Mens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 George Ross 10.97a PR Garden City
2. 11 Nick Nowak 11.10a PR Scott City
3. 12 Jeff Gilleland 11.10a PR Lakin
4. 11 Jarret Jurgens 11.18a PR Scott City
5. 11 Andrew Morss 11.34a Holcomb
6. 10 Trey Chavez 11.43a PR Ulysses
7. 10 Dawson Kerbow 11.51a PR Hugoton
8. 11 Jalen Rosales 11.52a PR Hugoton
9. 9 Carlos Acosta 11.60a PR Garden City
9. 12 Luis McPherson 11.60a PR Lakin
9. 10 Carlos Tinoco 11.60a PR Hugoton
12. 9 Edgar Soto 11.66a PR Ulysses
13. 11 Jordan Smith 11.69a PR Holcomb
14. 10 Javian Bencomo 11.75a PR Ulysses
14. 11 Kuawn Stewart 11.75a PR Scott City
16. 10 Kevin Soto 11.81a PR Garden City
17. 12 Brecken Vargas 11.83a PR Garden City
18. 12 Adan Cernas 11.89a SR Garden City
19. 9 Brandon Winderlin 11.93a Scott City
20. 10 Joseph Mann 11.97a PR Goodland
21. 10 Corbyn Pauda 12.05a PR Ulysses
22. 10 Juan Banuelos 12.11a PR Lakin
23. 12 Ben Cabrera 12.15a SR Hugoton
24. 9 Parker Gooden 12.17a PR Scott City
25. 9 Branden Mitchell 12.40a PR Holcomb
26. 9 Jesus Rodriguez 12.55a PR Ulysses
27. 11 Tucker Harkins 12.69a PR Goodland
28. 9 Jonathan Ortiz 13.03a PR Lakin
29. 11 Keaton Rudolph 13.17a PR Goodland
-- 11 Devin Mader NT Holcomb
-- 10 Christian Garza NT Ulysses
-- 10 Issac Valles NT Hugoton
-- 12 Hagan Hoss NT Goodland
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jeff Gilleland 22.35a PR Lakin
2. 12 George Ross 22.48a PR Garden City
3. 11 Andrew Morss 22.65a PR Holcomb
4. 11 Jarret Jurgens 22.77a PR Scott City
5. 11 Bryan Garcia 23.14a SR Ulysses
6. 10 Brendon Hudson 23.34a PR Ulysses
7. 11 Nick Nowak 23.43a PR Scott City
8. 9 Carlos Acosta 23.77a PR Garden City
9. 10 Trey Chavez 23.82a PR Ulysses
10. 11 Jalen Rosales 23.86a PR Hugoton
11. 10 Edivan Galan 23.92a PR Garden City
12. 9 Brandon Winderlin 24.16a Scott City
13. 9 Kayden Christiansen 24.48a PR Lakin
14. 10 Kevin Soto 24.49a PR Garden City
15. 11 Bradan Slemp 24.56a Hugoton
16. 12 Adan Cernas 24.60a PR Garden City
17. 9 Blake Sanderson 25.02a PR Goodland
18. 12 Ben Cabrera 25.07a Hugoton
19. 9 Parker Gooden 25.25a PR Scott City
20. 9 Hernan Pena 25.61a PR Lakin
21. 9 Jesus Rodriguez 25.69a PR Ulysses
22. 11 Tucker Harkins 25.70a SR Goodland
23. 9 Branden Mitchell 25.75a PR Holcomb
24. 10 Jeron Berning 25.94a PR Scott City
25. 10 Josh Smith 27.43a PR Goodland
-- 12 Pedro Ordonez NT Hugoton
-- 10 Rance Wright NT Ulysses
-- 10 Christian Garza NT Ulysses
-- 11 Devin Mader NT Holcomb
-- 12 Darian Kent NT Goodland
-- 10 Corbyn Pauda NT Ulysses
-- 11 Jordan Smith NT Holcomb
-- 11 Levi Archer NT Goodland
-- 10 Issac Valles NT Hugoton
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Mitchell Hamlin 50.81a SR Hugoton
2. 11 Bryan Garcia 52.29a SR Ulysses
3. 12 Jess Drohman 52.88a PR Scott City
4. 10 Nathaniel Hubbard 53.04a PR Garden City
5. 10 Rance Wright 54.04a SR Ulysses
6. 12 Kellen Carson 54.25a PR Ulysses
7. 11 Bradan Slemp 54.30a PR Hugoton
8. 9 Isaiah Armstrong 55.19a PR Holcomb
9. 10 Brendon Hudson 55.58a Ulysses
10. 9 Brandon Winderlin 55.69a PR Scott City
11. 9 Ethan Fisher 55.87a PR Garden City
12. 12 Tony Kinser 56.53a PR Hugoton
13. 12 Jose(Andy) Sanchez 56.54a PR Garden City
14. 10 Ryan Jarmer 56.92a PR Garden City
15. 12 Luis McPherson 57.15a PR Lakin
16. 11 Conner LeBeau 57.77a PR Scott City
17. 12 Dusty Johnson 58.08a PR Goodland
18. 10 Jeron Berning 58.67a Scott City
19. 10 John Wright 59.00a Lakin
20. 10 Joseph Mann 59.76a PR Goodland
21. 11 Tucker Harkins 1:00.23a Goodland
22. 10 Josh Smith 1:02.44a PR Goodland
23. 12 Daniel Reimer 1:31.50a Lakin
-- 12 Darian Kent NT Goodland
-- 12 Pedro Ordonez NT Hugoton
-- 11 Garrett Williams NT Holcomb
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Garrett Doll 2:05.92a Garden City
2. 11 Kameron Wildeman 2:07.36a Garden City
3. 11 Jahaziel Garcia 2:07.69a Hugoton
4. 11 Adrian Ruelas 2:08.00a Scott City
5. 11 Eric Perry 2:09.34a Hugoton
6. 10 Jacob Eckert 2:10.05a PR Hugoton
7. 9 Ethan Fisher 2:14.48a Garden City
8. 9 Gaige Salazar 2:16.99a PR Holcomb
9. 9 Garret Winner 2:18.78a PR Ulysses
10. 10 Javyn Contreras 2:19.11a PR Garden City
11. 11 Efrain Flores 2:20.50a Holcomb
12. 9 Sam Irwin 2:24.33a Scott City
13. 12 Kellen Carson 2:27.45a PR Ulysses
14. 10 Nathaniel Hubbard 2:29.98a PR Garden City
15. 10 Jaylen Jacome 2:31.57a PR Ulysses
16. 10 Adrian Mendoza 2:31.86a SR Ulysses
17. 9 Alezandro Munoz 2:34.41a PR Holcomb
18. 9 Micah Daise 2:34.88a PR Goodland
19. 9 Eric Francis 2:35.71a PR Scott City
20. 12 Zachary Oldham 2:43.60a SR Ulysses
21. 9 Johnny Lara 2:43.96a PR Scott City
22. 11 Keaton Rudolph 2:44.57a SR Goodland
23. 9 Jagger Reese 2:45.18a PR Ulysses
24. 9 Andrew Wood 2:51.78a PR Goodland
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Garrett Doll 4:39.26a Garden City
2. 10 Jack Thomas 4:39.77a Scott City
3. 11 Abraham Garcia 4:40.09a PR Hugoton
4. 11 Jahaziel Garcia 4:43.96a PR Hugoton
5. 12 Erik Chaparro 4:45.76a Garden City
6. 11 Kameron Wildeman 4:48.34a PR Garden City
7. 12 Alex Barbosa 4:50.75a SR Ulysses
8. 11 Christopher Nemechek 4:51.56a PR Holcomb
9. 11 Javier Cervantes 4:55.72a Garden City
10. 10 Talan Jamison 4:56.26a Lakin
11. 11 Sotero Salazar 4:56.88a PR Garden City
12. 11 Parker Nemechek 5:16.92a Goodland
13. 9 Garret Winner 5:18.82a PR Ulysses
14. 10 Bryan Gonzalez 5:19.32a Hugoton
15. 9 Trent Coon 5:26.11a PR Goodland
16. 9 Alezandro Munoz 5:37.43a PR Holcomb
17. 9 Eric Francis 5:39.14a PR Scott City
18. 12 Chance Jones 5:42.75a SR Scott City
19. 9 Micah Daise 5:45.45a PR Goodland
20. 9 Erick Almaraz 5:45.82a PR Holcomb
21. 9 Johnny Lara 5:57.12a PR Scott City
22. 9 Andrew Wood 6:04.92a PR Goodland
23. 9 Alex Acosta 6:05.92a PR Ulysses
24. 9 Ozzy Garcia 6:23.68a Lakin
25. 12 Zachary Oldham 6:30.15a PR Ulysses
-- 10 Adrian Mendoza NT Ulysses
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Jack Thomas 10:11.08a Scott City
2. 12 Erik Chaparro 10:17.90a Garden City
3. 11 Javier Cervantes 10:20.17a SR Garden City
4. 11 Christopher Nemechek 10:42.40a Holcomb
5. 11 Sotero Salazar 11:08.56a PR Garden City
6. 12 Alejandro Aguilar 11:16.98a Garden City
7. 10 Jackson Dirks 11:40.98a PR Garden City
8. 10 Bryan Gonzalez 11:43.43a PR Hugoton
9. 11 Parker Nemechek 11:57.24a SR Goodland
10. 9 Erick Almaraz 12:45.34a PR Holcomb
11. 9 Alex Garcia 12:48.05a Lakin
12. 12 Casey Prevatt 15:02.85a PR Goodland
-- 12 Zachary Oldham NT Ulysses
-- 10 Ethan Fox NT Hugoton
-- 9 Shane Calvin NT Lakin
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Carter Blackburn 14.92a PR Holcomb
2. 11 Alex Nickell 16.01a Garden City
3. 12 Brecken Vargas 16.70a SR Garden City
4. 9 Johnny Lozano 19.60a Garden City
5. 9 Alexis Reyes 19.61a PR Scott City
6. 11 Jose Lozano 19.69a PR Garden City
-- 10 Marshall Faurot NT Scott City
-- 11 Armando Martinez NT Ulysses
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Carter Blackburn 40.15a PR Holcomb
2. 10 Marshall Faurot 40.43a PR Scott City
3. 12 Brecken Vargas 43.58a SR Garden City
4. 11 Alex Nickell 43.99a Garden City
5. 9 J.P. Perez 44.94a Lakin
6. 11 Dawson Raymer 45.54a Goodland
7. 11 Kuawn Stewart 46.43a PR Scott City
8. 12 Michael Roth 48.12a PR Holcomb
9. 9 Eduardo Mendoza 48.96a PR Ulysses
10. 11 Jose Lozano 49.73a PR Garden City
11. 9 Fernando Garcia 50.94a PR Scott City
12. 9 Johnny Lozano 51.36a Garden City
13. 9 Trent Coon 53.75a Goodland
-- 9 Alexis Reyes NT Scott City
-- 11 Armando Martinez NT Ulysses
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jalen Rosales 44.41a Hugoton
2 Luis McPherson 44.56a Lakin
3 Devin Mader 44.56a Holcomb
4 Jarret Jurgens 44.63a Scott City
5 Adan Cernas 45.15a Garden City
6 Trey Chavez 45.43a Ulysses
7 Dawson Raymer 46.61a Goodland
8 Cale Goodman 48.33a Scott City
9 Derek Brown 50.96a Goodland
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Pedro Ordonez 3:26.27a Hugoton
2 Jarret Jurgens 3:26.91a Scott City
3 Alex Barbosa 3:34.44a Ulysses
8 Jordan Horn 3:40.50a Scott City
4 Luis McPherson 3:40.90a Lakin
5 Isaiah Armstrong 3:42.60a Holcomb
6 Nathaniel Hubbard 3:46.66a Garden City
7 Dawson Raymer 4:05.34a Goodland
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jack Thomas 8:16.53a Scott City
2 Garrett Doll 8:32.20a Garden City
3 Alex Barbosa 8:45.16a Ulysses
4 Conner LeBeau 8:46.66a Scott City
4 Christopher Nemechek 8:51.36a Holcomb
5 Shane Calvin 9:16.93a Lakin
6 Trent Coon 10:09.14a Goodland
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Demarcus Elliot 51-02.00 SR Garden City
2. 12 Hagan Hoss 42-00.50 PR Goodland
3. 11 Marcos Baeza 42-00.50 PR Hugoton
4. 12 Romano Burger 41-08.00 PR Hugoton
5. 12 Jorge Morales 41-01.00 Ulysses
6. 10 Kyle Sherwood 40-09.00 Scott City
7. 11 Rodrigo Sanchez 40-06.00 PR Hugoton
7. 12 Kaden Everett 40-06.00 Ulysses
9. 11 Felix Nolasco 40-04.00 PR Scott City
10. 12 Harrison Creed 40-02.00 PR Ulysses
11. 11 Jantz Becker 39-00.50 Ulysses
12. 9 Isaiah Arizpe 38-02.00 PR Holcomb
13. 9 Refujio Chairez 37-11.00 PR Garden City
14. 12 Austin Ochoa 37-07.00 PR Ulysses
14. 9 Cale Goodman 37-07.00 Scott City
16. 10 Chris Berls 36-07.00 PR Goodland
17. 10 Enrique Chairez 34-10.50 Garden City
18. 12 Mike Aller 34-01.00 PR Lakin
19. 9 Jace Garrison 32-04.00 PR Ulysses
20. 11 Jacob Esquivel 32-00.00 Lakin
20. 11 Marcus Brollier 32-00.00 PR Ulysses
22. 12 Braden Calvin 31-05.00 Lakin
23. 11 Dweight Arbogast 29-06.00 Lakin
24. 12 Jarrett Walters 29-05.50 PR Lakin
25. 12 Octavio Nolasco 28-10.00 SR Scott City
26. 9 Clayton Cramer 27-08.00 PR Goodland
27. 10 Alejandro Vallin 23-08.50 SR Holcomb
28. 9 Nate Nowak 14-10.00 PR Scott City
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jorge Morales 128-08 PR Ulysses
2. 10 Kyle Sherwood 123-01 Scott City
3. 11 Rodrigo Sanchez 122-02 PR Hugoton
4. 10 Jaden Blansett 119-09 PR Holcomb
5. 12 Peyton Hill 119-07 Garden City
6. 12 Mikennon Donovan 115-09 Scott City
7. 10 Damon Kepley 108-02 PR Holcomb
8. 9 Cale Goodman 106-04 PR Scott City
9. 12 Hagan Hoss 106-01 SR Goodland
10. 12 Elijah Murrison 104-10 PR Garden City
11. 11 Jantz Becker 103-07 PR Ulysses
12. 10 Chris Berls 102-06 Goodland
13. 11 Felix Nolasco 100-06 Scott City
14. 9 Jace Garrison 100-01 PR Ulysses
15. 12 Harrison Creed 98-10 Ulysses
16. 12 Braden Calvin 96-02 Lakin
17. 11 Marcus Brollier 95-10 PR Ulysses
18. 11 Jacob Esquivel 89-06 Lakin
19. 12 Mike Aller 87-08 Lakin
20. 12 Octavio Nolasco 84-11 SR Scott City
21. 11 Demarcus Elliot 84-02 Garden City
21. 11 Cormac Jones 84-02 SR Lakin
23. 9 Clayton Cramer 82-04 PR Goodland
24. 9 Jonathan Ortner 80-09.50 PR Holcomb
25. 9 Isaiah Arizpe 76-11 PR Holcomb
26. 12 Jarrett Walters 72-11 Lakin
27. 10 Enrique Chairez 71-04 Garden City
28. 10 Alejandro Vallin 67-09 SR Holcomb
Javelin - 800g Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Elijah Murrison 152-00 Garden City
2. 12 Eddie Tilton 139-01.50 PR Scott City
3. 11 Jordan Herrman 138-00.50 SR Garden City
4. 11 Levi Archer 135-03.50 PR Goodland
5. 11 Jordan Horn 134-09 Scott City
6. 9 Jace Garrison 133-05 PR Ulysses
7. 10 Parker Vulgamore 126-10.50 PR Scott City
8. 12 Jonathan Prieto 125-01.50 SR Holcomb
9. 10 Nick Gold 124-00 PR Hugoton
10. 12 Braden Calvin 122-10 PR Lakin
11. 12 Kaden Everett 122-00 PR Ulysses
12. 12 Aaron Ochoa 120-09 PR Ulysses
13. 11 Dawson Raymer 114-03 Goodland
14. 11 Jasper Partin 111-08 Garden City
15. 9 Tyler Sturm 108-07.50 PR Ulysses
16. 9 Kayden Christiansen 107-09 PR Lakin
17. 11 Marcos Baeza 106-08 Hugoton
18. 12 Cesar Segovia 103-08.50 PR Ulysses
19. 9 Isaiah Arizpe 101-05 PR Holcomb
20. 9 Jonathan Ortner 95-00 PR Holcomb
21. 12 Hagan Hoss 91-11 Goodland
22. 10 Jaylen Jacome 87-00 Ulysses
23. 9 Noah Kliessen 86-06 PR Scott City
24. 9 Clayton Cramer 84-04 PR Goodland
25. 9 Giovanni Banuelez 77-08 PR Holcomb
26. 9 Nate Nowak 35-07 PR Scott City
-- 10 Nathaniel Hubbard ND Garden City
-- 9 Joshua Aurwarter ND Holcomb
-- 10 Chris Berls ND Goodland
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Tony Kinser 6-08.00 Hugoton
2. 10 Marshall Faurot 6-00.00 Scott City
3. 12 Zachary Karlin 6-00.00 SR Garden City
4. 9 J.P. Perez 5-08.00 Lakin
5. 10 Rance Wright 5-08.00 SR Ulysses
6. 11 Alex Nickell 5-08.00 Garden City
7. 9 Isaiah Armstrong 5-06.00 PR Holcomb
7. 12 Jacob Brown 5-06.00 SR Goodland
-- 9 Noah Kliessen NH Scott City
-- 9 Blake Sanderson NH Goodland
-- 9 Hernan Pena NH Lakin
-- 9 Andrew Wood NH Goodland
-- 11 Levi Archer NH Goodland
-- 9 Tyler Sturm NH Ulysses
-- 10 Ryan Jarmer NH Garden City
-- 9 Derek Brown NH Goodland
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Andrew Morss 20-06.50 Holcomb
2. 11 Mitchell Hamlin 19-09.50 Hugoton
3. 12 Jeff Gilleland 19-07.50 Lakin
4. 10 Dawson Kerbow 19-02.50 Hugoton
5. 12 George Ross 19-01.00 Garden City
6. 11 Ivan Villa 18-04.00 Hugoton
7. 10 Kevin Soto 18-02.00 Garden City
8. 10 Rance Wright 17-11.00 PR Ulysses
9. 11 Jordan Horn 17-09.50 Scott City
10. 10 Edivan Galan 17-09.00 PR Garden City
11. 12 Kellen Carson 17-08.00 Ulysses
12. 11 Colton Swinney 17-07.50 SR Hugoton
12. 11 Alex Nickell 17-07.50 PR Garden City
14. 10 John Wright 17-07.00 Lakin
15. 12 Alex Barbosa 17-06.50 Ulysses
16. 10 Tyler Stutzman 17-00.00 Garden City
17. 12 Dusty Johnson 16-09.50 PR Goodland
18. 10 Juan Banuelos 16-06.50 Lakin
19. 12 Jacob Brown 16-04.50 Goodland
20. 11 Kuawn Stewart 16-02.50 Scott City
21. 12 Jared Hendrix 16-00.00 PR Lakin
22. 9 Trent Coon 15-11.00 PR Goodland
22. 9 Jesus Rodriguez 15-11.00 PR Ulysses
24. 9 Maurice Ochoa 15-03.00 Ulysses
24. 12 Cesar Segovia 15-03.00 PR Ulysses
24. 9 Derek Brown 15-03.00 PR Goodland
27. 9 William Gilleland 14-07.50 Lakin
28. 9 Blake Sanderson 13-08.00 PR Goodland
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Darian Kent 41-11.00 PR Goodland
2. 12 Abe Kentner 40-04.00 Garden City
3. 11 Ivan Villa 38-07.50 Hugoton
4. 9 William Gilleland 38-05.00 Lakin
5. 12 Michael Roth 37-02.50 Holcomb
6. 9 Carlos Acosta 36-09.50 Garden City
7. 10 Tyler Stutzman 36-09.00 Garden City
8. 12 Kellen Carson 36-02.50 Ulysses
9. 11 Colton Swinney 36-02.00 Hugoton
10. 9 Maurice Ochoa 35-11.00 Ulysses
11. 9 Isaiah Armstrong 35-10.00 PR Holcomb
12. 12 Jacob Brown 35-05.00 Goodland
13. 9 Russell Wells 35-04.00 PR Ulysses
14. 10 Jeron Berning 34-10.50 Scott City
15. 12 Dusty Johnson 34-00.00 SR Goodland
16. 12 Jared Hendrix 33-10.00 Lakin
17. 9 Derek Brown 31-11.00 PR Goodland
Womens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Felicity Rodriguez 12.98a Garden City
2. 12 Audrey Smeltzer 13.09a PR Garden City
3. 11 Kynzi Soukup 13.11a PR Holcomb
4. 9 Madison Shapland 13.29a PR Scott City
5. 12 Margaux Thompson 13.37a PR Goodland
6. 11 Olivia Prieto 13.38a PR Scott City
7. 9 Clara Price 13.52a Ulysses
8. 11 Courtney Wren 13.60a Holcomb
9. 9 Darien Mader 13.77a PR Holcomb
10. 10 Mariah DeLaRosa 13.82a SR Garden City
11. 10 Ashley Escalera 13.89a PR Hugoton
12. 12 Peyton Blackwell 13.92a PR Garden City
13. 9 Rachel Witman 14.05a PR Goodland
14. 11 Mercedes Degollado 14.29a SR Ulysses
15. 10 Lynell Wessel 14.36a Scott City
16. 9 Enia Martinez 14.44a PR Garden City
17. 9 Sierra Vandiver 14.56a Goodland
18. 9 Braxton Groth 14.65a PR Lakin
19. 9 Piper Wasinger 14.79a PR Scott City
20. 10 Alexis Hoeme 15.35a PR Scott City
21. 9 Taylor Hansen 15.72a Lakin
22. 11 Ana Sanchez 16.09a PR Lakin
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Megan Powers 27.24a SR Garden City
2. 9 Kaylee Bridges 27.68a PR Garden City
3. 12 Audrey Smeltzer 27.71a PR Garden City
4. 11 Kynzi Soukup 28.16a Holcomb
5. 12 Brittany Price 28.25a SR Ulysses
6. 9 Madison Shapland 28.26a PR Scott City
7. 11 Olivia Prieto 28.39a SR Scott City
8. 9 Kiersten Kent 28.64a Goodland
9. 9 Clara Price 28.86a Ulysses
10. 9 Darien Mader 28.89a PR Holcomb
11. 12 Peyton Blackwell 29.39a PR Garden City
12. 10 Ashley Escalera 29.56a Hugoton
13. 11 Mercedes Degollado 30.15a SR Ulysses
14. 10 Lynell Wessel 30.30a PR Scott City
15. 9 Claria Mendez 30.82a PR Lakin
16. 9 Valerie Wright 31.28a Lakin
17. 9 Braxton Groth 31.80a Lakin
18. 9 Leanne Cristelli 35.17a PR Goodland
-- 9 Felicity Rodriguez NT Garden City
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Paige Winderlin 1:01.30a SR Scott City
2. 9 Felicity Rodriguez 1:03.86a Garden City
3. 11 Megan Powers 1:04.15a SR Garden City
4. 10 Dulce Ayala 1:04.62a PR Scott City
5. 12 Brittany Price 1:08.00a Ulysses
6. 10 Chloe Hanigan 1:08.82a Garden City
7. 9 Kiersten Kent 1:09.37a PR Goodland
8. 12 Kyra Bellows 1:09.84a Garden City
9. 11 Ellee McDaniel 1:10.52a Goodland
10. 10 Haylee Alford 1:12.31a PR Garden City
11. 9 Valerie Wright 1:14.56a Lakin
12. 9 Claria Mendez 1:15.38a Lakin
13. 10 Alexis Hoeme 1:15.71a PR Scott City
14. 9 Adelaide Harrold 1:20.84a PR Ulysses
15. 12 Jocie Crum 1:22.34a Lakin
-- 12 Zoe Engler NT Holcomb
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Aileen Gurrola 2:33.37a Garden City
2. 9 Emily Weathers 2:35.43a Scott City
3. 9 Toby McClure 2:36.63a PR Hugoton
4. 10 Alyssa Castilleja 2:37.69a PR Ulysses
5. 11 Makaela Stevens 2:38.00a SR Scott City
6. 11 Heather White 2:39.77a SR Lakin
7. 11 Georgia Kohlhorst 2:41.31a Garden City
8. 12 Erin Floyd 2:43.76a PR Goodland
9. 10 Chloe Hanigan 2:44.79a Garden City
10. 12 Katy Heger 2:45.76a Hugoton
11. 12 Camryn Patton 2:48.16a Scott City
12. 12 Lexi Hogan 2:53.46a SR Garden City
13. 11 Mya Navarro 2:53.81a Garden City
14. 11 Trella Davis 2:54.12a SR Scott City
15. 9 Cielo Garcia 2:55.03a Hugoton
16. 9 Dana Gosch 2:59.47a Lakin
17. 9 Jasia Davis 3:12.74a PR Holcomb
18. 9 Adamaris Castillo 3:17.21a PR Ulysses
19. 10 Kodi Rogers 3:22.43a SR Scott City
-- 10 Jennifer Crum NT Lakin
-- 9 Adelaide Harrold NT Ulysses
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Aileen Gurrola 5:49.18a Garden City
2. 11 Makaela Stevens 5:51.64a Scott City
3. 12 Erin Floyd 5:52.97a PR Goodland
4. 11 Abby Murrell 5:59.48a SR Garden City
5. 10 Teresa Schaffer 6:02.27a SR Goodland
6. 12 Logann Audrain 6:02.66a PR Garden City
7. 11 Brooke Navarro 6:03.00a PR Garden City
8. 11 Trella Davis 6:08.62a SR Scott City
9. 10 Abby Heger 6:10.36a Hugoton
10. 11 Georgia Kohlhorst 6:12.44a Garden City
11. 9 Cielo Garcia 6:32.50a PR Hugoton
12. 9 Meagan Ritsema 6:43.36a Lakin
13. 12 Karina Lara 6:50.75a SR Ulysses
14. 10 Kodi Rogers 6:51.71a Scott City
15. 9 Frances Gaskill 6:52.03a Hugoton
16. 10 Rosamaria Alvarado 6:54.98a PR Ulysses
17. 11 Sara Amend 6:56.52a PR Goodland
18. 9 Adamaris Castillo 7:20.33a PR Ulysses
19. 11 Ashley Prewit 8:05.06a SR Scott City
-- 9 Jasia Davis NT Holcomb
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Sara White 13:01.02a Lakin
2. 10 Abby Heger 13:09.66a Hugoton
3. 12 Logann Audrain 13:11.39a Garden City
4. 10 Teresa Schaffer 13:15.60a PR Goodland
5. 12 Ashley Devore 13:30.43a SR Ulysses
6. 11 Raegan Linenberger 13:42.96a Garden City
7. 11 Abby Murrell 13:46.31a Garden City
8. 10 Dallie Johnson 14:34.46a SR Ulysses
9. 11 Sara Amend 15:28.08a PR Goodland
10. 9 Jayden Vallejo 15:34.73a PR Goodland
11. 12 Erika Armenta 15:43.73a PR Ulysses
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kaylee Line 16.38a Lakin
2. 9 Kaitlyn Amos 16.67a PR Holcomb
3. 10 Taylor Savolt 16.67a PR Garden City
4. 12 Margaux Thompson 16.90a Goodland
5. 12 Kim Sinoy 16.98a SR Holcomb
6. 11 Annie Gerber 17.71a Garden City
7. 9 Natalie Rodriguez 17.99a PR Ulysses
8. 9 Rachel Witman 18.16a Goodland
9. 10 Rebecca Johnson 18.53a Hugoton
9. 12 Chalee Luther 18.53a Goodland
11. 10 Violet Martinez 19.00a PR Holcomb
12. 10 Mariah DeLaRosa 19.22a PR Garden City
13. 9 Stormy Wells 19.30a Scott City
14. 9 Jacynda Vargas 19.93a PR Garden City
15. 9 Kaetin Kohlhorst 20.06a PR Garden City
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Taylor Savolt 47.50a Garden City
2. 12 Kim Sinoy 48.94a SR Holcomb
3. 11 Annie Gerber 50.95a PR Garden City
4. 12 Lexi Hogan 51.89a PR Garden City
5. 9 Kaitlyn Amos 52.24a PR Holcomb
6. 9 Madi Ruda 52.56a PR Holcomb
7. 11 Emily Smith 52.57a Scott City
8. 9 Natalie Rodriguez 52.90a PR Ulysses
9. 10 Rebecca Johnson 54.76a Hugoton
10. 9 Stormy Wells 56.07a Scott City
11. 10 Mariah DeLaRosa 56.10a PR Garden City
12. 10 Violet Martinez 58.08a PR Holcomb
13. 10 Amber Pettz 58.65a SR Lakin
14. 9 Jacynda Vargas 58.91a PR Garden City
-- 12 Margaux Thompson NT Goodland
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Darien Mader 52.69a Holcomb
2 Olivia Prieto 53.69a Scott City
3 Mercedes Degollado 53.74a Ulysses
4 Rachel Witman 54.51a Goodland
5 Piper Wasinger 58.69a Scott City
-- Mariah DeLaRosa
Enia Martinez
Megan Powers
Audrey Smeltzer DQ Garden City
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Megan Powers 4:12.65a Garden City
2 Paige Winderlin 4:20.11a Scott City
3 Jennifer Crum 4:31.12a Lakin
6 Piper Wasinger 4:35.00a Scott City
4 Erin Floyd 4:47.21a Goodland
5 Mercedes Degollado 4:55.81a Ulysses
-- Kim Sinoy
Zoe Engler
Kaitlyn Amos
Madi Ruda NT Holcomb
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Aileen Gurrola 10:22.91a Garden City
2 Emily Smith 10:42.86a Scott City
3 Jennifer Crum 11:00.30a Lakin
4 Piper Wasinger 12:03.61a Scott City
4 Sara Amend 12:25.34a Goodland
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Griffin Cherico 32-08.00 PR Garden City
2. 12 Clarissa Ratzlaff 31-08.50 Scott City
3. 11 Sierra Swank 31-03.50 Lakin
4. 12 Anna Trotter 31-02.00 Hugoton
5. 12 Katie Reed 29-08.00 PR Garden City
6. 10 Kyana Maxwell 29-02.00 Ulysses
7. 11 Kasey Sturm 28-06.50 SR Ulysses
8. 12 Reile Meile 27-11.50 Ulysses
9. 10 Jera Drohman 27-11.00 PR Scott City
10. 12 Destiny Johnson 27-01.50 Garden City
11. 10 Breeana De Le O 26-04.00 PR Ulysses
12. 9 Alli Meng 26-02.00 Holcomb
13. 11 Kylie Mitchell 25-08.00 Ulysses
14. 11 Alyse Pollart 25-07.50 Lakin
15. 12 RoxAnn Harper 25-06.00 SR Garden City
16. 10 Taryn Tabor 24-10.50 Garden City
17. 9 Tyann Weiss 24-06.50 PR Ulysses
18. 12 Sianna Miller 23-09.50 Goodland
19. 11 Angela Cristelli 23-08.00 PR Goodland
19. 9 Kerrigan Rudolph 23-08.00 PR Goodland
21. 9 Lauren Jones 23-05.50 PR Holcomb
22. 10 Allison Smith 23-03.50 SR Scott City
23. 11 Emily Glenn 22-11.50 Scott City
24. 9 Angelica Bojorquez 22-07.50 Hugoton
25. 9 Mariza Macias 22-04.50 PR Goodland
26. 9 Janette Bojorquez 20-00.50 PR Hugoton
27. 9 Rilee Horacek 17-10.50 PR Goodland
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Katie Reed 113-00 Garden City
2. 12 Sianna Miller 99-10.50 PR Goodland
3. 12 Lizzy Eikenberry 95-02 Scott City
4. 10 Jera Drohman 91-04 PR Scott City
5. 12 Reile Meile 91-02 Ulysses
6. 10 Dawnye Haynes 89-02 SR Garden City
7. 10 Kyana Maxwell 87-08.50 PR Ulysses
8. 9 Teryn Teeter 85-05 PR Holcomb
9. 11 Kylie Mitchell 84-00.50 Ulysses
10. 10 Cristen Edwards 83-07.50 SR Ulysses
11. 12 Chalee Luther 83-04 PR Goodland
12. 11 Kasey Sturm 82-04.75 Ulysses
13. 10 Breeana De Le O 80-09 PR Ulysses
14. 11 Alyse Pollart 78-01 Lakin
15. 11 Emily Glenn 77-00 PR Scott City
16. 11 Sierra Swank 75-09 Lakin
17. 12 RoxAnn Harper 75-05.50 Garden City
18. 9 Kerrigan Rudolph 74-08 PR Goodland
19. 11 Tasha Dearden 73-07 SR Holcomb
20. 12 Dusty Schilling 73-05 SR Garden City
21. 10 Sarah Dehn 70-08 Lakin
22. 9 Angelica Bojorquez 69-04.50 PR Hugoton
23. 11 Angela Cristelli 68-11 SR Goodland
24. 9 Alli Meng 68-09 Holcomb
25. 10 Allison Smith 68-04.50 PR Scott City
26. 9 Tyann Weiss 65-09.50 PR Ulysses
27. 10 Molly Eikenberry 58-05 SR Scott City
28. 9 Janette Bojorquez 55-04.50 PR Hugoton
29. 9 Mariza Macias 54-09 PR Goodland
Javelin - 600g Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Lizzy Eikenberry 112-03 Scott City
2. 12 Dusty Schilling 107-08 PR Garden City
3. 12 Lexi Hogan 100-09 SR Garden City
4. 12 Tyka TC Ruhs 98-01 Goodland
5. 11 Ellee McDaniel 98-00 Goodland
6. 10 Sarah Dehn 96-02 SR Lakin
7. 11 Kasey Sturm 95-08 PR Ulysses
8. 9 Teryn Teeter 95-03 PR Holcomb
9. 11 Tucker Freeman 91-10 SR Hugoton
10. 10 Molly Eikenberry 88-07 PR Scott City
11. 12 Bailey Meng 86-03 SR Garden City
12. 10 Kyana Maxwell 84-03 Ulysses
13. 12 Elizabeth Mangels 83-07 Holcomb
14. 9 Kerrigan Rudolph 83-02 PR Goodland
15. 10 Ashtyn Turrentine 80-09 Garden City
16. 9 Tyann Weiss 80-08 PR Ulysses
17. 12 Braelyn Hoelting 80-02 PR Goodland
18. 11 Kylie Mitchell 79-06 PR Ulysses
19. 12 Sianna Miller 78-10 SR Goodland
20. 10 Cristen Edwards 78-03 SR Ulysses
21. 12 Jocie Crum 73-05 PR Lakin
22. 9 Lauren Jones 72-05 PR Holcomb
23. 9 Alli Meng 70-11 PR Holcomb
24. 11 Sierra Swank 70-01 Lakin
25. 11 Tasha Dearden 54-11 PR Holcomb
26. 10 Breeana De Le O 53-11 SR Ulysses
-- 11 Alyse Pollart ND Lakin
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kaylee Line 5-04.00 SR Lakin
2. 11 Raegan Linenberger 5-02.00 Garden City
3. 12 Kyra Bellows 5-00.00 Garden City
4. 9 Valerie Wright 4-08.00 Lakin
5. 11 Aaliyah Jones 4-08.00 Lakin
6. 11 Ellee McDaniel 4-08.00 Goodland
7. 9 Leanne Cristelli 4-06.00 PR Goodland
7. 10 Luz Gomez 4-06.00 Ulysses
9. 9 Sierra Vandiver 4-04.00 PR Goodland
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Aaliyah Jones 9-06.00 Lakin
2. 11 Annie Gerber 9-00.00 Garden City
3. 10 Violet Martinez 8-06.00 SR Holcomb
4. 9 Rachel Witman 8-06.00 PR Goodland
5. 9 Madison Shapland 8-06.00 Scott City
6. 9 Kaylee Bridges 8-06.00 Garden City
6. 9 Saleen Wears 8-06.00 Garden City
8. 9 Megan Cady 8-00.00 Garden City
9. 11 Olivia Prieto 7-06.00 Scott City
10. 9 Cambry Hitchcock 7-00.00 Garden City
-- 12 Erin Floyd NH Goodland
-- 10 Alyssa Castilleja NH Ulysses
-- 10 Rebecca Johnson NH Hugoton
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Aaliyah Jones 15-09.50 Lakin
2. 9 Clara Price 15-06.50 PR Ulysses
3. 11 Courtney Wren 15-06.00 SR Holcomb
4. 12 Kaylee Line 15-05.00 PR Lakin
5. 12 Zoe Engler 14-10.00 SR Holcomb
6. 12 Haley Allen 14-01.00 SR Scott City
7. 9 Enia Martinez 13-11.00 Garden City
8. 10 Amber Pettz 13-04.50 PR Lakin
9. 10 Luz Gomez 12-10.00 Ulysses
10. 9 Katie Harker 12-03.00 Lakin
11. 9 Leanne Cristelli 11-01.00 PR Goodland
12. 12 Jocie Crum 10-11.50 Lakin
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Taylor Savolt 37-01.50 Garden City
2. 11 Heather White 33-08.25 Lakin
3. 11 Aaliyah Jones 32-08.00 PR Lakin
4. 10 Jennifer Crum 32-03.75 PR Lakin
5. 10 Violet Martinez 31-03.00 PR Holcomb
6. 10 Luz Gomez 31-03.00 Ulysses
7. 9 Kiersten Kent 30-11.75 PR Goodland
8. 12 Braelyn Hoelting 30-06.50 SR Goodland
9. 9 Teryn Teeter 30-01.00 PR Holcomb
10. 12 Haley Allen 29-05.00 SR Scott City
11. 9 Taylor Hansen 28-11.50 Lakin
12. 9 Olivia Hanigan 28-03.00 Garden City
13. 10 Chloe Hanigan 28-01.00 Garden City
14. 9 Jasia Davis 27-10.50 PR Holcomb
15. 10 Amber Pettz 27-09.25 SR Lakin
16. 9 Kaetin Kohlhorst 26-08.25 Garden City
17. 9 Jayden Vallejo 25-02.00 PR Goodland