
Ryan Nightengale
Connor Doyle		2:12.97a	Kepley
10.		Relay Team		2:15.07a	Holcomb
 
4x200 Relay  8th Grade - Finals x

1.		Moses Aguilar
Edwin Estrada
Joshua Ramirez
DAnthony Vontress		1:43.86a	Comanche
2.		Alex Hernandez
Bryan Zubia
Christian Canales
Gavin Jones		1:44.52a	Dodge City
3.		Jamie Lira
Alex Melecio
Jesus Rodriguez
Tam Nguyen		1:48.91a	Horace Good
4.		Miguel Medina
Edgar Ramirez
Devin Fisher
Jesse Guiterrez		1:49.03a	Holcomb
5.		Sawyer Stevens
Blaine Culp
Dutch Truner
Kevin Serrano		1:50.93a	Scott City
6.		Yahir Alvarado
Oscar Martinez
Brian Medina
Cesar Molina		1:55.22a	Kepley
7.		Ricardo Gomez
Deago Rojas
Jovany Gutierrez
Laissez Heredia		1:55.30a	Kenneth Henderson
Oscar Palacios
Jair Delgado
Julian Garcia
Edwin Murillo		DQ	Liberal-South
Trey Adams
Casey Lang
Tucker Veach
Blayze Standley		DQ	Hays
 
4x400 Relay  7th Grade - Finals x

1.		Estrella Damian
Efren Tarango
Isaac Mendez
Julian Lopez		4:14.78a	Scott City
2.		Carson Kieffer
Taylan Younger
Cooper Shubert
Ashton Thomas		4:19.55a	Hays
3.		Keaton Kester
Levi Guinn
Roger Moreno
Juan Paulo Segovia		4:35.04a	Kepley
4.		Angel Herrera
Cooper Scheck
Tucker Smith
Randy Lopez		4:36.20a	Comanche
5.		Dawson Rupp
Alex Garcia
Daniel Durbano
Christian Phillips		4:38.56a	Holcomb
6.		Jack Sramek
Marcos Esparza
Xavier Soriano
Kenji Craig		4:39.75a	Horace Good
7.		Adolfo Vega
Christopher Montford
Josias Chavez
Ricardo Arroyo		4:40.21a	Dodge City
8.		Erick Baca
Carson Gilmore
Shay Kerr
Jaden Gustafson		4:42.98a	Liberal-West
9.		Aaron Allen
Josh Snyder
Ben Dunlap
Christian Benitez		4:50.64a	Kenneth Henderson
 
4x400 Relay  8th Grade - Finals x

1.		Kevin Serrano
Blaine Culp
Harrison King
Easton Lorg		3:58.81a	Scott City
2.		Pedro Ramirez
Jesus Rodriguez
Alex Melecio
Koby Bennett		4:02.74a	Horace Good
3.		Alex Vega
Eduardo Hernandez
Gerrado Ramirez
Pedro Lopez		4:07.06a	Dodge City
4.		Jimmy Lieu
Trey Medina
Moses Lares
Jose Miranda		4:09.33a	Kenneth Henderson
5.		Miguel Medina
Devin Fisher
Edgar Ramirez
Jesse Guiterrez		4:11.66a	Holcomb
6.		Bill Scott
Cooper Young
Dalyn Schwarz
Dawson VonFeldt		4:12.02a	Hays
7.		Cesar Pantoja
Alejandro Garcia
Nathaniel Torres
Isreal Rojas		4:21.44a	Comanche
8.		Carlos Favila
Juan Vargas
Erick Mariscal
Alex Lopez		4:31.38a	Liberal-South
9.		Jordan Stein
Kobe Chavez
Brian Medina
Cesar Molina		4:59.91a	Kepley
 
4x800 Relay  7th Grade - Finals x

1.		Nathan Alacorn
Joan Ailon
Diego Martinez
Ivan Burciaga		10:23.10a	Liberal-South
2.		Braxton Sizemore
Daniel Durbano
Dawson Rupp
Christian Phillips		10:27.27a	Holcomb
3.		Erick Baca
Carlos Roman
Logan Miller
Carson Gilmore		10:32.39a	Liberal-West
4.		Jaxson Kough
Max Contreras
Zach Rohrbough
Eric Shapland		10:43.56a	Scott City
5.		Kenji Craig
Irving Carrera
Keelyn Beasley
Marcos Esparza		10:52.64a	Horace Good
6.		Carson Kieffer
Jace Linenberger
Garrett Wellbrock
Jacob Staab		10:52.83a	Hays
7.		Eduardo Verduzco
Jesus Aguirre Lopez
Martin Rodriguez
Micheal Diemer		11:38.75a	Dodge City
8.		Juan Paulo Segovia
Aiden Guerrero
Ryan Mason
Fernando Montoya		12:11.78a	Kepley
 
4x800 Relay  8th Grade - Finals x

1.		Sawyer Stevens
Mythius Yeadon
Dutch Truner
Isaac Tarango		9:52.92a	Scott City
2.		Kyler Beckman
Tucker Veach
Dalyn Schwarz
Bill Scott		9:56.81a	Hays
3.		Erik Morales
Jonathan Lara
Alan Garcia
Lance Walker		10:26.48a	Kepley
4.		Juan Vargas
Oscar Palacios
Carlos Favila
Alex Lopez		10:27.36a	Liberal-South
5.		Jonah Stephen
Devin Fisher
Eli Cundiff
Brody Hoff		10:34.10a	Holcomb
6.		Alex Lim
Anthony DeL a Torre
Ethan White
Ricardo Luis		10:37.63a	Dodge City
7.		Emilio Arteaga
Aaron Ramirez
Orion Craig
Eric Perez		10:51.43a	Horace Good
8.		Cesar Pantoja
Alejandro Garcia
Nathaniel Torres
Isreal Rojas		11:31.55a	Comanche
 
Shot Put - 16lb  7th Grade - Finals x

1.	7	Christian Erives		39-02.50 PR	Comanche
2.	7	Santonio Turner		37-01.00 PR	Liberal-South
3.	7	Matt Bushnell		34-05.00 PR	Kepley
4.	7	Aldo Avalos		33-11.50	Liberal-South
5.	7	Kaden Herreman		33-02.00 PR	Hays
6.	7	Issac Smith		31-11.00 PR	Comanche
7.	7	Blake Chaloupek		31-06.00 PR	Liberal-West
8.	7	Karson Russell		30-10.50	Hays
9.	7	Tyrel Elliot		30-10.00 PR	Horace Good
10.	7	Edward Ponce		30-08.50 PR	Liberal-West
11.	7	Easton Zapien		30-01.00 PR	Liberal-West
12.	7	Kameron Snodgrass		30-00.00	Liberal-South
13.	7	Saul Perez		29-06.50 PR	Horace Good
14.	7	Adam Armbrister		28-03.50	Hays
15.	7	Keaton Kester		27-11.00 PR	Kepley
16.	7	Junior Benetiz		26-09.00 PR	Holcomb
17.	7	Michael Camarena		26-08.00 PR	Horace Good
18.	7	Ronny Weathers		25-09.00 PR	Scott City
19.	7	Sergio Garcia		25-07.00 PR	Horace Good
19.	7	Zane Burns		25-07.00 PR	Kenneth Henderson
21.	7	Kaden Johnson		25-02.50 PR	Holcomb
22.	7	Teddy Kessler		24-11.00 PR	Horace Good
23.	7	Ayden Casas		24-07.00 PR	Scott City
24.	7	Alec Ponder		24-06.50	Comanche
25.	7	Payton Kruleski		23-10.00 PR	Holcomb
25.	7	Angel Estrella		23-10.00 PR	Dodge City
27.	7	Damian Ortez		23-06.00 PR	Scott City
27.	7	Fernando Montoya		23-06.00 PR	Kepley
29.	7	Draven Brungardt		23-04.50	Holcomb
30.	7	Arthur Renteria		22-07.50	Dodge City
31.	7	Kolby Johnson		21-11.00 PR	Holcomb
32.	7	Aaron Allen		21-09.00 PR	Kenneth Henderson
33.	7	Sean Slattery		19-08.50 PR	Dodge City
34.	7	Gavin Ramirez		19-06.00	Holcomb
35.	7	Stephen Domingez		18-03.50	Horace Good
 
Shot Put - 16lb  8th Grade - Finals x

1.	8	Koy Kenny		43-01.50 PR	Kepley
2.	8	Trey Adams		42-08.00	Hays
3.	8	Eythun Wyatt		38-11.00 PR	Hays
4.	8	Dawson Hudson		38-04.00 PR	Kepley
4.	8	Alden Knedler		38-04.00	Dodge City
6.	8	Moises Rodriguez		35-05.50 PR	Kepley
7.	8	Trey Nuzum		34-06.00 PR	Kenneth Henderson
8.	8	Josh McGuire		33-10.50 PR	Horace Good
9.	8	Tony Rivero		33-03.50 PR	Liberal-West
10.	8	Carlos Teran		33-02.50 PR	Comanche
11.	8	Dammion Brown		32-06.00	Liberal-South
12.	8	Alex Medina		32-00.00 PR	Holcomb
13.	8	Nash Dumler		31-04.00 PR	Comanche
14.	7	Andrew Portillo		31-03.00 PR	Liberal-South
15.	8	Jamie Curlo		31-02.00	Hays
16.	8	Edwin Vasquez		29-07.00 PR	Liberal-South
16.	8	Andres Gonzalez		29-07.00 PR	Scott City
18.	8	Taylor Heili		29-06.00 PR	Scott City
19.	8	Anthony Carmona		28-08.00 PR	Liberal-West
20.	8	Christopher Ramirez		28-05.00 PR	Horace Good
21.	8	Manuel Ponce		27-09.00 PR	Dodge City
22.	8	Adrian Rascon		27-03.00 PR	Holcomb
23.	8	Ryan Wessels		26-02.00 PR	Horace Good
24.	8	Colton Cupp		25-09.00	Scott City
25.	8	Will Jarmer		25-06.00 PR	Kenneth Henderson
26.	8	Omar Rivera		25-00.00 PR	Liberal-West
27.	8	Mason Vigil		24-07.00 PR	Horace Good
28.	8	Marten Lopez		24-04.00 PR	Dodge City
29.	8	Alejandro Gorostiza		23-10.50	Comanche
30.	8	Charles Stillian		23-06.00	Kenneth Henderson
31.	8	Seth Jarmer		22-09.00 PR	Kenneth Henderson
 
Discus - 1.6kg  7th Grade - Finals x

1.	7	Kaden Herreman		98-02 PR	Hays
2.	7	Blake Chaloupek		97-04 PR	Liberal-West
3.	7	Sergio Garcia		94-10 PR	Horace Good
4.	7	Easton Zapien		88-05 PR	Liberal-West
5.	7	Christian Erives		87-02 PR	Comanche
6.	7	Zane Burns		86-10 PR	Kenneth Henderson
7.	7	Keaton Kester		86-09	Kepley
8.	7	Santonio Turner		83-07	Liberal-South
9.	7	Aldo Avalos		81-05	Liberal-South
10.	7	Kaden Johnson		80-11 PR	Holcomb
11.	7	Salvador Ruiz		80-01 PR	Liberal-South
12.	7	Junior Benetiz		78-04 PR	Holcomb
13.	7	Karson Russell		78-03	Hays
14.	7	Draven Brungardt		76-08	Holcomb
15.	7	Bradley Kendall		76-06 PR	Liberal-West
16.	7	Matt Bushnell		74-03 PR	Kepley
17.	7	Xavier Cluster		73-11 PR	Scott City
18.	7	Payton Kruleski		72-04 PR	Holcomb
19.	7	Saul Perez		69-11 PR	Horace Good
20.	7	Alec Ponder		69-07	Comanche
21.	7	Kolby Johnson		67-09	Holcomb
22.	7	Issac Smith		67-07 PR	Comanche
23.	7	Fernando Montoya		66-07	Kepley
24.	7	Dakoda Werth		66-04	Hays
25.	7	Ronny Weathers		63-02	Scott City
26.	7	Aaron Allen		59-10	Kenneth Henderson
27.	7	Brodie LaPlant		59-05 PR	Scott City
28.	7	Teddy Kessler		59-01	Horace Good
29.	7	Michael Camarena		58-00 PR	Horace Good
30.	7	Gavin Ramirez		57-00	Holcomb
31.	7	Arthur Renteria		54-05	Dodge City
32.	7	Tyrel Elliot		53-00	Horace Good
33.	7	Sean Slattery		48-01 PR	Dodge City
34.	7	Daniel Vazquez		42-00 PR	Dodge City
7	Kameron Snodgrass		DNS	Liberal-South
 
Discus - 1.6kg  8th Grade - Finals x

1.	8	Alden Knedler		136-04 PR	Dodge City
2.	8	Koy Kenny		120-08 PR	Kepley
3.	8	Trey Adams		119-00 PR	Hays
4.	8	Josh McGuire		109-05 PR	Horace Good
5.	8	Carlos Teran		106-06 PR	Comanche
6.	8	Alejandro Gorostiza		100-04 PR	Comanche
7.	8	Moises Rodriguez		100-02 PR	Kepley
8.	8	Nathan Casper		97-08 PR	Hays
9.	8	Taylor Heili		96-01 PR	Scott City
10.	8	Christian Flores		93-01 PR	Liberal-South
11.	8	Nash Dumler		93-00	Comanche
12.	8	Colton Cupp		85-01	Scott City
13.	8	Dawson Hudson		79-03 PR	Kepley
14.	8	Will Jarmer		79-00 PR	Kenneth Henderson
15.	8	Adrian Rascon		78-04	Holcomb
16.	8	Dammion Brown		78-01	Liberal-South
17.	8	Eric Sandoval		75-00 PR	Liberal-South
18.	8	Seth Jarmer		74-00 PR	Kenneth Henderson
19.	8	Christopher Ramirez		72-10 PR	Horace Good
20.	8	Mason Vigil		70-04	Horace Good
21.	8	Tavin Sieber		70-01	Liberal-West
22.	8	Andres Gonzalez		62-11 PR	Scott City
23.	8	Gunnar Geist		60-05 PR	Liberal-West
24.	8	Ryan Unsworth		59-07	Horace Good
25.	8	Jose Valle		58-11 PR	Dodge City
26.	8	Nathan Tiede		54-05	Horace Good
27.	8	Omar Rivera		54-02 SR	Liberal-West
28.	8	Charles Stillian		52-09 PR	Kenneth Henderson
29.	8	Marten Lopez		33-00 PR	Dodge City
8	Trey Nuzum		FOUL	Kenneth Henderson
8	Alex Medina		FOUL	Holcomb
8	Cole Thompson		DNS	Horace Good
8	Hunter Harris		FOUL	Hays
 
High Jump  7th Grade - Finals x

1.	7	Easton Shenk		5-02.00 PR	Comanche
2.	7	Jordan Dale		5-02.00 PR	Hays
3.	7	Brandon Springton		4-10.00	Horace Good
4.	7	Julian Lopez		4-08.00	Scott City
5.	7	Keelyn Beasley		4-08.00	Horace Good
6.	7	Ryan Schuckman		4-08.00 PR	Hays
7.	7	Cooper Shubert		4-06.00	Hays
8.	7	Ricky Salazar		4-06.00	Holcomb
9.	7	Levi Knoll		4-04.00	Holcomb
9.	7	Nicolas Almaraz		4-04.00	Holcomb
9.	7	Daniel Sanchez		4-04.00	Dodge City
9.	7	Aldo Avalos		4-04.00 PR	Liberal-South
9.	7	Levi Guinn		4-04.00	Kepley
7	Martin Devora		NH	Kepley
7	Carter Gooden		NH	Scott City
7	Aiden Flannory		NH	Kepley
7	Tyler Cox		NH	Comanche
7	Jesus Solis		NH	Liberal-South
7	Logan Miller		NH	Liberal-West
7	Rudy Hernandez		NH	Dodge City
7	Jett Rankin		NH	Dodge City
7	Payton Kruleski		NH	Holcomb
7	Cephas Lobmeyer		NH	Horace Good
 
High Jump  8th Grade - Finals x

1.	8	Malcolm Wiltshire		5-06.00 PR	Liberal-West
2.	8	Easton Lorg		5-04.00 PR	Scott City
3.	8	Pedro Lopez		5-02.00 PR	Dodge City
4.	8	Kyler Bennett		5-02.00 PR	Horace Good
5.	8	Nick Leyva		5-02.00 PR	Horace Good
6.	8	Alejandro Janas		5-00.00	Horace Good
6.	8	Jensen Linton		5-00.00 PR	Liberal-South
7.	8	Dominic Eddie		5-00.00	Kepley
8.	8	Fernando Zarate		5-00.00	Hays
9.	8	Gavin Jones		5-00.00 PR	Dodge City
10.	8	Blaine Culp		5-00.00	Scott City
12.	8	Josh Rosin		4-10.00 PR	Scott City
12.	8	Embry Williams		4-10.00 PR	Liberal-West
12.	8	Malachi Mullens		4-10.00 PR	Liberal-West
12.	8	Ricardo Gomez		4-10.00	Kenneth Henderson
12.	8	Anthony Speakman		4-10.00	Dodge City
12.	8	Alejandro Esparza		4-10.00	Liberal-South
12.	8	Joshua Ramirez		4-10.00 PR	Comanche
19.	8	Jessie Rosales		4-06.00	Kepley
19.	8	Dalyn Schwarz		4-06.00	Hays
19.	8	Dakota Clark		4-06.00	Horace Good
22.	8	Koby Acker		4-04.00 PR	Kenneth Henderson
22.	8	Braxden Southern		4-04.00 PR	Kenneth Henderson
24.	8	Brett Orth		4-00.00	Hays
8	Bryce Moore		DNS	Comanche
8	Edgar Ramirez		NH	Holcomb
8	Seth Jarmer		NH	Kenneth Henderson
8	Lisandro Garcia		NH	Liberal-South
8	Deago Rojas		DNS	Kenneth Henderson
 
Pole Vault  7th Grade - Finals x

1.	7	Cooper Henson		8-06.00	Holcomb
2.	7	Gavin Meyers		8-00.00 PR	Hays
3.	7	Ashton Koerner		7-06.00 PR	Hays
3.	7	Carson Faurot		7-06.00	Scott City
5.	7	Stone Wilson		7-00.00	Comanche
6.	7	Rudy Hernandez		6-06.00	Dodge City
6.	7	Luis Brown		6-06.00	Dodge City
8.	7	Byrant Detvongsa		6-06.00 PR	Kenneth Henderson
7	Josh Snyder		NH	Kenneth Henderson
7	Ben Dunlap		NH	Kenneth Henderson
7	Connor Jacobs		NH	Hays
7	Joshua Gonzales		NH	Dodge City
7	Abraxas Smith		DNS	Holcomb
7	Brody Soukup		NH	Holcomb
7	Jace Novack		NH	Holcomb
7	Chris Harris		DNS	Holcomb
7	Marcos Esparza		NH	Horace Good
7	Irving Carrera		NH	Horace Good
7	Christopher Leatherman		NH	Kenneth Henderson
7	Jaxson Kough		NH	Scott City
7	Brennan Vagher		NH	Kepley
7	Zach Rohrbough		NH	Scott City
7	Juan Paulo Segovia		NH	Kepley
7	Ryan Mason		NH	Kepley
 
Pole Vault  8th Grade - Finals x

1.	8	Loren Faurot		11-00.00 PR	Scott City
2.	8	Easton Lorg		10-00.00	Scott City
3.	8	Sawyer Stevens		10-00.00 PR	Scott City
4.	8	Tucker Veach		9-06.00 PR	Hays
5.	8	Anthony Speakman		9-00.00	Dodge City
6.	8	Joshua Janas		9-00.00 PR	Horace Good
7.	8	Alex Gossman		8-06.00 PR	Horace Good
8.	8	Nic Park		8-00.00 PR	Hays
8.	8	Edgar Ramirez		8-00.00	Holcomb
10.	8	Kale Lowery		7-06.00 PR	Dodge City
10.	8	Alan Garcia		7-06.00 PR	Kepley
10.	8	Lyndon Huxman		7-06.00 PR	Hays
13.	8	Logan Starnes		7-00.00 PR	Dodge City
13.	8	Brecken Ralston		7-00.00 PR	Horace Good
13.	8	Kale Koster		7-00.00 PR	Holcomb
8	Josh See		NH	Holcomb
8	Bryce Moore		DNS	Comanche
8	CJ Raines		NH	Kepley
8	Reid Hopkins		NH	Horace Good
8	Emilio Arteaga		NH	Horace Good
8	Laissez Heredia		DNS	Kenneth Henderson
8	Jonah Stephen		DNS	Holcomb
8	Deago Rojas		DNS	Kenneth Henderson
 
Long Jump  7th Grade - Finals x

1.	7	Roy Moroni		16-11.00	Hays
2.	7	Braden Holder		16-09.00 PR	Liberal-West
3.	7	Cooper Shubert		16-02.00	Hays
4.	7	Nathan Alarcon		15-06.50 PR	Liberal-South
5.	7	Xavier Soriano		15-05.50	Horace Good
6.	7	Dylan Smith		15-04.50 PR	Dodge City
7.	7	Jesus Solis		15-00.00 PR	Liberal-South
8.	7	Joel Bellows		14-11.00 PR	Kenneth Henderson
9.	7	Keelyn Beasley		14-09.00	Horace Good
10.	7	Logan Miller		14-09.00 PR	Liberal-West
11.	7	Eric Shapland		14-09.00 PR	Scott City
12.	7	Santonio Turner		14-07.50	Liberal-South
13.	7	Zach Binney		14-06.50	Kepley
14.	7	Carson Faurot		14-00.00	Scott City
14.	7	Shay Kerr		14-00.00 PR	Liberal-West
16.	7	Ivan Cordero		13-06.50	Dodge City
17.	7	Christian Phillips		13-04.00	Holcomb
18.	7	Benjamin Lackmanh		13-04.00	Kenneth Henderson
19.	7	Austin Thon		13-01.50 PR	Scott City
20.	7	Omar Velazquez		12-09.00 PR	Dodge City
21.	7	Jace Novack		12-00.00 PR	Holcomb
22.	7	Waylan James		11-11.00 PR	Kepley
23.	7	Ben Scott		11-05.00	Kepley
24.	7	Aaron Gonzalez		10-09.50	Horace Good
25.	7	Daniel Rivas		10-06.00	Holcomb
26.	7	John Edmonds		10-03.00	Holcomb
7	Christian Benitez		FOUL	Kenneth Henderson
7	Jaren Kanak		FOUL	Hays
7	Aedryc Ortiz		DNS	Kenneth Henderson
 
Long Jump  8th Grade - Finals x

1.	8	Jaylin Staten		18-08.00 PR	Liberal-West
2.	8	Adrian Torres		17-07.00	Kepley
3.	8	Anthony Speakman		17-07.00 PR	Dodge City
4.	8	Jose Beltran		17-02.00	Liberal-South
5.	8	Moses Aguilar		17-01.50	Comanche
6.	8	Jesus Rodriguez		17-01.00 PR	Horace Good
7.	8	Bryan Zubia		16-10.50 PR	Dodge City
8.	8	Dominic Eddie		16-10.00	Kepley
9.	8	Aaron Galindo		16-08.50 PR	Kepley
10.	8	Malcolm Wiltshire		16-08.00 PR	Liberal-West
11.	8	Tam Nguyen		16-07.00	Horace Good
12.	8	Dominic Bainter		16-05.50	Hays
13.	8	Alejandro Esparza		16-04.50 PR	Liberal-South
14.	8	Irvin Bonilla		16-01.50	Liberal-South
15.	8	Trey Medina		16-00.00	Kenneth Henderson
16.	8	Trey Adams		15-10.50 PR	Hays
17.	8	Cooper Young		15-08.00	Hays
18.	8	Edwin Estrada		15-07.00	Comanche
19.	8	Harrison King		15-02.50	Scott City
20.	8	Jimmy Lieu		14-10.00	Kenneth Henderson
21.	8	Pedro Ramirez		14-09.00	Horace Good
22.	8	Ali Abdelrazek		14-05.50	Horace Good
23.	8	Jovany Gutierrez		14-05.00 PR	Kenneth Henderson
24.	8	Matt Friess		14-04.00 PR	Dodge City
25.	8	Blaine Culp		13-09.50	Scott City
26.	8	Adam Elder		13-07.00	Scott City
27.	8	Malachi Mullens		12-10.00 SR	Liberal-West
28.	8	Kale Koster		12-06.00	Holcomb
29.	8	Miguel Medina		12-04.00	Holcomb
30.	8	Josh See		9-09.50	Holcomb
8	Cesar Pantoja		DNS	Comanche
 
Triple Jump  7th Grade - Finals x

1.	7	Jaren Kanak		34-08.00 PR	Hays
2.	7	Roy Moroni		34-04.00 PR	Hays
3.	7	Nathan Alarcon		33-03.00 PR	Liberal-South
4.	7	Braden Holder		32-06.50 PR	Liberal-West
5.	7	Gavin Meyers		32-06.00	Hays
6.	7	Brandon Springton		31-04.00	Horace Good
7.	7	Joel Bellows		30-10.00 PR	Kenneth Henderson
8.	7	Cooper Henson		30-02.00	Holcomb
9.	7	Tucker Smith		29-11.00 PR	Comanche
10.	7	Randy Lopez		29-06.00 PR	Comanche
11.	7	Benjamin Lackmanh		29-00.00 PR	Kenneth Henderson
12.	7	Chris Harris		28-00.00	Holcomb
13.	7	Erick Castillo		27-09.00	Scott City
14.	7	Jesus Solis		27-04.00 PR	Liberal-South
15.	7	Max Contreras		27-00.00	Scott City
16.	7	Keaton Kester		26-05.00	Kepley
17.	7	Ryan Nightengale		24-11.00	Kepley
18.	7	Johnathon Trejo		23-05.50 PR	Liberal-South
19.	7	Christian Benitez		19-00.00 PR	Kenneth Henderson
7	Daniel Durbano		DNS	Holcomb
7	Aedryc Ortiz		DNS	Kenneth Henderson
7	Roger Moreno		DNS	Kepley
7	Giovanni Vichique		FOUL	Scott City
 
Triple Jump  8th Grade - Finals x

1.	8	Jaylin Staten		38-09.50 PR	Liberal-West
2.	8	Jose Beltran		36-09.00	Liberal-South
3.	8	Anthony Speakman		35-08.00	Dodge City
4.	8	Tam Nguyen		35-01.00 PR	Horace Good
5.	8	Ty Vilaysing		34-09.00	Dodge City
6.	8	Dominic Eddie		34-07.00 PR	Kepley
7.	8	Gaven Haselhorst		34-02.00	Hays
8.	8	Loren Faurot		33-02.00	Scott City
9.	8	Dalyn Schwarz		32-11.00	Hays
10.	8	Kyler Beckman		32-09.00	Hays
11.	8	Irvin Bonilla		32-08.50	Liberal-South
12.	8	Harrison King		32-07.50	Scott City
13.	8	Joshua Janas		32-03.00	Horace Good
14.	8	Alejandro Esparza		32-00.00 SR	Liberal-South
15.	8	Matt Friess		31-00.50 PR	Dodge City
16.	8	Devin Fisher		30-09.00 PR	Holcomb
17.	8	Ali Abdelrazek		30-03.00 PR	Horace Good
18.	8	Alec Meier		28-10.00	Kepley
19.	8	Will Jarmer		27-02.00	Kenneth Henderson
20.	8	Connor Cupp		26-11.00	Scott City
21.	8	Xavier Padilla		26-10.00 PR	Liberal-West
22.	8	Moses Aguilar		0.25	Comanche
8	Aaron Galindo		DNS	Kepley
 
100 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Kya Edwards		13.53a PR	Comanche
2.	7	Hannah Phipps		13.89a	Horace Good
3.	7	Cara Brungardt		14.20a PR	Hays
4.	7	Kennedy Holstein		14.23a PR	Scott City
5.	7	Ashley Carrillo		14.36a PR	Liberal-West
6.	7	Breanna Horyna		14.44a PR	Liberal-West
7.	7	Morgan Shorb		14.48a PR	Hays
8.	7	Julia Barco		14.52a PR	Horace Good
9.	7	Ashley Sarabia		14.58a PR	Liberal-West
10.	7	Holly Bridges		14.86a	Horace Good
11.	7	Xandria Carmona		14.87a PR	Comanche
12.	7	Cierra Bookless		14.91a PR	Comanche
13.	7	Leah Legleiter		15.04a PR	Hays
14.	7	Kristen Roth		15.20a PR	Kenneth Henderson
15.	7	Aspyn Carabajal		15.58a PR	Horace Good
16.	7	Kathy Valverde		15.76a	Horace Good
17.	7	Cindy Flores		15.77a PR	Liberal-South
18.	7	Yadira Ovalle		15.84a PR	Liberal-South
19.	7	Gracie Relph		15.87a PR	Kenneth Henderson
20.	7	Melissa Romo		15.95a PR	Dodge City
21.	7	Jackie Pacheco		16.17a PR	Kenneth Henderson
22.	7	Jara Garcia		16.34a PR	Kenneth Henderson
23.	7	Jennifer Solis		16.39a PR	Dodge City
24.	7	Rylie Allen		16.42a PR	Kenneth Henderson
25.	7	Exxi Unruh		16.55a	Holcomb
26.	7	Mackenzie Leonard		16.58a PR	Holcomb
27.	7	Ellie Mueller		16.84a	Holcomb
28.	7	Talya Martinez		17.44a PR	Kepley
29.	7	Mercedes Springsteen		17.59a PR	Holcomb
30.	7	Samantha Flores		17.68a PR	Dodge City
31.	7	Bella Myers		18.27a	Scott City
32.	7	Alondra Serrano		18.38a PR	Kepley
33.	7	Tina Nuefield		22.70a PR	Scott City
7	Destinee Rico		DNS	Kepley
7	Brooke Seirer		DNS	Holcomb
7	Melissa Almaraz		DNS	Holcomb
 
100 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Brooklyn Schaffer		13.30a PR	Hays
2.	8	Reanna Green		13.33a PR	Hays
3.	8	Kelee Telfair		13.78a PR	Horace Good
4.	8	Lexie Amos		14.17a	Holcomb
5.	8	Eva Condit		14.21a PR	Horace Good
6.	8	Jenna Crook		14.29a SR	Kenneth Henderson
7.	8	Kitsely Franco		14.33a SR	Horace Good
8.	8	Alexyss Mendoza		14.36a PR	Dodge City
9.	8	Jacie Carson		14.45a SR	Comanche
10.	8	Claire Shippy		14.51a PR	Hays
11.	8	Leslie Lerma		14.51a	Kepley
12.	8	Abby McDaniel		14.90a PR	Scott City
13.	8	Haleigh Mowery		15.12a	Dodge City
14.	8	Eyleen Vasquez		15.20a SR	Liberal-West
15.	8	Taia Waldrop		15.28a PR	Scott City
16.	8	Kayla Nguyen		15.33a PR	Kenneth Henderson
17.	8	Annalee Thepthongsay		15.42a PR	Liberal-South
18.	8	Alexis Douglas		15.51a PR	Horace Good
19.	8	Jennifer Montelongo		15.52a PR	Kenneth Henderson
20.	8	Daniela Garcia		15.54a SR	Scott City
21.	8	Ayanna Guebarra		15.57a SR	Holcomb
22.	8	Paiton Harp		15.59a PR	Liberal-West
23.	8	Emily Polk		15.73a SR	Liberal-West
24.	8	Brianna Estrada		15.75a PR	Horace Good
25.	8	Daiana Armendariz		16.03a PR	Liberal-South
26.	8	Michelle Mendez		16.13a PR	Kepley
27.	8	Jackie Keaton		16.15a	Kepley
28.	8	Itzamar Aguirre		16.54a PR	Liberal-South
29.	8	Gigi Cervantes		17.41a SR	Dodge City
30.	8	Edith Soltero		18.49a PR	Horace Good
8	Jordyn Sayre		DNS	Holcomb
8	Blair Holliday		DNS	Holcomb
 
200 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Kya Edwards		28.40a PR	Comanche
2.	7	Hannah Phipps		28.85a PR	Horace Good
3.	7	Kennedy Holstein		29.15a PR	Scott City
4.	7	Victoria Gonzalez		30.27a PR	Comanche
5.	7	Holly Bridges		30.91a PR	Horace Good
6.	7	Ashley Carrillo		31.06a PR	Liberal-West
7.	7	Amber Latta		31.12a PR	Scott City
8.	7	Breanna Horyna		31.12a PR	Liberal-West
9.	7	Ashley Sarabia		31.15a PR	Liberal-West
10.	7	Hannah Swander		31.19a PR	Hays
11.	7	Cierra Bookless		31.34a PR	Comanche
12.	7	Alli Patton		31.55a	Scott City
13.	7	Ashlynn Flax		31.64a PR	Hays
14.	7	Annika Gough		32.34a	Horace Good
15.	7	Alicia Montoya		33.22a PR	Kenneth Henderson
16.	7	Kathy Valverde		33.38a	Horace Good
17.	7	Yadira Ovalle		33.47a PR	Liberal-South
18.	7	Laura Porras		34.55a PR	Kepley
19.	7	Lizette Morales		34.91a	Dodge City
20.	7	Araceli Hermosillo		35.01a	Dodge City
21.	7	Rylie Allen		35.18a PR	Kenneth Henderson
22.	7	Madison Burrows		35.97a PR	Holcomb
23.	7	Abby Spexarth		36.00a PR	Kenneth Henderson
24.	7	Mackenzie Leonard		36.45a	Holcomb
25.	7	Jasmine Magana		36.53a PR	Holcomb
26.	7	Yaraizel Bello		36.58a PR	Kenneth Henderson
27.	7	Adison George		36.82a	Holcomb
28.	7	Mercedes Breese		37.44a	Kepley
29.	7	Yessenia Hernandez		38.11a PR	Holcomb
30.	7	Nevaeh Sauseda		38.38a PR	Holcomb
31.	7	Leya Orasco		43.17a PR	Kepley
7	Savannah Garcia		DNS	Kenneth Henderson
7	Nataly Martinez		DNS	Dodge City
 
200 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Reanna Green		27.92a PR	Hays
2.	8	Olivia Rankin		28.41a PR	Hays
3.	8	Brooklyn Schaffer		28.49a PR	Hays
4.	8	Lexie Amos		29.01a PR	Holcomb
5.	8	Halle Nagel		29.83a	Kepley
6.	8	Eva Condit		30.56a PR	Horace Good
7.	8	Kitsely Franco		30.63a PR	Horace Good
8.	8	Elly Murrell		30.67a PR	Horace Good
9.	8	Judy Weibe		30.86a	Scott City
10.	8	Jacie Carson		31.58a SR	Comanche
11.	8	Alexis Douglas		32.05a PR	Horace Good
12.	8	Eyleen Vasquez		32.33a PR	Liberal-West
13.	8	Anne Lofquist		32.34a	Holcomb
14.	8	Taia Waldrop		32.35a	Scott City
15.	8	Daisy Rivas		32.69a	Holcomb
16.	8	Emily Polk		32.79a PR	Liberal-West
17.	8	Abbey Turentine		33.66a PR	Horace Good
18.	8	Kaytlynn Mora		34.20a PR	Kenneth Henderson
19.	8	Melody Flores		34.25a SR	Kenneth Henderson
20.	8	Ayanna Guebarra		35.62a	Holcomb
21.	8	Areena Johnson		36.82a PR	Kepley
22.	8	Maddie Douglas		37.33a PR	Liberal-West
23.	8	Gigi Cervantes		38.10a SR	Dodge City
24.	8	Jennifer Florez		38.42a	Dodge City
25.	8	Kytaira Koehn		40.15a	Kepley
8	Valerie Chaverria		DNS	Liberal-South
8	Kaitlyn Ortiz		DNS	Horace Good
8	Heidy Aguilar		DNS	Kenneth Henderson
8	Daiana Armendariz		DNS	Liberal-South
8	Kalacia Carter		DNS	Scott City
8	Annalee Thepthongsay		DNS	Liberal-South
 
400 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Brynn McCormick		1:06.97a	Scott City
2.	7	Claire Hawkins		1:10.41a PR	Scott City
3.	7	Ashley Carrillo		1:11.67a PR	Liberal-West
4.	7	Amber Latta		1:12.10a PR	Scott City
5.	7	Sage Riggs		1:13.62a PR	Kenneth Henderson
6.	7	Mya Delcruz		1:13.72a PR	Horace Good
7.	7	Emma Evans		1:14.00a PR	Liberal-West
8.	7	Serenity Laron		1:14.47a PR	Comanche
9.	7	Holly Bridges		1:15.99a	Horace Good
10.	7	Camryn Lenz		1:16.08a PR	Comanche
11.	7	Seren Sumaya		1:16.87a PR	Hays
12.	7	Savannah Garcia		1:18.05a	Kenneth Henderson
13.	7	Allie Escamilla		1:18.06a PR	Kepley
14.	7	Helena Combs		1:18.43a PR	Liberal-West
15.	7	Leslie Jimenez		1:18.56a PR	Horace Good
16.	7	Aaliyah Neuburger		1:18.77a PR	Hays
17.	7	Yaraizel Bello		1:20.35a PR	Kenneth Henderson
18.	7	Alicia Montoya		1:20.71a PR	Kenneth Henderson
19.	7	Cindy Flores		1:21.29a PR	Liberal-South
20.	7	Rocio Navarro		1:22.18a PR	Liberal-South
21.	7	Nikka Vuong		1:22.22a	Hays
22.	7	Brooklyn Sperry		1:25.67a PR	Kenneth Henderson
23.	7	Valeria Carrasco		1:27.39a PR	Kepley
24.	7	Shiloh Morgan		1:33.63a	Kepley
25.	7	Jessie Standley		1:33.67a PR	Kenneth Henderson
7	Reghan Spellman		DNS	Holcomb
 
400 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Olivia Rankin		1:04.17a PR	Hays
2.	8	Kelee Telfair		1:06.32a PR	Horace Good
3.	8	Lauren Wagner		1:07.12a PR	Hays
4.	8	Judy Weibe		1:09.66a SR	Scott City
5.	8	Nohemi Gomez		1:13.32a PR	Liberal-West
6.	8	Taia Waldrop		1:14.60a PR	Scott City
7.	8	Megan Vance		1:15.46a PR	Scott City
8.	8	Gisselle Guiterrez		1:15.95a PR	Horace Good
9.	8	Camila Gonzalez		1:15.98a PR	Dodge City
10.	8	Audrey Rymer		1:16.07a PR	Hays
11.	8	Jaycee Stewart		1:16.78a	Horace Good
12.	8	Kayla Nguyen		1:17.13a PR	Kenneth Henderson
13.	8	Joanna Garcia		1:17.77a PR	Liberal-West
14.	8	Adriana Vital		1:17.80a SR	Kenneth Henderson
15.	8	Anna Ridgway		1:20.36a	Comanche
16.	8	K'Adrianna Arellano		1:20.77a PR	Kepley
17.	8	Alexis Douglas		1:20.89a SR	Horace Good
18.	8	Allison Nieman		1:21.16a PR	Horace Good
19.	8	Hannah Kipp		1:22.36a PR	Kenneth Henderson
20.	8	Georgina Madrid		1:22.79a	Dodge City
21.	8	Alexia Peregrino		1:23.05a PR	Horace Good
22.	8	Maddie Douglas		1:23.75a PR	Liberal-West
23.	8	Kryssta Fonseca		1:24.05a PR	Horace Good
24.	8	Jocelin Baeza		1:24.14a PR	Kepley
25.	8	Addyson Bjurstrom		1:25.31a PR	Holcomb
8	Mershaa Wiltshire		DNS	Liberal-South
8	Itzamar Aguirre		DNS	Liberal-South
8	Areena Johnson		DNS	Kepley
 
800 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Landri Dotts		2:47.05a	Hays
2.	7	Claire Hawkins		2:47.13a PR	Scott City
3.	7	Amaya Perez		2:51.85a	Comanche
4.	7	Ebani Hinojos		2:52.69a PR	Horace Good
5.	7	Valeria Gonzalez		2:54.48a PR	Liberal-South
6.	7	Neveah Isenbart		2:54.72a PR	Dodge City
7.	7	Cate Alling		2:57.78a PR	Liberal-West
8.	7	Alli Patton		2:59.19a PR	Scott City
9.	7	Maria Balderas		3:01.50a	Horace Good
10.	7	Mallory Henderson		3:02.96a	Hays
11.	7	Lauren Armendariz		3:06.10a PR	Liberal-West
12.	7	Emma Evans		3:06.40a PR	Liberal-West
13.	7	Nataly Martinez		3:07.74a	Dodge City
14.	7	Bella Torres		3:09.14a	Kenneth Henderson
15.	7	Yaraizel Bello		3:10.63a PR	Kenneth Henderson
16.	7	Amalia Sepulveda		3:12.70a PR	Liberal-South
17.	7	Paige Vance		3:13.42a	Horace Good
18.	7	Alicia Montoya		3:15.14a PR	Kenneth Henderson
19.	7	Rylie Allen		3:17.11a PR	Kenneth Henderson
20.	7	Leslie Jimenez		3:18.23a PR	Horace Good
21.	7	Ana Macias		3:25.33a PR	Holcomb
22.	7	Itzel Perez		3:26.30a	Kepley
23.	7	Litzy Ruiz		3:26.66a PR	Horace Good
24.	7	Nikka Vuong		3:28.79a PR	Hays
25.	7	Nancy Torres		3:38.53a	Kepley
26.	7	Brynna Burnett		3:46.79a PR	Scott City
27.	7	Alexa Cannaley		4:11.33a PR	Kenneth Henderson
28.	7	Jessie Standley		4:11.55a PR	Kenneth Henderson
7	Jewel Mendoza		DNS	Horace Good
7	Destinee Rico		DNS	Kepley
 
800 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Lauren Wagner		2:48.76a	Hays
2.	8	Anjelina Serrano		2:58.90a	Horace Good
3.	8	Ivon Molina		3:03.41a PR	Kepley
4.	8	Elly Murrell		3:04.01a	Horace Good
5.	8	Arely Becerra		3:04.94a PR	Comanche
6.	8	Madison Davis		3:06.45a	Hays
7.	8	Reece Hay		3:09.17a PR	Liberal-West
8.	8	Marta Froese		3:11.73a	Holcomb
9.	8	April Garcia		3:14.33a	Dodge City
10.	8	Citlali Real		3:15.26a	Dodge City
11.	8	Abbigail Ellerman		3:15.45a	Horace Good
12.	8	Edith Monge		3:17.09a	Liberal-West
13.	8	Jaycee Stewart		3:18.18a	Horace Good
14.	8	Suheila Rosas		3:21.94a PR	Liberal-South
15.	8	Katie Prudencio		3:23.95a	Horace Good
16.	8	Daniela Garcia		3:24.24a PR	Scott City
17.	8	Maria Garcia		3:27.83a SR	Dodge City
18.	8	Rian Linenberger		3:28.20a	Horace Good
19.	8	Autumn Pauda		3:30.08a PR	Kepley
20.	8	Neveah Hickey		3:35.29a PR	Liberal-South
21.	8	Olivia Wagner		3:37.47a SR	Scott City
22.	8	Addyson Bjurstrom		3:38.91a PR	Holcomb
23.	8	Maddie Douglas		3:47.79a PR	Liberal-West
24.	8	Jennifer Trainham		5:01.98a	Kepley
 
1600 Meters  7th Grade - Finals x

1.	7	Claire Hawkins		5:58.82a PR	Scott City
2.	7	Landri Dotts		6:03.03a PR	Hays
3.	7	Maria Balderas		6:03.12a PR	Horace Good
4.	7	Valeria Gonzalez		6:21.84a PR	Liberal-South
5.	7	Helena Combs		6:23.81a PR	Liberal-West
6.	7	Lauren Armendariz		6:36.97a PR	Liberal-West
7.	7	Vanessa Rivas		6:44.70a PR	Liberal-West
8.	7	Sidney Aguilar		6:50.14a PR	Comanche
9.	7	Alivia Noll		6:54.31a	Scott City
10.	7	Victoria Reyes		6:58.51a PR	Comanche
11.	7	Kambri Bogart		7:00.50a	Hays
12.	7	Shiya Bhaka		7:01.38a PR	Liberal-South
13.	7	Bella Torres		7:04.37a	Kenneth Henderson
14.	7	Joana Hernandez		7:05.24a	Kepley
15.	7	Lainey Hardman		7:09.43a	Hays
16.	7	Sage Riggs		7:13.74a	Kenneth Henderson
17.	7	Allie Escamilla		7:27.41a PR	Kepley
18.	7	Brooklyn Zielke		7:28.29a	Scott City
19.	7	Joselyn Hoff		8:08.25a	Holcomb
20.	7	Jessie Standley		8:21.91a	Kenneth Henderson
21.	7	Licsy Zenon		8:40.30a PR	Dodge City
22.	7	Isis Hill		9:01.18a PR	Kepley
7	Jewel Mendoza		DNS	Horace Good
7	Amairani Lagarde		DNF	Dodge City
 
1600 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Yesenia Ornelas		6:35.50a PR	Kepley
2.	8	Megan Vance		6:39.45a PR	Scott City
3.	8	Ximena Cervantes		6:41.41a	Comanche
4.	8	Nohemi Gomez		6:45.96a SR	Liberal-West
5.	8	Kassandra Zimmer		6:53.33a	Hays
6.	8	Edith Monge		6:55.76a PR	Liberal-West
7.	8	Emily Carrera		6:57.94a SR	Holcomb
8.	8	Emma Rohr		7:02.23a	Comanche
9.	8	Adriana Vital		7:02.32a PR	Kenneth Henderson
10.	8	Alexis Dominguez		7:06.54a PR	Horace Good
11.	8	Jody Kalarikkal		7:14.70a PR	Horace Good
12.	8	Ashlyn Baker		7:16.48a	Holcomb
13.	8	Peyton Smith		7:26.90a	Horace Good
14.	8	Anastasia Rojas		7:38.71a	Scott City
15.	8	Samantha Vazquez		7:39.71a	Dodge City
16.	8	Diana Resendez		7:40.29a PR	Liberal-South
17.	8	Lizette Bejarono		7:45.28a SR	Scott City
18.	8	Giselle Sosa		7:52.19a	Dodge City
19.	8	Jennifer Trainham		9:57.69a	Kepley
8	Nayzeth Wilmes		DNS	Liberal-South
 
3200 Meters  8th Grade - Finals x

1.	8	Lizbeth Diego		13:54.79a	Dodge City
2.	8	Alyssa Klenke		14:20.51a	Comanche
3.	8	Samantha Varela		14:42.33a PR	Dodge City
4.	8	Reece Hay		15:17.75a PR	Liberal-West
5.	8	Lisa Ivy		15:34.39a PR	Scott City
6.	8	Jody Kalarikkal		15:42.31a	Horace Good
7.	8	Anna Ridgway		16:03.30a	Comanche
8.	8	Diana Resendez		16:28.13a PR	Liberal-South
9.	8	Lizette Bejarono		16:29.40a PR	Scott City
10.	8	Jennifer Pando		16:29.43a	Liberal-South
11.	8	Joanna Garcia		16:37.99a PR	Liberal-West
12.	8	Miranda Guzman		17:13.46a PR	Kepley
13.	8	Paige Prewit		19:00.16a	Scott City
14.	8	Chloe Sullivan		19:44.57a PR	Horace Good
 
100m Hurdles - 30"  7th Grade - Finals x

1.	7	Brynn McCormick		17.77a PR	Scott City
2.	7	Kiana Pfeifer		18.32a PR	Hays
3.	7	Ryleigh McVey		19.35a PR	Holcomb
4.	7	Cara Brungardt		19.42a PR	Hays
5.	7	McKee Blackburn		19.63a PR	Holcomb
6.	7	Payton Goodman		20.16a PR	Scott City
7.	7	Camryn Lenz		20.21a PR	Comanche
8.	7	Jaida Remigio		20.25a PR	Comanche
9.	7	Laura Mier		21.01a PR	Comanche
10.	7	Kaylee Stubbs		21.02a PR	Kenneth Henderson
11.	7	Amya Blake		21.03a PR	Liberal-West
12.	7	Ashleigh Hickert		21.11a	Scott City
13.	7	Kaitlyn Stoney		21.81a PR	Liberal-West
14.	7	Jarely Guiterrez		22.26a PR	Liberal-South
15.	7	Jaelyn Grim		22.60a PR	Horace Good
16.	7	Cindy Flores		22.85a PR	Liberal-South
17.	7	Hannah Yost		24.00a PR	Holcomb
18.	7	Ashlynn Senecal		24.84a PR	Holcomb
19.	7	Ariana Gomez		26.86a PR	Holcomb
7	Araceli Hermosillo		DNF	Dodge City
 
100m Hurdles - 30"  8th Grade - Finals x

1.	8	Brooklyn Schaffer		16.96a PR	Hays
2.	8	Abigail Parr		17.46a PR	Horace Good
3.	8	Jenna Crook		18.02a PR	Kenneth Henderson
4.	8	Sage Dameron		18.50a PR	Dodge City
5.	8	Brooke Hoeme		19.28a PR	Scott City
6.	8	Kiana Calahan		19.29a PR	Horace Good
7.	8	Abigail Aguilar		19.57a PR	Horace Good
8.	8	Maudi Otero		19.66a PR	Holcomb
9.	8	Brooklyn Smith		20.45a PR	Horace Good
10.	8	Paige Vulgamore		20.47a	Scott City
11.	8	Daniela Garcia		20.56a PR	Scott City
12.	8	Jayleen Torres		20.73a PR	Horace Good
13.	8	Rocelyn Miller		20.74a PR	Comanche
14.	8	Neveah Hickey		20.76a PR	Liberal-South
15.	8	Mylah Potter		21.20a	Hays
16.	8	Alexyss Mendoza		21.29a PR	Dodge City
17.	8	Katrina Lucero		21.85a PR	Horace Good
18.	8	Tia Solze		21.97a PR	Kepley
19.	8	Mireya Hernandez		22.31a PR	Dodge City
20.	8	Jocelyn Nau		22.62a	Comanche
21.	8	Sofia Palmer		22.74a PR	Hays
22.	8	Shamira Findley		25.47a SR	Kepley
23.	8	Kytaira Koehn		26.81a PR	Kepley
24.	8	Isabel Rodriguez		27.97a SR	Comanche
 
200m Hurdles - 33"  7th Grade - Finals x

1.	7	Cate Alling		34.32a PR	Liberal-West
2.	7	Aaliyah Garcia		34.66a PR	Horace Good
3.	7	Cara Brungardt		34.83a PR	Hays
4.	7	Kiana Pfeifer		35.01a PR	Hays
5.	7	Jaida Remigio		36.02a PR	Comanche
6.	7	Ryleigh McVey		36.07a PR	Holcomb
7.	7	McKee Blackburn		36.19a	Holcomb
8.	7	Kaylee Stubbs		36.23a PR	Kenneth Henderson
9.	7	Mataya Clark		36.33a PR	Comanche
10.	7	Amya Blake		36.81a PR	Liberal-West
11.	7	Payton Goodman		36.84a PR	Scott City
12.	7	Laura Mier		37.63a PR	Comanche
13.	7	Abbie Dowell		37.71a PR	Liberal-West
14.	7	Aspyn Carabajal		37.79a PR	Horace Good
15.	7	Ashleigh Hickert		39.44a PR	Scott City
16.	7	Araceli Hermosillo		39.96a PR	Dodge City
17.	7	Jaelyn Grim		40.99a	Horace Good
18.	7	Ariana Gomez		45.15a PR	Holcomb
7	Jarely Guiterrez		DNS	Liberal-South
7	Licsy Zenon		DNS	Dodge City
 
200m Hurdles - 33"  8th Grade - Finals x

1.	8	Brooklyn Schaffer		31.50a PR	Hays
2.	8	Abigail Parr		32.18a PR	Horace Good
3.	8	Jenna Crook		33.02a PR	Kenneth Henderson
4.	8	Breanna Gutierrez		33.84a PR	Comanche
5.	8	Sage Dameron		34.29a PR	Dodge City
6.	8	Jocelyn Nau		35.17a PR	Comanche
7.	8	Brooklyn Smith		35.35a PR	Horace Good
8.	8	Leslie Lerma		35.61a	Kepley
9.	8	Abigail Aguilar		36.10a PR	Horace Good
10.	8	Brooke Hoeme		36.26a PR	Scott City
11.	8	Alexyss Mendoza		36.31a PR	Dodge City
12.	8	Rocelyn Miller		36.69a PR	Comanche
13.	8	Teja Sieber		37.01a PR	Liberal-West
14.	8	Jayleen Torres		37.03a PR	Horace Good
15.	8	Alyssa Nichlos		37.46a PR	Dodge City
16.	8	Rilee McGraw		38.15a PR	Horace Good
17.	8	Mylah Potter		39.15a PR	Hays
18.	8	Sofia Palmer		41.39a PR	Hays
19.	8	Braegan Zimmerman		42.72a PR	Liberal-West
20.	8	Kiana Calahan		49.63a	Horace Good
8	Tia Solze		DNS	Kepley
 
4x100 Relay  7th Grade - Finals x

1.		Xandria Carmona
Cierra Bookless
Victoria Gonzalez
Kya Edwards		55.95a	Comanche
2.		Cara Brungardt
Morgan Shorb
Ashlynn Flax
Kiana Pfeifer		56.50a	Hays
3.		Holly Bridges
Julia Barco
Aaliyah Garcia
Hannah Phipps		57.11a	Horace Good
4.		Julissa Rodriguez
Malea Janda
Isabella Armstrong
Emma Sapien		58.62a	Holcomb
5.		Kristen Roth
Jesykah Foster
Jackie Pacheco
Savannah Garcia		58.98a	Kenneth Henderson
6.		Abbie Dowell
Amya Blake
Cate Alling
Kaitlyn Stoney		1:00.95a	Liberal-West
7.		Araceli Hermosillo
Jennifer Solis
Camree Johnson
Andrea Rivas		1:01.34a	Dodge City
8.		Valeria Gonzalez
Shiya Bhaka
Cindy Flores
Yadira Ovalle		1:03.35a	Liberal-South
9.		Relay Team		1:06.31a	Holcomb
10.		Evelyn Gonzalez
Melany Duff
Rhiley Stopple
Brooklyn Zielke		1:06.54a	Scott City
11.		Valeria Carrasco
Leya Orasco
Lexi Ramirez
Isis Hill		1:10.24a	Kepley
 
4x100 Relay  8th Grade - Finals x

1.		Claire Shippy
Autumn Spears
Stanna Summers
Reanna Green		55.57a	Hays
2.		Kiana Calahan
Kitsely Franco
Eva Condit
Kelee Telfair		55.68a	Horace Good
3.		Maudi Otero
Anne Lofquist
Chloe Ball
Lexie Amos		57.41a	Holcomb
4.		Alexyss Mendoza
Alondra Valle
Haleigh Mowery
Anahi Alonso		58.35a	Dodge City
5.		Leslie Lerma
Shamira Findley
Michelle Mendez
Halle Nagel		59.27a	Kepley
6.		Mershaa Wiltshire
Diana Resendez
Nayzeth Wilmes
Neavah Hickey		1:00.43a	Liberal-South
7.		Heidy Aguilar
Elizabeth Hernandez
Kaytlynn Mora
Adriana Vital		1:02.36a	Kenneth Henderson
8.		Daniela Garcia
Claire Rumford
Anastasia Rojas
Olivia Wagner		1:05.82a	Scott City
Raemie Lopp
Breanna Gutierrez
Andi Fontenelle
Lilly Friess		DQ	Comanche
 
4x200 Relay  7th Grade - Finals x

1.		Cierra Bookless
Xandria Carmona
Kya Edwards
Victoria Gonzalez		2:02.15a	Comanche
2.		Ashlynn Flax
Hannah Swander
Kiana Pfeifer
Leah Legleiter		2:06.72a	Hays
3.		Elise Ortner
Amilia Martinez
Ashlynn Powers
Emma Sapien		2:07.79a	Holcomb
4.		Mya Delcruz
Leslie Jimenez
Aspyn Carabajal
Annika Gough		2:10.34a	Horace Good
5.		Jesykah Foster
Jackie Pacheco
Jara Garcia
Kristen Roth		2:11.29a	Kenneth Henderson
6.		Ashleigh Hickert
Ella Rumford
Brooklyn Zielke
Sadie Hermosillo		2:17.07a	Scott City
7.		Gracie Relph
Sage Riggs
Brooklyn Sperry
Abby Spexarth		2:17.30a	Kenneth Henderson
8.		Relay Team		2:17.34a	Holcomb
9.		Nataly Martinez
Jennifer Solis
Melissa Romo
Samantha Flores		2:20.23a	Dodge City
10.		Autumn Allen
Kaylee Denney
Shiloh Morgan
Talya Martinez		2:32.89a	Kepley
Cindy Flores
Rocio Navarro
Jarely Guiterrez
Yadira Ovalle		DNS	Liberal-South
 
4x200 Relay  8th Grade - Finals x

1.		Lilly Friess
Breanna Gutierrez
Andi Fontenelle
Raemie Lopp		1:59.62a	Comanche
2.		Stanna Summers
Claire Shippy
Autumn Spears
Kaitlyn Suppes		2:05.45a	Hays
3.		Gisselle Guiterrez
Jazmien Pickard
Katie Prudencio
Keyhana Turner		2:06.95a	Horace Good
4.		Alyssa Nichlos
Haleigh Mowery
Sammy Nguyen
Summer Stobaugh		2:09.60a	Dodge City
5.		Ashleigh Chappel
Elizabeth Hernandez
Melody Flores
Jennifer Montelongo		2:11.10a	Kenneth Henderson
6.		Brooke Hoeme
Paige Vulgamore
Kalacia Carter
Taia Waldrop		2:12.52a	Scott City
7.		Michelle Mendez
BettyJo McNett
Shamira Findley
Jackie Keaton		2:20.33a	Kepley
Maudi Otero
Daisy Rivas
Andrea Serrano
Anne Lofquist		DQ	Holcomb
Daiana Armendariz
Valerie Chaverria
Ren Watt
Licetter Rosales		DNS	Liberal-South
 
4x400 Relay  7th Grade - Finals x

1.		Amber Latta
Alivia Noll
Alli Patton
Kennedy Holstein		4:49.60a	Scott City
2.		Elise Ortner
Amilia Martinez
Ashlynn Powers
Malea Janda		4:53.81a	Holcomb
3.		Jesykah Foster
Anissa Hinogos
Jackie Pacheco
Kaylee Stubbs		4:59.36a	Kenneth Henderson
4.		Camryn Lenz
Jaida Remigio
Serenity Laron
Amaya Perez		5:01.89a	Comanche
5.		Lauren Armendariz
Cate Alling
Helena Combs
Abbie Dowell		5:05.43a	Liberal-West
6.		Mallory Henderson
Seren Sumaya
Ella Voth
Kambri Bogart		5:11.95a	Hays
7.		Hannah Phipps
Hannah Plummer
Kathy Valverde
Annika Gough		5:13.72a	Horace Good
8.		Relay Team		5:22.42a	Holcomb
9.		Denisse Flores
Jarely Guiterrez
Rocio Navarro
AshLynn Brady		5:43.77a	Liberal-South
10.		Autumn Allen
Jacklyn Wolf
Itzel Perez
Laura Porras		5:50.88a	Kepley
Amairani Lagarde
Licsy Zenon
Nataly Martinez
Neveah Isenbart		DNS	Dodge City
 
4x400 Relay  8th Grade - Finals x

1.		Kelee Telfair
Kitsely Franco
Abigail Parr
Katie Prudencio		4:44.36a	Horace Good
2.		Jenna Crook
Julie Calzonetti
Jennifer Montelongo
Mckenna Jagels		4:57.12a	Kenneth Henderson
3.		Judy Weibe
Lisa Ivy
Megan Vance
Abby McDaniel		5:00.62a	Scott City
4.		Audrey Rymer
Kassandra Zimmer
Madison Davis
Lauren Wagner		5:04.91a	Hays
5.		Lilly Friess
Ximena Cervantes
Arely Becerra
Emma Rohr		5:07.41a	Comanche
6.		Marta Froese
Andrea Serrano
Emily Carrera
Ashlyn Baker		5:12.53a	Holcomb
7.		April Garcia
Camila Gonzalez
Citlali Real
Maria Garcia		5:22.78a	Dodge City
8.		Autumn Pauda
Nikki Pelton
K'Adrianna Arellano
Jocelin Baeza		5:49.04a	Kepley
 
4x800 Relay  7th Grade - Finals x

1.		Amaya Perez
Serenity Laron
Sidney Aguilar
Victoria Reyes		11:36.86a	Comanche
2.		Lainey Hardman
Kambri Bogart
Mallory Henderson
Ella Voth		12:14.14a	Hays
3.		Payton Goodman
Ella Rumford
Ashleigh Hickert
Alivia Noll		12:17.60a	Scott City
4.		Amalia Sepulveda
Rocio Navarro
Valeria Gonzalez
Jarely Gutierrez		12:37.23a	Liberal-South
5.		Litzy Ruiz
Paige Vance
Lily Sanchez
Ebani Hinojos		12:44.67a	Horace Good
6.		Dalia Garcia
Allie Escamilla
Nancy Torres
Autumn Allen		13:22.45a	Kepley
 
4x800 Relay  8th Grade - Finals x

1.		Ximena Cervantes
Arely Becerra
Alyssa Klenke
Emma Rohr		11:57.04a	Comanche
2.		Anjelina Serrano
Katie Prudencio
Rian Linenberger
Elly Murrell		12:14.57a	Horace Good
3.		Paiton Harp
Reece Hay
Joanna Garcia
Nohemi Gomez		12:18.00a	Liberal-West
4.		Kassandra Zimmer
Madison Davis
Kaitlyn Suppes
Audrey Rymer		12:20.14a	Hays
5.		Alli Brunswig
Lisa Ivy
Anastasia Rojas
Megan Vance		12:43.60a	Scott City
6.		Ivon Molina
Nikki Pelton
Autumn Pauda
Yesenia Ornelas		13:09.87a	Kepley
7.		Azchya Mariche
Georgina Madrid
Jaylen Indiek
Zulema Rodriguez		13:20.34a	Dodge City
8.		Licetter Rosales
Jennifer Pando
Kurina Uribe
Valerie Chaverria		14:16.51a	Liberal-South
 
Shot Put - 4kg  7th Grade - Finals x

1.	7	Natalie Anchondo		31-07.00	Horace Good
2.	7	Yesenia Castro		30-00.00 PR	Horace Good
3.	7	Breanna Horyna		29-05.00 PR	Liberal-West
4.	7	Marisela Landa		29-00.00 PR	Comanche
5.	7	Hope Glover		25-08.50 PR	Hays
6.	7	Aracely Jurado		25-04.50 PR	Liberal-West
7.	7	Camree Johnson		25-03.00 PR	Dodge City
8.	7	Reagan Smith		24-11.00 PR	Hays
8.	7	Abrianna King		24-11.00 PR	Liberal-South
10.	7	Catherine Calahan		24-10.50 PR	Horace Good
11.	7	Morgan Hammond		24-09.00 PR	Holcomb
12.	7	Grace Winter		24-08.50	Horace Good
13.	7	Kennedy Holstein		24-07.00	Scott City
14.	7	Talia Valasco		24-05.50	Kepley
15.	7	Celina Aldana		23-10.00	Holcomb
16.	7	Kyrah Lozano		23-08.00	Holcomb
17.	7	Tori Ford		23-07.00	Scott City
18.	7	Kenzie Flax		23-06.00	Hays
19.	7	Caitlyn Carlile		22-11.00 PR	Liberal-West
20.	7	Victoria Bautista		22-10.00	Dodge City
21.	7	Dalia Garcia		22-03.50	Kepley
22.	7	Delaney Tesch		21-06.00	Holcomb
23.	7	Amalia Sepulveda		21-05.00 PR	Liberal-South
24.	7	Rileigh Hands		20-11.00	Comanche
25.	7	Susana Nolasco		20-06.00	Scott City
26.	7	Catherine Ponce		20-04.50	Liberal-South
27.	7	Cierra Huber		20-02.00	Horace Good
28.	7	Autumn Klien		20-00.00	Comanche
28.	7	Gracie Relph		20-00.00	Kenneth Henderson
30.	7	Isabella Armstrong		18-08.00	Holcomb
31.	7	Jacqueline Castro		18-02.00 PR	Dodge City
32.	7	Abby Spexarth		17-11.00 PR	Kenneth Henderson
33.	7	Destinee Rico		17-04.50	Kepley
34.	7	Rylie Allen		17-04.00	Kenneth Henderson
35.	7	Melissa Almaraz		16-05.50	Holcomb
36.	7	Brooklyn Sperry		15-11.00 PR	Kenneth Henderson
 
Shot Put - 4kg  8th Grade - Finals x

1.	8	Aubrey Warden		33-01.50 PR	Liberal-South
2.	8	Madison Diehl		31-02.00	Horace Good
3.	8	Alex Aldrich		30-10.00 PR	Hays
4.	8	Mirrakole Turner		30-06.00 PR	Liberal-South
5.	8	Unique Vickers		30-03.00 PR	Liberal-West
6.	8	Hannah Kipp		29-07.50 PR	Kenneth Henderson
7.	8	Keyhana Turner		29-06.00	Horace Good
8.	8	Katie Mongeau		28-11.50 PR	Holcomb
9.	8	Ren Watt		28-07.50 PR	Liberal-South
10.	8	Erica Malleck		28-02.00	Hays
11.	8	Abi Rivas		26-08.50 PR	Liberal-West
12.	8	Abby Degnan		26-05.00 PR	Kepley
13.	8	Rilee McGraw		26-01.00	Horace Good
13.	8	Mya Cruz		26-01.00	Horace Good
15.	8	Elle Nunez		25-11.00	Holcomb
16.	8	Abigail Cortez		25-09.00 PR	Kepley
17.	8	Makinzee Mendoza		25-04.00	Horace Good
18.	8	Quinlan Weigel		25-03.00	Hays
19.	8	Shannon Cavillo		25-02.00	Horace Good
20.	8	Claire Rumford		24-05.50	Scott City
21.	8	Isabel Rodriguez		24-05.00	Comanche
21.	8	Anahi Alonso		24-05.00	Dodge City
23.	8	Arissa Darville		23-02.00	Comanche
24.	8	Jescie Bribeisca		23-00.50	Holcomb
25.	8	Brooke Sherwood		22-04.50	Scott City
26.	8	Logan Dodge		22-01.50 PR	Liberal-West
27.	8	Heidy Aguilar		21-09.00	Kenneth Henderson
28.	8	Lexi Iman		20-10.00 PR	Holcomb
29.	8	Areena Johnson		20-08.50 PR	Kepley
30.	8	Kalacia Carter		20-06.50 PR	Scott City
31.	8	Sarah Rojas		20-00.00	Comanche
32.	8	Frida Velez		19-05.00	Dodge City
33.	8	Karla Canales		19-03.00 PR	Dodge City
34.	8	Kaytlynn Mora		16-11.50	Kenneth Henderson
35.	8	Meriya Reyes		16-03.00	Holcomb
8	Blair Holliday		DNS	Holcomb
 
Discus - 1kg  7th Grade - Finals x

1.	7	Marisela Landa		72-07	Comanche
2.	7	Talia Valasco		69-03	Kepley
3.	7	Rileigh Hands		69-00 PR	Comanche
4.	7	Madison Westerguard		65-09 PR	Scott City
5.	7	Breanna Horyna		64-05 PR	Liberal-West
6.	7	Yesenia Castro		63-05 PR	Horace Good
7.	7	Autumn Klien		62-09 PR	Comanche
8.	7	Rhiley Stopple		59-00 PR	Scott City
9.	7	Grace McCord		57-04 PR	Hays
10.	7	Kyrah Lozano		57-00	Holcomb
11.	7	Catherine Ponce		54-05 PR	Liberal-South
12.	7	Morgan Hammond		54-02 PR	Holcomb
13.	7	Katie Tinkel		52-06	Hays
14.	7	Shelby Alexander		50-10	Hays
14.	7	Aracely Jurado		50-10 PR	Liberal-West
16.	7	Nicole Ruda		49-11	Holcomb
17.	7	Elise Ortner		49-06 PR	Holcomb
17.	7	Brooklyn Zielke		49-06	Scott City
19.	7	Grace Winter		49-00	Horace Good
20.	7	Catherine Calahan		48-05 PR	Horace Good
21.	7	Alondra Serrano		47-07	Kepley
22.	7	Bella Ibarra		47-05 PR	Holcomb
23.	7	Abrianna King		47-00	Liberal-South
24.	7	Evelyn Gomez		46-11 PR	Liberal-South
25.	7	Julie Long		45-02 PR	Liberal-West
26.	7	Gracie Relph		45-01 PR	Kenneth Henderson
27.	7	Kristen Roth		42-06	Kenneth Henderson
28.	7	Victoria Bautista		42-01 PR	Dodge City
29.	7	Jacqueline Castro		41-11 PR	Dodge City
30.	7	Brooklyn Sperry		40-10	Kenneth Henderson
31.	7	Jasmine Magana		36-01	Holcomb
32.	7	Lexi Ramirez		34-08 PR	Kepley
33.	7	Abby Spexarth		32-06	Kenneth Henderson
34.	7	Andrea Rivas		32-04	Dodge City
7	Natalie Anchondo		DNS	Horace Good
7	Kennedy Percival		DNS	Kenneth Henderson
 
Discus - 1kg  8th Grade - Finals x

1.	8	Aubrey Warden		87-03	Liberal-South
2.	8	Keyhana Turner		73-10	Horace Good
3.	8	Elle Nunez		73-07 PR	Holcomb
4.	8	Kyah Summers		71-07 PR	Hays
5.	8	Katie Mongeau		71-00 PR	Holcomb
6.	8	Abi Rivas		66-01 PR	Liberal-West
7.	8	Brooke Sherwood		65-03	Scott City
8.	8	Allison Brooks		64-10 PR	Hays
9.	8	Anahi Alonso		64-07	Dodge City
10.	8	Madison Diehl		61-05 PR	Horace Good
11.	8	Ren Watt		61-00 PR	Liberal-South
12.	8	Alex Aldrich		58-03	Hays
13.	8	Unique Vickers		58-02 SR	Liberal-West
14.	8	Abby Degnan		57-07 PR	Kepley
15.	8	Shannon Cavillo		57-06	Horace Good
16.	8	Chandra Clark		55-10	Horace Good
17.	8	Sarah Rojas		55-03 PR	Comanche
18.	8	Mirrakole Turner		55-02	Liberal-South
19.	8	Rilee McGraw		55-01	Horace Good
20.	8	Hannah Kipp		54-11 PR	Kenneth Henderson
21.	8	Arissa Darville		54-05	Comanche
22.	8	Heidy Aguilar		54-04 PR	Kenneth Henderson
23.	8	Makinzee Mendoza		53-10 PR	Horace Good
24.	8	Logan Dodge		50-03 PR	Liberal-West
25.	8	Kaytlynn Mora		46-00 PR	Kenneth Henderson
26.	8	Mireya Hernandez		45-03 PR	Dodge City
27.	8	Alondra Valle		44-07 SR	Dodge City
28.	8	Isabel Rodriguez		42-08	Comanche
29.	8	Abigail Cortez		42-07 PR	Kepley
30.	8	Jescie Bribeisca		41-05	Holcomb
31.	8	Meriya Reyes		33-10	Holcomb
32.	8	Paige Prewit		33-00	Scott City
8	Nikki Pelton		DNS	Kepley
 
High Jump  7th Grade - Finals x

1.	7	Amaya Perez		4-08.00 PR	Comanche
2.	7	Kaitlyn Stoney		4-02.00 PR	Liberal-West
3.	7	Mataya Clark		4-00.00	Comanche
4.	7	Aleyia Ruder		4-00.00	Hays
4.	7	Ella Voth		4-00.00	Hays
6.	7	AshLynn Brady		3-10.00	Liberal-South
7.	7	Anissa Hinogos		3-10.00	Kenneth Henderson
7.	7	Grace Winter		3-10.00	Horace Good
7.	7	Bella Torres		3-10.00	Kenneth Henderson
7.	7	Jesykah Foster		3-10.00 PR	Kenneth Henderson
7	Savannah Garcia		NH	Kenneth Henderson
7	Itzel Perez		NH	Kepley
7	Jaida Remigio		NH	Comanche
7	Jessie Standley		NH	Kenneth Henderson
7	Evelyn Gonzalez		NH	Scott City
7	Hannah Yost		NH	Holcomb
7	Malea Janda		NH	Holcomb
7	Ariana Jiminez		NH	Holcomb
7	Lexi Kepley		NH	Holcomb
7	Hannah Swander		NH	Hays
 
High Jump  8th Grade - Finals x

1.	8	Julie Calzonetti		5-02.00 PR	Kenneth Henderson
2.	8	Olivia Rankin		5-00.00 PR	Hays
3.	8	Stanna Summers		4-08.00	Hays
4.	8	Jocelyn Nau		4-04.00 PR	Comanche
5.	8	Kiana Calahan		4-02.00	Horace Good
6.	8	Alex Aldrich		4-02.00 PR	Hays
7.	8	Braegan Zimmerman		4-00.00 SR	Liberal-West
7.	8	Teja Sieber		4-00.00 PR	Liberal-West
9.	8	Brianna Estrada		4-00.00	Horace Good
9.	8	Alli Brunswig		4-00.00	Scott City
11.	8	Suheila Rosas		4-00.00 PR	Liberal-South
8	Gigi Cervantes		NH	Dodge City
8	Katrina Lucero		NH	Horace Good
8	Melody Flores		NH	Kenneth Henderson
8	Elizabeth Hernandez		NH	Kenneth Henderson
8	Mckenna Jagels		NH	Kenneth Henderson
8	Miranda Guzman		NH	Kepley
8	Tia Solze		NH	Kepley
8	Jocelin Baeza		NH	Kepley
8	Emily Carrera		NH	Holcomb
8	Andrea Serrano		NH	Holcomb
 
Pole Vault  7th Grade - Finals x

1.	7	Alivia Noll		6-06.00	Scott City
2.	7	Aspyn Carabajal		6-06.00 PR	Horace Good
3.	7	Brynn McCormick		6-00.00	Scott City
4.	7	Julia Barco		6-00.00 PR	Horace Good
5.	7	Madison Burrows		6-00.00	Holcomb
6.	7	Ashlynn Flax		6-00.00	Hays
7.	7	Alli Patton		6-00.00	Scott City
8.	7	Hannah Plummer		5-06.00	Horace Good
7	Jaelyn Grim		NH	Horace Good
7	Ariana Jiminez		NH	Holcomb
7	Lexi Kepley		NH	Holcomb
7	Nevaeh Sauseda		NH	Holcomb
7	Mercedes Springsteen		NH	Holcomb
7	Melissa Romo		NH	Dodge City
7	Lainey Hardman		NH	Hays
7	Nikka Vuong		NH	Hays
7	Alexa Cannaley		NH	Kenneth Henderson
7	Leslie Jimenez		NH	Horace Good
7	Mackenzie Swan		NH	Horace Good
7	Serenity Laron		NH	Comanche
7	Camryn Lenz		NH	Comanche
7	Licsy Zenon		NH	Dodge City
7	Royal Brown		NH	Kepley
7	Yaraizel Bello		NH	Kenneth Henderson
 
Pole Vault  8th Grade - Finals x

1.	8	Abby McDaniel		7-06.00	Scott City
2.	8	Chloe Ball		7-00.00	Holcomb
3.	8	Paige Vulgamore		6-06.00	Scott City
4.	8	Abbey Turentine		6-00.00 PR	Horace Good
5.	8	Adrian Sanders		6-00.00	Hays
5.	8	Lilly Friess		6-00.00	Comanche
5.	8	Breanna Gutierrez		6-00.00 SR	Comanche
5.	8	Sage Dameron		6-00.00	Dodge City
9.	8	Grace Desbien		6-00.00 PR	Hays
8	Beth Plante		DNS	Hays
8	Chloe Sullivan		NH	Horace Good
8	Jordyn Sayre		NH	Holcomb
8	Lexi Iman		NH	Holcomb
8	Citlali Real		NH	Dodge City
8	Daisy Rivas		NH	Holcomb
8	K'Adrianna Arellano		NH	Kepley
8	Autumn Pauda		NH	Kepley
8	Ivon Molina		NH	Kepley
8	Mckenna Jagels		DNS	Kenneth Henderson
8	Ashleigh Chappel		NH	Kenneth Henderson
8	Elizabeth Hernandez		NH	Kenneth Henderson
8	Adriana Vital		DNS	Kenneth Henderson
 
Long Jump  7th Grade - Finals x

1.	7	Brynn McCormick		14-01.00 PR	Scott City
2.	7	Ashley Sarabia		13-08.50 PR	Liberal-West
3.	7	Victoria Gonzalez		12-09.00 PR	Comanche
4.	7	Emma Evans		12-07.00 PR	Liberal-West
5.	7	Ashley Carrillo		12-05.25 PR	Liberal-West
6.	7	Anissa Hinogos		12-04.50	Kenneth Henderson
7.	7	Mataya Clark		12-02.75 PR	Comanche
8.	7	McKee Blackburn		12-01.00	Holcomb
9.	7	Hannah Plummer		12-00.75	Horace Good
10.	7	Ella Voth		11-10.50	Hays
11.	7	Camree Johnson		11-09.75 PR	Dodge City
12.	7	Jacklyn Wolf		11-09.25	Kepley
13.	7	Aaliyah Garcia		11-06.25	Horace Good
13.	7	Grace Winter		11-06.25	Horace Good
15.	7	Morgan Shorb		11-04.50	Hays
16.	7	Emma Sapien		11-01.75	Holcomb
17.	7	Kaylee Stubbs		11-01.50	Kenneth Henderson
18.	7	Ashlynn Senecal		11-00.25 PR	Holcomb
19.	7	AshLynn Brady		11-00.00 PR	Liberal-South
19.	7	Bella Torres		11-00.00	Kenneth Henderson
21.	7	Ellie Mueller		10-10.50	Holcomb
22.	7	Ashlynn Powers		10-06.50	Holcomb
23.	7	Shiya Bhaka		10-06.25	Liberal-South
24.	7	Alicia Montoya		10-04.75	Kenneth Henderson
25.	7	Yessenia Hernandez		9-08.50 PR	Holcomb
26.	7	Tamara Rodriguez		9-02.50	Scott City
27.	7	Jennifer Solis		9-01.25	Dodge City
28.	7	Kaylee Denney		9-00.00	Kepley
29.	7	Mackenzie Swan		8-09.50	Horace Good
30.	7	Mercedes Breese		8-08.00 PR	Kepley
7	Kennedy Percival		FOUL	Kenneth Henderson
7	Amber Latta		FOUL	Scott City
7	Brooklyn Lewallen		FOUL	Hays
 
Long Jump  8th Grade - Finals x

1.	8	Olivia Rankin		14-07.25 PR	Hays
2.	8	Julie Calzonetti		14-04.50	Kenneth Henderson
3.	8	Claire Shippy		13-04.50 PR	Hays
4.	8	Teja Sieber		13-03.50 PR	Liberal-West
5.	8	Jazmien Pickard		13-03.50	Horace Good
6.	8	Andi Fontenelle		13-03.00 PR	Comanche
7.	8	Melody Flores		13-02.25 PR	Kenneth Henderson
8.	8	Camila Gonzalez		13-01.50 SR	Dodge City
9.	8	Leslie Lerma		13-00.00	Kepley
10.	8	Judy Weibe		12-11.50 SR	Scott City
11.	8	Rian Linenberger		12-11.25 PR	Horace Good
12.	8	Suheila Rosas		12-10.00 PR	Liberal-South
12.	8	Abby McDaniel		12-10.00	Scott City
14.	8	Savanna Hebbert		12-09.50 PR	Liberal-West
15.	8	Halle Nagel		12-09.25	Kepley
16.	8	Chloe Sullivan		12-08.00 PR	Horace Good
17.	8	Paige Vulgamore		12-07.25 PR	Scott City
18.	8	Abigail Aguilar		12-04.50 SR	Horace Good
18.	8	Braegan Zimmerman		12-04.50 PR	Liberal-West
20.	8	Alyssa Nichlos		12-03.00	Dodge City
21.	8	Abbigail Ellerman		12-02.00 PR	Horace Good
22.	8	Kayla Nguyen		12-01.75	Kenneth Henderson
23.	8	Jackie Keaton		11-06.75	Kepley
24.	8	Alizabeth Salinas		11-01.50	Horace Good
25.	8	Rocelyn Miller		11-01.00 SR	Comanche
26.	8	Ashleigh Chappel		11-00.00	Kenneth Henderson
8	Chloe Ball		FOUL	Holcomb
8	Mirrakole Turner		FOUL	Liberal-South
8	Lauren Wagner		FOUL	Hays
8	Reghan Haynes		FOUL	Hays
8	Jennifer Montelongo		FOUL	Kenneth Henderson
 
Triple Jump  7th Grade - Finals x

1.	7	Landri Dotts		28-11.75	Hays
2.	7	Julia Barco		28-03.50	Horace Good
3.	7	Mataya Clark		27-11.50 PR	Comanche
4.	7	Ashley Sarabia		27-07.00 PR	Liberal-West
5.	7	Anissa Hinogos		26-09.00 PR	Kenneth Henderson
6.	7	Abbie Dowell		26-04.00 PR	Liberal-West
7.	7	Amilia Martinez		26-02.50	Holcomb
8.	7	Jara Garcia		25-06.50	Kenneth Henderson
9.	7	Aaliyah Garcia		25-04.50	Horace Good
10.	7	Sage Riggs		25-04.00 PR	Kenneth Henderson
11.	7	Ella Rumford		24-10.50	Scott City
12.	7	Morgan Shorb		24-08.50 PR	Hays
13.	7	Joana Hernandez		23-07.75 PR	Kepley
14.	7	Ella Stoppel		23-06.50	Holcomb
15.	7	Peace Phillips		23-04.50	Holcomb
16.	7	Paige Hoelting		23-02.00 PR	Scott City
17.	7	Grace McCord		22-11.00	Hays
18.	7	Delaney Tesch		22-04.00	Holcomb
19.	7	Brooke Seirer		21-11.00	Holcomb
20.	7	Royal Brown		21-09.00	Kepley
21.	7	AshLynn Brady		21-08.50	Liberal-South
7	Ana Macias		FOUL	Holcomb
7	Jaelyn Grim		FOUL	Horace Good
7	Emma Evans		FOUL	Liberal-West
 
Triple Jump  8th Grade - Finals x

1.	8	Reanna Green		33-03.25 PR	Hays
2.	8	Julie Calzonetti		30-06.25 PR	Kenneth Henderson
3.	8	Alli Brunswig		28-03.75	Scott City
4.	8	Teja Sieber		28-03.00 PR	Liberal-West
5.	8	Abigail Parr		27-11.00	Horace Good
6.	8	Kaitlyn Suppes		27-00.00	Hays
7.	8	Abbigail Ellerman		26-11.50 PR	Horace Good
8.	8	Halle Nagel		26-10.50	Kepley
9.	8	Kayla Nguyen		26-02.00	Kenneth Henderson
10.	8	Rian Linenberger		25-09.50	Horace Good
11.	8	Brooke Hoeme		25-08.75	Scott City
12.	8	Braegan Zimmerman		25-08.50 SR	Liberal-West
13.	8	Andi Fontenelle		25-06.50	Comanche
14.	8	Alyssa Nichlos		25-04.25 PR	Dodge City
15.	8	Katrina Lucero		25-01.00	Horace Good
16.	8	Eyleen Vasquez		24-03.50 PR	Liberal-West
17.	8	Ashleigh Chappel		24-01.50 SR	Kenneth Henderson
18.	8	Suheila Rosas		24-01.00 PR	Liberal-South
19.	8	Mylah Potter		23-11.50	Hays
20.	8	Citlali Real		22-10.00	Dodge City
8	Shamira Findley		FOUL	Kepley
8	BettyJo McNett		FOUL	Kepley
7	Tamara Rodriguez		DNS	Scott City